شرایط دومینیکا

هزینه اقامت در دومینیکا

هزینه اقامت در دومینیکا

هزینه اقامت در دومینیکا به بخش های مختلفی تقسیم می شود و متقاضیانی که قصد مهاجرت دارند باید پیش از انجام اقدامات لازم به بررسی هزینه های زندگی خود بپردازند. این موضوع به افراد کمک خواهد کرد که اگر توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند از مهاجرت به این کشور صرف نظر کنند. مهمترین بخش هزینه های اقامت در دومینیکا شامل هزینه های رستوران، اقلام مصرفی، حمل و نقل، اجاره و خرید آپارتمان است. به منظور دسترسی و بررسی هزینه های اقامت در دومینیکا تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم به نگارش این مقاله گرفته اند. امیدواریم پس از مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با هزینه اقامت در دومینیکا کسب کرده باشید.

یکی از جزایر واقع شده در منطقه کارائیب کشور مشترک المنافع دومینیکا است، کشور دومینیکا با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا در دنیا شناخته می شود. این کشور عضوء کشورهای مشترک المنافع، بانک جهانی، سازمان ملل و صندوق بین المللی پول می باشد. طبق آخرین آمار اعلام شده در سال 2022 میلادی جمعیت دومینیکا 71892 نفر است، زبان رسمی و رایج در کشور دومینیکا زبان انگلیسی است. واحد پول رایج در دومینیکا دلار کارائیب شرقی می باشد. اگر قصد زندگی در منطقه کارائیب را دارید باید بدانید که کشور دومینیکا در این منطقه جزء امن ترین کشورها محسوب می شود. هزینه های زندگی در این کشور ارزان است، در ادامه سعی داریم به بررسی هزینه های اقامت در بخش های مختلف بپردازیم.

  • شرایط زندگی در دومینیکا چیست؟
  • راه های مهاجرت به کشور دومینیکا چیست؟
  • هزینه های زندگی در این کشور چه مقدار است؟
  • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در این کشور اقامت دریافت کرد؟

هزینه اقلام مصرفی جهت اقامت در دومینیکا

از مهمترین هزینه های زندگی در دومینیکا که متقاضیان باید به آن توجه زیادی داشته باشند هزینه های خورد و خوراک در دومینیکا است، در سطح این کشور رستوران های زیادی با تنوع غذایی وجود دارد. اما هزینه های رستوران در این کشور عبارتند از: هزینه 1 وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 11.00XCD (دلار کارائیب شرقی)، هزینه 1 وعده غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی 109.00XCD (دلار کارائیب شرقی)، هزینه 1 وعده غذا در رستوران مک دونالد 14.00XCD (دلار کارائیب شرقی)، هزینه و هزینه بطری آب 0.33 لیتری 3.12XCD (دلار کارائیب شرقی) است. هزینه های برخی از اقلام مصرفی مهم در کشور دومینیکا به شرح ذیل است.

نوع اقلام خوراکی هزینه به دلار کارائیب شرقی
نان سفید 500 گرمی 2.79XCD
1 کیلوگرم برنج سفید 1.79XCD
12 عدد تخم مرغ 11.00XCD
1 کیلوگرم پنیر محلی 9.75XCD
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان 5.67XCD
1 کیلوگرم گوشت گاو 9.98XCD
1 کیلوگرم سیب 10.17XCD
بطری آب 1.5 لیتری 5.00XCD

هزینه اقامت در دومینیکا در شهرهای مختلف

هزینه اقامت در دومینیکا نیز همانند اغلب کشروهای مدرن جهان، بسته به محلی زندگی شهروندان در این کشور متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر، تمایم افرادی که قصد ادامه زندگی در دومینکا را دارند، باید در قدم اول هزینه زندگی در دومینکا را در شهرهای مختلف این کشور مورد بررسی قرار دهند. در جدول زیر می توانید هزینه اقامت در دومینیکا را در شهرهای مختلف این کشور مرود بررسی قرار دهید:

شهرهای مختلف دومینیکا هزینه اقامت ماهانه به XCD (دلار کارائیب شرقی)
روزو 2200XCD
پروتسموث 1900XCD
سوفریر 1800XCD
لاپلین 1200XCD
ماریگوت 1500XCD

هزینه اقلام مصرفی جهت اقامت در دومینیکا

هزینه حمل و نقل جهت اقامت در کشور دومینیکا

در این کشور مینی بوس های خصوصی سیستم اصلی حمل و نقل عمومی محسوب می شوند، همچنین شهروندان می توانند با اتوبوس و تاکسی در سطح شهر در رفت و آمد باشند. هزینه حمل و نقل در دومینیکا به شرح ذیل است.

حمل و نقل هزینه به دلار کارائیب شرقی
هزینه بلیط 1 طرفه 2.50XCD
هزینه بلیط ماهانه 60.00XCD
هزینه تاکسی (تعرفه عادی) 10.00XCD
هزینه تاکسی (1 کیلومتر) 10.00XCD
هزینه 1 ساعت انتظار تاکسی 250.00XCD
هزینه 1 لیتر بنزین 11.56XCD

هزینه خرید و اجاره خانه در دومینیکا

هزینه اجاره و خرید خانه یکی از هزینه های مهم زندگی است که متقاضیان باید به آن توجه زیادی داشته باشند، اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید پیشنهاد می شود برای اطلاع از شرایط خرید ملک در این کشور مقاله خرید ملک در دومینیکا را مطالعه کنید. هزینه خرید هر متر مربع خانه در مرکز شهر دومینیکا 30.19 XCD (دلار کارائیب شرقی) و هزینه خرید هر متر مربع خانه در خارج از مرکز شهر دومینیکا 11.61 XCD (دلار کارائیب شرقی) است. هزینه اجاره خانه در کشور دومینیکا به شرح زیر است.

نوع ملک اجاره ماهیانه به دلار کارائیب شرقی
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1200.00XCD
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 616.67XCD
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2500.00CXD
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1375.00XCD

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی داشتند به بررسی هزینه اقامت دومینیکا بپردازند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های مهاجرت به کشور دومینیکا با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات تخصصی در باب هزینه اقامت در دومینیکا

در بخش پایانی مقاله مفتخریم تا به برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان در خصوص هزینه اقامت در دومینیکا پاسخ دقیق و جامعی را ارائه دهیم. کلید ترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

  • هزینه اقامت در دومینیکا در مقایسه با سنت کیتس چگونه است؟ به طور کلی، هزینه اقامت در کشورهای حوزه کارائیب بسیار بالا است، اما هزینه اقامت در دومینیکا به مراتب پایین تر از هزینه اقامت در سنت کیتس می باشد.
  • آیا هزینه اقامت در دومینیکا برای اتباع کشورهای خارجی بالا است؟ هزینه اقامت در دومینیکا برای اتباع کشورهای خارجی به ویژه برای اتباع کشورهای ثالث، که از بضاعت مالی چندانی برخوردار نیستند بسیار بالا خواهد بود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *