مهاجرت کاری نیوزلند

مهاجرت کاری به نیوزلند

مهاجرت کاری به کشور نیوزلند
مهاجرت کاری به نیوزلند
میانگین امتیاز 5 تعداد 1

بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت کاری به نیوزلند و اشتغال در آن هستند. چهار کشور آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند آمال و هدف ایرانیان جهت مهاجرت بوده است. طبق آمار منتشر شده در سال 2019 دلیل این انتخاب پارامترهایی چون زبان انگلیسی کشور و رفاه اجتماعی بالا و نرخ بیکاری پایین و اقتصاد قوی و… اشاره کرد. سطح امکانات رفاهی و اجتماعی در نیوزلند بسیار بالا بوده و درصد ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین می باشد. از سویی دیگر، کشور نیوزلند نسبتا دارای اقتصاد سالمی است بنابراین با خیالی آسوده می توان به مهاجرت به این کشور فکر کرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز در این راه شما را همراهی می نماید. مقاله ذیل توسط محققان این موسسه به نگارش درآمده که مطالب مفیدی را در بر دارد.

جهت دریافت ویزای کاری نیوزلند امتیازات اصلی در 5 پارامتر زیر طبقه بندی میشود:

 1. امتیازات مربوط به سن متقاضی

 2. امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی متقاضی

 3. امتیازات مربوط به سابقه کاری متقاضی

 4. امتیازات مربوط به مدرک زبان متقاضی

 5. تجربه کار در مناطق محروم

کسب امتیاز جهت ویزای کار نیوزلند

برای مهاجرت کاری به نیوزلند می بایست ویزای کاری نیوزلند را اخذ نمود. شرایط اخذ ویزای کاری نیوزلند نیز مانند سایر کشورها از جمله کانادا و استرالیا، از طریق کسب امتیاز است. از این رو کسب حد نصاب امتیازات در اخذ ویزای کاری نیوزلند الزامی است. مواردی که افراد می توانند کسب امتیاز کنند، شامل سن، تجربه کاری، میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی، میزان تسلط به زبان، تمکن مالی و… می باشد. کشور نیوزلند در هر ماه یک متقاضی مهاجرت به نیوزلند می پذیرد، مشروط بر این که وی واجد شرایط اقامت در این کشور باشد حداقل امتیاز برای ورود به خاک نیوزلند، 160 امتیاز خواهد بود. به جداول زیر جهت میزان امتیاز اختصاص یافته به هر یک از موارد کسب امتیاز توجه فرمایید:

سن امتیازات
زیر 20 سال
20 الی 39 سال 30 امتیاز
40 الی 44 سال 20 امتیاز
45 الی 49 سال 10 امتیاز
50 الی 55 سال 5 امتیاز

امتیازات مربوط به سابقه کاری:

میزان تجربه کاری امتیازات
2 سال 10 امتیاز
4 سال 20 امتیاز
6 سال 30 امتیاز
8 سال 40 امتیاز
10 سال به بالا 50 امتیاز

امتیازات مربوط به تجربه کاری در مناطق محروم:

تجربه کاری در مناطق محروم امتیاز
2 الی 5 سال 10 امتیاز
6 سال به بالا 15 امتیاز

امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی:

مدرک فوق لیسانس یا معادل آن به مدت 2 سال 15 امتیاز
تحصیلات تکمیلی یا معادل آن به مدت یک سال 10 امتیاز
مدرک لیسانس 10 امتیاز
کسب مدرک تحصیلی پیش از تاریخ 25 ژوئیه 2011 میلادی 5 امتیاز

امتیازات مربوط به مدرک زبان:

داشتن مدرک زبان آیلتس از الزامات ویزای کاری نیوزلند می باشد حتی اگر امتیازی نداشته بشد اما باید اخذ شده باشد.
مدرک مورد نیاز آیلتس جنرال 6.5 یا 7 می باشد. (بستگی به باقی امتیازات دارد)

شرایط اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری به نیوزلند

اخذ ویزای کار نیوزلند به قصد مهاجرت کاری به نیوزلند دارای شرایط مخصوص به خود است. در واقع افراد با دریافت ویزای کار نیوزلند می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. این اقامت برای آنان حقوقی مانند کار، زندگی و تحصیل بدون هیچگونه محدودیتی را شامل می گردد. افرادی که به اشتغال در این کشور مشغول هستند، پس از گذشت 2 سال می‌توانند نسبت به اخذ اقامت در نیوزلند اقدام نمایند. به همراه بردن خانواده در این نوع ویزا مجاز بوده و شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می‌گردد. افرادی که دارای فرزند بیشتر از 18 سال می باشند، در صورتی که ثابت گردد فرزند از لحاظ مالی وابستگی دارد می تواند به همراه برده شود.

افرادی می توانند مهاجرت کاری به نیوزلند داشته باشند و ویزای کاری این کشور را دریافت کنند که از سوی کارفرما یا شرکت نیوزلندی دعوت به همکاری شده باشند. برای الحاق به شریک کاری خود در نیوزلند قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند. در صورتی که فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور باشد و با هدف کار در نیوزلند، قصد تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را داشته باشد.

مدارک ویزا جهت مهاجرت کاری به نیوزلند

برای مهاجرت کاری به نیوزلند می بایست ویزای کاری این کشور را اخذ نمود که لازمه آن ارائه مدارکی است که به قرار ذیل می باشد:

 • تعداد 2 قطعه عکس
 • اصل و تصویر پاسپورت دارای اعتبار حداقل 3 ماه
 • اصل و تصویر مدارک هویتی مانند شناسنامه (گواهی تولد) و کارت ملی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضیانی که مدت 10 سال آخر را در کشوری زندگی کرده اند.

مدت زمانی که طول خواهد کشید تا ویزای کاری فرد متقاضی صادر گردد، به مدت 26 ماه می باشد. شرایط الحاق به خانواده (ویزای همراه) برای متقاضیان مهاجرت کاری به نیوزلند وجود دارد. به عبارت دیگر فردی که در کشور نیوزلند مشغول کار است، مجاز خواهد بود برای ملحق شدن همسر و فرزندانش به خود، درخواست ویزای همراه کند. در این صورت همسر و فرزندان وی می توانند به مدت زمان اقامت فرد در نیوزلند در این کشور زندگی کرده و اقامت داشته باشند. در صورتی که فرزند حداکثر 24 ساله داشته باشد، می تواند با اثبات وابستگی او، برایش ویزای همراه بگیرد.

مهاجرت کاری به نیوزلند

انواع ویزای کاری نیوزلند

در مهاجرت کاری به نیوزلند بالغ بر 80 نوع ویزا وجود دارد که شخص متقاضی قادر به اخذ هر یک از آنها می‌ باشد. اما مهم این است که کدام یک از آنها برای فرد متقاضی مناسب بوده و با شرایط فعلی وی مطابقت دارد. متقاضیانی که ازلحاظ تخصص و مهارت، در سطوح 1 و 2 و 3 قرار دارند، جهت اخذ ویزای کاری نیوزلند می‌ توانند از یکی از روش‌ های ذیل اقدام به عمل آورند:

در صورتی که دارای 5 سال تجربه و سابقه کاری هستند، می‌توانند با توجه به معیارهای مشخص شده و صلاحیت فرد متقاضی، آن را با مدرک تحصیلی جایگزین کنند. شغلی که فرد انتخاب می‌ نماید، می‌ بایست در فهرست مشاغلی که کشور نیوزلند در آنها کمبود نیرو دارد، وجود داشته باشد و در راستای برآورده ساختن نیاز این کشور باشد. اثبات تجربه،‌ مهارت و تخصص در رشته و زمینه کاری مورد نظر، در اخذ ویزای کاری نیوزلند الزامی است.

متقاضیانی که در سطوح 4 و 5 دارای مهارت و تخصص هستند نیز می‌ بایست شرایط ذیل را دارا باشند: افرادی که مدارک تخصص و حرفه آنها در لیست معافیت از ارزیابی می‌ باشد، بایستی دارای حداقل 3 سال تجربه و سابقه شغلی مرتبط باشند. شغل انتخابی فرد متقاضی باید در لیست مشاغل مورد کمبود نیرو وجود داشته باشد.

حقوق دریافتی در مهاجرت کاری به نیوزلند (2019)

از دیگر موارد مهمی که در مهاجرت کاری به نیوزلند به آن توجه می گردد، میزان حقوق دریافتی در نیوزلند است. همان طور که اشاره شد مشاغل در 5 سطح وجود دارند که فرد با توجه به این که در کدام سطح قرار دارد می تواند حقوق و دستمزد دریافت کند. برای مثال متقاضیانی که در کدهای شغلی 1 تا 3 هستند، می توانند به ازای هر ساعت کار، مبلغ 25 $ نیوزلند دریافت کنند. همین طور افرادی که در سطح 5 اشتغال دارند، مجاز به دریافت حقوق به مبلغ 5/37 $ نیوزلند برای هر ساعت کار هستند.

اکنون می توانید با آگاهی از شرایط مهاجرت کاری به نیوزلند تصمیم به مهاجرت به این کشور یا سایر کشورهای اروپایی بگیرید. برای این منظور کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره های تخصصی در این زمینه برای شما مهاجران گرامی هستند. از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری با ما در ارتباط باشید.

3 دیدگاه برای “مهاجرت کاری به نیوزلند

 1. ارشیا گفت:

  برای منی که همه مدارک مهارتی دارم برای اخذ ویزای کار نیوزلند میشه بدون مدرک زبان هم درخواست داد ؟

 2. امیرعلی گفت:

  ببخشید، اولا ممنون از مطالب تون، دوما برای مدرک مهندسی عمران با معدل ۱۶/۵ و بدون مدرک زبان تو کدوم کشور تقاضای کار میشه داد،؛

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب، نظر لطفتونه، برای مهندسی عمران در کشور صنعتی مانند آلمان بدون مدرک زبان شانس بسیار بالایی دارید و همچنین اگر برای دوره های زبان اقدام نمایید به راحتی بدون مدرک زبان میتوانید مهاجرت کنید، پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =