مهاجرت تحصیلی اسلوونی

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی به اسلوونی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ساده تر میباشد؛ این موقعیت، اسلوونی را به فرصتی فوق العاده تبدیل کرده است. اکنون دانشجویان زیادی در تمام دنیا، تمایل دارند در با کیفیت ترین دانشگاه های اروپا تحصیل کنند، دانشگاه های اسلوونی از این قاعده مستثنی نیستند و دارای نظام آموزشی با کیفیتی در سطح اروپا می باشند. کشوراسلوونی در ایران دارای سفارت نیست و کلیه امور اداری و ویزای اسلوونی در سفارت ترکیه صورت می پذیرد. دراین مقاله سعی داریم بهترین نکات در خصوص تحصیل در اسلوونی را خدمت شما توضیح دهیم. درصورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

این کشور عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است. پایتخت کشور اسلوونی شهر بزرگ لیوبلیانا می باشد. این کشور در جنوب اروپای مرکزی واقع بوده و دارای 2500000 نفر جمعیت می باشد. رشته کوهای آلپ در این کشور از جاذبه های گردشگری آن می باشد. این کشور از نظر جاذبه های طبیعی و گردشگری دارای جایگاه توریستی فوق العاده ای است.

مزایای تحصیل و اقامت در اسلوونی

در ابتدا افراد متقاضی تحصیل در این کشور باید بدانند تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی می باشد. لذا ارائه مدرک تافل (TOFEL) یا آیلتس (IELTS) جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور الزامی است. مدارک کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه های این کشور در تمام دنیا معتبر و قابل قبول است. مدت زمان پذیرش ویزای تحصیلی در اسلوونی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قابل اهمیت نیست. پس از اخذ اقامت کشور اسلوونی می توان بدون داشتن ویزا به کشورهای اروپایی عضو شنگن مسافرت کرد. به عبارتی با دریافت اقامت تحصیلی کشور اسلوونی، شما نیز شهروند اروپایی خواهید بود.

از طرفی به همراه خانواده می توانند از شیوه زندگی اروپایی و سبک تجارت این قاره لذت ببرید. همچنین از امکانات رایگان رفاهی و درمانی در اروپا استفاده کنند. نکته قابل توجه این است که اسلوونی به دانشگاه گراتس اتریش نزدیک است، از این رو کشور اسلوونی ویزای تحصیلی در کشور اتریش را برای دانشجویان فراهم می کند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اسلوونی

از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی بدین صورت است:

  • اصل پاسپورت
  • داشتن گواهی سلامت
  • اصل فرم درخواست ویزا با امضاء خود فرد
  • 2 قطعه عکس رنگی با پشت زمینه سفید
  • اصل مدرک شناسایی کارت ملی و شناسنامه
  • پرینت گردش مالی سه ماه اخیر و نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
  • گواهی عدم سوء پیشینه به انگلیسی و فارسی با تائید وزارت امور خارجه ایران

مقاطع تحصیلی در مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

مقاطع تحصیلی در مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

در مقطع کارشناسی، آموزش و یادگیری به دانشجویان با زبان اسلوونیایی تدریس می گردد. از این رو دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در این مقطع باید زبان اسلوونیایی را فرا گیرند. تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلوونی فقط در رشته مدیریت به زبان انگلیسی و به مدت 4 سال می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بر خلاف مقطع کارشناسی در رشته های دانشگاهی به زبان انگلیسی تدریس می شود. لذا برای تاثیر بسزا و اخذ پذیرش در دانشگاه های این مقطع داشتن نمره آیلتس مهم می باشد. شرط دیگر اخذ پذیرش داشتن معدل خوب است، مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در اسلوونی به مدت 2 تا 3 به طول می انجامد.

در مقطع دکترا، معدل مقطع های قبلی حائز اهمیت است. به عبارتی برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا معدل مقطع کارشناسی ارشد موثر می باشد. البته داشتن مدرک زبان آیلتس به دانشجو شانس بیشتری در پذیرش این مقطع می دهد. این مقطع تحصیلی تا اتمام آن به مانند دیگر کشورهای اروپایی به طول می انجامد، تمامی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در گروه پزشکی کشور اسلوونی

در لحظه انتخاب دانشگاه و نوع زبان اگر فرد متقاضی زبان انگلیسی را انتخاب کند می بایست پس از ورود به این کشور زبان اسلوونیایی را فرا گیرد. این امر برای کسانی که تمایل دارند در رشته پزشکی تحصیل کنند الزامی است. لازم بذکر است دانشجویانی که تحصیل در رشته های پزشکی در کشور اسلوونی را انتخاب می کنند مهمترین دلیل آن عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد. برترین و مطرح ترین دانشگاه های غیر پزشکی در کشور اسلوونی عبارتند از:

  • University of Ljubljana
  • University of Maribor
  • University of Primorska

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی و تحصیل در دانشگاه لیوبلیانا

این دانشگاه به دلیل داشتن رشته های فن آوری اطلاعات و فنی مهندسی به شهرت جهانی رسیده است. دانشگاه لیوبلیانا بدلیل کیفیت نظام آموزشی، معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه، جزو برترین دانشگاه های دنیا می باشد. علاقه دانشجویان به این دانشگاه اول به دلیل کثرت دانشجوی آن است. دوم به دلیل نزدیک بودن به کشور ایتالیا می باشد. ناگفته نماند تمامی دانشگاه های اسلوونی اخیرا در رشته های اقتصاد، مدیریت و مهندسی کامپیوتر با کیفیت آموزش عالی عمل کرده اند. دانشجویان در اسلوونی باید علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی در اسلوونی را نیز بپردازند که به شرح نمودار ذیل می باشد:

هزینه های زندگی در اسلوونی

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور اسلوونی را دارند باید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند. از این رو توصیه میکنیم به جهت مهاجرت تحصیلی با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *