ویزای کاری مالت

موسسات کاریابی در مالتا

موسسات کاریابی در کشور مالتا

موسسات کاریابی در مالتا می توانند شغل مناسب هر فرد را به وی پیشنهاد نمایند. همانطور که می­دانید یکی از روش های مهاجرت به کشور مالتا از طریق کار می ­باشد. برای کار در این کشور، متقاضیان می‌بایست یک دعوتنامه شغلی از کارفرمای مالتا دریافت نمایند و سپس برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام نمایند. کشور مالتا جزء کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین عضو شنگن و دارای اقتصاد پایدار و مناسب می­ باشد. مردم مالتا به دو زبان مالتی و انگلیسی تکلم می کنند. زبان مالتی مانند زبان ایتالیایی، عربی و عبری است. در دوره ­ای ازتاریخ، مالتا زیر سلطه انگلستان بود و درسال 1964 استقلال خود را به‌دست آورد. واحد پول این کشور یورو می­ باشد و جمعیت این کشور نیز در حدود 400.000 نفر است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع‌ رسانی در مورد شرایط کار در کشور مالتا می باشند.

اخذ ویزای کار در کشور مالتا

در ابتدای مقاله موسسات کاریابی در مالتا به بررسی روش ­های اخذ ویزای کار مالتا می­ پردازیم، متقاضیان به دو روش می ­توانند ویزای کار کشور مالتا را اخذ نمایند که اشتغال و از طریق کارفرما می باشد. برای کسب مجوز کار و اشتغال در کشور مالتا، متقاضیان می­ بایست به صورت مستقل و از طریق ادارات مورد نظر، گواهی مجوز کار را اخذ نمایند. متقاضیانی که قصد کار در کشور مالتا را دارند، در ابتدا می ­بایست از کارفرمای این کشور، پیشنهاد کاری دریافت نماید، داشتن دعوتنامه کاری از سوی کارفرما باعث می ­شود تا متقاضی در کاری مشغول شود و کارفرما، فرد را به عنوان کارمند، استخدام نماید.

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار مالتا

بعد از اخذ دعوتنامه کاری از سوی کارفرما، متقاضیان می­ بایست مدارک زیر را برای اخذ مجوز کار ارائه دهند:

  • ارائه دعوت نامه اشتغال به کار
  • گواهی سلامت تایید شده
  • عکس پرسنلی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اصل پاسپورت
  • رزومه کاری و سوابق کاری
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی

سایت­ ها و موسسات کاریابی در کشور مالتا

سایت Maltapark.com یکی از معتبرترین و برترین وب سایت ­ها برای پیدا کردن کار در مالتا است. ثبت نام شغل در این سایت­ ها محدود نیست و شامل کارهای خدماتی مانند کار در رستوران­ های زنجیره ای تا مشاغل همراه با تخصص در عرصه­ های فنی نیز می ­باشد. وب‌ سایت­ های کاریابی به شکلی منظم طراحی شده ­اند و متقاضیان می­ توانند با مراجعه به این سایت­ ها، برای ثبت نام اقدام نمایند و با موافقت کارفرما شروع به کار نمایند. از موسسات کاریابی در مالتا همچنین به وبسایت ­های times of malta ،career jet ،learn4good-eures-reed نیز م ی­توان اشاره کرد و اطلاعات کافی را از این سایت­ها به دست آورد.

در موسسات کاریابی در مالتا به متقاضیان راهنمایی می­ شود تا شغل مناسب را نسبت به توانایی­ های خود پیدا نمایند، jobsplus به عنوان یک رابطه میان شرکت­ ها و نمایندگی­ ها برای استخدام متقاضیان عمل می­ نماید. هنگامی که متقاضی در jobsplus  ثبت نام می نماید، به وی فرصت­های کاری پیشنهاد می­ گردد، متقاضی در ابتدا در سایت ثبت نام می­ نماید و پروفایل خود را آپلود و cv را ارائه می­ دهد، بعد از گذراندن این فرآیندها، متقاضیان منتظر پاسخ موسسات کاریابی خواهند بود.

موسسات کاریابی در مالتا

مهارت ­های شغلی در کشور مالتا

متقاضیان می­ توانند به روش دیگری نیز برای کاریابی اقدام نمایند. با ثبت نام در آژانس­ های کاریابی علاوه بر سایت­ های کاریابی، موسسات کاریابی نیز پیگیر کار آنها در بخش­ های مختلف مالت و گزو می­ شوند. در مالتا، میانگین حقوق به علاوه کمیسیون، تقریباً 13000 € است که با داشتن سابقه و تجربه حرفه ای این حقوق به 45000 € هم خواهد رسید، در صورتی که متقاضی تمایل به انجام کارهای سخت و فروش حرفه ­ای داشته باشد، قادر خواهد بود درآمد بالایی کسب نماید. در بسیاری از موسسات جذب متقاضیان کار، پاداش مناسبی پرداخت می­ گردد. شغل­ هایی نظیر املاک و مستغلات، فروش نرم افزارهای کامپیوتری در مالتا دارای کمیسیون بالایی می­­ باشد، همچنین بر اساس تحقیقات، یکی از رایج ترین مشاغل در این کشور، فروش اجرایی است.

انواع ویزای کار در کشور مالتا

در کشور مالتا با توجه به شرایط، ویزای کار به افراد اعطا می­ شود که انواع ویزای کاری مالتا به شرح زیر می ­باشد:

ویزای پیشنهاد کار
جست و جوی کار
مهارت کار

ویزای پیشنهاد کاری توسط کارفرما به متقاضی اعطا می­ گردد، کارفرما می­ بایست از متقاضی کار حمایت نماید و برای اعطای پیشنهاد کاری به متقاضیان خارجی، کارفرما همچنین می­ بایست شرایط و قوانین کشور مالتا را رعایت نماید. قوانین مربوط به پیشنهاد کاری در کشورهای اروپایی و نیز مالتا به قرار زیر است: در ابتدا، کارفرمای مالتایی بایستی آگهی جذب نیرو را به مدت 3 ماه در کشور مالتا به چاپ برساند. اگر در این مدت شخصی برای کار یافت نشد، بایستی به مدت 3 ماه دیگر، آگهی مورد نظر در کشورهای اتحادیه اروپا به انتشار برسد. در صورت پیدا نشدن نیروی مناسب کار، کارفرما می ­تواند متقاضیان کار مناسب از کشورهای ثالث را انتخاب نماید.

ویزای جستجو و مهارت کار در مالتا

ویزای جستجوی کار به مدت محدود صادر می­ گردد و امکان تمدید آن وجود ندارد. افراد با ارائه مدارک تحصیلی و رزومه‌ کاری می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند و در مدت مشخص شده مشغول به کار شوند. چنانچه فرد جویای کار موفق به یافتن شغل مورد نظر خود در مالتا نشود، می­ بایست مالتا را ترک نموده و به کشور مبدا بازگردد. ذکر این نکته نیز لازم است‌که متقاضی پس از یافتن کار، قادر خواهد بود برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت مالتا را اخذ نماید. ویزای مهارت کار یا Skill worker با توجه به سوابق کاری، سن و تحصیلات به متقاضیان اعطا می­ شود.

پس ازکسب امتیازات لازم و قبولی، با شرکت در یک یا دو جلسه مصاحبه می­ تواند اقامت دائم مالتا را دریافت نماید و بعد ازشاغل شدن و پرداخت مالیات در زمان مشخص، تابعیت کشور مالتا را کسب نماید. افراد جهت تمدید اعتبار مجوز کار می ­بایست حدود یکماه قبل از پایان اعتبار ویزا به ادارات مربوطه مراجعه نمایند و اقدامات لازم را انجام دهند. اگر متقاضیان خواستار اطلاعات کافی از موسسات کاریابی در مالتا می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می ­توانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نه =