ویزای تحصیلی نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ

مهاجرت تحصیلی در کشور نروژ

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی در نروژ را دارید، می توانید به آسانی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نموده و راهی نروژ شوید. دانشگاه هایی که در کشور نروژ وجود دارند از لحاظ علمی و کیفیت سطح بسیار بالایی دارند. از این رو فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور در بهترین فرصت های شغلی می توانند مشغول به کار شده و در نهایت طی شرایطی اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. پس فرصت را از دست نداده و از کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همین زمینه و مهاجرت به نروژ، مشاوره های تخصصی اخذ کنید. مقاله ذیل را برای دستیابی به اطلاعات مفید، مطالعه نمایید.

تحصیل مقطع دبیرستان در نروژ

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی در نروژ را دارند، لازم است بدانند که تحصیل در مقطع دبیرستان در این کشور امکان پذیر می باشد، بنابراین با خیالی آسوده نسبت به درخواست و اخذ پذیرش در کالج های این کشور اقدام کنند. زبان تحصیلی در کالج های کشور نروژ، زبان نروژی بوده و به هیچ عنوان زبان تحصیلی انگلیسی در کالج های این کشور وجود ندارد، بنابراین ضروری است افراد متقاضی تحصیل در کالج های این کشور تسلط کافی به زبان نروژی داشته باشند. از این رو ارائه مدرک زبان نروژی سطح B1 جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ  الزامی است.

تحصیل مقطع کارشناسی در نروژ

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی هستند، امکان مهاجرت تحصیلی در نروژ در مقطع کارشناسی را خواهند داشت، متقاضیان با در دست داشتن مدارک تحصیلی مذکور مجاز به انتخاب رشته های مختلف در دانشگاه های مختلف بوده و پذیرش می شوند. زبان تحصیلی برای مقطع لیسانس به زبان نروژی است بنابراین ارائه مدرک زبان نروژی و تسلط کافی بر آن برای متقاضیان این مقطع تحصیلی الزامی می باشد، دانشجویانی که مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستند می توانند به صورت رسمی و قانونی به کار ضمن تحصیل به مدت 10 ساعت در طول هفته بپردازند.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد  و دکترا در نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیانی میسر خواهد بود که مدرک کارشناسی را اخذ نموده باشند. این مدرک می تواند از سوی دانشگاه سراسری، آزاد، پیام نور و یا غیر انتفاعی صادر شده باشد. کلیه این مدارک و دانشگاه ها مورد قبول می باشند. محدودیت دانشگاهی و رشته ای برای متقاضیان این مقطع تحصیلی در نروژ وجود ندارد اکثریت رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد برخلاف مقاطع لیسانس و دبیرستان به صورت زبان انگلیسی ارائه می گردد. از این رو ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/6 به بالا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ضرورت دارد. کار دانشجویی برای دانشجویان مجاز بوده و قادر خواهند بود به صورت رسمی و قانونی به مدت 20 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند.

داوطلبان تحصیلی مقطع دکترا جهت مهاجرت تحصیلی در نروژ و پذیرش در دانشگاه های این کشور می بایست مدرک کارشناسی ارشد را اخذ نموده باشند. مدرک کارشناسی ارشد می تواند صادر شده از هر دانشگاهی مانند پیام نور، آزاد، سراسری و یا غیر انتفاعی باشد. در این مقطع نیز هیچ گونه محدودیت دانشگاهی یا رشته ای برای متقاضیان جهت پذیرش تحصیلی وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

نکته مهمی که در مهاجرت تحصیلی در نروژ برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد این است که ادامه تحصیل در مقطع دکترا با اعطای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان همراه می باشد. این بورسیه ها در اکثریت رشته ها اعطا می گردد کمک هزینه هایی که در این خصوص به دانشجویان اعطا می گردد مبلغی معادل 2000 دلار خواهد بود، دوره های تحصیلی که در مقطع دکترا به دانشجویان ارائه می گردد به زبان انگلیسی است. بنابراین ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/6 به بالا برای کلیه رشته های تحصیلی اجباری است، کار قانونی و دانشجویی در مقطع دکترا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی در نروژ امکان پذیر بوده و به مدت 30 ساعت در طول هفته می باشد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چیست؟

این نکته حائز اهمیت می باشد که افرادی می توانند از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا بهره مند گردند که از لحاظ تحصیلی در سطح بالا و قوی قرار داشته باشند. از جمله شرایطی که در این مورد برای داوطلبان تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد این است که:

  • داوطلب مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه های برتر اخذ نموده و فارغ التحصیل شده باشد.
  • معدل وی در آخرین مقطع تحصیلی از 17 به بالا باشد.
  • داوطلب دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 7 به بالا باشد.
  • فرد متقاضی دارای مقالات و تالیفات بین المللی به خصوص ISI باشد.

متقاضیان در صورتی که هر یک از شرایط بالا را داشته باشند می توانند از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا بهره مند گردیده و استفاده کنند. ناگفته نماند که به متقاضیانی که هیچ یک از شرایط بالا را ندارند نیز می توانند نیز بورسیه تعلق می گیرد اما بسیار سخت و دشوار بوده و اولویت با افرادی است که دارای شرایط فوق الذکر هستند.

کیفیت زندگی در کشور نروژ در سطح بالایی قرار دارد، از این رو ممکن است هزینه های زندگی در نروژ بالا باشد. اما با برنامه ریزی های اقتصادی می توان به راحتی در این کشور زندگی کرد. مخارج زندگی در متقاضیان مهاجرت تحصیلی در نروژ مبلغی بین 1000 الی 1500 یورو در هر ماه می باشد. تحصیل رایگان در کشور نروژ وجود دارد. بنابراین در صورت واجد شرایط بودن می توان به آسانی به “تحصیل رایگان در نروژ پرداخت.

تحصیل‌در نروژ منجر به اقامت دائم می‌گردد؟

از آنجا که کشور نروژ عضو کشورهای اتحادیه اروپاست، لذا از قوانین حاکم بر این کشورها تبعیت می نماید. دریافت اقامت نروژ پس از فارغ التحصیلی قابل دستیابی است. بدین گونه که اگر فرد متقاضی تحصیل در نروژ به مدت 5 یا 6 سال در نروژ اقامت و زندگی کند، مجاز به درخواست اقامت دائم در این کشور خواهد بود. مشروط بر این که مالیات های مربوطه را پرداخت نماید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر است بهترین گزینه تحصیلی را به شما پیشنهاد داده و از برترین دانشگاه های کشور نروژ پذیرش تحصیلی شما را دریافت کند. بنابراین توصیه می گردد از مشاوره های رایگان تلفنی و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه استفاده نموده و با وکلا و کارشناسان ما در ارتباط باشید تا هر چه سریع تر به اهداف عالیه و اقامت در نروژ دست یابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =