مهاجرت تحصیلی اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی از رایج ترین راه های مهاجرت می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در اسلواکی را دارند حتما باید برای اخذ ویزا اقدام کنند. در این مقاله، کارشناسان کاردان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا به هموطنان عزیز و گرامی اطلاعات کاملی درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و تحصیل در دانشگاه های این کشور ارائه دهند. مهاجرت به کشور اسلواکی از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند از طریق ویزای کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، ازدواج و همچنین تاسیس کمپانی به این کشور مهاجرت کنند. کشور اسلواکی در بخش مرکزی اروپا واقع شده است و پایتخت آن براتیسلاوا نام دارد. در کشور اسلواکی بیش از پنج میلیون نفر ساکن می باشند و لازم به ذکر است که مردم این کشور به زبان انگلیسی و همچنین زبان اسلوواک صحبت می کنند.

 • فرآیند اخذ پذیرش از اسلواکی چیست؟
 • برنامه های تحصیلی پرطرفدار برای تحصیل در اسلواکی کدامند؟
 • برترین دانشگاه ها برای اپلای و تحصیل در کشور اسلواکی چیست؟
 • برای اخذ پذیرش از اسلواکی چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی در اسلواکی چقدر است؟

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی در 2023

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی در 2023 با کسب ویزای این کشور امکان پذیر میباشد. در کشور اسلواکی، دانشجویان می توانند از برنامه های تحصیلی سطح بالا و با کیفیت بهره مند شوند و با تحصیل در دانشگاه های این کشور، تبدیل متخصص و مهندسان درجه یک شوند. جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور اسلواکی، متقاضیان می بایست از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ورود و کسب پذیرش در دانشگاه های این کشور مدرن آگاهی کامل داشته باشند.

مطلع بودن از شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی از مهم ترین موارد جهت مهاجرت تحصیلی به اسلواکی می باشد. مهاجرت تحصیلی به اسلواکی با کسب ویزای موقت و ویزای بلند مدت امکان پذیر میباشد. متقاضیانی که قصد دارند بیش از سه ماه در این کشور مشغول به تحصیل شوند، می بایست اقدام به کسب ویزای بلند مدت کنند؛ در غیر این صورت، متقاضیان باید مدارک خود را جهت کسب ویزای موقت ارائه دهند.

در حقیقت برای اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به اسلواکی، متقاضیان بایستی حائز شرایط ذیل باشند:

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

درباره مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و ورود به خاک این کشور از طریق تحصیل نیاز به کسب پذیرش از دانشگاه های این کشور دارد. سطح آموزش در دانشگاه های کشور اسلواکی در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است؛ زیرا این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و این امر باعث شد تا شرایط اقتصادی و آموزش و پرورش کشور اسلواکی به سرعت رشد کنند. پس از کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر، متقاضیان می بایست مدارک خود را به صورت کامل به کنسولگری این کشور ارائه دهند و اقدام به کسب ویزای تحصیلی کنند.

این کشور دانشگاه های نسبتا خوبی هم دارد. نمودار ذیل رنکینگ جهانی یکی از دانشگاه های اسلواکی را نشان می دهد:

رنکینگ جهانی یکی از دانشگاه های اسلواکی

اما از دیگر دانشگاه های برتر اسلواکی در سال 2023 میتوان به دانشگاه های زیر اشاره کرد. دانشگاه هایی که مطابق رنکینگ برترین دانشگاه های جهان (QS) در جایگاه اول تا پنجم بهترین دانشگاه های اسلواکی قرار می گیرند:

دانشگاهرتبه جهانیرتبه ملی
دانشگاه کومنیوس در براتیسلاوا6511
دانشگاه پاول جوزف سافاریک در کوسیچ7012
دانشگاه فنی اسلواک براتیسلاوا8013
دانشگاه فنی کوسیچ در کوسیچ8014
دانشگاه زیلینا8015

دوره های آموزش زبان اسلواکی

همان طوری که می دانید، تحصیل در اغلب برنامه های تحصیلی علی الخصوص در مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور اسلواکی به زبان اسلواکی است. با اینکه ارائه مدرک مهارت زبان اسلواکی جزء شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشئر محسوب نمی شود. اما به هر ترتیب دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور نیازمند دانش زبان اسلواکی هستند. در همین راستا نیز کالج ها و دانشگاه های اسلواکی برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزش زبان برگزار می کنند.

در این زمینه و برای آموزش زبان اسلواک 2 گزینه زیر در دسترس دانشجویان قرار دارد:

دوره های آموزش زبان اسلواکی

ابتداء از روش آموزش آنلاین زبان اسلواکی شروع می کنیم. هم اکنون وب سایت های مختلفی وجود دارد که کورس های زبان اسلواکی را در سطوح مختلف به دانشجویان ارائه می کند. از سوی دیگر شهروندان خارجی و دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های حضوری که توسط دانشگاه های دولتی و مدارس خصوصی زبان برگزار می شود شرکت جسته و از این طریق به مدرک زبان اسلواکی دست یابند. از جمله این مراکز می توان به موارد ذیل در کشور اسلواکی اشاره نمود:

 • Stuidia Academica Slovaca (SAS)- مرکز آموزش زبان اسلواکی در دانشاه کمونیوس
 • موسسه زبان و تحصیلات آمادگی برای خارجیان در دانشگاه کمونیوس

هزینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

اگر بخواهیم درباره هزینه تحصیل در کشور اسلواکی صحبت بکنیم بایستی بگوییم که هزینه ها در اسلواکی به دو دسته شهریه سالانه و نیز هزینه زندگی در این کشور تقسیم بندی می شود. همان طوری که در مطالب فوق نیز گفته شد، سطح شهریه در دانشگاه های اسلواکی بسته به برنامه و مقطع تحصیلی دانشجویان خارجی از 550 تا EUR 5500 (یورو) در نوسان است. منتها در این بین برخی از دانشگاه ها هر چند گمنام و کمتر شناخته شده وجود دارند که سطح شهریه در آنها بسیار پایین تر است و به عنوان ارزانترین دانشگاه های اسلواکی نیز شناخته می شوند.

این دانشگاه ها از قرار زیر هستند:

هزینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

آموزش عالی در دانشگاه های کشور اسلواکی

آموزش عالی در دانشگاه های کشور اسلواکی سطح بسیار بالایی دارد و لازم به ذکر است که اکثر مراکز تحصیلی در این کشور وابسته به دولت می باشند. سه نوع مرکز تحصیلی جهت شرکت در دوره های آموزش عالی در کشور اسلواکی به صورت زیر میباشند:

 • Public schools of higher education
 • State institutions of higher education
 • Private schools of higher education

جهت تحصیل در دوره های آموزش عالی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی معتبر در کشور اسلواکی دانشجویان می بایست در یک یا چند آزمون ورودی و تعیین سطح شرکت کنند. نوع، سبک و تعداد آزمون های ورود به یک دانشگاه در کشور اسلواکی به خود دانشگاه بستگی دارد و به طور کلی متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های کشور اسلواکی بر اساس ECTS دانشجویان ارزیابی می شود و شایان ذکر است که زبان تحصیل در دانشگاه های اسلواکی اسلوواک و انگلیسی می باشد و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور می بایست مدرک زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس ارائه دهند.

در صورت نیاز، دانشجویان می توانند قبل از شروع دوره های تحصیلی در دوره های آموزش زبان شرکت کنند. به یاد داشته باشید که دوره های تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی از شهریور ماه آغاز می شود و هر سال تحصیلی به 2 ترم بخش بندی می شود. تحصیل در دانشگاه های اسلواکی برای دانشجویانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشند تقریبا رایگان می باشد؛ اما دانشجویان خارجی می بایست هر ساله از 2000$ الی 6400$ (دلار آمریکا) شهریه پرداخت کنند.

کار ضمن تحصیل در مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

کار ضمن تحصیل در مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور اسلواکی مشغول به تحصیل هستند می توانند به صورت پارت تایم مشغول به کار شوند و هزینه های تحصیلی و اقامت خود را به طور چشمگیری کاهش دهند. شرایط کار ضمن تحصیل در دوره های مختلف در کشور اسلواکی به صورت زیر می باشد:

ردیفدوره تحصیلیتایم کاری
1دوره کارشناسی20 ساعت در هفته
2دوره کارشناسی ارشد30 ساعت در هفته
3دوره دکترا40 ساعت در هفته

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده مطلع سازی هموطنان عزیز و گرامی در زمینه شرایط تحصیل در اسلواکی و همچنین مهاجرتی تحصیلی به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد و شما عزیزان می توانید برای آگاه شدن از هزینه های مهاجرت به کشورهای مختلف با متخصصان ما در تماس باشید.

5/5 - (13 امتیاز)

18 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

 1. رضاوند گفت:

  سلام
  من لیسانس علوم اجتماعی دارم میتونم برای ادامه تحصیل تو رشته روانشناسی پذیرش بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله اما در همه دانشگاه های این کشور

 2. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد مهاجرت تحصیلی به اسلواکی تشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت تحصیلی به سوئیس هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله تحصیل در سوئیس رو مطالعه بفرمایید.

 3. مهراد گفت:

  اگر بخوایم واسه کالج زبان درخواست کنیم و زبان اسلواکیایی اونجا بخونیم چقدر میشه هزینش؟ من خیلی ایمیل زدم اما جواب نمی دن و میگن ظرفیت ندارن

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر امکان مهاجرت به اسلواکی از طریق کالج زبان وجود نداره

 4. ali گفت:

  سلام . من 39 سالمه و دیپلمه .. همسرم کارشناسی حسابداری داره و الان هم حسابرسی میکنه و آزمون حسابرسی رو گذرونده و مدرکشو داره … ایا میتونیم از طریق همسرم مهاجرت تحصیلی به اسلواکی داشته باشیم و اونجا کار هم پیدا کنیم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان برای شما وجود داره

 5. علی قاسمی گفت:

  سلام و تشکر
  من ۳۷ سالمه. مدرک فوق دیپلم دارم. میتونم برای کار تو اسلواکی اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام محدودیت های سنی چندانی توی این کشور وجود نداره اما ریسک دریافت ویزای شما کمی بالا هست

 6. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  به نظرم تا وقتی کشورای به مراتب پیشرفته تر وجود داره چرا در اسلواکی؟
  بهتر نیست امثال اتریش و آلمان و سوییس اقدام کنیم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله درست هست اما برای برخی از افراد مهاجرت به کشورهایی که ذکر کردید ممکن نیست

 7. لیدا بهرامی گفت:

  سلام ممنون بابت اطلاعات جامعی که در این مقاله قرار دادین

 8. سما حیدرنژاد گفت:

  مقاله‌ی بسیار خوبی بود ممنونم

 9. سحر گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای کاری اسلواکی توضیح میدید؟
  ممنون از سایت خوب تون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای کاری اسلواکی رو مطالعه کنید.

 10. v!da گفت:

  با سلام ایا برای تحصیل در رشته موسیقی هم مهاجرت تحصیلی به اسلواکی گزینه مناسبی هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگرچه جز گزینه های برتر نیست اما برای برخی از افراد می تونه مفید باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *