مهاجرت کاری آرژانتین

موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

از آن جایی که پیدا کردن شغل مناسب بدون حضور در خاک کشوری دیگر دشوار است می توان گفت به جز کشورهایی که ویزای جستجوی کار صادر می کنند و کشورهایی که سیستم امتیازبندی برای صدور ویزای کاری دارند عملا اخذ ویزای کاری سایر کشورها تنها در شرایط خاص میسر می شود. موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین کمک میکنند تا خود آرژانتینی ها یا خارجی هایی که قصد کار دارند بتوانند راحت تر با کارفرمایان ارتباط برقرار نمایند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به موسسات کاریابی در آرژانتین و نحوه اخذ ویزای کاری این کشور اطلاعاتی ارائه شده است.

 • شرایط کار در آرژانتین چیست؟
 • بهترین روش برای پیداکردن شغل در آرژانتین چیست؟
 • هزینه کاریابی در ارژانتین چقدر است؟
 • بهترین موسسات کاریابی در این کشور کدامند؟

مهاجرت به آرژانتین در سال 2022

با توجه به پرهزینه و ریسکی بودن سرمایه گذاری در آرژانتین با توجه به شرایط اقتصادی ناپایدار این کشور غالبا افراد ترجیح می دهند اقامت این کشور را از طریق تحصیل در دانشگاه های آرژانتینی یا با پیدا کردن کار در این کشور به دست آورند. البته شرایط بازار کار آرژانتین خیلی امیدوار کننده نیست چراکه نه فرصت های شغلی زیادی برای خارجی ها وجود دارد و نه متوسط درآمد در این کشور قابل قبول است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری آرژانتین

2 نوع ویزای کاری در آرژانتین وجود دارد یکی ویزای تجاری کوتاه مدت و دیگری ویزای کاری بلند مدت که برای اخذ آن ها مدارک مختلفی مورد نیاز است. مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری کوتاه مدت (اصطلاحا ویزای 24 H) از کشور آرژانتین که اجازه می دهد متقاضیان 30 روز در آرژانتین اقامت داشته باشند، عبارت هستند از:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری آرژانتین در سال 2022 توضیحات
پاسپورت معتبر پاسپورت فرد باید به اندازه تمامی مدت اقامت وی در آرژانتین اعتبار داشته باشد.
4 قطعه عکس پاسپورتی این عکس ها باید پشت سفید باشند و کاملا مشابه چهره فعلی صاحب عکس باشند.
رزرو بلیت رفت و برگشت مدرکی مبنی بر داشتن محلی برای اقامت در خاک آرژانتین از جمله رزرو هتل
گواهی تمکن مالی بانک باید نامه دهد مبنی بر این که فرد 3 ماه به میزان کافی نقدینگی در حساب بانکی خود داشته است.
دعوتنامه فرد باید از شرکتی در آرژانتین دعوتنامه ای داشته باشد و بر مبنای آن دعوتنامه درخواست ویزای تجاری دهد.
پرداخت هزینه هزینه بررسی مدارک ویزایی که اصلاحا Visa fee خوانده می شود ضروری است پرداخت گردد.

نقش مهم موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آرژانتین

برای اخذ ویزای کاری آرژانتین نیز مدارک زیر ضروری است:

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آرژانتین در سال 2022 توضیحات
پاسپورت معتبر پاسپورت فرد باید حداقل به میزان قرارداد کاری تنظیم شده اعتبار داشته باشد.
3 قطعه عکس پاسپورتی عکس ها لازم است پشت سفید باشند و کاملا شبیه چهره فعلی صاحب عکس باشند.
پیشنهاد کاری قرارداد کاری که توسط کارفرمای آرژانتینی امضا شده یا گواهی تایید شده از سوی رییس شرکت به منظور انتقال درون سازمانی
مدارک شناسایی گواهی تولد (کارت شناسایی و شناسنامه) به علاوه گواهی ازدواج و طلاق
گواهی عدم سوء پیشینه گواهی عدم سوء پیشینه ای که ثابت نماید فرد تا به حال در هیچ کشور مرتکب جرم و جنایت نشده است.
ترجمه رسمی مدارک مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده است از جمله نامه سابقه کاری و مدرک تحصیلی باید ترجمه رسمی شود.
پرداخت هزینه هزینه بررسی مدارک ویزایی که اصلاحا Visa fee خوانده می شود ضروری است پرداخت گردد.

نقش مهم موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

همان طور که مشاهده شد یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کاری آرژانتین (Work visa) داشتن قرارداد کاری از یک کارفرمای آرژانتینی است. منتهی پیدا کردن کارفرما علی الخصوص برای کسانی که فعلا اقامت آرژانتین را نیز ندارند، بسیار دشوار است. منتهی موسسات و سایت های کاریابی آرژانتینی این امکان را فراهم کرده اند که هم کارفرمایان راحت تر بتوانند نیروی داخلی یا بین المللی مورد نیاز خود را استخدام نمایند و هم متقاضیان کار بتوانند راحت تر با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند.

معرفی موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

موسسات و سایت های کاریابی در آرژانتین نقش اساسی دارند؛ به عبارت دیگر عملا پیدا کردن کار در این کشور بدون کمک گرفتن از این قبیل سایت ها و موسسات دشوار است. بهترین موسسات و سایت های کاریابی در آرژانتین عبارت هستند از:

 • Xpat Jobs
 • Indeed Argentina
 • Monster
 • Craigslist
 • ZonaJobs
 • CareerJet
 • Glassdoor
 • Jobs in Buenos Aires

البته تعدادی از سایت های کاریابی نام برده شده علاوه بر کاریابی در آرژانتین در خصوص پیدا کردن کار در غالب کشورهای دنیا نیز فعالیت دارند. منتهی در کل باید مدنظر قرار داد که حتی با کمک سایت ها و موسسات کاریابی نیز تمایل کارفرما به استخدام کسانی است که زمان درخواست شغل، اقامت قانونی آرژانتین را دارند و نتیجتا نیازی نیست تا کارفرما به دنبال کارهای اخذ ویزا و غیره باشد.

عدم نیاز به موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین

همان طور که در مقدمه مقاله اشاره شد، تعدادی از کشورهای دنیا از جمله کانادا از طریق سیستم امتیازبندی ویزای کاری صادر می کنند و تعداد معدودی از کشورها از جمله آلمان نیز ویزای ارزشمندی به نام ویزای جستجوی کار صادر می نمایند. با توجه به سختگیری های اعمال شده از سوی کشورهای دسته اول خصوصا از سوی کانادا و استرالیا، عملا کم هزینه ترین و در حین حال بی دردسرترین راه مهاجرت کاری از طریق اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می باشد. با این ویزا فرد لازم نیست حتما پیشنهاد شغلی داشته باشد بلکه می تواند ابتدائا وارد خاک آلمان شود و از نزدیک کارفرمایان را متقاعد نماید که وی توانایی های مورد نظر آن ها را دارد.

به این ترتیب فرد می تواند بدون نیاز به موسسات کاریابی در آرژانتین، با ورود به کشوری توسعه یافته و صنعتی هم سطح امنیت اقتصادی و اجتماعی بالاتری نسبت به آرژانتین را تجربه کند و هم درآمد ماهیانه بیشتری اخذ نماید. در واقع کار در آلمان برای ایرانیان که حداقل مدرک لیسانس و 3 سال سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی خود را دارند بسیار راحت تر از آرژانتین یافت می شود چراکه فرصت های شغلی بیشتری در آلمان وجود دارد.

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در آرژانتین و آلمان

هزینه ماهیانه زندگی در آلمان نیز به طور متوسط 900€ (یورو) است هر چند اگر کسی مسکن خود را به صورت اشتراکی با فرد دیگری اجاره نماید و به طور کلی در هزینه های خود قدری صرفه جویی نماید می تواند با ماهیانه 750€ (یورو) نیز زندگی خوبی داشته باشد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به موسسات کاریابی در آرژانتین ارائه شد تا کسانی که می خواهند مهاجرت به آرژانتین را از طریق کار دنبال کنند با بهترین موسسات کاریابی آشنا شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *