شرایط کرواسی

هزینه اقامت کرواسی

هزینه اقامت کرواسی

هزینه اقامت کرواسی با در نظر گرفتن محل سکونت مهاجران و متقاضیان بین المللی متفاوت می باشد و باید مورد ارزیابی متقاضیان قرار گیرد. با در نظر گرفتن هزینه اقامت کرواسی و مخارج زندگی در این کشور، کشور کرواسی یک کشور مناسب برای زندگی و اشتغال به شمار می رود. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هموطنان عزیز و گرامی را تا انتهای این نوشتار از شرایط زندگی در کرواسی، بهداشت و درمان در کشور کرواسی، شرایط و هزینه اقامت کرواسی و سایر موارد مربوطه آگاه خواهند ساخت.

  • شرایط کار در کشور کرواسی چگونه است؟
  • هزینه بهداشت و درمان در کشور کرواسی چگونه است؟
  • آیا زندگی در کشور کرواسی مقرون به صرفه است؟
  • شرایط خدمات رفاهی در کشور کرواسی چگونه است؟
  • هزینه اجاره ملک در کرواسی چقدر است؟
  • هزینه زندگی دانشجویی در این کشور چقدر است؟

زندگی در کرواسی در 2022

زندگی کردن در کشور کرواسی با فعالیت های متنوع از تفریح و ورزش گرفته تا تجارت و فعالیت های مشابه همراه می باشد. آب و هوای این کشور بسیار مطلوب می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی با اهداف مختلف وارد خاک این کشور می شوند. در 2022 تحصیل در کشور کرواسی از 6 سالگی تا 16 سالگی رایگان می باشد؛ اما لازم به ذکر است که متقاضیانی که در مراکز تحصیلی خصوصی و غیر دولتی مشغول به تحصیل می شوند می بایست هزینه های جداگانه پرداخت کنند. شرایط حمل و نقل در کشور کرواسی هم برای ساکنین این کشور و هم برای مسافران و توریست ها بسیار مناسب می باشد. ساکنین و همچنین توریست های کشور کرواسی هیچ مشکلی برای یافتن فعالیت ها و برنامه های تفریحی برای سپری کردن اوقات فراغت خود ندارند

بیشتر مهاجران یا به شهرهای بزرگ، به ویژه زاگرب، جایی که زندگی شبانه و زندگی فرهنگی در کرواسی در آن رونق دارد و یا به نواحی ساحلی دریای آدریاتیک، نقل مکان می کنند. شهرهای کوچک ساحلی یا جزایر کوچکتر در تابستان ها مکان های بسیار دیدنی به شمار می روند. از آنجا که بخش بزرگی از اقتصاد کشور کرواسی روی گردشگری فصلی متمرکز است، اما ممکن است در ماه های زمستان بسیار متروک و کسل کننده به نظر برسند. اگر ترجیح می دهید که نیمی از سال را زندگی بسیار آرام در کرواسی را تجربه کنید زندگی در شهرهای ساحلی مانند اسپلیت گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود.

بهداشت و درمان در کشور کرواسی

احتمالاً ساكنان بلند مدت کشور کرواسی ملزم به ثبت نام در سیستم بیمه خدمات درمانی عمومی هستند. از سال 2002 داشتن یک برنامه بیمه درمانی عمومی در صندوق رسمی بیمه درمانی در کرواسی امری ضروری به حساب می آید. سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی از طریق مالیات و همچنین کمک های دریافتی حقوق و دستمزد تحت پوشش کارفرمای متقاضیان تأمین می شود.

کیفیت مراقبت های پزشکی در کرواسی نسبتاً خوب می باشد. اگرچه میانگین امید به زندگی در کشور کرواسی کمی پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا است. با این حال، این کشور با بار مالی آینده جمعیت سالخورده و میزان باروری پایین روبرو می باشد. علاوه بر این، با وجود هزینه های نسبتاً زیاد دولت، بخش مراقبت های بهداشتی عمومی از فشار بودجه و کمبود پرسنل رنج می برد. برای کاهش این فشارهای مالی، بیماران با مراقبت های بهداشتی جهانی باید در ویزیت پزشک، بستری شدن در بیمارستان و داروهای تجویز شده، کمک های مشترکی انجام دهند. مراجعه به پزشک یا دندانپزشک یا خرید دارو مورد نیاز با پرداخت 2€ (یورو) انجام می شود. همچنین بستری شدن در بیمارستان از 15€ الی 250€ (یورو) هزینه دارد.

شرایط و هزینه اقامت کرواسی

هزینه اقامت کرواسی شامل بخش های اجاره مسکن، خدمات رفاهی، حمل و نقل، بیرون رفتن، مراقبت های بهداشتی و همچنین خوراک می شود. در این بخش قصد داریم به هزینه اقامت کرواسی در بخش های ذکر شده اشاره کنیم. به طور کلی لازم به ذکر است زندگی در این کشور ماهانه بین 600€ تا 950€ (یورو) هزینه به دنبال دارد.

شرایط و هزینه اقامت کرواسی

هزینه خدمات رفاهی در کشور کرواسی

هزینه های خدمات رفاهی در کشور کرواسی در تابستان ارزان تر و در زمستان گران تر هستند. در تابستان، می توانید به میزان 20€ تا 30€ (برق) برای برق، زباله، آب و گاز پرداخت کنید. لازم به ذکر است که هزینه خدمات رفاهی در کشور کرواسی در زمستان به 50€ (یورو) در ماه می رسد. اگر هزینه تلفن، اینترنت و تلویزیون را نیز پرداخت می کنید، این مبلغ می تواند از 20€ تا 35€ (یورو) افزایش یابد.

هزینه مراقبت های بهداشتی در اقامت کرواسی

به عنوان مهاجر، شما نمی توانید خدمات درمانی عمومی را که افراد محلی دریافت می کنند، رایگان بدست آورید. بهداشت و درمان برای مهاجران بیکار می تواند تا 60€ (یورو) هزینه داشته باشد؛ اما شما باید تنها با 20€ تا 30€ (یورو) بتوانید ویزیت پزشک خصوصی را رزرو کنید. لازم به ذکر است که هزینه ویزیت پزشکان عمومی حتی می توانند به 15€ (یورو) برسد. همچنین هزینه بیمه اضافی حدود 7€ (یورو) خواهد بود.

هزینه مسکن جهت اقامت در کرواسی

اجاره مسکن درکرواسی خیلی گران نیست و در سال 2022 به شرح جدول ذیل می باشد:

نوع آپارتمان حدود اجاره بهای ماهانه (یورو)
آپارتمان 1 خوابه از 310€ تا 390€
آپارتمان 3 خوابه از 475€ تا 645€

مواد غذایی در کشور کرواسی بسیار ارزان می باشند. هزینه های مواد غذایی و خوراک برای یک یا دو نفر می تواند حدود 25€ الی 35€ (یورو) باشد. به یاد داشته باشید که هزینه های زندگی و خوراک در کشور کرواسی بسیار مناسب می باشند. هزینه های کلی در کشور کرواسی در یک ماه به 600€ الی 950€ (یورو) می رسند. متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند از هزینه اقامت کرواسی مطلع شوند، می بایست این موضوع را در نظر داشته باشند که داشتن یک شغل مناسب با حداقل درآمد 1000€ (یورو) در ماه در کشور کرواسی برای راحت زندگی کردن الزامی می باشد. اگر قصد دارید از بهترین شهرهای کرواسی برای زندگی، بهترین شهر کرواسی برای تحصیل، اشتغال و یا سایر موارد مطلع شوید می توانید سایر مقالات نگارش شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.