مهاجرت کاری بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک

مهاجرت کاری به بلژیک از روش هایی است که اکثر افراد برای مهاجرت انتخاب می­نمایند منتهی شانس موفقیت آن برای افراد خارج از اتحادیه اروپا کم است. این کشور در شمال قاره­ اروپا واقع شده است و از کشورهای پیشرفته بشمار می­رود. کشور بلژیک دارای ثبات سیاسی و اقتصادی است و همین موضوع باعث شده است که از لحاظ اقتصادی از جمله کشورهای پیشرو محسوب گردد. دولت بلژیک برای متقاضیان انجام کار در این کشور فرصتی را ایجاد نموده است، تا این افراد با اخذ ویزای موقت که همان ویزای جستجوی کار می ­باشد، به این کشور سفر نموده و در مدت 6 ماه شغل مورد نظر خود را در این کشور جستجو نماید.

افراد برای اخذ ویزای کاری بلژیک نیازمند یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان بلژیکی می­ باشند و کارفرمایان در بلژیک نیز همانند بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی زمانی اجازه ارسال دعوتنامه کاری را خواهند داشت که در مدت 3 ماه نتوانسته باشند نیروی مورد نظرشان را در بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی یافته باشند. از همین رو مهاجرت کاری به بلژیک نسبتاً دشوار است. اما کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با پیشنهاد راه کارهایی بسیار مناسب سعی می­ نمایند زمینه را برای آن دسته از عزیزانی که قصد انجام کار در بلژیک را دارند، سهل و آسان نمایند.

انجام کار در کشور بلژیک در 2021

همانطور که بیان نمودیم کشور بلژیک از لحاظ اقتصادی دارای شرایط بسیار مناسبی می ­باشد. از همین رو امروزه افراد زیادی با اخذ ویزای کاری بلژیک سعی در مهاجرت به این کشور را دارند. متقاضیان انجام کار در بلژیک پس از اخذ ویزای کاری این کشور می­ باید مجوز کار بلژیک را نیز دریافت نمایند. مجوز کار این کشور خود به سه دسته A و B و C تقسیم می­ شوند. مجوز کار نوع A از دشوارترین نوع مجوزهای کاری این کشور بشمار می­ رود، اما دارای مزایای بیشتری نسبت به دو نوع دیگر می ­باشد. افراد با اخذ مجوز کاری نوع A می ­توانند تا هر زمان که بخواهند در بلژیک به انجام کار بپردازند. البته برای اخذ این مجوز متقاضیان باید دارای حداقل 4 سال سابقه کاری در بلژیک را داشته باشند.

مجوز کاری نوع B دارای یکسال اعتبار است و افراد پس از اخذ ویزای کاری و پس از ورود به بلژیک در مدت 8 روز ملزم به ارائه درخواست مجوز کاری می­باشند. همچنین متقاضیان اخذ این نوع مجوز باید محل سکونت خود را مشخص نمایند و به هنگام درخواست این نوع مجوز می ­بایست مدارک زیر را بهمراه خود داشته باشند:

  • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت فرد مورد نظر
  • تکمیل فرمی که نشان دهنده مشخصات فردی وی است
  • ارائه قراردادکاری

مجوز نوع C از آسانترین نوع مجوزهای کاری در بلژیک است و این نوع مجوز به افرادی که دارای کارهای موقتی هستند و مکان و محل زندگی آنها دائماً در حال تغییر است. این نوع مجوز را معمولاً دانشجویان که در حال انجام کار ضمن تحصیل در بلژیک هستند و یا کشاورزان در این کشور اخذ می­ نمایند.

شرایط کار و مهاجرت کاری به بلژیک

اگرچه بلژیک کشوری کوچک در اروپا است، اما این کشور دارای فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجران در این کشور می­باشد. این کشور دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای افرادی است که دارای تخصص و یا مهارت های ویژه در زمینه های IT، مهندسی، داروسازی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل و سایل موتوری هستند، می­ باشد. مردم کشور بلژیک به سه زبان فرانسوی، انگلیسی و هلندی صحبت می­ کنند و متقاضیانی که به هر یک از زبان های فوق مهارت دارند، می ­توانند براحتی شغل مورد نظر خود را در این کشور جستجو نمایند. کارکنان در بلژیک 38 ساعت در هفته را به انجام کار می ­پردازند.

ویزای کاری کشور بلژیک

افرادی که قصد مهاجرت کاری به بلژیک را دارند، پس از دریافت پیشنهاد کاری می­ توانند به همراه مدارک زیر جهت اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند:

  • پاسپورتی معتبر با مدت اعتبار لازم
  • گواهی سلامت فرد متقاضی انجام کار
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی برای زندگی در بلژیک
  • ارائه قراردادکاری
  • ارائه مدارک تحصیلی فرد

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند، امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود برای مهاجرت کاری به بلژیک خواهند داشت. جهت دریافت ویزای همراه نیز می­ بایست تمامی مدارک فوق را بهمراه مدارک هویتی همراهان خود به سفارت این کشور ارائه نمایند.

کاریابی و مهاجرت کاری به بلژیک

کاریابی و مهاجرت کاری به بلژیک

افراد برای جستجوی کار در بلژیک می ­توانند به موسسات کاریابی در بلژیک مراجعه نمایند، همچنین متقاضیان می ­توانند رزومه های کاری و تحصیلی خود را به صورت آنلاین در اختیار این موسسات قرار داده و این موسسات در صورت یافتن شغل مورد نظر، آنان را مطلع خواهند نمود. از معروف ترین موسسات کاریابی در کشور بلژیک می­ توان Over seasjobs ،Monester ،Stepstone ،BetterTeam را نام برد، همچنین امکان اخذ تابعیت این کشور برای افرادی که مهاجرت کاری به بلژیک نموده اند، وجود دارد. این افراد با انجام کار بمدت 5 سال بطور پیاپی می­ توانند اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ نمایند. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی بر این دارند تا اطلاعات کاملی را در اختیار تمامی عزیزان قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *