مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا می توان گفت که به طور حتم هر شخصی که قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشد، می تواند کشور کانادا را انتخاب نماید. چه مهاجرت تحصیلی و چه دیگر راه های آن، برای یک بار هم که شده کشورها را با یک دیگر مقایسه نمائید تا بهترین کشور را برای مقصد نهایی انتخاب نماید. سوالاتی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا می تواند ذهن هر متقاضی را به خود معطوف نماید شامل:

 • هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل چه مواردی است؟
 • برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چه مدارکی نیاز است؟
 • برای ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا چه مراحلی دارد؟

اینها تنها بخشی از سوالاتی است که ذهن هر مخاطبی را به خود مشغول می کند و ما در این مقاله به تک تک این سوالات و ابهامات در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا توضیح خواهیم داد. لذا در ادامه از شما دعوت می نماییم تا برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه باقی مقاله بپردازید. کشور کانادا را اگر با دیگر کشورها مقایسه کنید قطعا به این نتیجه خواهید رسید که بیشترین پسوند “ترین” های مثبت برای این کشور می باشد. مانند پهناورترین کشورها، صنعتی ترین کشورها، مهاجرپذیرترین کشور، صلح طلب ترین ها، امن ترین کشورهای جهان، زیباترین مناظر، بزرگ ترین آبشار جهان، بلند ترین برج های جهان و … این ها از مزیت های کشور کانادا می باشد که باعث شده کانادا در بین بهترین کشورهای مقصد مهاجران قرار بگیرد.

درباره کشور کانادا

قبل از توضیح در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا اولین نکته ای که در رابطه با کانادا باید بدانیم این است که کشور کانادا در تقسیمات سیاسی خود به 10 استان و 3 ناحیه تقسیم می شود که هر کدام از این استان ها و نواحی از استقلال و آزادی عملی زیادی برخوردارند. تا حدی که در بعضی استان های کانادا قوانین مربوط به امور کنسولگری و مهاجران تا حدودی متفاوت تر از مرکز قدرت و قلمرو اصلی سیاسی است.

پس همواره باید در نظر داشت که انتخاب استان و کسب اطلاعات مربوط به همان استان در کانادا بسیار اهمیت دارد چرا که دولت فدرال کانادا در هر استان مجلس قانون گذاری مجزایی دارد. قبل از وارد شدن به اصل موضوع یعنی بررسی و شرح مهاجرت تحصیلی به کانادا این نکته را نیز فراموش نکنید که باید در مهاجرت به شمالی ترین قسمت قاره آمریکا منتظر پر برف ترین زمستان ها و آب و هوای سردی باشید. هرچند که شرایط آب و هوایی در استان های جنوبی کانادا مثل آنتاریو، مانیتوبا، ساسکا چوآن، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، کبک اوضاع کمی بهتر از دیگر استان هاست.

مهاجرت به کانادا

همانطور که اطلاع دارید مهاجرت به کانادا راه های مختلفی دارد. طبق آخرین بررسی ها برای مهاجرت به کانادا چیزی حدود 63 گروه متخلف وجود دارد. اما به طور کلی دولت کانادا و تمام استان ها و نواحی آن تنها با چند دلیل کلی اقامت افراد خارجی در کشور کانادا را می پذیرند: افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند/ افرادی که قصد دارند خانواده و اقوام نزدیکشان را ملاقات کنند یا در نزدیکی آن ها زندگی کنند./ افرادی که قصد تحصیل و فراگیری مهارت در کشور کانادا دارند./ افرادی که تخصص خاصی در زمینه کاری دارند و میتوانند در کانادا عهده دار مسولیتی شوند و مفید واقع شوند./ افرادی که قصد ازدواج با فرد کانادایی دارند./ فرزندی که در کانادا متولد شده باشد./ شخصی که به دلیل خطرات جانی به خاک کانادا پناهنده میشود.

نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و نحوه اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیاز به اطلاعات جامعی در این زمینه خواهید داشت. درخصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا در وهله اول شخص متقاضی اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کانادا می پردازد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع آکادمیک کارشناسی و کارشناسی ارشد بایستی مدارک تحصیلی مقطع تحصیلی قبلی را ترجمه نمود و مورد تایید وزارت دادگستری قرار داد. سپس مدارک ترجمه شده به همراه مدرک زبان مورد نیاز را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمود.

در مرحله بعد دانشگاه یا کالج مربوطه مدارک متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت تایید مدارک ارسال شده پذیرش تحصیلی را صادر می نماید. با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه، نامه پذیرش را همراه با مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا که در ادامه معرفی خواهد شد برای سفارت ارسال نمود تا در این مرحله آفیسر مربوطه با بررسی جمیع مدارک نظر خود را در مورد آن اعلام نماید. این مراحل کلیتی در خصوص نقشه راه مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان خواهد بود.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از نکاتی که در روند مهاجرت تحصیلی به کانادا حائز اهمیت خواهد بود این است که آفیسر سفارت این کشور بر روی گپ یا فاصله تحصیلی متقاضی بسیار حساس خواهد بود و بهتر است افراد متقاضی مهاجرت که بین سال اخذ مدرک تحصیلیشان و سال اقدام برای مهاجرت فاصله چند ساله افتاده است این خلاء زمانی را با سابقه کاری که همراه با بیمه خواهد بود پر نمایند تا آفیسر مربوطه متقاعد شود که در طول چند سال اخیر که مشغول به تحصیل نبوده اید به کار اشتغال داشته اید.

البته این خلاء زمانی در هر شرایطی با سابقه کاری جبران نخواهد شد و صرفا برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نمایند و سنشان زیر 30 است مناسب خواهد بود.

از دیگر نکاتی که در این خصوص می تواند مورد توجه قرار گیرد امکان کار پاره وقت همزمان با تحصیل در این کشور خواهد بود. دانشجویان در حین تحصیل می توانند به 20 ساعت کار پاره وقت در هفته در مقطع ارشد و 10 ساعت کار در هفته در مقطع کارشناسی بپردازند که می تواند بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی در این کشور را جبران نماید.

ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019 

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ابتدا بایستی از دانشگاه یا کالجی از این کشور یک پذیرش تحصیلی اخذ نمایید برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج ها یا مدارس شبانه روزی این کشور نیاز به فراهم نمودن مدارک خاصی خواهید داشت که این مدارک شامل:

 • ترجمه شناسنامه
 • اسکن پاسپورت دارای اعتبار
 • ترجمه مدرک تحصیلی سه سال گذشته فرد متقاضی
 • یک قطعه عکس
 • هزینه های مربوط به پذیرش تحصیلی
 • تکمیل فرم های مربوطه

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی کانادا به مقاله

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

امروزه کانادا تبدیل به یک محل جذاب برای دانشجویان بین المللی شده است چرا که یکی از امن ترین مکان های جهان برای مهاجرت می باشد و از طرفی کانادا دارای تنوعی از قومیت های مختلف فرهنگی است که برای تحصیل و فراگیری دانش جمع شده و فضای فوق العاده علمی و جذاب را رقم زده اند. از مزیت های تحصیل در کانادا گستردگی شاخه های علمی در این کشور است.

از تحصیل در حوزه فرهنگ، سیاست، روزنامه نگاری، مدیریت، تاریخ و هنر، حسابداری و علوم اقتصاد گرفته تا رشته های تکنولوژی یا رشته های پزشکی، شیمی، داروسازی و مهندسی نرم افزار همه و همه در دانشگاه های معتبر کانادا در استان های مختلف و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، همچنین در شهرهایی نامی و مشهوری مثل مک گیل و تورنتو وجود دارد.

تعدادی از دانشجویان دانشگاه های شهر مک گیل در سال 2018 توانستند با کمی پشت کار و تلاش جذب فضای دانشگاهی و کالج های این کشور شده و به عنوان نیروی کار معتبر و رسمی با حق بیمه و اقامت بلند مدت به زندگی خود در کانادا ادامه دهند. حقیقت امر این است که فارغ التحصیلان کالج و دانشگاه های کانادا در بازار کار جایگاه بسیار ارزشمند دارند و افرادی که در آنجا تحصیل می کنند توانسته اند مشاغل خوبی در زمینه های مورد علاقه خود پیدا کنند.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ایده آل ترین روش تحصیل در یکی از برترین کشورهای جهان است. گرچه تحصیل در دانشگاه های این کشور به مدرک آیلتس 6.5 در مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس 6 در مقطع کارشناسی احتیاج خواهد داشت. اما در صورتی که فردی مدرک زبان را برای دوره های مورد نظر نداشته باشد می توان از دانشگاه ها یا کالج هایی که پذیرش تحصیلی مشروط ارائه می نمایند اقدام نمود تا با ارائه مدرک آیلتسی با نمره پایین تر بتوان دوره های زبان را قبل از شروع دوره کالج یا دانشگاه در کانادا طی نمود و با رسیدن به سطح مطلوب و مورد نیاز تحصیل در دانشگاه را شروع نمایند.

اما در خصوص افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را در مقاطع متوسطه دارند، که طبیعتا سن آنها از 18 یا 19 سال تجاوز نخواهد کرد، می توانند برای تحصیل بدون مدرک زبان اقدام نمایند. امتیازی که این افراد به نسبت دیگر افرادی که در مقاطع آکادمیک هستند، دارند این است که تمامی آنها می توانند بدون نیاز به مدرک زبان، حتی آیلتسی با نمره پایین، برای تحصیل وارد کانادا شوند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در این کشور رایگان نیست و هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در کانادا بر عهده خود شخص متقاضی می باشد. ر قطعا دغدغه هر شخصی برای مهاجرت به کانادا هزینه های مربوط به تحصیل در آن می باشد و اگر شخصی از پس هزینه های مربوط به تحصیل در دانشگاه ها و مدارس آن برآید با جمیع شرایط می تواند به این کشور مهاجرت نماید. هزینه تحصیل در این کشور بسته به کالج و یا دانشگاهی که از آن پذیرش تحصیلی اخذ می شود بسیار متفاوت خواهد بود.

اما در زمینه کالج هایی که به افراد زیر 18 سال پذیرش تحصیلی اعطا می نمایند میانگین هزینه های تحصیل از 24.000 $ (دلار) کانادا تا 40.000 $ (دلار) خواهد بود که این کالج ها به صورت فولبرد هستند. دانشگاه های این کشور نیز چه در مقاطع bachelor و چه در مقاطع master هزینه های تحصیل از 12.000 $ تا 18.000 $ (دلار) خواهد بود. این هزینه ها برای هر سال تحصیل خواهد بود. البته هزینه های زندگی نیز در این مورد مجزا خواهد بود.

لیست 100 دانشگاه برتر جهان از لحاظ علمی

مورد بعد این که دانشگاه های کانادا اکثرا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان از لحاظ علمی قرار می گیرند:

 • دانشگاه رویال رود (Royal Roads University)
 • دانشگاه وینی پگ (University of Winnipeg)
 • دانشگاه اسقف (Bishop’s University)
 • دانشگاه ویلفرد (Wilfrid Laurier University)
 • دانشگاه تامپسون ریورس (Thompson Rivers University)
 • دانشگاه روجینا (University of Regina)
 • دانشگاه بروک (Brock University)

لیست دانشگاه هایی که از آن ها نام برده شد تنها بخشی از مجموعه ای است که در رنکینگ علمی جهان رتبه هایی زیر 100 دارند. ضمنا هر دانشگاه در کانادا جهت جذب دانشجو برای تحصیل در کانادا دارای سیستم خاص خودش است که در وب سایت خود دانشگاه موجود است و دانشگاه از این طریق اجازه می دهد تا دانشجویان درخواست ثبت نام در رشته های مورد نظر خود را اعلام کنند. بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را به اصطلاح اپلای می کنید فرایند ثبت نام شما شروع میشود و این فرایند ثبت نام بسته به هر دانشگاه متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

در مهاجرت تحصیلی به کانادا معمولا برخی از مدارک برای هر دانشگاه به طور مشترک الزامی و از بدیهی ترین موارد برای ثبت نام محسوب می شود که در این مقاله تعدادی از این مدارک را ابلاغ می نماییم. مدارکی مثل:

 • ارسال اسکن مدرک دیپلم (برای برخی دانشگاه ها مدرک دبیرستان یا مدرک کارشناسی یا پیش دانشگاهی)
 • ارسال الکترونیکی اسکن گذرنامه شما، رزومه علمی شما
 • ریز تمام مدارک تحصیلی (که نوع مهرهای مورد نیاز برای ترجمه برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد)
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • پرداخت هزینه اخذ پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک معتبر زبان تسلط به زبان انگلیسی
 • معرفی نامه تحصیلی از اساتید شناخته شده برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

دوره های آمادگی قبل از شروع تحصیل در کانادا

برای بالا بردن شانس قبولی در دانشگاه های کانادا و یا برای جبران کمبود بعضی از موارد در پرونده ثبت نامی خود دوره هایی وجود دارد که قبل از شروع دانشگاه باید گذرانده شود که شانس شما را برای قبولی، فارغ التحصیلی و حتی ویزا شدن تا حد زیادی افزایش دهد. این نوع دوره ها دانش آموزان درجه یک را قادر می سازند تا یک پیشرفت تحصیلی اضافی را قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی خود دریافت کنند. دوره هایی مثل یک برنامه آموزشی برای شناخت قانون اساسی و یا بهبود زبان انگلیسی از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی در همان دانشگاه که قصد تحصیل دارید و یا دانشگاه مورد تایید دیگری.

وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و کاملی در خصوص کالج ها، دانشگاه ها و مدارس این کشور هستید. ضمن اینکه شرایط مربوط به اخذ ویزا نیز برای مهاجرت تحصیلی هر فرد بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده خواهد بود. لذا پیشنهاد ما این است که مهاجرت خود را به صورت کاملا قانونی و بی دغدغه از طریق وکلای مهاجرتی ما انجام دهید تا دچار ریسک های مربوط به عدم صدور ویزا نشوید. در هر حال برای مهاجرت به کشوری چون کانادا نیاز است از همه ابعاد مربوط به مهاجرت به این کشور مطلع باشید. ضمن اینکه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز تجربه و تخصص خاص خود را می طلبد که تیم مهاجرتی ما تحت نظر وکیل موسسه سابقه درخشانی را در این زمینه از خود ارائه نموده است.

اگر در حال تحصیل در رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در کانادا می باشید باید ثابت کنید که مهارت های زبان شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی مناسب است. این دوره ها همچنین شما را برای آزمون های انگلیسی که دانشگاه ها نیاز دارند آماده می کند. مطالبی که در این مقاله خواندید سعی بر آن داشت تا اطلاعاتی در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا در اختیار شما خوانندگان محترم قرار دهد. چنانچه با خواندن این مقاله قصد داشتید اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران حقوقی جویا شوید.

سوالات پرتکرار درباب مهاجرت تحصیلی به کانادا

افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند باید از سوالات زیر مطلع گردند:

 1. شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟ ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج های معتبر کانادا، اثبات تمکن مالی به همراه پرینت بانکی برای زندگی به مدت یک سال در کانادا، گواهی عدم سو سابقه کیفری، نامه سلامت پزشکی، اثبات اینکه فرد پس از تحصیل کشور کانادا را ترک خواهد کرد.
 2. آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا با آیلتس 5 امکان پذیر است؟ شرایط مهاجرت تحصیلی با آیلتس زیر 6 بسیار دشوار می باشد اما اگر شخصی سنش زیر 20 سال باشد می تواند با ارائه آیلتس 5.5 همزمان با دوره های زبان در کانادا اقدام به مهاجرت تحصیلی به اتریش نماید.
 3. آیا فاصله تحصیلی برای تحصیل در کانادا مهم می باشد؟ در واقع حداکثر فاصله پذیرفته شده برای گپ تحصیلی 5 سال است و اگر شخصی بالای 5 سال فاصله تحصیلی داشته باشد ویزای تحصیلی کمی ریسک پذیر خواهد بود.
 4. آیا درخواست ویزای تحصیلی آسان می باشد؟ بله، پله اول برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست به دانشگاه و یا کالج و درخواست آنلاین به سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی می باشد که از طریق سایت CIC می باشد.
 5. Sop برای تحصیل در کانادا چیست؟ در واقع sop، بیان هدف برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد و در این نامه همه اهداف فرد از جمله تجربیات تحصیلی و کاری فرد، بیانیه و دلیل محکم از هدف تحصیل در کانادا باید مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *