مهاجرت کاری کرواسی

موسسات کاریابی در کرواسی

موسسات کاریابی در کرواسی

جمهوری کرواسی در منطقه بالکان جنوب مرکزی اروپا قرار گرفته است و از شمال با مجارستان و با صربستان از شرق مرز مشترک دارد. در سال های اخیر به تعداد مهاجران کاری به کرواسی افزوده شده است و اطلاع از موسسات کاریابی در کرواسی برای متقاضیان اهمیت پیدا کرده است. جمعیت کشور کرواسی کم بیش از 4 میلیون و 200 هزار نفر است که اغلب آن ها کروات هستند و به این زبان نیز صحبت می کنند. کرواسی دارای اقتصادی قدرتمند است که به سبب این مهم دارای بازار کار پر رونق و شرایط مطلوب برای افراد متخصص و تحصیل کرده می باشد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به کرواسی بخصوص از طریق کاریابی در این کشور نگارش شده است.

بازار کار و موسسات کاریابی در کرواسی

در سال 2016 میلادی نرخ بیکاری در کرواسی به 16% رسیده بود که یک عدد نا امید کننده محسوب می شود؛ در سال 2018 دولت کرواسی با برنامه های اقتصادی منظم و هدفمند سبب کاهش شدید نرخ بیکاری در این کشور شد که امید را در جوانان و شهروندان زنده کرد. در سال 2021 بیشتر میزان بیکاری در کشور کرواسی مربوط به جوانان کم تجربه و بدون تخصص است که اکثراً مجبور می شوند در مشاغل فصلی مشغول شوند.

مهم ترین برگ برنده متقاضیان برای کار در کرواسی تسلط به زبان کروات می باشد که در شرکت های دولتی یا خصوصی مورد نیاز است. برخی از شرکت های چند ملیتی و بین المللی وجود دارند که استثناً امکان کار به زبان انگلیسی یا فرانسوی در آن ها وجود دارد اما این مشاغل رقابتی می باشند. کشور کرواسی به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری در شهرهای مختلف دارای موقعیت های شغلی فصلی ایده آل برای کار در بخش گردشگری و توریست می باشد. در نظر داشته باشید که برای کار در کرواسی نیازمند دریافت ویزای کاری و جواز اقامت این کشور خواهید بود.

بررسی راه ها و موسسات کاریابی در کرواسی

برای کاریابی در کشور کرواسی راه های زیادی وجود ندارد و روش های کاریابی به جستجو در روزنامه ها یا موسسات کاریابی در کرواسی محدود می شود. روزنامه های ملی و محلی بزرگ در این کشور وجود دارند که لیست های روزانه از مشاغل مورد نیاز در بخش های تخصصی و غیر تخصصی منتشر می کنند. بعضی از مجلات کاری یا مجلات تبلیغات شغلی نیز وجود دارند و البته تخته های کاری آنلاین در سطح شهر هستند که افراد برای کاریابی می توانند به آن ها مراجعه کنند. در لیست زیر برخی از روزنامه های مشهور کشور کرواسی را برای کاریابی معرفی خواهیم کرد:

 • Večernji List
 • Slobodna Dalmacija
 • روزنامه ریجکا یا لیست نو
 • روزنامه جوتارنی زاگرب

بررسی راه ها و موسسات کاریابی در کرواسی

برای افرادی که تحصیلات تکمیلی دارند یا تخصص خاص دارند کاریابی از طریق روزنامه ها توصیه نمی شود و بهتر است این افراد به موسسات کاریابی در کرواسی مراجعه کنند. اکثر مشاغل در کشور کرواسی در زمینه گردشگری، صادرات، مشاوره املاک، تدریس زبان های خارجی، معماری، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکانیک و تدریس در دانشگاه ها می باشد. از برترین موسسات کاریابی در کرواسی می توان به موارد لیست زیر اشاره کرد که سالانه برای بسیاری از متقاضیان شغل پیدا می کنند:

 • Adria-Mar
 • Bluesun Hotels
 • DM Drogerie Market
 • Holcim
 • Puljanka

بهترین سایت های کاریابی در کرواسی

برخی از وبسایت های کاریابی آنلاین نیز قابل اعتماد می باشند و مشاغل مورد نیاز شرکت های دولتی و خصوصی را می شناسند؛ این وبسایت ها با توجه به دایره اطلاعاتی گسترده می توانند به راحتی برای هر تحصیل و تخصص شغل متناسب پیدا کنند.

 • MOJ-Posao
 • Posao.hr
 • Njuskalo
 • Career jet
 • Learn4Good

افرادی که در کنار زبان کروات به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند در واقع یک برنده دارند و شانس آن ها برای یافتن شغل ایده آل با درآمد بالا در کرواسی بیشتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین شهر کرواسی برای تحصیل با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “موسسات کاریابی در کرواسی

 1. داریوش مردانی گفت:

  سلام.
  من قصد مهاجرت به کرواسی رو دارم از طریق کار ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما از چه طریقی مدنظرتون هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.