مهاجرت کاری قبرس

مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس

افرادی که قصد مهاجرت کاری به قبرس را دارند، باید ابتدا با اقتصاد این کشور آشنا بوده و کلیه جوانب کسب و کار را مورد بررسی قرار دهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید این مقاله را تا انتها مطالعه فرموده و با کشور قبرس و شرایط کاری آن در سال 2021 آشنا شوید.

 • مشاغل مورد نیاز قبرس کدام است؟
 • مدارک لازم ویزای کاری قبرس چیست؟

اقتصاد کشور قبرس در 2021

برای مهاجرت کاری به قبرس در 2021 لازم است در مورد اقتصاد این کشور آگاهی داشت. کوچکترین اقتصاد در بین کشورهای اتحادیه اروپا به قبرس تعلق دارد. کشور قبرس دارای جمعیتی در حدود 800 هزار نفر می باشد. بخش بزرگی از اقتصاد این کشور را مشاغل خدماتی تشکیل می دهد که تقریبا چهار پنجم از تولیدات ناخالص داخلی را تامین می نماید. مهم ترین بخش اقتصادی کشور قبرس مربوط به صنعت توریسم و گردشگری، خدمات مالی و املاک و مستغلات می باشد که تقریبا 73% از درآمد ملی این کشور را تامین می نماید. در بخش صادرات و واردات می توان به محصولات ذیل اشاره نمود:

بخش صادرات صنایع دستی و بخش واردات
محصولات کشاورزی مواد خوراکی
جو دام زنده
تنباکو نفت و فراورده‌ های شیمیایی
پوشاک
گندم
سیب زمینی و مرکبات
محصولات صنعتی
کفش

کشور قبرس با قرار گرفتن در مسیر سه قاره، از لحاظ استراتژیکی در وضعیت مناسبی قرار دارد. این کشور را توانسته به دروازه تجاری بین قاره های آسیا، آفریقا و خاورمیانه تبدیل نماید. اکثریت مردم این کشور تحصیلکرده هستند و تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند. کشور قبرس در حوزه شنگن قرار دارد. از این رو سرمایه گذاران و تجار از نقاط مختلف جهان به سوی این کشور سرازیر می شوند.

مهاجرت کاری به قبرس برای شهروندان اتحادیه اروپا

افرادی که ساکن اتحادیه اروپا هستند، برای اشتغال به کار در قبرس لازم است دارای کارت شهروندی و یا گذرنامه دارای اعتبار باشند در این صورت به راحتی می توانند به خاک کشور قبرس ورود پیدا کنند. اما متقاضیانی که قصد دارند بیشتر از 3 ماه در این کشور بمانند یا برای کار اقامت یابند، بایستی واجد شرایط به شرح زیر باشند: به مدت 8 روز پس از ورود به خاک قبرس هلت دارند به اداره مهاجرت و شعبه محلی پلیس قبرس رفته و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ 20£ (پوند) بابت آن اقدام کنند. همچنین جهت اخذ شماره بیمه تامین اجتماعی و اشتغال در قبرس بایستی درخواست دهند و برای گرفتن اجازه اقامت بایستی از 3 ماه قبل در اداره ثبت احوال یا اداره مهاجرت حضور پیدا کرده و تقاضا نمایند.

مهاجرت کاری به قبرس برای شهروندان اتحادیه اروپا

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به قبرس

در بحث مهاجرت کاری به قبرس مدارک و اسنادی لازم است تا فرد بتواند ویزای کاری قبرس را دریافت کند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس به قرار زیر است:

 • فرد بایستی نسبت به تکمیل و ارائه فرم های M.58 و M.64 اقدام نماید.
 • ارائه تصویر پاسپورت متقاضی
 • ارائه اسنادی که عدم هر گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه فرد متقاضی را به اثبات برساند.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی که به تایید پزشک معتبر رسیده باشد.
 • ارائه قرارداد شغلی که از سوی وزارت کار و بیمه تامین اجتماعی تایید گردیده باشد و غیره.

معیارهای دریافت اجازه کار در قبرس

در بررسی و تجزیه و تحلیل موضوع مهاجرت کاری به قبرس افراد بایستی اجازه کار در این کشور را داشته باشند. مدارکی که در این زمینه مورد نیاز است، عبارتند از:

 • ارائه کد اقتصادی از کارفرما
 • دارا بودن شرایط سنی (سن زیر 45 سال)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط به مهارت های آن (مدرک آیلتس نمره 6 یا معادل آن در تافل، PTE یا ACADEMIC و یا این که دوره های زبان انگلیسی را در کشور قبرس سپری نماید.
 • ارزشیابی و ارزیابی مدارک تحصیلی فرد متقاضی در سازمان های مربوطه در قبرس انجام می گیرد.
 • فرد دارای شغل باشد.
 • ارائه گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی هویتی
 • ارائه قرارداد شغلی که ممهور به مهر وزارت کار باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمایل دارد در زمینه مهاجرت کاری به قبرس یا دریافت ویزای کار این کشور همراه شما بوده و کلیه امور حقوقی مربوطه را به انجام برساند تا بتواند شما را در نیل به اهداف کاری در این کشور همراهی نماید. برای دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ای از کارشناسان مربوطه حاضر در این موسسه، می توانید از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری اقدام بفرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.