مهاجرت تحصیلی مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در مجارستان متقاضیان زیادی در این سالها جهت ادامه تحصیل به این کشور اروپایی مهاجرت نموده اند. با توجه به ارزان بودن هزینه های زندگی در این کشور نیز، دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های مجارستان را انتخاب می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در مجارستان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های مجارستان و هزینه های آن به چه صورت می باشد؟

کدامیک از دانشگاه های مجارستان دارای هزینه های کمتری هستند؟

کشور مجارستان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته است، و عضوء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. شهر مهم و پرجمعیت بوداپست به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. شهروندان این کشور به زبان مجاری به مکالمه می پردازند. کشور مجارستان با کشورهای اتریش، رومانی، اسلواکی، اوکراین، یوگوسلاوی، اسلوونی و کرواسی دارای مرزهای مشترک می باشد.

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

پیش از آن که به بررسی هزینه تحصیل در مجارستان بپردازیم، قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مهاجرت تحصیلی یکی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت به کشور مجارستان می باشد. در این کشور دانشگاه های معتبر بسیاری وجود دارد که نامشان در لیست برترین دانشگاه ها در جهان دیده می شود. در طول چند سال اخیر دولت این کشور با دریافت درآمد از اسکان دانشجویان سعی در ارتقا امکانات و تجهیزات دانشگاهی خود داشته است. همچنین برای حفظ روند توسعه همواره به دنبال کسب رضایت مهاجران می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان شرایط و قوانینی وجود دارد، که یکی از مهمترین آنها شرکت در آزمون ورودی می باشد.

همچنین متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی معتبر با حداقل نمره IELTS 5_6 یا TOEFL 60_80 ارائه نمایند. همچنین لازم است برای اخذ پذیرش از دانشگاه مدارکی مانند: گواهی تمکن مالی، ارائه انگیزه نامه، ارائه توصیه نامه، دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن، ارائه مدارک تحصیلی پیشین و رزومه دقیق و کامل را ارسال نمایید.

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه باید اقدامات لازم را در جهت دریافت ویزای تحصیلی انجام دهید. برای دریافت ویزا لازم است مدارک زیر را آماده و ارائه نمایید.

  • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه رسید رزرو بلیط هواپیما
  • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه بیمه سلامت با حداقل پوشش 50000$ (دلار)

هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان

در رابطه با هزینه تحصیل در مجارستان می توان گفت، هزینه های تحصیل در این کشور بسیار کم و مقرون به صرفه می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست را دارند باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه 5700€ (یورو) و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری سالانه بین 6000€ تا 8000€ (یورو) شهریه پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از معروف ترین و معتبر ترین دانشگاه های فنی و حرفه ای در اروپای مرکزی محسوب می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان

شهریه سالانه در دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس 5000€ (یورو)، کالج بین المللی بوداپست 5000€ (یورو)، دانشگاه پزشکی آلبرت سنت جورجی 4000€ تا 10000€ (یورو)، دانشگاه پزشکی سملوایز بوداپست بین 4900€ تا 7900€ (یورو)، دانشگاه پزشکی پچ 7000€ (یورو)، دانشگاه پزشکی دبرسن 4000€ تا 8000€ (یورو)، دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان بوداپست 5000€ تا 10000€ (یورو)، دانشگاه اتوش لورند بوداپست 5000€ تا 6000€ (یورو)، کالج چمپلین بوداپست بین 5000€ تا 6000€ (یورو)، کالج مک دانیل بوداپست بین 5000€ تا 6000€ (یورو) و کالج سوینبرن بوداپست بین 5000€ تا 6000€ (یورو) می باشد.

برای اطلاع از بورس های تحصیلی ارائه شده در این کشور می توانید به مقاله شرایط بورس تحصیلی مجارستان مراجعه کنید.

هزینه زندگی در طول تحصیل در مجارستان

دانشجویان باید علاوه بر هزینه تحصیل در مجارستان هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی با توجه به هر منطقه و نوع زندگی فرد متفاوت می باشد و ارقامی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم به صورت تقریبی هستند. برای اقامت در کشور مجارستان متقاضیان می توانن از خوابگاه های دانشجویی استفاده نمایند و یا به طور شخصی آپارتمان اجاره کنند. هزینه خوابگاه با توجه به مدت اسکان دانشجو و امکانات هر اتاق متفاوت می باشد. هزینه خوابگاه در شهر های بزرگ برای هر ترم بین 100$ تا 120$ (دلار) می باشد. باید به این نکته اشاره کرد که بعضی از دانشگاه ها برای اسکان دانشجویان برتر و ممتاز هزینه ای از آن ها دریافت نمی کنند.

سایر هزینه ها مانند: بیمه دانشجویی برای هر سال 100$ (دلار)، هزینه هر وعده غذا در دانشگاه بین 2€ تا 3€ (یورو)، استفاده از وسایل نقلیه عمومی ماهانه مبلغ 15€ (یورو)، هزینه کتب، ملزومات آموزشی و لوازم التحریر برای هر سال تحصیلی بین 200€ تا 500€ (یورو) می باشد. برای اطلاع از ریز هزینه های زندگی در کشور مجارستان می توانید مقاله هزینه زندگی در مجارستان را مطالعه نمایید.

با مطالعه مقاله فوق اطلاعاتی در رابطه با هزینه تحصیل در مجارستان به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *