مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

هزینه تحصیل در اسکاتلند

هزینه تحصیل در اسکاتلند

از کشور اسکاتلند که در منطقه بریتانیا واقع شده است می توان به عنوان مقرون به صرفه ترین کشور برای زندگی و تحصیل در این منطقه اروپا یاد کرد. اطلاع از هزینه تحصیل در اسکاتلند و اعتبار سیستم آموزشی این کشور برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند از اهمیت زیادی برخوردار است. در دانشگاه های کشور انگلستان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع کارشناسی تا دکترا انجام می شود اما در برخی رشته ها امکان تحصیل به زبان فرانسوی و آلمانی نیز وجود دارد.

کشور اسکاتلند نرخ بیکاری پایینی دارد که این موضوع برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور می تواند بیانگر سهل بودن یافتن شغل در این کشور باشد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای راهنمایی علاقمندان مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند نگارش شده است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسکاتلند در 2021

ویزای کشور اسکاتلند با توجه به تابعیت این کشور در منطقه بریتانیا در واقع همان ویزای بریتانیا می باشد که با عنوان TIER در جهان شناخته می شود. پایتخت اسکاتلند شهر ادینبورگ است و بزرگترین شهر این کشور گلاسکو شناخته می شود؛ بیشتر دانشگاه های برتر اسکاتلند در این دو شهر قرار گرفته اند. نام ویزایی که برای متقاضیان ادامه تحصیل در اسکاتلند صادر می شود 4 TIER است که به منظور اقامت تحصیلی در این کشور برای دانشجویان بالاتر از 18 سال صادر می شود.

لازم به ذکر است که ویزاهای کوتاه مدت تحصیلی نیز برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کشور اسکاتلند صادر می شود. در سال 2021 اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر کشور اسکاتلند یا یک موسسه آموزش عالی صلاحیت دار برای دریافت ویزای تحصیلی بلند مدت اسکاتلند از الزامات است. علاوه بر این موارد داشتن تمکن مالی برای زندگی و پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور نیز توسط مقامات اداره مهاجرت به اسکاتلند مورد ارزیابی قرار می گیرد. ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و ریز نمرات در کنار یک انگیزه نامه سطح بالا از دیگر مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسکاتلند است.

جزئیات هزینه تحصیل در اسکاتلند

جزئیات هزینه تحصیل در اسکاتلند

امکان تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویانی که از طریق بورسیه تحصیلی به اسکاتلند مهاجرت کرده اند وجود دارد. هزینه تحصیل در اسکاتلند با توجه به امکانات رفاهی و آموزشی که این کشور برگزار شد ارائه می کند قابل قبول و مقرون به صرفه است. در نمودار ذیل حدود شهریه دانشگاه های اسکاتلند، که البته رقم دقیق آن بستگی به مقطع تحصیلی، رشته انتخابی و نوع دانشگاه دارد، در سال 2021 نشان داده شده است:

شهریه دانشگاه های اسکاتلند

بخش دوم هزینه تحصیل در اسکاتلند مربوط به هزینه های زندگی در زمان تحصیل می باشد که شامل هزینه اجاره منزل، تهیه غذا، تهیه کتب درسی، تهیه پوشاک و پرداخت قبوض انرژی خواهد بود. با توجه به آمار سال 2021 از هزینه زندگی در کشور اسکاتلند می توان گفت که دانشجویان برای پرداخت هزینه ها در کشور مذکور باید به شرح نمودار ذیل تمکن مالی داشته باشند:

تمکن مالی جهت پرداخت هزینه ها در اسکاتلند

دانشگاه های برتر و معتبر کشور اسکاتلند

کشور اسکاتلند سالانه پذیرای 30000 دانشجو می باشد که در رشته های گوناگون در دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل می پردازند و در حدود %10 از آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه های این کشور دارای رتبه های بین المللی بسیار خوبی در میان دانشگاه های برتر جهان هستند؛ در سال 2021 میلادی 5 دانشگاه اسکاتلند رتبه های کمتر از 200 را به خود اختصاص داده اند.

  • دانشگاه ادینبورگ
  • دانشگاه داندی
  • دانشگاه سنت اندروز
  • دانشگاه گلاسکو
  • دانشگاه ابردین

علاوه بر موارد فوق تحصیل در دانشگاه های اسکاتلند با توجه به قدیمی بودن این کشور و میزان تاثیرگذاری دانشگاه های برتر این کشور بر سیستم آموزشی اروپا، انتخابی ایده آل می باشد و آینده شغلی دانشجویان را تضمین خواهد کرد. لازم به ذکر است که تحصیل در رشته های مهندسی نفت، رشته های مدیریت مالی و سرمایه گذاری مانند حسابداری و مشاوره مالی و همچنین رشته های مربوط به علوم زیستی یا گردشگری بیشترین میزان اشتغال را در اسکاتلند دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به اسکاتلند یا اخذ ویزای کاری اسکاتلند می توانید با کارشناسان متخصص و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *