مهاجرت

مهاجرت به کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا

کلمبیا کشوری واقع در شمال غربی آمریکای لاتین و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای قاره­ مزبور بشمار می­ رود. مهاجرت به کلمبیا در سال 2024 به طرق مختلف امکان پذیر است. این کشور از اقتصاد رو به رشدی برخوردار و زبان رسمی مردم کلمبیا اسپانیایی است، اما اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی هم برخوردارند. البته زبان های دیگری همچون رومی و کریولی نیز در این کشور مشاهده می­شود.

مهاجرت به کلمبیا از راه هایی همچون ازدواج، تولد، کار، تحصیل و سرمایه گذاری امکان پذیر است و یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. ناگفته نماند کلمبیا از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است و برگزاری فستیوال های مختلف در طول سال یکی از معروف ترین جذابیت های زندگی در این کشور محسوب می­شود. علاوه بر این کلمبیا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و هر سالانه جهانگردان زیادی با دریافت ویزای توریستی این کشور به کلمبیا سفر می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در خصوص مهاجرت به کلمبیا توضیحاتی ارائه کرده اند.

 • بهترین راه برای مهاجرت به کلمبیا چیست؟
 • هزینه زندگی در کلمبیا چقدر است؟
 • آیا کلمبیا مقصدی مناسب برای زندگی در خارج از کشور است؟
 • آیا می توان برای کار به کشور کلمبیا مهاجرت کرد؟
 • شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟

شرایط زندگی در کشور کلمبیا در 2024

کشور کلمبیا با نام رسمی جمهوری کلمبیا شناخته می شود، این کشور در آمریکا لاتین واقع شده است و مساحت آن بالغ بر 1141748 کیلومتر مربع می باشد. کشور کلمبیا دارای رشد اقتصادی بالایی است، دولت این کشور دولتی پایداری می باشد و از آموزش و بهداشت جهانی پیروی می کند. مردم این کشور مهمان نواز بوده و از افراد خارجی استقبال می کنند. مردم این کشور به زبان اسپانیایی سلیس صحبت کرده و لهجه خاصی ندارند. بنابراین افرادی که به تازگی این زبان را آموزش دیده اند می توانند به راحتی با شهروندان این کشور در ارتباط باشند. پراکندگی جمعیت در جمهوری کلمبیا یکسان نمی باشد و اغلب شهروندان این کشور در پایتخت کلمبیا (شهر بوگاتو) زندگی می کنند. ناحیه غربی کشور کلمبیا دارای خاک غنی و آب و هوای مناسب می باشد و بیشتر فعالیت های کشاورزی در این بخش صورت می گیرد.

بررسی راه های مهاجرت به کلمبیا در 2024

کلمبیا در سال 2024 اصلا امن نیست اما از اقتصادی قدرتمند و رو به رشد برخوردار است. در کلمبیا دسترسی به بازارهای جهانی به راحتی امکانپذیر است. تمامی موارد فوق باعث گردیده تا افراد زیادی به طرق مختلف به این کشور مهاجرت نمایند. راه های عمده مهاجرت به کلمبیا عبارتند از:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد

ناگفته نماند اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور با هر یک از روش های مهاجرتی فوق امکان پذیر است، اگرچه با شرایطی همراه است. لازم به ذکر است هزینه های زندگی در کلمبیا نسبتاً بالاست و ماهی 750$ تا 1100$ (دلار آمریکا) می باشد. پس متقاضیان مهاجرت به این کشور جهت دریافت هر یک از ویزاهای کلمبیا باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشند.

بررسی راه های مهاجرت به کلمبیا

انواع ویزاهای کشور کلمبیا

افرادی که قصد مهاجرت به کلمبیا را دارند باید بدانند اولین گام برای ورود به این کشور اخذ یکی از ویزاهای کلمبیا می باشد. ویزاهای کشور کلمبیا به شرح زیر می­باشند:

نوع ویزاتوضیحات
توریستیاین ویزا دارای اعتباری 90 روزه است و دارای قابلیت تمدید بمدت 6 ماه می­باشد.
دانشجوییاین ویزا مخصوص دانشجویانی است که قصد تحصیل بیش از 90 روز در کلمبیا را دارند.
سرمایه گذاریبرای افرادی که قصد سرمایه گذاری طبق سیاست های کشور کلمبیا را دارند صادر می­ گردد.
شراکت و یا کسب و کاراین ویزا برای افرادی که قصد ایجاد کسب و کار در کلمبیا را دارند صادر می­ شود.
رنتیستااین ویزا برای بازنشستگانی که دارای درآمدی 300$ (دلار آمریکا) در ماه هستند صادر می­گردد و دارای اعتباری یک ساله می­باشد.
بازنشستگیمختص بازنشستگان می­باشد و برای افراد دارای 880$ (دلار آمریکا) درآمد صادر می­گردد. این ویزا از قابلیت تمدید برخوردار می­باشد و پس از 5 سال تمدید مجدد اقامت دائم کلمبیا را شامل می­گردد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

شرایط انجام کار در کلمبیا بسیار مناسب است و افراد برای اخذ ویزای کاری این کشور می­بایست شغل ثابتی در کلمبیا بیابند. مدت اعتبار این ویزا بستگی به مدت زمان قراردادکاری فرد با کارفرمایان در کلمبیا دارد. کارگران در کلمبیا سالانه دو حقوق اضافی دریافت می­نمایند. علاوه بر این کارگران در طول یکسال اجازه 14 روز مرخصی با حقوق دارند. کارگرانی که بدون دلیل از شرکت خارج می­گردند و یا از انجام وظیفه­ آنها جلوگیری می­شود، می­بایست حقوق ماهانه به تعداد سال هایی که در شرکت مورد نظر خدمت نموده است، پرداخت گردد.

شرایط انجام کار در کلمبیا بگونه ای است که افراد اجازه 48 ساعت کار در طول هفته را دارند و متوسط میزان حقوق و دستمزد در کلمبیا به شرح نمودار ذیل است:

متوسط میزان حقوق و دستمزد در کلمبیا

اتباع خارجی که با اخذ ویزای کاری به کلمبیا مهاجرت نموده اند، پس از 5 سال کار مداوم در این کشور امکان دریافت تابعیت و پاسپورت کلمبیا را خواهند داشت. افرادی که مهارت آنان در لیست مشاغل مورد نیاز کلمبیا قرار دارد، از شانس بیشتری برای ویزای کاری این کشور برخوردار هستند. متقاضیانی که قصد انجام کار در دیگر کشورها را دارند بهتر است شرایط اخذ ویزای کاری آلمان را نیز مطالعه نمایند. از مهمترین مشاغل مورد نیاز این کشور عبارتند از:

 • استاد دانشگاه
 • محقق
 • مهندسی نفت و گاز
 • مهندسی فناوری اطلاعات و سایر مهارت های خاص

مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های کلمبیا طرفداران و علاقمندان زیادی دارد. تقریباً بیش از 70% دانشگاه های این کشور بصورت خصوصی فعالیت می­نمایند و دانشجویان با پرداخت شهریه امکان ادامه تحصیل در این موسسات را دارند. اگر چه تدریس در اکثر دانشگاه های کلمبیا به زبان اسپانیایی است، اما برخی از دانشگاه های این کشور با ارائه دروس به به زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی زیادی را جذب نموده است. ویزای تحصیلی کلمبیا به دو نوع M و V تقسیم می­گردد. ویزای تحصیلی نوع M برای آندسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کلمبیا را دارند، صادر و ویزای نوع V برای افرادی که قصد شرکت در دوره های زبان در این کشور را دارند، صادر می­گردد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • موافقتنامه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رضایت نامه والدین
 • تمکن مالی متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کلمبیا
 • مدارک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی

مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه گذاری و ازدواج

سرمایه گذاری یکی از شیوه های مهاجرتی و اخذ تابعیت کلمبیا محسوب می­شود. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در کلمبیا برابر با 25678$ (دلار آمریکا) می باشد. سرمایه گذاری در کلمبیا به 3 طریق زیر انجام می­پذیرد:

 1. سرمایه گذاری با خرید 100000$ (دلار آمریکا) خرید اوراق قرضه دولتی، سهام و یا سپرده
 2. خرید 100000$ (دلار آمریکا) سهام یک شرکت خصوصی در کلمبیا
 3. خرید ملک با حداقل 200000$ (دلارآمریکا) در کلمبیا

ویزای سرمایه گذاری کلمبیا دارای اعتباری 3 ساله است و افراد پس از پایان اعتبار این ویزا نیازی به تمدید آن نداشته و براحتی می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. از دیگر راه های مهاجرت به کلمبیا ازدواج و تولد است. ازدواج با اتباع کلمبیایی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای فرد می­گردد. البته زوجین می­باید طبق قوانین ازدواج این کشور ازدواجشان را در این کشور به ثبت برسانند. یکی از مهمترین شرایط اخذ تابعیت این کشور واقعی بودن ازدواج زوجین است. دولت کلمبیا از تابعیت بر اصل خاک پیروی می­نماید و تمامی نوزادانی که در قلمرو این کشور متولد گردیده اند، امکان دریافت تابعیت کلمبیا را خواهند داشت.

تولد در خاک کشور کلمبیا

بر اساس قوانین کشور کلمبیا طفلی که در این کشور متولد شود جزو تبعه کشور کلمبیا محسوب می شود به شرط آنکه والدین یا یکی از آن ها دارای اقامت دائم یا تابعیت کشور کلمبیا باشد. همچنین اگر کودکی از والدینی با تابعیت کشور کلمبیا در خارج از این کشور متولد شود جزو تبعه این کشور محسوب می شود. والدین جهت دریافت تابعیت برای کودک متولد شده باید به کشور کلمبیا یا سفارتخانه این کشور مراجعه کنند و اقدامات لازم را به عمل آورند. برای اطلاع از شرایط اخذ تابعیت کشور کلمبیا از طریق تولد به مطالعه مقاله تولد در کلمبیا بپردازید.

پناهندگی در کشور کلمبیا

یکی از راه های غیر قانونی برای مهاجرت به کشور کلمبیا پناهندگی در این کشور است، متقاضیان دقت نمایند که در این راه خطرات جانی و مالی زیادی وجود دارد و ممکن است درخواست شما برای پناهندگی در این کشور رد شود و مجبور به ترک کشور کلمبیا شوید. شما می توانید با مطالعه مقاله کار در کلمبیا برای پناهندگان اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پناهندگی در کشور کلمبیا بدست آورید. دوستان عزیز با مشاوره با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­ توانند اطلاعات جامعی در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله هزینه زندگی در اتریش کسب نمایند.

سوالاتی درباره مهاجرت به کلمبیا

برخی از مهم ترین پرسش هایی که همواره در رابطه با این موضوع مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا کلمبیا مقصد مناسبی برای زندگی است؟ باید به شرایط شخص نیز نگریست. در بسیاری از موارد، کلمبیا می تواند یکی از گزینه های مهاجرتی برای بسیاری از افراد باشد. با این حال، کلمبیا یکی از کشورهای متوسط برای زندگی است.
 • منطقی ترین دلیل برای مهاجرت به این کشور چیست؟ افرادی که از طریق ازدواج یا کار وارد این کشور می شوند بهترین شرایط را خواهند داشت.
 • آیا تولد در کلمبیا ارزشمند است؟ کلمبیا یکی از معدود کشورهایی است که از قانون خاک تبعیت می کند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *