مهاجرت تحصیلی سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس از جمله راه های ورود به خاک کشور سوئیس برای متقاضیان تحصیل در سوئیس است که نباید از آن چشم پوشی کرد. مهاجرت تحصیلی به سوئیس نقطه آغازی مطلوب در خصوص مهاجرت به این کشور ثروتمند می باشد. هدف از مهاجرت تحصیلی به سوئیس اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور سوئیس و بهره مندی از شرایط اقامت پس از تحصیل در خصوص کار در سوئیس و ورود به بازار کار سوئیس می باشد. کشور سوئیس رهبری سیستم آموزش عالی جهانی را برعهده دارد. نظام آموزشی سوئیس از جمله نظام های مدرن و پیشرفته در کل جهان است که مورد استقبال تعداد زیادی افراد در سال های متوالی قرار گرفته است. تیم وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در باب مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس می باشد.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس در 2022

دانشجویان تحصیل در سوئیس با بهره گیری از برترین سیتسم نظام آموزشی دنیا امکان کار حین تحصیل را نیز برای خود فراهم می کنند. کار حین تحصیل در سوئیس برای دانشجویان به منظور پوشش هزینه های شخصی می باشد که علاقمندان تحصیل در سوئیس نباید از آن چشم پوشی کنند. استقرار در خوابگاه های دانشجویی در سوئیس میزان هزینه های زندگی در سوئیس را به طور چشم گیری کاهش می دهد. اما در صورتی که دانشجویان در آپارتمان های شخصی ساکن شوند، مخارجشان افزایش خواهد یافت. وزارت بهداشت و علوم کشور ایران در سال 2022 بیش از 15 دانشگاه کشور سوئیس را تایید کرده است.

بهترین دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس

دانشگاه های سوئیس در جهان رتبه قابل توجهی دارند.دانشجویانی که از دانشگاه های کشور سوئیس فارغ التحصیل می شوند می توانند با داشتن شرایط لازم نسبت به اقامت دائم سوئیس اقدام نمایند. اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس و شرایط سخت مجوز کاری در سوئیس باعث روی آوری درصد بالایی افراد به مهاجرت تحصیلی به سوئیس شده است. هرچه جایگاه ملی و جهانی دانشگاه مورد نظر در سوئیس، بهتر باشد، شرایط کاریابی حین تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی برای فرد بهتر خواهد بود. بهترین دانشگاه های سوئیس در سال 2022 عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل رتبه ملی شهری که دانشگاه در آن واقع شده است
Eidgenössische Technische Hochschule Zürich 1 Zürich
Universität Zürich 2 Zürich
Université de Genève 3 Geneva
Universität Bern 4 Bern
Université de Lausanne 5 Lausanne
Universität Basel 6 Basel
Université de Fribourg 7 Fribourg
Universität St.Gallen 8 St. Gallen
Fachhochschule Nordwestschweiz 9 Windisch
Hochschule Luzern 10 Luzern

بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئیس

برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس ابتدا باید پذیرش یکی از دانشگاه های سوئیس را توسط متقاضیان دریافت شود و با اتکا به نامه پذیرش نسبت به اخذ ویزا از سفارت سوئیس اقدام نمایند. هنگامی که مدارک دانشگاهی یا مراحل پذیرش پشت سر گذاشته شد، متقاضیان می بایست به صورت همزمان با سفارت سوئیس در کشور خود برای کسب اطلاعات مربوط به شرایط ورود به سوئیس تماس گرفته و برای دریافت وقت سفارت نیز اقدام کنند. متقاضیان باید مدرکی داشته باشند که نشان دهد در طول تحصیلات خود در کشور سوئیس از منابع مالی کافی برخوردار خواهند بود.

این مدرک معمولا شامل پرینت حساب فرد متقاضی یا سرپرست قانونی وی می شود. مدارک لازم برا ارائه به سفارت شامل لیست زیر خواهد بود:

  • گذرنامه معتبر و کارت ملی و شناسنامه ترجمه شده همه صفحات
  • نامه پذیرش از یک دانشگاه سوئیسی
  • تضمین مبلغ مالی کافی برای حمایت از خود در طی تحصیل شما (پرینت صورت حساب بانکی)
  • 2 عدد عکس در قطع گذرنامه
  • اعلام آدرس محل سکونت در سوئیس و نشانی دقیق و کدپستی منزل یا خوابگاه یا رزرویشن هتل

دوره های تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی به سوئیس

با سپری کردن دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور سوئیس و سپس کسب مدرک معتبر تحصیلی، متقاضیان می توانند در سوئیس و یا اکثر کشورهای جهان مشغول به تحصیل شوند. متقاضیانی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران تحصیل کرده باشند می توانند نیز به ایران بازگشته و با مدرک اخذ شده از دانشگاه های کشور سوئیس مشغول به کار شوند. دانشجویان دوره های لیسانس و فوق لیسانس اجازه 15 ساعت کار در هفته به منظور پوشش هزینه های زندگی را دارند.

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در کشور سوئیس معمولا به دانشجویانی تعلق می گیرد که در دوره های بالاتر تحصیل می کنند. ساختار آموزش تحصیلی در سوئیس به 2 صورت است که عبارتند از:

  • پیش دانشگاهی
  • تحصیلات دانشگاهی

هزینه تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس ارزان نمی باشد و دانشجویان خارجی و بین المللی باید توان مالی کافی داشته باشند. مهاجرت تحصیلی به سوئیس نیاز به داشتن پول کافی در حساب بانکی بین المللی دارد. در جدول زیر برخی از هزینه های سکونت و تحصیل در دانشگاه های سوئیس ذکر شده است:

نوع هزینه تحصیلی مقدار هزینه تحصیلی به فرانک سوئیس
تحصیل در سوئیس در هر مقطع CHF1500 تا CHF7000
سکونت در خوابگاه های دانشگاه CHF1000 در ماه
سکونت در آپارتمان های شخصی CHF1200
بیمه تحصیلی و درمانی دانشجویان CHF80 تا CHF100

دانشجویانی که به فکر مهاجرت تحصیلی به سوئیس می باشند، باید برخی از نکات را در نظر داشته باشند:

  • در اجتماع کشور سوئیس، امنیت بالایی وجود دارد. این موضوع بدان معناست که متقاضیان خارجی در اجتماع کشور سوئیس از امنیت کاملی برخوردار می باشند.
  • دانشگاه های سوئیس در سطح جهانی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده اند.
  • با تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس شانس کاریابی در تمام نقاط دنیا برای افراد افزایش می یابد.
  • دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های کشور سوئیس می توانند با اقامت پس از تحصیل در سوئیس وارد بازار کار سوئیس شوند.

دوره لیسانس در مهاجرت تحصیلی به سوئیس

دوره لیسانس در مهاجرت تحصیلی به سوئیس

تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های سوئیس نیاز به مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی دارد. متقاضیانی که بر این زبان ها تسلط کافی ندارند می توانند با سپری کردن دوره های مربوط در سوئیس اقدام به مهاجرت تحصیلی به سوئیس نمایند. شهریه تحصیل در دوره لیسانس از CHF1500 الی CHF400000 (فرانک سوئیس) متغیر می باشد. البته ناگفته نماند که این مبالغ بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی تعیین می گردد.

دوره فوق لیسانس در مهاجرت تحصیلی به سوئیس

متقاضیان برای تحصیل در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های سوئیس نیاز به مدرک B2 در زبان های آلمانی و فرانسوی دارند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک IELTS:6.5 الزامی می باشد. شهریه تحصیلی در دوره فوق لیسانس به رشته و دانشگاه بستگی دارد. اما به طور کلی از CHF2000 الی CHF8000 (فرانک سوئیس) می باشد. میزان شهریه دانشگاه برای دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متغیر می باشد.

دوره دکتری در مهاجرت تحصیلی به سوئیس

دانشجویان تحصیل در دوره دکتری در سوئیس امکان بهره مندی از کمک هزینه های تحصیلی در سوئیس را نیز دارند. اخذ کمک هزینه های تحصیل و بورس تحصیلی در سوئیس با داشتن نمره زبان بالا، تهیه مقاله و انتشار کتاب و همچنین داشتن سابقه های تحصیلی موفق و فوق العاده ممکن می باشد. شایان ذکر است که کسب کمک هزینه های تحصیلی در کشور سوئیس بسیار سخت می باشد و دانشجویان می بایست شرایط فوق العاده ای داشته باشند. مهاجرت تحصیلی به سوئیس با دریافت کمک هزینه های تحصیلی باعث ساده تر شدن زندگی دانشجویان در این کشور می باشد.

کسب قبولی جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

برای ورود به دانشگاه های سوئیس و بدست آوردن ویزای تحصیلی سوئیس، کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها باید در امتحان قبولی دانشگاه مورد نظر نمره قبولی کسب کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس ارائه موارد زیر الزامی می باشد:

  • اخذ پذیرش نهایی از دانشگاه
  • ارائه گواهی عدم سابقه جرم
  • عکس متقاضی به تعداد مورد نیاز
  • ارائه پرونده سوابق کاری و تحصیلی
  • تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • مدارکی دال بر زبان آلمانی، فرانسوی و انگلیسی

مدرک زبان جهت مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مدارک مورد زبان برای ورود به دانشگاه های سوئیس عبارتند از:

مدارک لازم زبان
DSH, TEstdaf, OSD, telc زبان آلمانی
Delf, Dalf زبان فرانسوی
IELTS, TOEFL زبان انگلیسی

مهلت ارائه مدارک لازم برای ورود به دانشگاه های سوئیس در ترم های مختلف به صورت زیر می باشد:

تاریخ ترم
1 دسامبر تا 30 آوریل ترم پاییزه
1 می تا 30 نوامبر ترم تابستانی

در صورت داشتن روادید سوئیس:

تاریخ ترم
1 دسامبر تا 28 فوریه ترم پاییزه
1 می تا 30 سپتامبر ترم بهاره

دوره دکتری:

تاریخ ترم
تا 15 اکتبر ترم پاییزه
تا 31 مارس ترم بهاره

انواع دانشگاه های سوئیس

همیشه تعداد قابل توجهی از دانشگاه های سوئیس در لیست 100 دانشگاه برتر جهان مشاهده می شود. دانشگاه های سوئیس با تمرکز در فن آوری، تکنولوژی و تولید علوم نوین و حمایت از اختراعات دانشجویان است که توانسته نام آور شود. همچنین اکثر رشته های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند هرچند که سایر زبان ها به خصوص فرانسه و آلمانی نیز در سوئیس طرفداران زیادی دارد.

لازم به ذکر است که رشته های هنر در سوئیس، پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس، مهندسی مکانیک در سوئیس، مهمانداری در سوئیس و مهندسی برق سوئیس از جایگاه ویژه ای در دانشگاه های این کشور برخوردارند. بهترین دانشگاه های سوئیس عبارت هستند از:

نام دانشگاه نام فارسی
Bern University of Applied Sciences دانشگاه علوم کاربردی برن
EU Business School مدرسه بازرگانی اتحادیه اروپا
Lucerne University of Applied Sciences and Arts دانشگاه علوم و هنرهای کاربردی لوسرن
Basel بازل
University of Bern برن
Fribourg دانشگاه فریبورگ
University of Geneva ژنو
University of Lausanne دانشگاه لوزان
St. Gallen سنت گالن
University of Zurich زوریخ

دانشگاه های فرانسوی زبان سوئیس عبارتند از:

  • UF
  • UN
  • UG
  • UL

دانشگاه های آلمانی زبان سوئیس عبارتند از:

  • (UB (Basel
  • (UB (Bern
  • UL
  • UG
  • TFITZ
  • UZ
  • UF

مهاجرت به سوئیس در خصوص ادامه تحصیل در کشور پیشرفته سوئیس یکی از برترین راه های اخذ اقامت سوئیس می باشند. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.