مهاجرت تحصیلی روسیه

مهندسی شیمی روسیه

تحصیل مهندسی شیمی روسیه

تحصیل مهندسی شیمی روسیه از جمله راه هایی است که علاقه مندان و دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف جهان برای مهاجرت به این کشور انتخاب می نمایند. آنان از این طریق ابتدا اقامت تحصیلی روسیه را دریافت نموده و سپس با فارغ التحصیلی در این رشته نسبت به اخذ تابعیت و اقامت دائم در این کشور اقدامات لازم را انجام می دهند. استفاده از بورسیه های تحصیلی در روسیه برای دانشجویان دارای رزومه تحصیلی قوی و با تخصص، از جمله مزیت های تحصیل در این کشور و همچنین تحصیل مهندسی شیمی روسیه به شمار می رود. در این صورت تحصیل رایگان در روسیه برای چنین دانشجویانی امکان پذیر می گردد. اما تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن را انجام داده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

تحصیل رشته مهندسی شیمی روسیه

از دانشگاه های پیشرو جهت تحصیل مهندسی شیمی روسیه، دانشگاه VSTU روسیه می باشد که جزو برگزیده ترین موسسات در جنوب روسیه قرار گرفته است. زیرساخت های توسعه یافته ای برای این دانشگاه وجود دارد که باعث تضمین تحصیل در سطوح بالاتر و حرفه ای می گردد. از این رو باعث می گردد کیفیت اجتماعی دانشجویان جهت ورود به بازار کسب و کار و اقتصاد بین الملل شکل گرفته و بسیار مثمر ثمر باشد. تحصیل در مهندسی شیمی روسیه برای دریافت مدرک لیسانس به صورت 3 تا 4 ساله می باشد که البته به نوع موسسه آموزشی و کشور انتخابی بستگی دارد. مدت زمانی که برای تحصیل در مقطع لیسانس مهندسی (BEng) لازم است با مدتی که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس مهندسی (MEng) مورد نیاز است، متفاوت خواهد بود و هر کدام به ترتیب به مدت 3 الی 4 سال و 4 تا 5 سال طول خواهد کشید.

تحصیل در BEng و MEng در روسیه

کلیه دانشجویان متقاضی تحصیل در BEng (کارشناسی مهندسی شیمی) و MEng (کارشناسی ارشد مهندسی شیمی)، بایستی در ابتدای دوره تحصیلی به مطالعه هسته علم شیمی بپردازند و برای هر دو مقطع به صورت مشترک است. از این رو با تحصیل در مهندسی شیمی روسیه در هر مقطع، در زمینه ریاضیات کاربردی، استفاده از رایانه جهت طراحی یا همان CAD و همچنین نحوه کار با رایانه و سایر علوم مرتبط آشنایی لازم را به دست می آورند.

آموزش در دانشگاه های روسیه

تغییراتی تحت عنوان سیستم چند سطحی برنامه های آموزشی در بخش آموزش عالی فدراسیون روسیه در VSTU انجام شده است در واقع در بخش های اشکال مدرن و نوین فعالیت دانشگاهی، کنترل کیفیت آموزش و پشتیبانی فنی می باشد. در همین راستا تیمی متشکل از کارکنان و دانشجویان در این میان وجود دارد که باعث ایجاد محیط اجتماعی مطلوب دانشگاه گردیده و محافظ و توسعه دهنده ارزش های فرهنگی و اخلاقی در سنت دانشکده پلی تکنیک می باشد. این دانشگاه به اصول اعلامیه بولونیا تعهد دارد.

شرایط پذیرش در مهندسی شیمی روسیه

از جمله شرایطی که برای پذیرش دانشجویان در رشته مهندسی شیمی روسیه توسط دانشگاه انتخابی مورد بررسی قرار می گیرد، سابقه تحصیلی افراد متقاضی در دروس خاصی مانند ریاضی و شیمی است که بر این موضوع تاکید شده است. البته ناگفته نماند که دانش افراد در سایر علوم نیز در این زمینه تاثیر خواهد داشت. همچنین اثبات علایق دانشجو و شور و شعف جهت دریافت مدرک مهندسی شیمی روسیه نیز از جمله مواردی است که مورد نظر می باشد. برخی دانشگاه ها صرفا دانشجویانی را مورد پذیرش قرار می دهند که پیشینه تحصیلی آنها با علم شیمی مرتبط است.

از سویی دیگر دانشگاه هایی نیز وجود دارد که در صورت دارا بودن دانش علوم مهندسی و رایانه ای متقاضی، اقدام به پذیرش وی می نمایند. البته برخی دانشگاه ها دارای انعطاف بوده و دانشجویان را در هر رشته های مختلف پذیرش می کنند. برخی موسسات در روسیه وجود دارد که آمادگی ها و مهارت های لازم را در اختیار دانشجویانی که فاقد دانش علم شیمی هستند، قرار می دهند. با در دست داشتن مدرک دیپلم (یا پایین تر) شیمی می توان مستقیما در سال دوم گرایش مهندسی شیمی به تحصیل پرداخت. بنابراین در انتخاب موسسه آموزشی دقت نمایید.

دانشگاه های معتبر مهندسی شیمی روسیه

دانشگاه های معتبری برای تحصیل مهندسی شیمی روسیه وجود دارد که نام برخی از آنها همراه با رتبه کسب شده، اشاره می گردد:

نام دانشگاه رتبه
انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT) رتبه اول
دانشگاه برکلی رتبه 3
دانشگاه استنفورد رتبه 5
دانشگاه تورنتو رتبه 14
دانشگاه مک گیل رتبه 15

گرایش های مهندسی شیمی روسیه

تحصیل در رشته مهندسی شیمی روسیه بسیار جذاب و پر استقبال است. چراکه افراد علاقمند به رشته شیمی می توانند در گرایش های مختلفی مشغول تحصیل شوند. تنوع در این نوع مهندسی بسیار زیاد بوده و گرایش های مختلفی را شامل می گردد که نام برخی از آنها به شرح ذیل می باشد:

  • مهندسی واکنش های شیمیایی
  • مهندسی فرآیند
  • طراحی گیاهان
  • پدیده های انتقال

فارغ التحصیلان می توانند در زمینه های شغلی پردازش مواد غذایی، مشاور دارویی، مدیریت فاضلاب، مهندس فرآیند انرژی و سایر زمینه های شغلی به کار بپردازند.

مشاغل فارغ التحصیلان در دانشگاه روسیه

دانشجویانی که تحصیلات خود را در رشته مهندسی شیمی روسیه به پایان رسانده و فارغ التحصیل می شوند، می توانند در زمینه های مختلف شیمی به کار در روسیه و بپردازند. در این بخش نام برخی مشاغل آورده شده است که عبارتند از:

  • تکنولوژی پلیمر و پردازش
  • مهندسی شیمی مواد آلی
  • مهندسی شیمی انرژی طبیعی و مواد کربنی
  • مهندسی شیمی ماشین آلات و تجهیزات
  • حفاظت از محیط زیست و استفاده ی منطقی از منابع طبیعی

ممکن است این سوال در ذهن افراد شکل بگیرد که تحصیل و زندگی در کشور روسیه چه شرایطی دارد و این که هزینه زندگی در روسیه به چه صورت است. اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یا سایر روش ها را دارید، می توانید جهت کسب مشاوره و راهنمایی های لازم با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و مشورت کنید. این موسسه در زمینه های مهاجرتی بسیار باتجربه بوده و اطلاعات به روز و دقیقی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. توصیه می گردد در هر مرحله از امور مربوط به مهاجرت خود با وکلای این موسسه در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *