ویزای کاری لهستان

مهاجرت کاری به لهستان

مهاجرت کاری به کشور لهستان

مهاجرت کاری به لهستان از جمله اهدافی است که اکثریت مردم در نقاط مختلف جهان در سر می پرورانند. چرا که قصد تضمین آینده شغلی و رفاهی خود در اروپا را دارند اما در این میان شرایط، ضوابط و مقرراتی وجود دارد، این مقاله که حاوی اطلاعات مفید و خوبی در مورد همین موضوع می باشد، توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد همین موضوع به رشته تحریر در آمده است که پیشنهاد می گردد آن را مطالعه نمایید.

درباره لهستان

لهستان که یک کشور اروپایی است و در حوزه اقتصادی، بسیار قوی و قدرتمند است. از این رو موقعیت ها و فرصت شغلی بسیار زیادی را می توان در این کشور جست و جو کرد. شهر ورشو به عنوان پایتخت کشور لهستان شناخته می شود و قدمت بسیار بالایی دارد. این کشور جمعیت 38 میلیون نفری را در خود جای داده است. واحد شمارش پول لهستان، زلوتی می باشد. در حوزه صادرات می توان گفت مهم ترین و بزرگ ترین بخش آن به محصولات و فرآورده های کشاورزی اختصاص دارد. تقریبا 90 درصد مردم لهستان از دین و مذهب کاتولیک پیروی نموده و به زبان لهستانی صحبت می کنند. کشور لهستان از لحاظ رتبه بندی در زمینه صنعت توریسم و گردشگری، دارای رتبه ششم در میان کشورهای اتحادیه اروپا است با این حال لازم است بدانید نرخ بیکاری در کشور لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، پایین تر می باشد.

 

شرایط مهاجرت کاری به لهستان

از جمله مواردی که در مهاجرت کاری به لهستان وجود دارد این است که دولت لهستان این امکان را برای شهروندان خود فراهم آورده است که بدون دریافت اجازه کار، در این کشور مشغول کار شوند. اما برای شهروندان غیر اروپایی این گونه نبوده و بایستی مجوز کار داشته باشند. برای گرفتن ویزای کار، ارائه مدرک تحصیلی از سوی متقاضی الزامی است.

 

اخذ ویزای کار از طریق کارفرما

از جمله روش های کاریابی در لهستان، یافتن شغل مورد نظر از طریق پیشنهاد کاری از سوی کارفرما یا شرکت های لهستانی است. کارفرمایی که قصد جذب نیروی خارجی را دارد در ابتدا می بایست آگهی استخدام را به مدت 3 ماه در لهستان منتشر نماید. چراکه اولویت استخدام نیرو با شهروندان لهستانی است، چنانچه فرد مورد نظر برای بر عهده گرفتن شغل درخواستی یافت نگردید، بایستی همان آگهی را به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا به چاپ برساند اگر در این مورد هم شخصی یافت نشد، می تواند از نیروی خارجی برای شغل مورد نظر خود بهره بگیرد.

 

اخذ ویزای کار از طریق جست و جو

روش جست و کار از طریق کارفرما، روش بسیار دشواری است و ممکن است در اکثر مواقع بی نتیجه باشد. اما راه دیگری وجود دارد که فرد با تکیه بر تخصص و مهارت خود می تواند رزومه (CV) خود را برای شرکت های لهستانی و اروپایی بفرستد. آنها در صورتی که نیاز به تخصص فرد داشته باشند برای وی دعوت نامه فرستاده و فرد می تواند ویزای کار این کشور را بگیرد. حداقل مدرک تحصیلی که برای گرفتن ویزای کار لهستان مورد نیاز است، مدک لیسانس است و کارفرما نیز نقش اسپانسر را دارد. فرد برای “کار در لهستان بایستی به زبان انگلیسی یا لهستانی بسیار مسلط باشد. همچنین تجارب شغلی جهت استخدام در فرصت های شغلی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

 

اخذ ویزای کار لهستان ازطریق تحصیل

از دیگر راه های مهاجرت کاری به لهستان، دریافت ویزای کار از طریق تحصیل در این کشور، مناسب ترین گزینه برای افراد متقاضی کار در لهستان می باشد. بدین صورت که فرد متقاضی ابتدا در رشته مورد علاقه خود در یکی از موسسات آموزشی لهستان ثبت نام و اخذ پذیرش می نماید. پس از آن مشغول تحصیل شده و می تواند به صورت پاره وقت به کار ضمن تحصیل بپردازد. پس از فارغ التحصیلی این امکان را دارد که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نموده و در همان شغل یا مشاغل دیگر به کار بپردازد. وی از این طریق و طی شرایطی قادر به اخذ “اقامت لهستان به صورت دائمی نیز خواهد بود. افراد پناهنده یا محقق که در زمینه های مختلف به پژوهش می پردازند، نیازی به دریافت ویزای کار نخواهند داشت.

 

از مهم ترین مسائلی که در مهاجرت کاری به لهستان وجود دارد، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است. اگرچه مخارج زندگی در لهستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در سطح پایینی قرار دارد، اما شغلی که انتخاب می کنید بایستی قادر به پوشش و تامین هزینه های شما را داشته باشد. اگر به دنبال یک زندگی راحت در لهستان هستید باید حداقل مبلغ 1000 دلار را به صورت ماهیانه در نظر بگیرید و داشته باشید که بخش اعظم آن به تهیه مسکن اختصاص دارد. برای اطلاع از سایر جزئیات با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

 

سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان می تواند یکی دیگر از راه های مهاجرت کاری به لهستان تلقی گردد. چرا که اقتصاد این کشور بسیار پایدار، قوی و همواره در حال پیشرفت است و افراد سرمایه گذار می توانند با آسودگی خاطر به سرمایه گذاری یا ثبت انواع شرکت ها در این کشور اقدام نمایند. برای ثبت انواع شرکت ها در لهستان، سرمایه های مختلفی مورد نیاز است.

 

سایت‌ها و روزنامه‌های کاریابی درلهستان کدامند؟

در بررسی موضوع مهاجرت کاری به لهستان، نمونه هایی از روزنامه ها و سایت های کاریابی در لهستان در زیر بیان گردیده است که می توانید به آنها رجوع نموده و شغل مورد نظر خود را بیابید:

 • monsterpolska.pl
 • stepstone.pl
 • dlastudenta.pl
 • kariera.pl

 

اکثریت افراد در لهستان در بخش خدمات مشغول به کار هستند اما سایر مشاغل نیز در بخش های ذیل وجود دارند که با کمبود نیرو رو به رو هستند:

مواد شیمیایی /معدن زغال سنگ /پردازش مواد غذایی /آهن و فولاد / شیشه / ماشین سازی/کشتی سازی /منسوجات مخابرات/ کامپیوتر و IT / بانکداری و امور مالی  /مدیریت  /گردشگری

 

اسامی شرکت‌های چند ملیتی درلهستان

برخی شرکت های چند ملیتی در لهستان وجود دارند که جهت مهاجرت کاری به لهستان می توان در آنها مشغول به کار شد. فهرست آنها به شرح زیر است:

 • Agora SA
 • گروه  Asseco
 • گروه  FCA
 • (GlaxoSmithKline) لهستان
 • LOT  خطوط هوایی لهستان
 • Nordea Group
 • Orange Polska
 • PKN Orlen
 • PKO Bank Polski
 • Poznan Volkswagen
 • RBS Poland
 • T-Mobile Polska
 • Toyota Motor Poland

مهاجرت کاری به کشور لهستان

به منظور مهاجرت کاری به لهستان و اروپا و آگاهی از نحوه و شرایط کار با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت حضوری یا تلفنی تماس گرفته و کسب مشاوره تخصصی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =