مهاجرت کاری اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

ویزا جهت مهاجرت کاری به اسپانیا

اسپانیا کشوری اروپایی است که رشد اقتصادی بسیار مناسبی دارد، اما نرخ بیکاری در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالا می­باشد و اکثراً کارگران غیر حرفه ای و افرادی که بدون تخصص هستند با مشکل بیکاری در این کشور روبرو می­باشند. مهاجرت کاری به اسپانیا برای آن دسته از افرادی که دارای حرفه و تخصص ویژه ای هستند، مناسب است و یافتن شغل مورد نظر آنان امکان پذیر می­ باشد. بیشترین کمبود نیروی کشور اسپانیا در زمینه های مهندسی فناوری اطلاعات، حسابداری و برخی دیگر از رشته های مهندسی می ­باشد، همچنین شرایط انجام کار برای دانشجویانی که تحصیلاتشان را در این کشور به اتمام رسانیده اند و یا در حال حاضر در این کشور مشغول به تحصیلند، مناسب تر است.

دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلیشان در این کشور اجازه انجام کار ضمن تحصیل را خواهند داشت. افراد برای مهاجرت کاری به اسپانیا می ­بایست ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند و لازمه ویزای کاری این کشور، اخذ پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایان در اسپانیا می­ باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تجارب مفیدی در زمینه مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی برخوردار می­باشند و این مجموعه سعی در یاری و راهنمایی تمامی عزیزان دارد.

قوانین کاری در اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا محسوب می­ شود. شرایط انجام کار در این کشور بگونه ای است که کارکنان بمدت 40 ساعت در هفته می­ باشد. کارکنان از ساعت 9 صبح آغاز به کار نموده و تا 8 بعد از ظهر به انجام کار می ­پردازند. ساعاتی از روز مختص نهار و صحبت های کاری می­باشد که در اکثر شرکت های بزرگ و چند ملیتی در این کشور ساعات مشخصی را بدین منظور تعیین نموده اند.

میزان حقوق و دستمزدی که کارکنان در اسپانیا دریافت می ­نمایند، خیلی بالا نیست و این موضوع بدلیل بحران مالی است که اسپانیا در سال های اخیر با آن روبرو می­باشد. البته در سال 2016 دولت اسپانیا حقوق و دستمزد کارکنان را تا حدی افزایش داده است. افراد برای انجام کار در اسپانیا نیازمند زبان اسپانیایی هستند. البته افرادی که به زبان انگلیسی مهارت دارند می­توانند از فرصت های شغلی در حوزه های گردشگری، تدریس آموزش زبان انگلیسی و برخی از شرکت های چند ملیتی بهره­ مند گردند.

جستجوی شغل در اسپانیا

اکثر فرصت های شغلی که در اسپانیا وجود دارند، بصورت فصلی می­ باشد. بدین معنا که افراد در برخی از فصول می­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند. کاریابی در اسپانیا بگونه ای است که افراد می­توانند به وب سایت های کاریابی در این کشور مراجعه و یا رزومه های کاری خود را در اختیار آنان قرار دهند. این موسسات  در صورت یافتن شغل مورد نظر، متقاضیان انجام کار را مطلع خواهند نمود. یافتن شغل برای دانشجویانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، آسانتر است. افرادی که حداقل دارای مدرک کارشناسی هستند دارای درآمدی برابر با 18500 دلار در سال خواهند بود.

البته برخی از کارفرمایان دستمزدهای بالاتری را به دانشجویان دارای مدرک کارشناسی پرداخت می ­نمایند. در اسپانیا شرکت ها و کارفرمایان بنامی وجود دارد که سالانه تعداد زیادی از افراد را استخدام می­ نمایند. تلفونیکا داسپانا، گراپو سانتاندر، ال کرت اینگلس از جمله کارفرمایان بزرگ در این کشور هستند. در اسپاینا علاوه بر کارهای فصلی، کار در منزل نیز بسیار رواج دارد. اکثر دانشجویان با انجام کار در منزل سعی می­ نمایند برخی از هزینه های مورد نیاز خود را تأمین نمایند.

ویزا جهت مهاجرت کاری به اسپانیا

همانطور که بیان نمودیم، از جمله شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا دریافت دعوتنامه کاری می­ باشد. پس از آن جهت اخذ ویزای کاری اسپانیا می­ بایست به سفارت این کشور مراجعه و نسبت به اخذ روادید اسپانیا اقدام نمایند. از دیگر ملزومات مهاجرت کاری به اسپانیا مجوز کاری این کشور است. کارفرمایان در اسپانیا آگهی استخدام خود را در ابتدا در این کشور و سایر کشورهای اروپایی منتشر می­ نمایند و در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر خود اجازه انتشار آگهی به دیگر کشورها را خواهند داشت. پس از اینکه کارفرمای مربوطه با کارکنان خارجی قرارداد کاری منعقد نمودند، موظفند جهت اخذ مجوز کاری برای نیروی مورد نظر خود درخواست نماید. پس از تأیید مجوز کار برای نیروی خارجی، متقاضی انجام کار می­تواند ویزای کاری اسپانیا را دریافت و به این کشور مراجعت نماید.

قوانین مهاجرت کاری به اسپانیا

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به اسپانیا

متقاضیان مهاجرت کاری به اسپانیا پس از انجام مراحل فوق می­ بایست برای دریافت ویزای کاری اسپانیا مدارک زیر را ارائه و درخواست انجام کار در این کشور را بنمایند:

  • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار لازم
  • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای کاری
  • ارائه قرارداد کاری که با کارفرمایان در اسپانیا منعقد گردیده است.
  • عکس
  • گواهی عدم سوسابقه کیفری
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی (کارت ملی – شناسنامه)
  • ارائه مجوز کاری اسپانیا که می­باید توسط وزارت کار و امور اجتماعی در این کشور تأیید گردیده باشد.
  • ارائه گواهی پزشکی که مبنی بر سلامت فرد است.

مدت زمان بررسی مدارک متقاضیان معمولاً به مدت 30 روز طول خواهد کشید. در برخی موارد سفارت اسپانیا ممکن است مدارک بیشتری را از متقاضیان درخواست نمایند. اعتبار این ویزا برای مهاجرت کاری به اسپانیا بمدت 3 ماه می­باشد که فرد پس از ورود به این کشور می­بایست به اداره کار و امور اجتماعی این کشور مراجعه و ثبت نام نموده و برای دریافت کارت شناسایی در این کشور درخواست نماید. همکاران و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این دارند، تا بهترین راههای مهاجرتی را به دوستان معرفی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *