مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

هزینه تحصیل در هنگ کنگ

هزینه تحصیل در هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای متقاضیان ادامه تحصیل است. هزینه تحصیل در هنگ کنگ در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی مختلف متفاوت است و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان در این نوشتار اطلاعات بسیار خوبی در زمینه شرایط تحصیل در هنگ کنگ، مخارج هنگ کنگ، شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور و کمک هزینه های تحصیلی ارائه خواهند داد.

شرایط تحصیل در هنگ کنگ

در هنگ کنگ، فرهنگ و معماری سنتی چینی در کنار یک افق نمادین از آسمان خراش های مدرن وجود دارد که یادآور وضعیت هنگ کنگ به عنوان قطب جهانی در زمینه تجارت، امور مالی، اقتصاد و لجستیک است. هنگ کنگ یک مرکز بی نظیر و جهانی برای ادامه تحصیل است و برای جذب دانشجویان خارجی به دانشگاه های آن سرمایه گذاری های مختلفی انجام شده است. مهمترین جذابیت های مختلف زندگی دانشجویی برای جذب دانشجویان خارجی به هنگ کنگ مانند جامعه ای چندفرهنگی و تدریس به زبان انگلیسی در هنگ کنگ است. متقاضیان و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه هنگ کنگ باید ویزای تحصیلی داشته باشند.

تقریباً 20 مؤسسه آموزش عالی اعطا کننده مدرک تحصیلی معتبر در هنگ کنگ وجود دارد که هشت مورد از آنها به صورت دولتی تأمین می شوند. هر هشت دانشگاه دولتی در هنگ کنگ برنامه ها و دوره های تحصیلی و آموزشی به دانشجویان ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این موضوع موجب جذب دانشجویان بین المللی زیادی به هنگ کنگ شده است. در سال 2019 چهار دانشگاه هنگ کنگ در رتبه بندی QS در بین 10 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفتند. با نگاهی به رتبه بندی های دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع، می بینید که دانشگاه ها در هنگ کنگ غالباً در زمینه های فنی و مهندسی در سطح جهانی پیشرو هستند. به عنوان مثال، دانشگاه هنگ کنگ که یکی از معتبرترین و اصلی ترین دانشگاه های هنگ کنگ است در سطح بین المللی در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد.

بررسی هزینه های تحصیل در هنگ کنگ

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شهریه شما برای تحصیل در هنگ کنگ بسته به دوره تحصیل و برنامه تحصیلی شما متفاوت است. البته به غیر از شهریه، شما باید در طول تحصیل هزینه های دیگری را نیز پرداخت کنید. به عنوان مثال دانشجویان باید هزینه های مواد درسی، هزینه آزمون ها و شهریه فارغ التحصیلی و غیره را نیز پرداخت کنند. قبل از تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف هنگ کنگ، به متقاضیان و دانشجویان بین المللی توصیه می شود برای بررسی شهریه برنامه های تحصیلی که قصد دارند در آنها شرکت کنند، به وب سایت های موسسات و دانشگاه های مربوطه مراجعه کنند یا با موسسات مستقیم تماس بگیرند. به طور کلی هزینه های تحصیل در هنگ کنگ به صورت زیر است:

مورد هزینه
شهریه دانشجویان بین المللی 11000$ تا 34000$ (دلار)
اقامت در خوابگاه یا آپارتمان اجاره ای 2000$ تا 23000$ (دلار)
هزینه های زندگی تقریبا 6400$ (دلار)
هزینه های متفرقه تقریبا 1900$ (دلار)

به طور کلی میزان شهریه تحصیل در هنگ کنگ بسته به دوره و دانشگاه متفاوت است. از ماه مه 2014، وب سایت دولتی تحصیل در هنگ کنگ میزان شهریه بین المللی را برای بیشتر دوره ها بین 11،500$ تا 33.840$ (دلار) در سال تخمین می زند. یکی دیگر از هزینه های اصلی تحصیل در هنگ کنگ هزینه اقامت است. اقامت در آپارتمان خصوصی در هنگ کنگ از 12،260$ تا 23،000$ (دلار) هزینه دارد و سکونت در خوابگاه دانشجویی نیز معمولا از 1900$ تا 5700$ (دلار) در سال هزینه دارد. همچنین دانشجویان باید علاوه بر شهریه و هزینه های اقامت، هزینه های دیگری مانند هزینه های زندگی و هزینه های متفرقه پرداخت کنند که معمولا به مبلغ 6000$ تا 7000$ (دلار) در سال می رسد.

بررسی هزینه های تحصیل در هنگ کنگ

دریافت کمک هزینه جهت کاهش هزینه تحصیل در هنگ کنگ

دانشگاه ها در هنگ کنگ مشتاق جذب دانشجویان بین المللی هستند و اغلب بورسیه هایی را برای کمک به حمایت از استعدادهای متقاضی خارج از کشور ارائه می دهند و کسب کمک هزینه های تحصیلی دولتی در هنگ کنگ امکان پذیر است. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در هنگ کنگ را دارند همچنین باید بدانند که محدودیت هایی درمورد نوع کار پاره وقت آنها می تواند وجود داشته باشد. با این حال، کارآموزی های مرتبط با برنامه های تحصیلی، مشاغل پاره وقت در دانشگاه و کار در تعطیلات تابستانی به طور کلی برای کاهش هزینه های تحصیل در هنگ کنگ خوب است.

طرح های عمده کمک هزینه های دولتی هنگ کنگ شامل موارد زیر است:

  • بورس تحصیلی هنگ کنگ ویژه منطقه اداری دولت: ارائه دهنده جوایز و پاداش ها برای کاهش هزینه های تحصیل به ارزش 10300$ (دلار) در هر سال به دانشجویان غیر بومی و بین المللی.
  • تامین مالی از طریق صندوق آموزش عالی: افرادی که در دوره کارشناسی مشغول به تحصیل می شوند می توانند از کمک هزینه های صندوق آموزش عالی بهره مند شوند.
  • طرح کمک هزینه دکتری هنگ کنگ: این کمک هزینه تحصیلی به صورت سالانه به دانشجویان دوره دکتری ارائه می شود که تقریبا 38000$ (دلار) ارزش دارد. علاوه بر این، دانشجویان می توانند برای حضور در همایش و فعالی های تحقیقاتی کمک هزینه به مدت سه سال دریافت کنند که ارزش آن 1600$ (دلار) در سال است.

مهاجرت تحصیلی به هنگ کنگ

مهاجرت تحصیلی به هنگ کنگ در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان ویزای تحصیلی هنگ کنگ را کسب کنند. علاوه بر این، متقاضیان و دانشجویان خارجی باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر در هنگ کنگ شرکت کنند تا برای شرکت در دوره و برنامه تحصیلی مورد نظر پذیرفته شوند. همچنین در برای ورود به برخی از دانشگاه ها و تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است لازم باشد تا دانشجویان در مصاحبه های مختلف شرکت کنند تا توانایی ها و دانش خود را برای حضور در برنامه های تحصیلی مورد علاقه خود اثبات کنند. برای مطلع شدن از هزینه زندگی در هنگ کنگ، شرایط اجاره خانه های دانشجویی، شرایط ورود به دانشگاه ها و همچنین اطلاعات بیشتر درباره مخارج تحصیل در کشورهای مختلف جهان می توانید با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *