مهاجرت کاری مالتا

مهاجرت کاری به مالتا

مهاجرت کاری به مالتا

یکی از روش های پرمتقاضی مهاجرت به مالتا، روش مهاجرت کاری به مالتا می باشد که سوال خیلی از هموطنان متقاضی اخذ اقامت اروپایی است. در ابتدا لازم است بدانید شما به عنوان شهروند خارجی، جهت مهاجرت کاری به مالتا نیازمند هم ویزای اقامت و هم روادید کار مالتا می باشید. فردی که شهروند اتحادیه اروپایی (EU) (همچنین موسوم به شهروندان کشور ثالث) نیست، بایستی گواهی استخدام ETC (همچنین معروف به روادید کار) را اخذ نماید. این شرط برگرفته از قانون مهاجرت، فصل 217 قوانین مالتا، فصلی پیرامون محدودیت ها، کنترل و نظارت بر مهاجرت به مالتا می باشد. این قانون از سال 2014 برای شهروندان کشور ثالث جهت کار در مالتا توسط فرآیند درخواست تک روادید اجرا می شود.

مالتا ممکن است کوچکترین کشور اتحادیه اروپایی باشد، اما دلایل کمتری برای مهاجرت به مالتا ندارد. مالتا، با میراث فرهنگی جذاب، آب و هوای مناسب و سبک زندگی خوب در واقع مکان معروفی جهت زندگی و کار محسوب می شود. صنایع مختلفی در مالتا، از خدمات مالی گرفته تا بازی، درحال فعالیت هستند، بنابرین این کشور جزیره ای کوچک می تواند برای افراد با استعداد از سرتاسر جهان اشتغال زایی بکند. اگر شما به دنبال مهاجرت کاری به مالتا می باشید و یا بدنبال شروع و راه اندازی بیزینس در مالتا هستید پس شما ممکن است که نیازمند روادید Permit برای انجام قانونی چنین امری باشید.

روادید کار در مهاجرت کاری به مالتا در 2021

هدف از درخواست روادید کار یا گواهی استخدام ETC شهروندان خارجی است که مایل به اقامت و کار در مالتا هستند. برنامه مهاجرت کاری به مالتا در سال 2021 مخصوصا از آن حیث برای هموطنان متقاضی حائز اهمیت است که اخذ روادید کار و اقامت مالتا در حقیقت در حکم اقامت در اروپاست. چرا که آنها آزادانه می توانند بین کشورهای عضو ناحیه شنگن اروپا مسافرت کنند و از حقوق یکسانی همانند شهروندان اروپایی برخوردار شوند.

در صورتی که شما متقاضی مهاجرت کاری به مالتا جهت اقامت و کار در این کشور هستید، اولویت شماره یک شما بایستی اخذ روادیدا کار باشد. در برخی موارد، بسته به ملیت و کاری که در مالتا انجام می دهید، ممکن است که روادید کار لازم نباشد. مالتا عضوی از EU می باشد. پس شهروندان سایر کشورهای EU می توانند بدون ویزا در این کشور زندگی و کار کنند. اما، شهروندان اکثر کشورهای ثالث، جهت زندگی و کار در مالتا به ویزای کار مالتایی نیازمند هستند. لازم به ذکر است که روادید کار مالتا همچنین موسوم به گواهی استخدام ETC برای انجام یک کار تمام وقت خاص با یک کارفرمای مشخص صادر شده و مدت اعتبار آن یک ساله می باشد.

فرآیند اخذ ویزا در مهاجرت کاری به مالتا

نظر به اینکه افراد زیادی مالتا را برای کار و زندگی انتخاب می کنند، دولت مالتا از این امر با ارائه گزینه های مختلف استقبال می کند. انواع مختلف روادیدهای اقامتی با بسته های مالیاتی مختلف وجود دارند. روال معمول این است که اگر شما شهروند کشور ثالث هستید، بایستی ویزای توریستی درخواست دهید که با اعتبار 90 روز صادر می شود. شما می توانید از این ویزا جهت ورود به کشور مالتا بهره گرفته و سپس زمانی که در مالتا هستید، درخواست اقامت دهید. در ادامه، به عنوان شهروند غیراروپایی احتمالا شما اقامت دائمی PR را درخواست می دهید که به طور سالانه تمدید می شود.

آپشن دیگر برای شهروندان غیر اروپایی، برنامه اقامت طلایی مالتا است که مشروط به کنترل های دقیق تر است، اما امتیازات خوبی را به افراد پذیرفته شده در این برنامه اعطاء می کند. شرایط احراز صلاحیت در این برنامه آن است که شما بایستی اثبات کنید آدرس اقامتی در مالتا را حفظ می کنید و سپس می توانید نرخ مالیات بر درآمد 15% را پرداخت نمائید. همچنین از شرایط دیگر آن اثبات تمکن مالی و حمایت از اعضای خانواده است.

روادید کار یا گواهی استخدام مالتا

می توان گفت امتیاز اصلی برنامه اقامت طلایی نسبت به برنامه اقامت دائمی آن است که برنامه اقامت طلایی برای متقاضیان مهاجرت کاری به مالتا جذاب است. چرا که مالتا بخشی از ناحیه شنگن می باشد و همین امر باعث می شود که فرد بدون ویزا به سرتاسر اروپا مسافرت کند. شما برای انجام کار در کشور مالتا نیازمند اخذ گواهی استخدامی یا قبلا موسوم به روادید کار می باشید که این ویزا یک نوع ویزای با اعتبار یکساله است و قابلیت تمدید سالانه دارد. روادید کار مالتا توسط اداره تابعیت و امور مهاجران Identity Malta برای شهروندان خارجی مایل به کار در مالتا صادر می شود. در حال حاضر، اخذ روادید کار و روادید اقامت مالتا هر دو در یک بسته درخواستی موسوم به تک- روادید درخواست می شود.

فرآیند اخذ ویزا در مهاجرت کاری به مالتا

گواهی استخدام ETC مالتا

کلیه درخواست های روادید کار و اقامت در مالتا و در اداره امور تابعیت و مهاجران انجام می شود. پیگیری درخواست روادید کار بسته به ملیت و نوع کار، یا از طریق کارفرما می باشد و یا شخصا درخواست خود را تحویل داده یا فرد دیگری تحویل دهد و یا از طریق پست تحویل دهید. با این حال، شما بایستی مدارک مورد نیاز را شخصا تهیه کنید. به منظور انجام کار قانونی در مالتا، همچنین نیازمند گواهی استخدام ETC می باشید که توسط کارفرما درخواست می شود.

در حال حاضر، شرکت استخدام و آموزش (ETC) سازمانی است که درخواست ها برای صدور گواهی های کار (قبلا موسوم به روادیدهای کار) را در رابطه با شهروندان خارجی که قرار بود در مالتا استخدام شوند، رسیدگی می کند. ETC این مسئولیت را در آگوست 2005 بر عهده گرفت. گواهی های کار بایستی که توسط کارفرما و نه توسط کارجو درخواست شود. شهروندان کشور ثالث که واجد شرایط درخواست تک روادید هستند، نیازمند گواهی استخدام هستند.

مدارک لازم برای گواهی استخدام ETC مالتا

مدارک لازم برای صدور گواهی استخدام ETC به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست
 • CV یا رزومه
 • توصیف پست شغلی
 • مراجع یا گواهی ها
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی از مدرک مسافرتی
 • کپی از ویزای معتبر
 • کپی از گواهی های مدرک متقاضی
 • نامه همراه توسط کارفرما نشان دهنده محل کار
 • حق الزحمه درخواست
 • گواهی سوء پیشینه
 • مدرک وضعیت اقامت بلند مدت
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی پزشکی

قوانین مهاجرت کاری به مالتا

شما برای انجام مهاجرت کاری به مالتا نیازمند درخواست روادیدهای کار و اقامت مالتا می باشد. درحال حاضر، روادید کار و اقامت مشترکان با درخواست تک- روادید درخواست می شود. روادیدهای کار در مالتا خاص- کارفرما، خاص- شغل و خاص- محل می باشند و اعتبار آنها یکساله است. کارگر متقاضی از کشوری غیراروپایی بایستی در وهله اول ویزایی (معمولا ویزای توریستی) جهت ورود به مالتا اخذ کند و سپس به هنگام ورود به مالتا درخواست روادید اقامت کار دهد.

همچنین، در این مقاله با مفهوم گواهی استخدام ETC آشنا شدید. به منظور انجام کار قانونی در مالتا، شما نیازمند گواهی استخدام ETC می باشید که توسط کارفرمای شما درخواست می شود. در حال حاضر، شرکت استخدام و آموزش (ETC) سازمانی است که درخواست ها برای صدور گواهی های کار (قبلا موسوم به روادیدهای کار) را در رابطه با شهروندان خارجی که قرار بود در مالتا استخدام شوند، رسیدگی می کند. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره تخصصی یا طرح سوال در رابطه با فرآیند مهاجرت کاری به مالتا و اخذ روادید کار این کشور، توصیه می شود با کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18  +    =  23