مهاجرت تحصیلی امارات

هزینه تحصیل در امارات

هزینه تحصیل در امارات

هزینه تحصیل در امارات یکی از مسائل مهم و اساسی برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند. هر ساله دانشجویان ایرانی بسیاری جهت ادامه تحصیل تصمیم به مهاجرت می گیرند، یکی از انتخاب های متقاضیان می تواند دانشگاه های امارات باشد. اما باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و کاهش ارزش ریال ایران، از تعداد ارائه درخواست برای مهاجرت و تحصیل در این کشور کاسته شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت، در مقاله پیش رو قصد دارد به بررسی هزینه های تحصیل در امارات بپردازد، اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های امارات را انتخاب کرده اید تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط و هزینه تحصیل در کشور امارات

تحصیل در این کشور برای افراد بسیاری از اهمیت زیادی برخوردار است و مورد توجه آن ها قرار دارد. موقعیت استراتژیک این کشور یکی از مزایای تحصیل در این کشور می باشد، چرا که دانشگاه های کشور امارات راهی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا، انگلستان و کانادا محسوب می شود. یکی از دلایلی که ایرانیان برای ادامه تحصیل دانشگاه های امارات را انتخاب می کنند، همسایگی این کشور با ایران می باشد. یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجوها با تحصیل در این کشور آینده شغلی خود را تضمین می کنند و شانس آن ها برای یافتن کار افزایش می یابد.

در سال های اخیر دولت این کشور اقدامات قابل توجهی در جهت پیشرفت زیر ساخت های آموزشی این کشور انجام داده است. در کشور امارات 6 دانشگاه بین المللی معتبر تاسیس شده است، که از این تعداد 3 دانشگاه خصوصی و 3 دانشگاه دولتی است. باید به این نکته اشاره کرد که نام دانشگاه های امارات در رتبه بندی دانشگاهی QS هم دیده می شود.

اخذ پذیرش از دانشگاه های امارات در 2021

پیش از آن که اطلاعاتی در رابطه با هزینه تحصیل در امارات در سال 2021 در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، باید بگوییم که برای تحصیل در امارات باید ابتدا پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورده و سپس اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهید. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه لازم است مدارک زیر را آماده و ارسال نمایید.

 • دریافت آنلاین فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه مدرک معتبر زبان IELTS یا TOEFL. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور را دارید باید به زبان عربی و انگلیسی تسلط داشته باشید
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل اعتبار تعیین شده
 • ارائه توصیه نامه های دریافت شده

جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور امارات لازم است متقاضی مدارکی را که عبارتند از:

 • ارائه مدرک پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی متقاضی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • ارائه مدارک پزشکی
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • 12 قطعه عکس
 • ارائه رسید پرداخت هزینه تحصیل

به سفارت خانه این کشور ارائه نمایند. اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید و قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، پیشنهاد می شود مقاله دوره های زبان در امارات را به دقت مطالعه نمایید.

شرایط و هزینه تحصیل در کشور امارات

میزان هزینه های تحصیل در امارات

در رابطه با هزینه تحصیل در امارات می توان گفت، شهروندان این کشور به صورت رایگان ادامه تحصیل می دهند اما دانشجویان خارجی و بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور باید شهریه های تعیین شده را پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل در این کشور از دانشگاهی به داتشگاه دیگر متفاوت می باشد. به این صورت که هزینه ها بر اساس مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی محاسبه خواهد شد. اما به طور کلی می توان گفت هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور امارات بین 10000 تا 25000$ (دلار آمریکا) می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 13000$ تا 36000$ (دلار آمریکا) و تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت بین 35500$ تا 98000$ (دلار آمریکا) می باشد.

دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که در حال حاضر امکان دریافت بورس های تحصیلی برای دانشجویان خارجی و بین المللی وجود ندارد. اما در برخی از دانشگاه های این کشور کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود و برای دریافت این کمک هزینه های تحصیلی در برخی مقاطع تحصیلی شرایط سختی در نظر گرفته شده است. برای مطالعه بیشتر در این رابطه می توانید به مقاله بورس تحصیلی امارات مراجعه نمایید.

هزینه های زندگی در کشور امارات

علاوه بر هزینه تحصیل در امارات دانشجویان باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز درنظر بگیرند. هزینه های زندگی با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی شما متفاوت بوده و تخمین هزینه های دقیق امکان پذیر نمی باشد. اما به طور کلی میانگین ماهانه هزینه های زندگی دانشجویی بین 700 تا 900$ (دلار آمریکا) می باشد.

این میزان از هزینه شامل هزینه های: غذا، مسکن، رفت و آمد و بیمه می باشد، که دانشجویان باید در طول دوره تحصیلی این هزینه ها را پرداخت نمایند. به طور کلی می توان گفت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بالا می باشد و متقاضیان باید پیش از انجام اقدامات لازم بودجه ای هوشمندانه را برای طول دوران تحصیل در نظر بگیرند. با مطالعه مقاله فوق اطلاعاتی در رابطه با هزینه تحصیل در امارات کسب کردید، برای دریافت مشاوره با کارشناسان مهاجرتی، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *