مهاجرت به کشور کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا

کلمبیا کشوری واقع در شمال غربی آمریکای لاتین و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای قاره­ مزبور بشمار می­ رود. مهاجرت به کلمبیا در سال 2022 به طرق مختلف امکان پذیر است. این کشور از اقتصاد رو به رشدی برخوردار و زبان رسمی مردم کلمبیا اسپانیایی است، اما اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی هم برخوردارند. البته زبان های دیگری همچون رومی و کریولی نیز در این کشور مشاهده می­شود.

مهاجرت به کلمبیا از راه هایی همچون ازدواج، تولد، کار، تحصیل و سرمایه گذاری امکان پذیر است و یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. ناگفته نماند کلمبیا از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است و برگزاری فستیوال های مختلف در طول سال یکی از معروف ترین جذابیت های زندگی در این کشور محسوب می­شود. علاوه بر این کلمبیا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و هر سالانه جهانگردان زیادی با دریافت ویزای توریستی این کشور به کلمبیا سفر می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در خصوص مهاجرت به کلمبیا توضیحاتی ارائه کرده اند.

 • بهترین راه برای مهاجرت به کلمبیا چیست؟
 • هزینه زندگی در کلمبیا چقدر است؟
 • آیا کلمبیا مقصدی مناسب برای زندگی در خارج از کشور است؟
 • آیا می توان برای کار به کشور کلمبیا مهاجرت کرد؟
 • شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟

بررسی راه های مهاجرت به کلمبیا در 2022

کلمبیا در سال 2022 اصلا امن نیست اما از اقتصادی قدرتمند و رو به رشد برخوردار است. در کلمبیا دسترسی به بازارهای جهانی به راحتی امکانپذیر است. تمامی موارد فوق باعث گردیده تا افراد زیادی به طرق مختلف به این کشور مهاجرت نمایند. راه های عمده مهاجرت به کلمبیا عبارتند از:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد

ناگفته نماند اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور با هر یک از روش های مهاجرتی فوق امکان پذیر است، اگرچه با شرایطی همراه است. لازم به ذکر است هزینه های زندگی در کلمبیا نسبتاً بالاست و ماهی 750$ تا 1100$ (دلار آمریکا) می باشد. پس متقاضیان مهاجرت به این کشور جهت دریافت هر یک از ویزاهای کلمبیا باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشند.

بررسی راه های مهاجرت به کلمبیا

انواع ویزاهای کشور کلمبیا

افرادی که قصد مهاجرت به کلمبیا را دارند باید بدانند اولین گام برای ورود به این کشور اخذ یکی از ویزاهای کلمبیا می باشد. ویزاهای کشور کلمبیا به شرح زیر می­باشند:

نوع ویزا توضیحات
ویزای توریستی این ویزا دارای اعتباری 90 روزه است و دارای قابلیت تمدید بمدت 6 ماه می­باشد.
ویزای دانشجویی این ویزا مخصوص دانشجویانی است که قصد تحصیل بیش از 90 روز در کلمبیا را دارند.
ویزای سرمایه گذاری این ویزا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری طبق سیاست های کشور کلمبیا را دارند صادر می­ گردد.
ویزای شراکت و یا کسب و کار این ویزا برای افرادی که قصد ایجاد کسب و کار در کلمبیا را دارند صادر می­ شود.
ویزای رنتیستا این ویزا برای بازنشستگانی که دارای درآمدی 300$ (دلار آمریکا) در ماه هستند صادر می­گردد و دارای اعتباری یک ساله می­باشد.
ویزای بازنشستگی این ویزا نیز مختص بازنشستگان می­باشد و برای افراد دارای 880$ (دلار آمریکا) درآمد صادر می­گردد. این ویزا از قابلیت تمدید برخوردار می­باشد و پس از 5 سال تمدید مجدد اقامت دائم کلمبیا را شامل می­گردد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

شرایط انجام کار در کلمبیا بسیار مناسب است و افراد برای اخذ ویزای کاری این کشور می­بایست شغل ثابتی در کلمبیا بیابند. مدت اعتبار این ویزا بستگی به مدت زمان قراردادکاری فرد با کارفرمایان در کلمبیا دارد. کارگران در کلمبیا سالانه دو حقوق اضافی دریافت می­نمایند. علاوه بر این کارگران در طول یکسال اجازه 14 روز مرخصی با حقوق دارند. کارگرانی که بدون دلیل از شرکت خارج می­گردند و یا از انجام وظیفه­ آنها جلوگیری می­شود، می­بایست حقوق ماهانه به تعداد سال هایی که در شرکت مورد نظر خدمت نموده است، پرداخت گردد.

شرایط انجام کار در کلمبیا بگونه ای است که افراد اجازه 48 ساعت کار در طول هفته را دارند و متوسط میزان حقوق و دستمزد در کلمبیا به شرح نمودار ذیل است:

متوسط میزان حقوق و دستمزد در کلمبیا

اتباع خارجی که با اخذ ویزای کاری به کلمبیا مهاجرت نموده اند، پس از 5 سال کار مداوم در این کشور امکان دریافت تابعیت و پاسپورت کلمبیا را خواهند داشت. افرادی که مهارت آنان در لیست مشاغل مورد نیاز کلمبیا قرار دارد، از شانس بیشتری برای ویزای کاری این کشور برخوردار هستند. متقاضیانی که قصد انجام کار در دیگر کشورها را دارند بهتر است شرایط اخذ ویزای کاری آلمان را نیز مطالعه نمایند. از مهمترین مشاغل مورد نیاز این کشور عبارتند از:

 • استاد دانشگاه
 • محقق
 • مهندسی نفت و گاز
 • مهندسی فناوری اطلاعات و سایر مهارت های خاص

مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های کلمبیا طرفداران و علاقمندان زیادی دارد. تقریباً بیش از 70% دانشگاه های این کشور بصورت خصوصی فعالیت می­نمایند و دانشجویان با پرداخت شهریه امکان ادامه تحصیل در این موسسات را دارند. اگر چه تدریس در اکثر دانشگاه های کلمبیا به زبان اسپانیایی است، اما برخی از دانشگاه های این کشور با ارائه دروس به به زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی زیادی را جذب نموده است. ویزای تحصیلی کلمبیا به دو نوع M و V تقسیم می­گردد. ویزای تحصیلی نوع M برای آندسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کلمبیا را دارند، صادر و ویزای نوع V برای افرادی که قصد شرکت در دوره های زبان در این کشور را دارند، صادر می­گردد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • موافقتنامه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رضایت نامه والدین
 • تمکن مالی متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کلمبیا
 • مدارک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی

مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه گذاری و ازدواج

سرمایه گذاری یکی از شیوه های مهاجرتی و اخذ تابعیت کلمبیا محسوب می­شود. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در کلمبیا برابر با 25678$ (دلار آمریکا) می باشد. سرمایه گذاری در کلمبیا به 3 طریق زیر انجام می­پذیرد:

 1. سرمایه گذاری با خرید 100000$ (دلار آمریکا) خرید اوراق قرضه دولتی، سهام و یا سپرده
 2. خرید 100000$ (دلار آمریکا) سهام یک شرکت خصوصی در کلمبیا
 3. خرید ملک با حداقل 200000$ (دلارآمریکا) در کلمبیا

ویزای سرمایه گذاری کلمبیا دارای اعتباری 3 ساله است و افراد پس از پایان اعتبار این ویزا نیازی به تمدید آن نداشته و براحتی می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. از دیگر راه های مهاجرت به کلمبیا ازدواج و تولد است. ازدواج با اتباع کلمبیایی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای فرد می­گردد. البته زوجین می­باید طبق قوانین ازدواج این کشور ازدواجشان را در این کشور به ثبت برسانند. یکی از مهمترین شرایط اخذ تابعیت این کشور واقعی بودن ازدواج زوجین است. دولت کلمبیا از تابعیت بر اصل خاک پیروی می­نماید و تمامی نوزادانی که در قلمرو این کشور متولد گردیده اند، امکان دریافت تابعیت کلمبیا را خواهند داشت. دوستان عزیز با مشاوره با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­ توانند اطلاعات جامعی در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله هزینه زندگی در اتریش کسب نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78  +    =  81