مهاجرت

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

تغییرات قانونی مهاجرت به کانادا به گونه ای بوده که راه های مهاجرت به آن همچنان هموار است. کانادا از پهناورترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی برای مهاجرت به این کشور از روش های مختلف اقدام می کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و کار روش های اصلی مهاجرت به این کشور پیشرفته هستند اما روش های مهاجرت به کشور کانادا به این دو مورد محدود نمی شود.

سطح بالای رفاه اجتماعی در کشور کانادا و به طور کلی کیفیت بالای زندگی در این کشور دلیل اصلی تمایل به مهاجرت به این کشور است. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هزینه های بالای زندگی در این کشور گاه مهاجرت به کانادا را با مشکل روبرو می کند. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شد، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کانادا ارائه شده است.

نگاهی جامع به مهاجرت کانادا

بسیاری از افراد تمایل دارند برای مهاجرت به کانادا اقدام و بر اساس شرایط خود نظیر سن، تحصیلات، سابقه کاری و غیره، راه های ورود به کشور کانادا را بررسی نمایند. برای مهاجرت به این کشور پر درخواست، اطلاع از شرایط و روش های ورود کمک بسیاری به متقاضیان این امر می نماید. کانادا کشوری با 38 میلیون نفر جمعیت است و با مساحتی در حدود 9984670 کیلومتر مربع پس از روسیه دومین کشور پهناور دنیا محسوب می شود.


این کشور از سه سو با اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از جنوب با آمریکا همسایه است و از این سو یک کشور سردسیر محسوب می شود که نسبت به مساحتش جمعیت کمی دارد. قانون در این کشور به شکل Common Law می باشد، بدین معنا که در شرایط خاص قاضی یا دادستان می توانند خلاف قانون اساسی حکم کنند که این امر کانادا را به کشوری راحت برای زندگی بدل کرده است و سالیانه تعداد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند.

مهاجرت به کانادا از راه های مختلف امکان پذیر می باشد که عبارتند از:

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا
 • خود اشتغالی کانادا
 • ازدواج و نامزدی کانادا
 • ویزای کاری کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا

اینفوگرافیک مهاجرت به کانادا

دلایل مهاجرت به کانادا

چرا کشور کانادا بهترین کشور برای مهاجرت است؟ همه ما می دانیم که کشور کانادا همه ساله از سیل عظیمی از مهاجران و پناهندگان استقبال می کند. حتی آمار و ارقام حاصله از مطالعات میدانی هم مبین این جایگاه برتر این کشور می باشد. مثلا، بنا به مطالعه انجام شده توسط U.S News and World Report، کشور کانادا پس از آلمان، دومین کشور مهاجر پذیر دنیا رتبه بندی شده است.

دلایل اساسی مهاجرت به کانادا:

 • اقتصاد قوی
 • نرخ بیکاری 5.8%
 • فرصت های کاری بالا
 • تنوع قومی
 • فرهنگ کانادایی
 • تامین اجتماعی در کانادا
 • قوانین مهاجرتی راحت

اصولا ورود به کشور کانادا به چند فاکتور اساسی بستگی دارد؛ اول از همه، هدف شما از مهاجرت به این کشور چیست؟ تحصیل، کار، گردش، دیدن خانواده و غیره فاکتور بعدی تعیین کننده مدت اقامت شما در این کشور است. شما به عنوان مهاجر مایل هستید که تا کی در کشور کانادا اقامت گزینید؟ بلند مدت یا کوتاه مدت؟ فاکتور بعدی، شرایط شما می باشد. آیا شما تحصیلات، تخصص یا مهارتی دارید یا خیر؟ افراد با توجه به 3 فاکتور فوق الذکر، تصمیم به زندگی در این کشور می گیرند.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا یک روش حقوقی برای ورود به این کشور را نیازمند است و افرادی که می خواهند در این مسیر گام بردارند، باید در ابتدای امر اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورند و پس از آن وارد این مسیر شوند. حضور یک وکیل مورد تایید اداره مهاجرت کانادا IRCC در کنار شما می تواند شانس رسیدن به ویزا را برای شما افزایش دهد اما نمی تواند دریافت ویزای تحصیلی را برای شما ضمانت کند.

در بسیاری از روش های مهاجرت به کانادا، دریافت مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی یک الزام است و متقاضیان باید بسته به محل ورود خود در کانادا، یکی از این دو زبان را بیاموزند. مدرک دیگری که در انواع روش های مهاجرتی به کانادا به آن نیاز خواهد بود، گواهی تمکن مالی است. گواهی سلامت جسمانی و همچنین عدم سوءپیشنه نیز از دیگر مدارکی است که هر فرد بدون شک باید برای ورود به کانادا در اختیار داشته باشد. سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن و سایر کشورهای تراز اول جهان نیز می تواند در روند ورود به کانادا موثر باشد.

فرد باید حتما دلیل مشخصی برای ورود به کشور کانادا ارائه دهد و بتواند آفیسر سفارت را متقاعد کند که در مسیر مهاجرت خود به این کشور، دچار تخلف نخواهند شد و می توانند شخصا شرایط زندگی قانونی در این کشور را برای خود فراهم آورند.

مهاجرت به کانادا بدون وکیل

افرادی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند، بدون وکیل نیز می توانند اقدامات لازم در این مسیر را انجام دهند اما بدون تردید حضور یک وکیل در کنار فرد متقاضی این فرصت را به او خواهد داد که بتواند مطابق با آخرین تغییرات صورت گرفته در قوانین کانادا، پرونده خود را تحویل آفیسر سفارت دهند. در این رابطه توصیه می شود که متقاضیان حداقل در رابطه با پروسه مهاجرت خود با یک وکیل مشورت کنند تا بتوانند در این زمینه آگاهی های اولیه را به دست آورند و سپس شخصا برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.

مزیت استفاده از وکیل در مسیر مهاجرت به کانادا

نقش وکیل مهاجرت کانادا در پرونده مهاجرتی

به طور کلی هیچ یک از شاخه های حقوق به عنوان حقوق مهاجرت نیست پس بنابراین وکیل مهاجرت نمی تواند اصلاح درستی باشد. با این وجود به دلیل مرسوم شدن، در این مقاله از این اصطلاح استفاده کرده ایم. یک وکیل که پرونده مهاجرت شما را به عهده می گیرد نمی تواند موفقیت پرونده شما را تضمین کند حتی اگر در اداره مهاجرت کانادا مشغول به کار باشد. یک وکیل مهاجرت حاذق می تواند در پروسه مهاجرتی موکل خود تحولات مثبتی را ایجاد کند و ضعف های پرونده را برطرف کند. در این صورت شانس دریافت ویزا افزایش پیدا می کند اما هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد.

پروسه مهاجرت به کانادا به کمک وکیل مهاجرت

در حال حاضر کشور کانادا دارای برنامه های مهاجرت از برنامه هایی همچون، اسکیل ورکر، اکسپرس انتری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کارآفرینی، خود اشتغالی و ویزای دانشجویی و سایر راه ها و ویزاهاست که برای یک مهاجر در قدم اول پیدا کردن راه مناسب با انجام مشاوره تخصصی صورت می پذیرد و سپس می توان با آگاهی از شرایط با استفاده از وکیل مهاجرت به کانادا پروسه خود را مطمئن به سرانجام برسانند. شما عزیزان می توانید برای مهاجرت به کانادا با موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با کمک وکلای مهاجرتی کانادا برای انجام پروسه مهاجرت خود مشاوره و اقدام نمایید.

هزینه مهاجرت به کانادا

یکی از مسائلی که پیش از مهاجرت به کانادا باید به آن توجه داشت، هزینه هایی است که هر فرد برای مهاجرت به کانادا به آن ها نیاز خواهد داشت. هزینه های مهاجرت به کانادا معمولا زیاد است و افراد باید پیش از مهاجرت به این کشور از توانایی های مالی خود اطمینان حاصل کنند.

بیشترین هزینه مربوط به تحصیل در این کشور است اما در روش های سرمایه گذاری فرد به بودجه زیادی نیاز دارد اما این هزینه ها مربوط به سرمایه گذاری او است و به عنوان هزینه های مصری از آن یاد نمی شود. فرد در هر زمان می تواند شرکت خریداری شده توسط خود را به فروش برساند و بتواند سرمایه خود را مجدد به دست آورد. در تصویر زیر می توان اطلاعات دقیق تری در رابطه با هزینه های مهاجرت به کانادا به دست آورد.

هزینه مهاجرت به کانادا

مهاجرت رایگان به کانادا

بسیاری از افراد به این دلیل نمی توانند مهاجرت به کانادا را به عنوان یک مسیر مهاجرتی در نظر داشته باشند که مهاجرت به این کشور هزینه های سنگینی را به همراه خواهد داشت. باید در نظر داشت که مسیرهایی نیز وجود دارد که می توان به کمک آن ها مسیر مهاجرت رایگان به کانادا را نیز طی کرد. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استارت آپی می تواند این فرصت را در اختیار فرد قرار دهد که بدون نیاز به پرداخت هزینه های سنگین در کشور کانادا به کار مشغول شوند و تنها نیاز آن ها یک ایده خلاقانه است که بتواند قابلیت رقابت در سطح بین المللی را داشته باشد.

برای مهاجرت به کانادا با یک ایده استارتاپی فرد موظف است نظر یکی از گروه های تعیین شده را جلب کند و از این طریق امکان ورود خود به کشور کانادا را ایجاد کند. این سه گروه در صورتی که طرح فرد را مورد تایید قرار دهند، فرد می تواند به راحتی وارد کشور کانادا شود. در تصویر زیر، اطلاعات دقیق تری در این رابطه وجود دارد.

متوسط کمک هزینه دریافتی توسط سرمایه گذاران کانادایی در برنامه استارتاپ

شرایط مهاجرت رایگان از طریق ازدواج و پیوست به خانواده نیز وجود دارد و هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند در این مسیر گام بردارند. البته باید در نظر داشت که افراد در این مسیرها نیز باید هزینه های دریافت ویزای خود را پرداخت کنند اما به کمترین هزینه ممکن نیاز خواهند داشت تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

چند مسیر مهاجرتی به کانادا وجود دارد که می توان آن ها را تا حدود زیادی بی نیاز از پرداخت هزینه های سنگین است و به همین دلیل می توان آن ها را در دسته مهاجرت های ارزان به کانادا قرار داد. در حال حاضر باید به این نکته توجه داشت که کانادا یکی از کشورهایی است که امکان مهاجرت از طریق استارت آپ را برای بسیاری از افراد فراهم کرده است. افرادی که در این مسیر گام بردارند، می توانند با جذب اسپانسرهای خارجی، هزینه های کمی را برای مهاجرت خود به این کشور پرداخت کنند.

از طرف دیگر باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت برای پیوست به خانواده نیز هزینه های بسیار کمی را به همراه دارد و داوطلبان نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای ورود به این کشور ندارند. در اختیار داشتن تمکن مالی در این روش مهاجرتی کفایت می کند و نیازی به پرداخت هزینه های سنگین در این رابطه نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق کار نیز هزینه های زیادی در بر نخواهد داشت و این موضوعی است که سبب می شود تا این روش مهاجرتی نیز مورد توجه قرار گیرد. شاید بتوان گفت که تنها هزینه ای که در این مسیر پرداخت می شود، هزینه هایی است که به دریافت مدرک زبان مرتبط می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

اخذ ویزاهای توریستی از کشورهای معتبر دنیا شرایط خاص خود را دارد و معمولا نیازمند ارائه مدارک قوی و تضمین کننده بازگشت متقاضی از کشور مقصد می باشد. ویزای توریستی کانادا (visitor visa) به منظور اهداف توریستی، گردشگری، تفریح، بازدید از اقوام، دوستان یا خود کشور کانادا صادر می شود.

از مدارکی که می توان برای اخذ ویزای توریستی به آن اشاره کرد:

 • گردش مالی خوب
 • سند ملکی (اختیاری)
 • دعوت نامه معتبر
 • سابقه کاری
 • مدرک تحصیلی
 • داشتن پروانه کسب و کار یا طبابت (اختیاری)
 • سابقه سفر به حوزه شنگن (با اهمیت و اختیاری)

نکته مهم در مورد ویزای توریستی کانادا این است که این نوع ویزا با اینکه 5 سال (مطابق با اعتبار باقی مانده از پاسپورت فرد) اعتبار قانونی دارد، اما به راحتی قابلیت تبدیل به ویزاهای بلند مدت و اقامتی را ندارد (البته این امری غیر ممکن نیست) و مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا به زمان اعتبار پاسپورت متقاضی وابسته می باشد. افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند می توانند بدون محدودیت زمانی وارد خاک این کشور شده و در هر مرتبه تا حداکثر 6 ماه در این کشور حضور داشته و اقامت نمایند. پس از این مدت دارنده ویزا باید یک مرتبه از کشور کانادا خارج شده و مجددا به خاک این کشور بازگردد تا بتواند اقامت خود را در کشور کانادا تمدید نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. با توجه به اینکه پروسه های سرمایه گذاری در کانادا معمولا با ریسک بالا همراه می باشد و پروسه زمانی طولانی مدت دارد، میزان سرمایه و توانایی مالی افراد، شرایط و رزومه آنها و زمان مناسب برای سرمایه گذاری از اهمیت بالا برخوردار است. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت های مختلف این کشور متفاوت می باشد و شرایط خاص خود را داراست. استان های کبک، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، پرنس ادوارد، نیو برانزویک و غیره شرایط سرمایه گذاری را برای متقاضیان این امر فراهم نموده اند اما برای سرمایه گذاری باید قوانین و میزان سرمایه مورد نیاز هر یک از استان ها مورد بررسی قرار گیرد.

 • سرمایه گذاری در کانادا با 100000$ (دلار کانادا)
 • سرمایه گذاری در کانادا با 220000$ (دلار کانادا)

به این ترتیب متقاضیان کانادا از طریق سرمایه گذاری در اول امر باید نوع سرمایه گذاری و ایالت مورد نظر را انتخاب کرده و با تحقیق و کسب آگاهی در زمینۀ اخذ اقامت از طریق روش سرمایه گذاری کانادا و پیدا نمودن وکلای رسمی در این کشور که دارای تجربه کافی در زمینه کاری خود می باشند با ریسک و خطر کمتری اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کانادا کشوری با اقتصاد قوی، رفاه اجتماعی بالا و نظام کاری قدرتمند می باشد و کشوری است مهاجرپذیر که از طرق مختلف به مهاجرین این کشور، با رعایت قوانین اقامت و تابعیت را اعطا می نماید. بیش از 30% جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می دهند که قسمت اعظم اقتصاد این کشور را در دست دارند. نظام حقوقی کشور کانادا برای اخذ اقامت از طریق تولد، نظام خاک می باشد و در زمره کشورهای محدودی محسوب می شود که از طریق تولد در خاک کشور، اقامت و تابعیت را به فرد متقاضی اعطا می کند. یکی از راه های دریافت شهروندی در کشور کانادا تولد فرزند در کانادا است و فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود، فارغ از تابعیت پدر و مادر خود به صرف تولد می تواند شهروند کانادا محسوب شود.

از آنجایی که این کشور ویزاهای توریستی بلند مدت اعطا می نماید و از طریق این ویزا می توان در این کشور به صورت موقت حضور داشت، برخی از خانواده ها این مسیر را جهت تولد فرزند خود انتخاب می کنند و مهاجرت به کانادا را از طریق تولد مورد نظر قرار می دهند. توجه به این نکته ضروری است که از طریق تولد فرزند در کانادا، والدین موفق به دریافت اقامت یا تابعیت نمی شوند تا زمانی که فرزند به سن 18 سال برسد و بتواند از طریق اسپانسرشیپ برای والدین خود درخواست نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

با توجه به اقتصاد قوی و زبان رسمی انگلیسی در کشور کانادا، این کشور به عنوان اصلی ترین گزینه های مهاجرتی دنیا برای کار متقاضیان انتخاب می شود. این کشور هم از نظر فرصت های شغلی و هم از لحاظ سطح درآمدی در زمره بهترین مقاصد کاری جهان محسوب می شود. در حال حاضر، نرخ بیکاری این کشور در حدود 5.8% است. همچنین از نظر درآمدی نیز سطح دستمزد کارگران در کانادا در سطح بالایی است تا حدی که از سطح درآمدی همقطارانشان در اغلب کشورهای اروپایی بالاتر است و از درآمد کارگران آمریکایی کمی پایین است.

این را می توان با توجه به نمودار مقایسه ای زیر متوجه شد:

بررسی رنج درآمد ماهیانه در کانادا

علاوه بر این، سطح متوسط درآمدی در کشور کانادا به حدی خوب است که کارگران در این کشور ضمن تامین راحت مخارج زندگی همچنین توانایی پس انداز احتمالی را هم دارند.

بررسی سطح هزینه ها و مبلغ احتمالی پس انداز یک نفر در کانادا

انطباق پذیری در اکسپرس انتری جهت مهاجرت به کانادا

اگر متقاضی متاهل است همسر می تواند تا حداکثر 10 امتیاز کسب کند و برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید.

عامل سازگاریامتیاز
سطح زبان همسر (مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 4 یا بیشتر برای تمامی مهارت ها) مدرک باید تایید شده باشد و کمتر از 2 سال قبل صادر گردیده باشد.5
تحصیلات قبلی شما در کانادا (حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند)5
سابقه کار قبلی شما در کانادا (حداقل 1 سال تمام وقت در کانادا کار کرده باشید با اجازه کار قانونی و شغل شما جزو سطح 0 یا A یا B در NOC باشد)10
سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا (حداقل 1 سال تمام وقت با اجازه کار قانونی)5
استخدام هماهنگ شده در کانادا5
اقوام شما یا همسرتان در کانادا شامل والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ، فرزند، خواهر یا برادر، نوه، عمه، عمو، خاله، دایی، خواهرزاده، برادرزاده که بالای 18 سال باشد، در کانادا زندگی کند و شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم داشته باشد.5

انطباق پذیری در اکسپرس انتری جهت مهاجرت به کانادا

سیستم جدید امتیازبندی جهت مهاجرت به کانادا

در انتهای سال 2015 میلادی مدل اکسپرس انتری پایه گذاری شد که متفاوت با سیستم قبلی و حساب شده تر برنامه ریزی شده بود. حاصل آن ورود و ویزا شدن افراد شایسته و توانا جهت مهاجرت به کانادا می باشد. متقاضیان با حداکثر امتیازات اخذ شده برای این کشور ویزا شده و در چند ماه اخیر امتیازات به 426 امتیاز نیز رسید که پیش بینی می شود هرچه پیش رویم این کف امتیازات بالاتر هم بیاید و عملا مهاجرت از طریق ویزای اکسپرس انتری سخت تر صورت گیرد و برنامه فدرال جهت اخذ مهاجر سریع و تغییر نظام جمعیتی را تحت کنترل داشته باشد.

در سیاست قبلی امتیاز دهی این نوع ویزا، داشتن دعوتنامه کاری از کانادا 600 امتیاز داشت که از انتهای سال 2017 میلادی این آیتم تغییر امتیاز داد و فقط 50 امتیاز را به خود اختصاص داد و باقی امتیازات بر سایر عوامل نظیر انطباق با محیط و سازگاری و انطباق مدرک تحصیلی با زبان و کار تاثیرگذار بود. طبق تصمیم هایی که دولت فدرال اتخاذ کرده پیش بینی می شود در ماه های روبرو تعداد بیشتری از افرادی که مدارک خود را ثبت کرده و در انتظار هستند، تایید شده و به ویزای کاری برسند. علاوه بر مدل فدرال یک مدل مهاجرت کاری دیگر نیز در دستور کار کشور کانادا می باشد با عنوان ویزای کاری استانی. تفاوت آن با اکسپرس انتری در طول مدت پروسه و لیست مشاغل مورد نیاز برای هر استان است.

مهاجرت استانی به کانادا

یکی از راه های مهاجرت کاری به کانادا آن است که فرد می تواند در این کشور از طریق برنامه های استانی خود را به این کشور برساند. البته باید در نظر داشت که این روش مهاجرتی، محدودیت هایی را نیز به همراه دارد. افرادی که از این طریق خود را به کانادا می رسانند، بسته به قوانین موجود در استان ها، باید مدت مشخصی را در همان استان بمانند و پس از آن می توانند آزادانه به استان های دیگر کانادا مهاجرت کنند. این مسیر، می تواند سرعت رسیدن به PR کانادا را افزایش دهد.

برخی از مهم ترین استان هایی که در این زمینه برنامه فعال دارند عبارتند از:

 • نیوبرانزویک
 • ساسکاچوان
 • آلبرتا
 • نیوفاندلند
 • پرنس ادوارد
 • انتاریو
 • بریتیش کلمبیا
 • منیتوبا

ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به کانادا

با توجه به میل به مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا و دشواری های ویزاهای گوناگون این کشور مخصوصا ویزای کاری، بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا را انتخاب کرده و از این طریق خود را به کانادا رسانیده و برای کار و اقامت اقدام می کنند. مخصوصا از آنجایی که برای اخذ ویزای کاری کانادا، داشتن تحصیلات کانادایی امتیاز مخصوص اخذ کرده و راه را برای موفقیت هموار می کند. نظام آموزشی کانادا برای افراد اینترنشنال و خارجی هزینه بر می باشد. در حالی که این خدمات و امکانات برای افراد لوکال و دارای تابعیت این کشور به صورت رایگان یا نیمه رایگان ارائه می شود. از این رو کشور کانادا در زمره کشورهاییست که تحصیل در آن هزینه بر است.

کشور کانادا در مقایسه با کشورهای همسطح خود و در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا و نیوزلند از هزینه تحصیل کمتری برخوردار است و می توان گفت از این حیث در زمره بهترین انتخاب ها می باشد حتی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی که تحصیل در آنها هزینه بر است باز هم به صرفه بوده و از مزایای خاصی برخوردار می باشد. فلذا با توجه به سیاست های این کشور مبنی بر اخذ مهاجر می توان گفت ویزای تحصیلی در حال حاضر از بهترین انتخاب ها برای ورود به کشور کانادا محسوب می شود.

چرا آسانترین راه مهاجرت به کانادا تحصیل در کاناداست؟

این سوال مهم را می توان از چند نظر مورد بررسی و پاسخ داد. در واقع اولین دلیل برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کیفیت برتر آموزشی در این کشور انگلیسی زبان می باشد. برای اثبات این موضوع نیز می توان به رنکینگ زیر مراجعه کرد. این رنکینگ بر طبق دو شاخص فرصت جهانی (جنبه های مالی ، نهادی و اقتصادی) و شاخص کیفیت (فاکتورهایی مثل امنیت فیزیکی، امنیت اقتصادی، فرصت های اشتغال و غیره) انجام شده است.

همان طوری که در این رنکینگ نیز مشاهده می شود بهترین کشورهای جهان با برترین سیستم آموزشی عبارتند از:

برترین کشورهای جهان برای تحصیل با توجه به شاخص کیفت آموزشی

پس با این توضیح کانادا در بین 10 کشور جهان برای ادامه تحصیل قرار می گیرد. ضمنا کانادا پر از دانشگاه های معتبر و بسیار معروفی است که دارای رتبه های خوب بین المللی هستند. این دانشگاه ها نیز شامل:

رتبه بین المللیرتبه ملینام دانشگاه
211دانشگاه تورنتو
302دانشگاه مک گیل
343دانشگاه بریتیش کلمبیا
1114دانشگاه آلبرتا
1125دانشگاه واترلو
1146دانشگاه وسترن
1417دانشگاه مونترال
1828دانشگاه کالگری
1899دانشگاه مک مستر
20310دانشگاه اوتاوا

پس با این توضیح کانادا در بین 10 کشور جهان برای ادامه تحصیل قرار می گیرد. از دیگر دلایل تحصیل در کانادا می توان به فرآیند آسان اپلای از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور اشاره کرد. با اینکه در نگاه اول شاید تحصیل در کانادا کمی گرانتر از حد معمول به نظر برسد اما دانشجویان بین المللی نیز به چند روش می توانند بودجه مالی جهت ادامه تحصیل را به دست آورند:

 • کار ضمن تحصیل که در ادامه به شرح آن می پردازیم.
 • درخواست برای اخذ بورسیه تحصیلی

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر رشته های تحصیلی مختلف در کانادا از جایگاهی بسیار عالی برخوردار هستند و در چنین شرایطی است که می توان آن ها را ارزشمند دانست. هر فرد با توجه به علاقمندی خود می تواند مسیرهای مختلفی را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کند ولی برخی از آنها، شرایط مناسب تری را در اختیار فرد می گذارند.

برخی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • مدیریت منابع انسانی
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • بهداشت عمومی
 • امور مالی
 • مهندسی پزشکی
 • داروسازی
 • مهندسی الکترونیک
 • روانشناسی
 • روابط بین الملل

پشیمانی از مهاجرت به کانادا

این امکان وجود دارد که افراد بعد از ورود به این کشور، نسبت به مهاجرت خود نسبت به کشور کانادا احساس پشیمانی کند و از عمده ترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • عدم آشنایی با قوانین کشور کانادا
 • در اختیار نداشتن بودجه کافی برای زندگی در کانادا
 • وابستگی های شدید خانوادگی
 • عدم توانایی مطابقت خود با فرهنگ جدید
 • ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران به دلیل عدم تسلط به زبان
 • نداشتن تخصص و دانش کافی برای یافتن کار
 • عدم آشنایی با شرایط آب و هوایی شهر یا استان انتخاب شده برای زندگی

والبته بسیاری از موارد دیگر که می تواند شرایط زندگی در کانادا را تحت تاثیر قرار دهد. در صورتی که در اندیشه رسیدن به موفقیت در مسیر مهاجرت به کانادا هستید، حتما پیش از هر گونه اقدام، مشورت های لازم در این زمینه را با افراد متخصص انجام دهید و مشاوران مهاجرت به کانادا را به عنوان امین خود در این زمینه انتخاب کنید تا بتوانند با تجربه خود در زمینه مهاجرت به کانادا، شرایط مناسب تری را برای مهاجرت شما ایجاد نمایند.

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

ثبات اقتصادی: همانطور که گفته شد کشور کانادا در زمینه اقتصادی رشد بسیاری در سال های اخیر داشته است و هر ساله افراد زیادی برای کار به این کشور سفر می کنند. کشور پیشرفته کانادا آماده جذب نیروهای کاری بین المللی می باشد؛ زیرا در این کشور نیروی کار متخصص به اندازه کافی وجود ندارد و 90% متقاضیان خارجی که اقدام به مهاجرت به کشور کانادا برای کار انجام می دهند در صورتی که در انجام دادن یک کار خاص متخصص باشند، به راحتی توسط دولت کانادا پذیرفته می شوند.

مهم ترین مزایای مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • فرصت اخذ اقامت دائم در کانادا
 • فرصت اخذ پاسپورت کانادا
 • فرصت اخذ تابعیت کانادا برای فرزندان
 • فرصت کار در خاک کانادا

درمان و بهداشت: در کشور کانادا موارد درمانی و بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و مردم این کشور می توانند از بهترین امکانات و خدمات درمانی و بهداشتی در مجهز ترین مراکز درمانی کشور کانادا بهره مند شوند.

کشور چند ملیتی: کانادا یکی از کشورهای چند ملیتی جهان می باشد؛ زیرا افراد زیادی با ملیت و فرهنگ و زبان های متفاوت وارد خاک این کشور شده تا مشغول به کار شوند، درس بخوانند و یا فعالیت تجاری داشته باشند.

پلن های اجتماعی: دولت کشور کانادا برای مهاجران و همچنین شهروندان کشور خود برنامه های و پلن های اجتماعی بسیار مطلوبی به همراه دارد و به همین دلیل در کشور کانادا رفاه اجتماعی برقرار می باشد.

 

اقامت دائم کانادا از راه های مختلف قابل اخذ می باشد که در مقاله فوق به توضیحاتی در خصوص روش های ورود به کشور کانادا پرداخته شد. کشور کانادا که انتخاب اکثر افراد متقاضی مهاجرت می باشد در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی است و متقاضیان بسیاری دارد که هر یک باید با توجه به شرایط و رزومه خود برای انتخاب بهترین روش اقدام نمایند. علاقه مندان به تحصیل و کار در کانادا می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

پرسش های متداول در خصوص مهاجرت به کانادا

برخی از سوالات پرتکرار در این خصوص عبارتند از:

 • طرق مهاجرت ایرانی ها به کانادا کدامند؟ ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای خود اشتغالی، ویزای ازدواج و نامزدی، ویزای تولد، ویزای کاری کانادا و ویزای تحصیلی کانادا.
 • مهم ترین مدارک مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی کدام است؟ گردش مالی خوب، سند ملکی، دعوت نامه معتبر، سابقه کاری و ارائه فیش حقوقی، مدارک تحصیلی، داشتن پروانه کسب و از همه مهم تر سابقه سفر به حوزه شنگن
 • برای مهاجرت به کانادا چه مقدار پول نیاز است؟ طبق قوانین شهروندی و مهاجرت کانادا، فرد باید ثابت کند که حداقل 10000$ (دلار) برای هر نفر در حساب دارد، به علاوه 2000$ (دلار) اضافی برای هر فرد خانواده که با او مهاجرت می کند در حساب بانکی نشان دهد.
 • بهترین راه های مهاجرت و ورود به کانادا کدامند؟ مهاجرت Express Entry یا همان راه ورود سریع به کانادا، برنامه PNPs یا همان برنامه های استانی، ویزای تحصیل در مقاطع کالج های ورود به بازار کار یا مقاطع دانشگاهی، برنامه AIP، برنامه آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک
4.2/5 - (183 امتیاز)

201 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا

 1. درسا گفت:

  دختر م ۱۷ سال داره رشته ریاضی فیزیک معدل پایینی داره کلاس یازدهم.میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل پایین که می فرمایید چند هست؟
   میشه از دانشگاه های مختلفی اقدام کرد. بسته به رشته ایشون هم داره. شرایط تحصیلیشون باید بررسی بشه چون بر اساس سن نمیشه این موضوع رو تایید کرد. تمکن مالی شما هم اهمیت داره.

  2. عادل اکبری رزجی گفت:

   سلام.من لیسانس معماری دارم اما گرافیست و انیماتور حرفه ای هم هستم بدون مدرک.۲۶سالمه سربازی رفتم و دایی من هم در تورنتو زندگی میکند.راننده ماشین سنگین هستش.میخواستم یپرسم با نرم افزارهایی که بلدم از طریق کاری می تونم اقامت بگیرم؟لومیون 3d max افترافکت فتوشاپ ایلاستریتور ایندیزاین اتوکد و… البته مدرک تعمیر موبایلم دارم ولی تخصص اصلیم گرافیست و انیماتوری هستش.

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    اگر مدرکی برای این کار ندارید، خیر نمی تونید. شما باید هم سابقه کار داشته باشید و هم مدرک مرتبط با اون موضوع. این مدرک اگر دانشگاهی باشه خیلی بهتر هست ولی برای فنی ها میشه از طریق برنامه های استانی اقدام کرد

 2. ساناز گفت:

  سلام من ۴۰ سالمه و ۱۸ سال سابقه تدریس زبان در مدارس دولتی را دارم علاوه بر آن مدرک مربیگری شنا هم دارم ..در حال آماده شدن برای آزمون آیلتس هستم ‌‌‌..چه مسیری رو پیشنهاد میکنید برای مهاجرت به کانادا؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما اگر سرمایه کافی داشته باشید، بهترین گزینه برای شما سرمایه گذاری هست.
   در غیر این صورت، باید از طریق برنامه های استانی در کانادا اقدام کنید. باید ببینید کدام برنامه ها به شغل و شرایط شما نیاز دارند.

 3. آیریک گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من 38 سال دارم متاهل و بدون فرزند.
  12 سال سابقه کار در بانک رو دارم و تمکن و گردش خوبی هم دارم
  ولی رشته تحصیلیم مرتبط نبوده ولی کلا توی این سالها دوره های مربوط به کارم رو زیاد رفتم. الان نمیدونم میشه بهتره برای کار اقدام کنم یا تحصیلی هم میشه رفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ای کاش می فرمودید که در کدوم رشته تحصیل کردید.
   به هر حال می تونید پروفایل خودتون رو برای مهاجرت به کانادا شکل بدید و امیدوار باشید که امتیاز شما برای ورود به این کشور از طریق کار کفایت کنه چون سنتون یک مقدار بالا هست برای ورود به تحصیل. البته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هنوز شانس برای دریافت ویزای تحصیلی خواهید داشت

 4. علی گفت:

  سلام من با 26 سال سن کارشناسی شیمی دانشگاه آزاد خوندم. مجرد هستم و سربازی هم رفتم. میتونم برای کارشناسی ارشد اقدام کنم و پذیرش بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما مشکلی از این بابت ندارید و می تونید اقدامات لازم رو انجام بدید

 5. مهدی گفت:

  سلام من ۳۰سالمه مجرد هستم
  چندین مدرک فنی و بین المللی دارم
  نجاری سازه های چوبی مثل ساخت خوانه های چوبی کابینت سازی و دکوراسیون منزل و….
  نصب و تعمیر دوربین مداربسته و آسانسور
  جوشکاری،تراشکاری
  برق ساختمانی
  مکانیک و ریمپ خودرو

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   چه کمکی از ما برمیاد در این زمینه؟

 6. محسن ابراهیمی گفت:

  سلام.۳۲ سالمه و اپراتور فرز سی ان سی هستم و ۱۰ سال سابقه کار دارم. همچنین برای خودم کارگاه دارم به همراه جواز کسب و با دوتا فرز سی ان سی مشغول هستم. ایا قطر یا کویت این حرفه رو استخدام دارن؟ و لطفا شرایطش رو بگین

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر پاسپورت ایرانی دارید، کویت اجازه مهاجرت به شما نمی ده.
   برای کار در قطر هم باید کفیل داشته باشید که بتونه شما رو در این زمینه همراهی کنه که بتونید یک بازه زمانی حدودا 3 تا 6 ماه در قطر باشید و دنبال کار بگردید

 7. کوروش گفت:

  با سلام اینجانب استاد دانشگاه یکی از دانشگاههای معتبر دولتی در رشته مهندسی برق با سن بالاتر از ۵۰ سال در ایران و دارای رزومه علمی قوی هستم قصد مهاجرت به کانادا را با خانواده دارم ضمنا می توانم با فروش منزلم سرمایه ای معادل ۵۰۰ هزار دلار امریکا را تامین کنم بهترین روش مهاجرت را چه پیشنهاد میکنید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما از طریق کار بسیار راه سختی خواهید داشت که وارد کانادا بشید. سرمایه گذاری و استارتاپ ها بهترین مسیر برای مهاجرت به کانادا برای شما هست

 8. مهرداد گفت:

  سلام.چهل سالمه.متاهل بدون فرزند. آلمانی تا A2یاد گرفتم و ادامه ندادم.انگلیسی هم متوسط.دیپلم و فوق دیپلم مکانیک خودرو و لیسانس ساخت و تولید دارم.18ماه در اتوبوس سازی با بیمه سابقه دارم.و 4سال در دستگاه سازی بدون بیمه سابقه دارم و در زمینه جوشکاری و ماشینکاری کار کردم.ولی بیشتر عمرم نجار بودم و در انواع زمینه های نجاری و کابینت کار کردم.و آشنا به سی ان سی چوب . کشور مد نظرم کاناداست ولی دنبال جاب آفر هستم .و با توجه به توضیحاتم والبته سنم میخوام ببینم به کدوم کشور میتونم مهاجرت کاری بکنم؟ و اینکه با توجه به این شرایط کدوم کشور صددرصد هستش .ممنونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی که دارید بسیار بعید هست.
   شاید همسرتون بتونن از طریق تحصیل وارد کانادا بشن شما هم همراهشون برید. بهتر هست با مشاورین ما تماس بگیرید تا شرایط شما رو بررسی کنند

 9. امیر گفت:

  سلام دوست عزیزم من آلمان زندگی میکنم و پاسپورت آلمانی دارم اما الان قصد دارم ادامه زندگی برم کانادا آیا برای من چه شرایطی است ،درضمن مدارس کانادا رایگان است برای کودکان یا نه ؟ مرسی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید کافی نیست.
   در صورتی که مدارس دولتی رو برای فرزندانتون انتخاب کنید، تحصیل در این کشور رایگان خواهد بود

 10. علی محمد گفت:

  سلام علی محمد هستم از کندز افغنستان که به دلیل جنگ به مزارشریف مهاجر شده ام که در نتیجه جنگ مکتب و تحصیل خودرا از دست دادم و نمیتوانم تحصیل نمایم حالا که طالبان هم نمیگذارن به مکتب و تحصیل خویش ادامه دهم خواستار محاهرت به کانادا شدم به مقصد کار و تحصیل امیدوارم که به ماهم نظری بیندازید ممنون.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   دولت کانادا اعلام کرده که شهروندان افغانستان به همین دلیل می تونن در کانادا ادامه تحصیل بدهند.

 11. آیدا گفت:

  سلام وقت بخیر برای کسی که دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران رتبه کنکور دورقمی و استارت آپ در ایران داشته باشه با رزومه خوب 29 سال سن و مدرک زبان بهترین روش چیه و چقدر شانس داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر میخواین به کشور کانادا مهاجرت کنید بهترین روش رو برای شما تحصیلی میدونم
   اگر به کشورهای اروپایی بخواین مهاجرت کنید استارت آپ رو هم روش فوق العاده ای برایی شما میدونم
   برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید

 12. وحیدالرحمن گفت:

  وحیدالرحمن آرین هستم از کشور افغانستان و۳۷ سال سن دارم ومدرک تحصیلی ام لیسانس حقوق وعلوم وسیاسی دیپارتمنت اداره ودییلوماسی میباشد وهمچنان فوق دیپلومه در تکنالوژی طبی میباشم وهمچنان زبان هم خوب بلدم.
  میخواهم زمینه کار وتحصیل برایم مساعد شود پس پروسه را از کدام جا آغاز کنم تا زودتر کار تمام بشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطف کنید در قدم اول با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

 13. محسن گفت:

  با سلام
  من 37 سالمه ليسانس مهندسي فناوري و اطلاعات دارم 12 سال سابقه در كشتيراني دارم با سابقه بيمه همسرم كارداني كامپيوتر دارد بدونه سابقه كار يك فرزند 7 ساله پسر هم داريم .
  مي خواستم بدونم براي اقامت دائم شما چه پيشنهادي مي كنيد ضمنا زبان انگليسي در سطح پائين مي باشد.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اینکه پیشنهاد دقیقی داشته باشید باید شرایط شما کامل بررسی شه اما قبل از اون روش های مهاجرت کانادا رو در این مقاله مطالعه کنید و سپس بررای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 14. ناهید گفت:

  سلام. دانشجوی سال آخر دکتری روانشناسی هستم از یک دانشگاه دولتی معتبر تهران. ۳۳ سالمه. ۳ سال سابقه کار مرتبط دارم. به زبان انگلیسی و فرانسه تسلط دارم. متاهلم . همسرم لیسانس مهندسی داره ولی سابقه کارش مرتبط با رشته دانشگاهیش نیست، همسرم یک خواهر در کانادا داره.
  به نظرتون با اکسپرس اینتری شانسی داریم؟ یا دکتری رو رها کنم و تحصیلی اقدام کنم بهتره ؟ ممنونم از پاسخگویی.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بایستی امتیازتون رو در این سیستم بررسی کنید و بفرمائید که به عدد چند میرسه
   بطور کلی فکر میکنم امتیاز خوبی بگیرید اما بررسی کنید و بفرمائید تا خدمتتون دقیق تر عرض کنم

 15. علی گفت:

  سلام من 40 سالمه فوق لیسانس برق از دانشگاه امیرکبیر و 20 سال سابقه کار و الان توی صنایع فولاد سازی هستم و زبانم هم خوبه یعنی اگه امتحان بدم حداقل 7 میشم
  ببخشید چقدر موفقیت دارم ؟ و لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید . سپاسگذارم

  1. علی گفت:

   و تا الان حدود 10 یا 11 بار از طریق شرکت به کشور مثل چین و کره جنوبی و فلاند رفته ام
   و در اخیر هم ویزای شینگن ام بصورت مولتی 2 سال تمدید شده
   آیا در این روند تاثیری دارد ؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    بله این مسافرت ها برای شما اعتبار سفر میاره

  2. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در کانادا اگر از طریق اکسپرس انتری میفرمایید بهتره که امتیازبندی خودتون رو محاسبه کنید

 16. انسیه گفت:

  سلام و دورود بر شما . من ۳۵ ساله کارشناس حسابداری و تجربه کاری ۱۱ سال در امور مالی هستم . حدود ۶ ماه هم دارم زبان انگلیسی می خونم . برای ادامه تحصیل در رشته حسابداری قصد مهاجرت به کانادا دارم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید . با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 17. انسیه گفت:

  سلام و دورود بر شما . ممنون از اطلاعات مفیدی که در سایت ارائه نمودید . من ۳۵ ساله هستم کارشناس رشته حسابداری و سابقه کار مالی ۱۱ سال دارم میخواستم بابت ادامه تحصیلات به کانادا و در رشته حسابداری اقدام کنم ضمنا ۶ ماهه هست که مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستم . لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید . با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   با ما تماس بگیرید در خدمتتون هستیم

 18. jozz گفت:

  اوه ، این یک پست واقعا خوب بود پیدا کردن وقت و تلاش واقعی برای تهیه یک مقاله عالی… اما چه می توانم بگویم… من همه چیز را به تعویق می اندازم و نمی توانم کاری انجام دهم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم

 19. حسین گفت:

  سلام من 33 سالمه فوق دیپلم برق قدرت و دارای گواهینامه پایه یک 7 ساله و برق کار ماهر ساختمان و خانمم 32 ساله مهندس عمران از دانشگاه دولتی و معدل 13.90 با سابقه کار 10 ساله و یک فرزند یک ساله. آیا شرایط ادامه تحصیل برای خانمم و یا شغل رانندگی سنگین و یا برقکار ساختمان برای خودم هست؟ برای اخذ ویزا کدوممون شرایط بهتری میتونیم داشته باشیم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتره که از طریق همسرتون برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید

 20. حمید گفت:

  سلام من 38 سالم و مدت 20ساله که در حرفه نجاری که شامل منبت کاری و ساخت خانه های تمام چوبی مشغول هستم ایا اغامت برای من هم امکان پذپذیره با سپاس فراوان

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت به کانادا این رشته در لیست رشته های مورد نیاز این کشور وجود داره ولی باید در سیستم اکسپرس انتری شرکت کنید و امتیاز لازم رو اخذ کنید

  2. بدون نام گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه زبان خوب بلدم میخاستم بدونم از طریق مهاجرت تحصیلی با تمکن مالی ۲۰۰۰۰هزار دلار آمریکا به کدوم کشور ها میتونم مهاجرت کنم؟

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    شما اگر برای دانشگاه مد نظرتون باشه به اکثر کشورهای اروپایی راحت می تونید مهاجرت کنید.
    این مبلع برای تحصیل کل دوره دانشگاه در کشورهای منطقه آمریکای شمالی کم هست

 21. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 33 سالمه ، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و 10 سال هم سابقه کار دارم ، و قصد مهاجرت به کانادا دارم ، ممنون میشم راهنماییم کنید که از چه ویزای میتونم استفاده کنم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر این مقاله رو مطالعه نکردید حتما مظالعه فرمائید ضمن اینکه متداول ترین روش ها کاری تحصیلی و سرمایه گذاریه که باید با شما بیشتر صحبت کنیم که چه روشی مناسب تره برای شما اما خیلی کلی و با این اطلاعات بخوام بگم روش تحصیلی رو فعلا برای شما مناسب میدونم

 22. مائده گفت:

  سلام .من 27 سل سن و متاهل هستم .مدرک کارشناسی بهداشت عمومی با معدل 17/50 و 4 سال سابقه کار در مرکز بهداشت دارم در حال گذراندن دوره آیلتس هستم.همسرم مدرک کاردانی دامپزشکی و 10 سال سابقه کار در کارخانجات لبنیات دارد.برای کارشناسی ارشد میتونم اقدام به مهاجرت به کانادا رو داشته باشم؟چقدر احتمال موفقیت دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط سنی و مدرک تحصیلی و سابقه کاری شما برای اخذ ویزای تحصیلی خوبه و شانس بالایی دارید

 23. عسل گفت:

  با سلام….من پرستار هستم ۳۴ ساله و ۵ سال سابقه ی کار دارم…تمکن مالی ۵ میلیارد دارم…یک بچه ی ۶ ساله دارم…همسرم هم وکیل پایه یک هستن.سابقه ی ۱۰ سال سابقه ی کار در بانک دارن.مدرک زبان ندارم.از چه طریقی میتونم اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار به عنوان پرستار نیاز به معادلسازی مدرک دارید لطفا مقاله بازار کار رشته پرستاری در کانادا رو مطالعه کنید

 24. رستمیان گفت:

  سلام‌ برای تریدر فارکس و بازار بورس ایران امکان مهاجرت به کانادا وجود دارد ؟
  آیا راه و روشی وجود دارد ؟
  40 ساله کارشناس عمران
  تمکن مالی بیشتر از ۱۰ میلیارد
  مدیرعامل شرکت ساختمانی با دو سال سابقه و …

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   راه برای مهاجرت به کانادا وجود داره منتها نیاز به بررسی بیشتر شرایط شما وجود داره بزرگوار
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 25. Hossein گفت:

  سلام خسته نباشید آیا میشه از طریق خرید آپارتمان اقامت و تابعیت این کشورو بدست آورد؟
  حداقل خرید ملک یا آپارتمان چقدره؟
  و به صورت قسطی میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر قصد سرمایه گذاری دارید لطفا مقاله راه های سرمایه گذاری در کانادا رو مطالعه کنید دوست من

 26. ناشناس گفت:

  درود من ۴۵ سال دارم دکتری رشته تادیخ دارم ۲۰ سال سابقه کار در دانشگاه دارم انگلیسی عربی و کردی و فارسی مسلط هستم دو تا فرزند دارم یک از انها انگلیسی متوسط بلد هست و دیگری بلد نیست ایا می تونم مهاجرت کنم به کانادا با تشکر اگر جواب بدهید تمکن مالی ۱/۵ میلیارد هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بزرگوار برای مهاجرت شما و خانواده محترمتون بایستی از روش های سرمایه گذاری اقدام کنید یا از طریق تحصیل فرزندتون اقدام به مهاجرت به کانادا کنید

 27. حسن گفت:

  33 سالمه 10 سال سابقه کار با بیمه دارم. لیسانس مکانیک هستم . کارشناس تعمیرات در مترو مشغول به کار هستم. گواهی نامه راهبری قطارهای مترو دارم. متاهل با یک فرزند. همسرم هم فوق لیسانس مترجمی زبان. می خواستم بدونم با این شرایط امکان مهاجرت به کانادا رو دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت کاری به کانادا یا بایستی قرارداد کاری داشته باشید یا در اکسپرس انتری امتیاز لازم رو اخذ کنید این امکان وجود داره
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 28. نرجس موسوی گفت:

  سلام عرض ادب
  نرگس 28 ساله دارای مدرک لیسانس مدیریت روابط عمومی و فوق دیپلم مدیریت روابط هتلداری – مدرک قابل ترجمعه طراحی دوخت و لباس و همچنین راهنمای طبیعت گردی(تورلیدر) رو هم دارم .
  یکی از دوستان صمیمی بنده در کبک کانادا زندگی میکنن به همراه خانوادشون بمن پیشنهاد اقدام به مهاجرت رو دادن البته که ایشون پیشنهاد ویزای دانشجویی رو کردند و جهت مسکن ایشون گفتند میتونم منزل ایشون باشم پس هزینه مسکن و اجاره رو از لیست هزینه هام حذف بکنیم . زبان هم در حال سپری کردن دوره هام هستم بصورت فشرده .
  سوالم از مجموعه شما اینکه ایا حدود سرمایه 200-250 تومن چه روشی رو پیشنهاد میدین ؟
  ممنون از پاسخگوئیتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   موضوع خیلی گسترده تر و پیچیده تر از اون چیزیه که شما فکر میکنید ابتدا یک مشاوره با ما داشته باشید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 29. امین گفت:

  سلام من ۲۳سال دارم مدرک فوق دیپلم زبان انگلیسی دارم و مدرک کمک پرستاری با اعتبار بین المللی وقابل ترجمه و حدود۲۰۰میلیون دارم. نظر شما از کدوم راه بتونم اقامت بگیرم خیلی ممنون اگه جواب بدید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به کانادا یا از طریق تحصیل یا کاری باید اقدام کنید که شرایط زیادی رو باید رعایت کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 30. شراره گفت:

  سلام. من ۲۴ ساله هستم و متاهل. لیسانس و فوق لیسانس زبان فرانسه دارم و ۵سال سابقه تدریس زبان و همینطور نمره آیلتس ۷. همسرم لیسانس عمران دارن و سطح زبانی متوسط. میخواستم بدونم برای کانادا شانس ویزای کاری دارم یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی از طریق تحصیلی اقدام کنید که امکانپذیره
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 31. پورنعمت گفت:

  با سلام.
  من ۴۱ سال دارم بالای ۱۴ سال سابقه کار مسوول فنی در صنایع غذایی و دو مدرک بین المللی ایزو دارم. زبان آیلتس آزمایشی حدود ۶ شد که می تونم تقویتش کنم در ابتدای امر میتونم ۲۵ هزار دلار کانادا فراهم کنم. آشنای نزدیکی هم آنجا ندارم. با این اوصاف کدام نوع ویزا میتونه برای من سودمند باشه؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتره که در حال حاضر به کشورهای دیگه ای فکر کنید که شرایط بهتری بررای مهاجرت به اونها دارید دوست عزیز
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 32. تینا گفت:

  سلام
  استاد دانشگاه- دانشیار
  مدرک دکتری فیزیک فوتونیک
  ۵ سال سابقه کار هیت علمی
  ۳۵ سال سن
  مدرک زبان ۸ ایلتس جنرال
  کمتر از یک سال سابقه کار در کانادا
  مجرد
  ایا شرایط اکسپرس اینتری را دارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   امتیازتون رو بررسی کردید که چند شده؟ به من اعلام کنید تا راهنماییتون کنم

   1. تینا گفت:

    Comprehensive Ranking System (CRS) tool: skilled immigrants (Express Entry)
    این فرم تو سایت خود canada.ca پر کردم. ۴۶۳ امتیاز آوردم.
    نمیدونم آیا فرم های دیگه ایی هم وجود داره یا نه

    1. تینا گفت:

     البته بدون جاب آفر ۴۶۳ شدم
     با جاب آفر ۵۱۳ امتیاز آوردم.

     1. داوری گفت:

      حالا جاب آفر دارید یا خیر؟

    2. داوری گفت:

     خیر فرم دیگه ای وجود نداره

   2. تینا گفت:

    Comprehensive Ranking System (CRS) tool: skilled immigrants (Express Entry)
    این فرم تو سایت خود canada.ca پر کردم.
    بدون جاب آفر ۴۶۳ شدم
    با جاب آفر ۵۱۳ امتیاز آوردم.
    نمیدونم آیا فرم های دیگه ایی هم وجود داره یا نه

    1. داوری گفت:

     امتیاز خوبی دارید اما بازم ریسک داره اما اگه جاب آفر دارید که خیلی خوبه و امتیاز خوبی هم دارید و پیشنهادم اینه که اقدام کنید

     1. تینا گفت:

      خیلی ممنون.
      دارم برای جاب آفر مکاتبه میکنم.
      اگر جاب آفر بگیرم، پروسه اش چقدر طول میکشه؟
      برای شروع پروسه مهاجرت از کجا باید شروع کنم؟

     2. داوری گفت:

      اجازه بدید که جاب آفرتون برسه و اگر در پروسه اکسپرس انتری امتیازتون خوب شده با همون جاب آفر اقدام کنید مگر اینکه جاب آفرتون برای آتلانتیک بوده باشه که نیازی به اکسپرس نیست

 33. متین گفت:

  درود بر شما
  متین اقبالی 23 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات در مقطع کارشناسی با نمره 15.2 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران هستم . نمره مدرک آیلتس آکادمیک من 8 هست . 1 سال تجربه کار با دستگاه های cnc رو دارم و تجربه کار در تعیرگاه های خودرو رو نیز دارم . برنامه نویسی و نصب و راه اندازی وب سرویس ها رو هم بلدم . همچنین مدرک نجات غریق درجه 2 رو دارم . یک دوست نزدیک در کانادا در استان انتاریو هم دارم که اقامت دائم خودش رو گرفته . حدود یک میلیارد تومان هم سرمایه دارم .
  میخواستم بدونم بهترین گزینه برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد چی هست و آیا شانس دریافت کمک هزینه تحصیلی رو دارم؟ اگر دارم چند درصد از اون پوشش داده میشه؟
  به علاوه آیا با توجه مهارت های ذکر شده شانس کار کردن در زمینه های مذکور رو هم زمان با تحصیل دارم؟ و آیا اصلا مجاز به کار کردن هستم؟
  آیا پس از اتمام دوره ارشد میتونم ویزای تحصیلی رو تبدیل به اقامت دائم بکنم؟ و اگر میتونم شرایطتش چی هست و مدت زمان دریافتش چقدر طول میکشه؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین رشته تحصیلی یکی از گرایش های رشته خودتونه که بتونید با اون ویزای تحصیلی این کشور رو بدست بیارید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. احسان گفت:

   سلام
   من ۲۸ سالمه و لیسانس برق گرایش ابزار دقیق از دانشگاه دولتی دارم
   سابقه کار توی نیروگاه سیکل ترکیبی به عنوان کارشناس بهره برداری رو دارم
   ۴ سال سابقه مدیریت دو شرکت به عنوان کارفرما رو دارم که ۲ سال از اون به عنوان تولید کننده هست و کماکان مشغول کارم
   مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات روی خطول انتقال برق با نمره بالا و مدارک تعمیرات از دانشگاه امیرکبیر
   دوره های زبان هم دارم طی میکنم
   پیشنهادتون برای مهاجرت چیه؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به کانادا شرایط خوبی در پیش دارید
    برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 34. سلام من مهدی هستم ۴۱ سال دارم تولیدی صندلی سازی اداری دارم و ۲۵سابقه کاری دارم ولی مدرک زبان ندارم ولی بلدم میخواستم ویزای کار جاب افر بگیرم

  1. سلام مجدد پیام میفرستم مهدی هستم ۴سال دارم تولیدی صندلی سازی اداری دارم و۲۵سال سابقه دارم رویکوب و خیاطی و جوشکاری هم بلدم و میخوام ویزای کاری بگیرم کدوم ویزا بهتره و از چه راهی برم بهتره

   1. داوری گفت:

    سلام
    بهتره که به کشور آلمان فکر کنید در حال حاضر شرایط بهتری برای شما داره
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. داوری گفت:

   سلام
   شرایط کار برای شما که قرارداد کاری ندارید اخذ اقامت از طریق اکسپرس انتری کانادا است
   در این خصوص مقاله اسکیل ورکر کانادا رو مطالعه کنید

 35. سینا گفت:

  سلام
  سوالی دارم و آن اینکه با ویزای توریستی میتوان در کلاس های کوتاه مدت زبان شرکت کرد.

  1. داوری گفت:

   سلام
   در کل با ویزای توریستی امکان تحصیل و کار وجود نداره

 36. سینا گفت:

  با سلام
  سوالی داشتم و آن اینکه با ویزای توریستی کانادا میتوان در دوره های زبان آنجا ثبت نام کرد و کلاس رفت؟مثلا دوره های حداکثر تا ۶ ماه

  1. داوری گفت:

   سلام
   بطور کلی با این نوع ویزا امکان تحصیل وجود نداره اما دوره های کوتاه مدت زبان مشکلی نداره

 37. سعید گفت:

  با سلام و سپاس از پاسخ
  امتیازهای من
  سن 6
  زبان 20
  مدرک تحصیلی 21
  سابقه کار 15
  زبان همسر 5
  جمع امتیاز = 67
  بنابراین در مرحله اول امتیاز مورد نظر رابدست می آورم.
  آیا منظور شما مرحله دوم امتیاز بندی است؟
  در این صورت امکان پیدا کردن کار استانی مانند ساسکاچوان و… وجود دارد تا با 600 امتیاز آن در مجموع امتیاز مرحله دوم به حدود 900 امتیاز دست پیدا کرده و شانس در یافت دعوتنامه را داشته باشم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خوبه در مرحله اول واجد شرایط هستید اما مهمتر از اون مرحله دومه. امتیاز مرحله دومتون 400 شده؟ در چه زمینه ای کار میکنید؟ مورد نیاز استان ساسکاچوان هست؟

 38. سعید گفت:

  سلام
  شرایط بنده سن 41 سال و آیلتس با CLB 8 دارم و مهندس کامپیوتر نرم افزار و سابقه کار 12 سال مرتبط در ایران
  همسر بنده 40 سال و آیلتس با CLB 6 دارند و فوق لیسانس کشاورزی و 15 سال سابقه کار دولتی مرتبط در ایران
  هیچکدام سابقه کار در کانادا و تحصیل در کانادا نداریم و همچنین فامیل درجه یک در کانادا نداریم.
  سوال بنده این است
  امکان مهاجرت به کانادا در روش مهاجرت کاری وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر از طریق اسکیل ورکر کانادا کانادا میخواین اقدام کنید امتیازتون امتیاز بالایی نیست متاسفانه

 39. سمیرا گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه مدرک آیلتس ۶.۵ دارم و مدرک لیسانس کامپیوتر هم دارم.

  با حدود ۲ میلیارد تومان سرمایه بهترین روش دریافت اقامت کانادا برای من از نظر شما چیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین راه اینه که از طریق تحصیلی اقدام کنید

 40. مهاجرت گفت:

  با سلام احترام
  بنده میخواستم درخصوص مهاجرت کانادا از شما چند سوال بپرسم
  میخواستم بدونم تو این اوضاع کورنا مجموعه جلسه های حضوری هم میزارن ؟

  1. داوری گفت:

   با سلام و درود
   تمایل بیشار مجموعه به جلسات مشاوره از راه دوره اما برای اشخاصی که اصرار به مشاوره حضوری دارن این مشاوره با رعایت پروتکل های بهداشتی و هماهنگی با موسسه برگزار میشه

 41. سینا گفت:

  سلام من 31 سالمه. کارشناسی ارشد IT گرایش امنیت دارم. زبانم متوسطه… قصد مهاجرت به کانادا رو دارم.. امکانش برای من موجوده؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   قصد مهاجرت به کانادا از چه طریقی رو دارید؟ لطفا اطلاعاتتون رو دقیق ارسال کنید تا بتونم راهنماییتون کنم
   و یا برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. سینا گفت:

    برای کار و یا تحصیل… اونجوری که شنیدم برای مهاجرت به کانادا بیشتر برای سن خیلی حساسیت وجود داره… میخواستم بدونم برای اقامت در کانادا آیا از جنبه تحصیلی یا کاری میتونم اقدامی کنم؟

    1. داوری گفت:

     شرایطتون برای تحصیل مناسب تر از کاره و شناس ویزای بیشتری خواهید داشت

 42. امین حسین زاده گفت:

  سلام، ببخشید برای اقامت دائم از لحاظ تحصیلی حدود سن 17 تا 25 سال چجوریه و هزینه اش چطوره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سن دقیق رو بفرمائید و مقطع تحصیلی و معدلتون رو تا بتونم راهنماییتون کنم
   البته مقاله اقامت دائم کانادا هم میتونه به شما کمک کنه

 43. پریسا گفت:

  سلام من کارشناس ارشد حسابداری هستم و 10 سال سابقه کار مرتبط دارم – 34 سالمه و همسرم لیسانس نرم افزار داره و 34 ساله ست – سطح زبانمون متوسطه فعلا داریم میخونیم – بچه نداریم – همسرم توی کانادا دوستی داره که درحال تحصیله – بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت برای ما کجاست؟ آیا میشه اقامت کانادا بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سوالتون خیلی کلیه و نیاز به بررسی بیشتر برای پاسخ داره
   اما فعلا مقاله های بهترین کشور برای زندگی، کار و تحصیل و بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 رو مطالعه فرمایید در صورت وجود ابهام برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 44. ملیح گفت:

  سلام .اینکه میگن با توجه به تقاضای زیاد برای مهاجرت به کانادا ،جاب آفر کمی توی این کشور هست درسته؟ توی چند سال آینده امکانش هست جاب آفر کم بشه

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر منظورتون نرخ بیکاری و پتانسیل به کار رسیدن در کانادا است خیر. چون این کشور به نسبت وسعتی که داره خیلی بازار کار خوبی داره
   برای این منظور مقاله کار در کانادا رو مطالعه بفرمائید

 45. یزدان گفت:

  درود و احترام
  در مورد ویزای کار سوالی داشتم ؛ با مدرک لیسانس پرستاری ، و در صورت دارا بودن سایر شرایط ، آیا نیاز به تحصیل در کالج های کانادا هست یا خیر؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   نیازی به تحصیل در کالج نیست اما باید مدارکتون رو معادلسازی کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 46. مهاجرت گفت:

  سلام شماره تماسی برای مشاوره تلفنی به بنده اعلام کنید. باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   شما میتونید با شماره 91003232 تماس بگیرید

 47. عرفان حسینی گفت:

  سلام ایا خرید ملک در کانادا موجب اقامت دائم و تابعیت میشه

  1. داوری گفت:

   سلام و دورد
   روش های مهاجرتی برای کانادا متفاوت با خرید ملکه
   بهتون پیشنهاد میکنم مقاله روش های مهاجرت به کشور کانادا رو مطالعه فرمائید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 48. مژگان گفت:

  با سلام بنده 29 سالمه و لیسانس و فوق لیسانس اقتصاد هر دو از دانشگاه دولتی دارم با معدل نسبتا خوب و مدرک زبان ندارم ولی سطح زبانم متوسط به بالاست میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کانادا برای دکتری چطوری میتونم فاند کامل بگیرم با توجه به اینکه هزینه های دانشگاه در کانادا بالاست فعلا مقاله چاپی ندارم تا 5 ماه دیگه دو تا مقاله ISI پس از پذیرش به چاپ میرسونم.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بهتون پیشنهاد میکنم مقالهتحصیل دکتری در کانادا رو مطالعه بفرمائید تمام مسائل در اون براتون مطرح شده اگر ابهامی داشتید در خدمتم

 49. امیر گفت:

  با سلام….من ۳۱ سالمه فوق لیسانس محیط زیست…۲ سال و ۴ ماه سابقه کار همراه با بیمه در زمینه تحصیلی…آیلتس ۵.۵ آکادمیک دارم…سند ملکی و گردش حساب مالی خوب هم دارم….آیا شرایط ورود به کانادا را دارم یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما کشور کانادا برای ویزای تحصیلی روی سن و گپ تحصیلی حساس هست و شرایط شما نسبتا خوب هست در نتیجه نباید زمانو از دست بدین و سریع اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 50. مرضیه گفت:

  سلام. من 33 سالمه و مجردم. دیپلم کامپیوتر و عکاسی از فنی و حرفه ای دارم و لیسانس کامپیوتر هم دارم. بیشتر تخصصم در گرافیک و عکاسیه ولی تا الان خودم رو بیمه نکردم از جهت سابقه کاری. زبانم در سطح آیلتس 7 هست. میخواستم بدونم اگر بخوام برای ادامه تحصیل کانادا اقدام کنم، چه رشته ای مناسبه که بعدش بتونم کار مناسب پیدا کنم. الزاما روی رشته تحصیلیم حساس نیستم و با توجه به سنم رشته هایی که بازار کار داشته باشه برام مهمه. تشکر از راهنماییتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما چه ویزایی از کانادا مد نظرتون هست؟

   1. مرضیه گفت:

    ویزای تحصیلی یا کار. البته با توجه به شرایطم، اگر کشور دیگه ای هم باشه، موردی نداره.

 51. Mahshid گفت:

  با سلام من و همسرم‌تمایل داریم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم،من ۳۵ سالمه فوق لیسانس شیمی تجزیه و دارای ۷ سال سابقه کاری مرتبط با رشتم دارم و می خوام برای بالا بردن کیفیت زبان انگلیسی اقدام کنم،همسرم ۳۹ سالشه مهندس عمران و سابقه کاریشون ۱۵ ساله همچنین ۲ بچه ۵ و ۱ ساله داریم،به نظر شما موفق میشیم با این رزومه مهاجرت کنیم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما متاسفانه سن شما برای مهاجرت به کاناداس بالا هست ولی برای اروپا شرایط عالی دارید که میتونید خانوادگی همزمان باهم برید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 52. یاسین گفت:

  با سلام.
  من 40 سال سن دارم.مهنذس عمران با مدرک کارشناسی . دارای 14 سال سابقه .دارای پروانه اشتغال از نظام مهندسی.تجربه کار با شرکت های خارجی در عسلویه که سطح زبانم متوسط هست.به عنوان دبیر معماری و عمران نیز مشغول به کار می باشم.
  همسرم لیسانس زبان انگلیسی با38 سال سن و کارمند یک شرکت صنعتی .
  دو بچه 11 و 3 ساله داریم.
  آیا برای اقامت از طریق کار در کانادا میتونیم اقدام کنیم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزای کار کانادا به صورت امتیاز بندی هست که سن شما انتیاز پایینی دارد و باید آیلتس بالا برسونید و همچنین داشتن یک مدرک از کالج یا دانشگاه های کانادا، کارفرما از کانادا و یا داشتن بستگان درجه اول مهم هست اما راه های دیگر برای شما میسر می باشد برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 53. وحید محمدی گفت:

  باسلام.
  من ۳۵ساله با مدرک لیسانس مکانیک و همسرم با ۲۹سال سن و فوق دیپلم مربی کودک و یک فرزند پسر ۷ساله هستم.
  ۱۲سال سابقه کار دولتی دارم.
  درصورت اقدام به مهاجرت کاری میخوام زبان بخونم و مدرک حداقلی زبان رو بگیرم.
  مثلا طی کمتر از یکسال.
  لطفا راهنمائیم کنید.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ابتدا باید امتیازات شما حساب شود لطفا با شماره های موسسه تماس بگیرید

 54. وحيد گفت:

  سلام و عرض ادب.من دانشجوي سال اخر دندانپزشكي ميباشم و همسرم سال اخر پزشكي.من نيمي از تحصيلي رو در كشور روسيه بودم و نيم ديگر رو در ايران. و با همسرم در يك دانشگاه در ايران درس ميخونيم.قصد مهاجرت كانادا رو داشتيم كدوم روش به ما شرايطش نزديك تر و راحت تر و مطمئن تره؟من تسلط به سه زبان عربي انگليسي روسي دارم. همسرم هم داراي مدرك ايلتس٧/٥

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظور شما کشور کانادا می باشد به راحتی می تونید پذیرش تحصیلی بگیرید به منظور ورود برای معادل سازی مدرکتون به همین منظور پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 55. آمنه گفت:

  سلام. ۲۸ سالمه مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دارم با ۷ سال سابقه کار در اموزش و پرورش. و همسرم لیسانس حسابداری با ۶ سال سابقه کار دولتی. آیا امکان مهاجرت از طریق کار به کانادا برای ما وجود داره؟اینکه من بخوام از طریق دیپلمم وارد بشم و پرستاری بخونم یعنی من ویزای تحصیلی بگیرم و شوهرم ویزای کار وجود داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در ابتدا باید شرایط و امتیازات شما از سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان محاسبه شود و همچنین بررسی کرد که آیا دولت به شما اولویت میده یا خیر

 56. زهرا گفت:

  سلام من ۲۷سالمه فوق لیسانس روان شناسی بالینی دارم با۲سال سابقه کارمرتبط درحال گرفتن مدرک زبان هستم بهترین راه مهاجرت از چه طریقیه؟!

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر هدفتون کانادا است بهترین روش ویزای تحصیلی می باشد

 57. غزل گفت:

  سلام من ۲۰ سال دارم دیپلم زبان انگلیسی دارم و در حال حاضر دارم اموزش زبان انگلیسی در دانشگاه میخونم همسرم هم لیسانس عمران داره ولی زبان بلد نیست میخاستم بدونم طی ۵ سال اینده برای مهاجرت چجوری اقدام کنم اگه همسرم زبان یاد بگیره و هردو ارشدمونو بگیریم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر شما ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید به راحتی به این ویزا دست پیدا میکنید و به همسرتون هم ویزای کار میدن برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 58. ف. ش گفت:

  سلام من برادرم ۲۰ ساله ساکن اونجاست منم مدرکم کارشناسی ارشد زبان انگلیسی و مدرک خیاطی از فنی حرفه ای دارم و مدارک راهنما تور دوره مقدماتی صدور بلیط و مدیر فنی آژانس هواپیمایی ب رو دارم چطور با کمترین هزینه میتونم برم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزای کار وی ا تحصیل میتونید اقدام کنید

 59. لیلا گفت:

  سلام من ۳۰سالمه و مدرک لیسانس کشاورزی و همسرم ۳۴ساله و مشغول وکالت میخواستم بدونم واسه کانادا بهترین روشی که میشه اقدام کرد چیه؟البته من در داروخانه مشغول بکارم با سابقه ۵ساله بیمه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به علت اینکه از کانادا مدرک و یا جاب آفر ندارید بهترین روش ویزای تحصیل کانادا می باشد

  2. داوود گفت:

   سلام علیکم بنده ۲۸ سالمه متاهل هستم دوتا پسر دارم و از زبان انگلیسی نخودم و فوق دیپلم معماری دارم تو شرکت باتری سازی و الان تو پارچه فروشی کار میکنم میخواستم بدونم بهترین روش به کانادا اقدام کرد چیه؟ متشکرم

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما بهترین روش از طریق ویزای تحصیلی فرزندانتون هست

 60. مهدی گفت:

  سلام و عرض ادب مهدی هستم ۳۶ سالمه ۱۲ سال سابقه کار نمای کریتن وال و پنجره دوجداره در معتبر ترین شرکتهای ایران را دارم واجرای نمای پنجره چندین برج بزرگ و اماکن معروف ایران و تهران را دارم لطفاً راهنمایی فرمایید با تشکر ??

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کشور کانادا مدنظرتون هست باید امتیازان شما اعم از سن، سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبان محاسبه شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 61. عباس گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
  بنده 40 سالمه مهندس کامپیوتر هستم 12 ساله شرکت نرم افزاری دارم و نرم افزارهای زیادی هم طراحی کرده ایم و 18 سال هم هست که کار برنامه نویسی انجام میدهم لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم به کانادا مهاجرت کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما از نظر امتیاز بندی ویزای کار متاسفانه سن شما زیاد هست آیا کارفرما از کانادا دارید؟

 62. مهرو گفت:

  سلام من 30 سالمه لیسانس معماری دارم و 2 سال سابقه مربیگری تناسب اندام دارم مدرک زبان هم ندارم چطور میتونم اقدام کنم برای ویزا ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما کم ریسک ترین و راحت ترین راه ورود شما به کشور کانادا ویزای تحصیلی هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 63. نگار نیک بخت گفت:

  سلام
  من 15 سال دارم ایا میتوانم از طریق ویزای تحصیلی خودم و پدرم اقدام به مهجرت کنم؟
  پدرم دارای فوق لیسانس در سال 98 میباشد و خودم میخواهم قبل از کنکور مهاجرت کنم . مادرم هم امکان کار دارد و همه اعضای خانواده جز خواهر 8 ساله ام دارای سطح متوسط از زبان میباشیم
  ایا امکان مهاجرت از یکی از روش ها میباشد یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما همراه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد ولی در کل باید شرایط شما بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 64. محمد گفت:

  با سلام لطفا ترخدا اگر کسی برای مهاجرت به کشورهایی چون کاناداس بهم اطلاع بده شرایط زندگی تو ایران واقعا سخته ممنون میشم لطفا راهنماییم کنین

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب از چه طریقی مد نظرتون برای مهاجرت هست؟

 65. ایوب نجفی گفت:

  سلام.۳۶ سال دارم.مجردم.۱۰ ساله کارمند بانک هستم.مدرک زبان ندارم.چطور میتونم اقدام کنم.ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما از طریق ویزای کار و یا تحصیل شرایط شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 66. Pooria گفت:

  سلام من 22 سالمه رشته نرم افزار ترم اخرم 2 سال سابقه کار دارم! راه پیشنهادی شما

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بر اساس شرایط سنی خوبتون بهترین مسیر مهاجرت به بهترین کشورها برای شما ویزای تحصیلی می باشد

 67. سپیده گفت:

  با سلام
  من 42 سال دارم مدرک زبان ندارم.. 20سال سابقه کار دارم مدرک تحصیلی من ارشد مدیریت اجرایی هست. لیسانسم مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذاییه
  همسرم کارمند فرودگاهه با 20 سال سابقه – دو فرزندپسر 17 و 10 ساله دارم.. چطور میتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار کشور کانادا باید امتیازات کافی مبنی بر سن، سابقه کار ، مدرک تحصیلی، مدرک زبان داشته باشید برای اظلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 68. حمید گفت:

  سلام بنده ۳۳ سال سن دارم. دارای مدرک جوشکاری و نجاری فنی حرفه ایی و لیسانس هنر و الان هم کارمند رسمی آموزش پرورش با حدود ۱۰ سال سابقه تدریس و اداری هستم
  لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید که چطور میتوانم اقامت کانادا را بگیرم چه راهی مطمعن تر و زودتر هست.
  حدود هزینه ایی که باید بکنم چقدر هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام عرض ادب ویزای کار کانادا به این صورت هست دو مرحله ای و ما باید در دو مرحله از پارامترهایی مانند سن، سابقه کار مدرک تحصیلی مدرک زبان و تطابق پذیری با محیط امتیاز بیارید در صورتی راه کاری شامل حال شما نشه از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 69. حسین.ک گفت:

  سلام حسین هستم فوق دیپلم کامپیوتر و لیسانس حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی دارم 10سال سابقه کار بانکی دارم آیا شانسی برای مهاجرت دارم؟؟؟همسر و یک فرزند ۷ ساله دارم ۳۵سالمه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 70. فخرالدین گفت:

  سلام من فوق لیسانسم. زبان م خوبه ولی مدرک آیلتس یا تافل ندارم، چطور میتونم از سفارت کانادا ویزا کانادا برلی کار بخرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام خدمت شما متاسفانه امکان خریدن ویزا وجود ندارد پیشنهاد میکنم برای اطلاع از انواع راه های اخذویزا با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.

 71. رضاوند گفت:

  هزینه ویزا برای کار تو کانادا چقدر درمیاد؟ و میشه خانواده‌مم بیارم؟ از کجا شروع کنم من؟ ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب سوالات شما کلی می باشد در درجه اول باید امتیازات شما حساب شود و خانواده هم میتونند همراه شما باشند، لطفا با شماره های موسسه تماس بگیرید

 72. حمید گفت:

  سلام من ۳۹ سالمه و نجار ماهر هستم از نظر تجربه کاری ۲۰ ساله کار میکنم لوله کشی و برق کاری ساختمان هم بلدم اما هیچ سرمایه ای برای رفتن ندارم متاهل و دو فرزند دارم میشه راهنمایی کنید چطور میتونم برم شرایط درایران خیلی سخته سخت

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   کشور آلمان برای شما شرایط بهتری نسبت به کانادا داره
   در این خصوص مقاله کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای رو مطالعه نمایید

 73. زهرا نوبخت گفت:

  سلام. من ۴۳ سال دارم و فوق لیسانس پرستاری مراقبت ویژه دارم و ۱۹ سال سابقه کار . استخدام رسمی علوم پزشکی هستم. شوهرم هم فوق لیسانس مدیریت بهداشت و درمان داره و استخدام رسمی هست و ۲۰ سال سابقه. پسرم ۱۰ ساله و دخترم ۵ سال. مطمئن ترین و کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به کانادا چیه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما برای مهاجرت به کانادا از روش های سرمایه گذاری میتونید اقدام کنید
   در این خصوص مقاله راه های سرمایه گذاری در کانادا رو مطالعه نمایید

 74. نگین گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون .
  همه چیز خوب بود ، ولی متاسفانه من جواب سوالم رو ندیدم ! در بخش مهاجرت از طریق کار شما فقط کارهایی در سطح 0 , A و B رو بررسی و عنوان کردید . اگر کسی عنوان شغلیش در سطح C باشه چطور میتونه اقدام کنه ؟؟؟ اگر دستیار دندانپزشک باشم ، شرایط مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر چگونه است ؟؟

  ممنون میشم پاسخم رو بدید .

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بایستی امتیازاتتون رو برای اسکیلد ورکر محاسبه کنید سرکار خانم
   لطفا در این خصوص ابتدا امتیازاتتون رو بررسی کنید و بفرمایید که به چه نمره ای رسیدید تا راهنماییتون کنم

 75. رضا جان محمدی گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت به کانادا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ثبت شرکت در کانادا هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   سلام و ارادت
   لطفا مقاله شرایط ثبت شرکت در کانادا را مطالعه فرمایید.

 76. آتوسا گفت:

  مقاله خوبی بود.ممنون

 77. ژوبین گفت:

  درسته که ارزانترین کشور انگلیسی زبان، کانادا هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله میشه گفت در حال حاضر کم هزینه ترین کشور انگلیسی زبان کشور کانادا هستش

 78. حسین مختاری گفت:

  میخواستم برای کانادا اقدام کنم، ۳۳ سال دارم و فوق لیسانس برق دارم، کدوم راه برام بهتره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   روش مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین روش برای شماست

 79. Deniz گفت:

  دلیل اصلی این سیستم امتیاز دهی کانادا آیا فقط برای پذیرش کارگران ماهر است یا دلایل دیگری هم دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   دلیل این نوع امتیازبندی رو خود دولت کانادا اشراف داره بر اساس نیازهایی که مردم این کشور دارن

 80. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 81. هستی گفت:

  بسیار عالی

 82. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت به کانادا تشکر می کنم اگه امکانش هست درمورد راه های سرمایه گذاری در کانادا هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   در خصوص راه های سرمایه گذاری در کانادا می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

 83. داود گفت:

  شانس مهاجرت به کانادا از طریق پروسه اکسپرس انتری از داخل ایران و بدون سابقه حضور در کانادا چقدره؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر
   سوال شما کاملا وابسته به شرایط فرد متقاضی داشته و شانس هر فرد برای اقدام با فرد دیگر به علت رزومه مختلف، متفاوت خواهد بود.

 84. صبا گفت:

  اطلاعات این مقاله عالی بود ممنون

 85. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 86. v!da گفت:

  سلام و تشکر از مطالب بسیار خوبتون
  امکانش هست در مورد ویزای توریستی منو راهنمایی کنید؟ایا نیاز به دعوتنامه داره؟
  با تشکر

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   داشتن دعوتنامه از کانادا شانس فرد را برای اخذ ویزای توریستی کانادا افزایش می دهد. برای بررسی شرایط شما پیشنهاد میکنیم با ما ارتباط بگیرید.

 87. مهرنوش گفت:

  در حال حاضر و با توجه به مسائل موجود در کشور، با انتخاب کدام روش مهاجرت می توان سریع تر ویزا دریافت کرد؟

  1. رهنما گفت:

   عرض ادب
   در حال حاضر برای ورود به کانادا، روش تحصیلی گزینه سریعی برای ورود محسوب می شود. برای بررسی شرایط خود می توانید با ما ارتباط بگیرید.

 88. تبسم گفت:

  اسکیل ورکر کانادا برای رشته های حقوق به چه صورت می باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما با رشته حقوق نبایستی برای این روش اقدام کنید بهتره که به کشور و روش دیگه ای فکر کنید

 89. محمد مهدویان گفت:

  در حال حاضر برای مهاجرت به کانادا چه محدودیتی برای ایرانیان وجود دارد…

 90. کاظم مرادی گفت:

  سلام من 45 سالمه و قصد مهاجرت به کانادا دارم. بنظر شما بهترین راه مهاجرت چیه؟ همسرم 32 سالشه و فوق لیسانس داره و دختر 11ساله هم دارم ممنون میشم راهنمایی نمائید.

  1. Kamyar hosseini گفت:

   با درود
   کامیار ۳۴ ساله لیسانس عمران برای مهاجرت چه راهی مناسب تر است.
   من نمایندگی و نصب پنجره های دوجداره و نصب تایل های سقفی (دکرا ، رف تایل ) رو دارم
   از این روش هم میتونم ویزا کاری بگیرم
   با تشکر فراوان از زحمات و راهنمایی شما دوستان گرامی

   1. داوری گفت:

    سلام و درود
    بایستی از طریق ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا اقدام کنید

  2. متين گفت:

   واقعا ممنونم بابت محتواتون

   1. داوری گفت:

    خواهش میکنم در خدمتتون هستیم

 91. طاها گفت:

  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هم امکان پذیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *