مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرتی غیر قانونی و غیر مجاز به این کشور می باشد که در سال 2019 نیز مورد بررسی قرار گرفته است. متاسفانه در سال های اخیر افراد زیادی به دلیل مشکل در کشورشان تصمیم به مهاجرت از طریق پناهندگی می گیرند. باید به این نکته توجه نمایید که ممکن است درخواست شما رد شود و مجبور شوید به کشور خودتان باز گردید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را در رابطه با مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اطلاعاتی در اختیار متقاضیان قرار می دهد. باید به این نکته اشاره کرد که موسسه هیچ گونه اقداماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مقاله را صرفا جهت اطلاع رسانی تهیه شده است.

پناهندگی در کشور یونان

منظور از روش قانونی برای مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی این است که فرد از طریق راه های زمینی، هوایی، دریایی و … با دریافت مجوز و به صورت رسمی وارد این کشور شود، اما اگر مهاجرت از طریق پناهندگی به صورت مخفیانه و بدون مجوز و از راه های زمینی باشد غیر قانونی محسوب می شود. این کشور دارای مرزهای آبی با قاره آفریقا و قاره آسیا می باشد. با توجه به این مسئله افراد زیادی مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی را انتخاب می کنند و وارد این کشور می شوند. با توجه به آمارهای ارائه شده توسط دولت این کشور تعداد 60000 پناهجو به صورت قاچاقی وارد این کشور شده اند که در کمپ های یونان اسکان داده شده اند.

باید به این نکته اشاره کرد که شرایط رفاهی در کمپ ها بسیار نامناسب می باشد و شرایط زندگی بسیار سخت است به گونه ای که امکانات اولیه زندگی فراهم نیست و تعداد زیادی از پناهجویان مجبورند در یک اتاق سکونت داشته باشند. اگر فردی برای مهاجرت به یونان، پناهندگی را انتخاب نماید مشمول قوانین کنواسیون پناهندگی می شود و برای رفت و آمد و خروج از مرز با ممنوعیت های مواجه خواهد شد.

قوانین مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

به دلیل اینکه افراد زیادی هر ساله برای مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اقدام می کنند، قوانین پناهندگی در این کشور مدام در حال تغییر می باشد. کشور یونان به عنوان دروازه ای برای ورود به کشورهای اروپایی محسوب می شود. به همین دلیل پناهجویان زیادی برای ورود به خاک اروپا کشور یونان را انتخاب می کنند. در اقامتگاه هایی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده است تعداد زیادی از افراد اسکان داده می شوند و ممکن است افراد زیادی به صورت صوری وارد این کشور شده باشند. به همین دلیل ممکن است به خاطر برقراری امنیت در کشور یونان با درخواست پناهندگی فرد مخالفت شود که در این صورت متقاضی باید به کشور خود بازگردد.

قوانین مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مراحل مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

اگر فردی از طریق پناهندگی وارد کشور یونان شود باید درخواست پناهندگی خود را به محض ورود به خاک این کشور اعلام نماید. برای اعلام پناهندگی فرد باید مراحلی را طی کند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. در اولین قدم متقاضی باید ثبت نام درخواستی پناهندگی انجام دهد. بعد از ثبت نام پناهجو باید منتظر پیامکی باشد، در این پیامک اطلاع رسانی می شود که فرد باید در چه زمان و چه مکانی برای مصاحبه حاضر شود. در جلسه حضوری متقاضی باید ثبت نام خود را تکمیل نماید. در مرحله بعدی شخص باید در دفتر خدمات پناهندگان برای مصاحبه حاضر شود و دلایلش را برای پناهندگی اعلام کند.

اگر دفتر خدمات پناهندگان دلایل فرد برای پناهندگی را بپذیرد و در خواست وی را قبول نماید به متقاضی اجازه اقامت برای مدت 12 ماه داده می شود. این مجوز به صورت خودکار به مدت 3 سال دیگر تمدید خواهد شد. بعد از گذشت 4 سال از اقامت اگر فرد بتواند در این کشور مشغول به کار شود، مالیات پرداخت نماید و در طول اقامت مرتکب جرمی نشود می تواند درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم این کشور ارائه نماید. در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اگر درخواست فرد توسط دفتر خدمات پناهندگان تایید شود، پناهجو می تواند در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهد و یا مشغول به کار شود، همچنین فرد اجازه دارد از خدمات درمانی در این کشور استفاده نماید.

وضعیت اعضاء خانواده فرد پناهجو در یونان

اگر فردی به تنهایی وارد کشور یونان شده باشد و خانواده اش در کشور مبدا حضور داشته باشند، پناهجو بعد از پذیرفته شدن درخواستش می تواند به شورای یونان که برای پناهندگان در نظر گرفته شده است مراجعه نماید و درخواست خود را برای ملحق شدن اعضاء خانواده اش ارائه نماید. ممکن است روند بررسی درخواست فرد 6 ماه طول بکشد که در برخی از موافق این زمان بیشتر نیز می شود. اگر رابطه خویشاوندی افراد با یک دیگر مشخص نباشد از آن ها تست DNA نیز گرفته می شود.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی به هیچ وجه به متقاضیان پیشنهاد نمی شود. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید پیشنهاد می شود از طریق راه های دیگر اقدامات لازم را انجام دهید. برای کسب اطلاعات در رابطه با روش های مهاجرت پیشنهاد ما به شما این است که مقاله مهاجرت به یونان و مقاله اقامت در یونان را مطالعه نمایید، همچنین می توانید برای دریافت مشاوره های رایگان و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *