شرایط جمهوری چک

هزینه تحصیل و زندگی در چک

هزینه تحصیل و زندگی در چک

میزان هزینه تحصیل و زندگی در چک در سال 2021 در قیاس با سایر کشورهای شرق و مرکز اتحادیه اروپا به میزانی کم تر اعلام گشته است. آگاهی از این هزینه ها از جمله روندی می باشد که دانشجویان و اشخاصی که تمایل به مهاجرت به این کشور دارند می بایست مدنظر نیز قرار دهند. پراگ، پایتخت جمهوری چک می باشد که در قیاس با اکثر شهرهای بزرگ اروپا نیز ارزان قیمت است.

با این حال، همانطور که در هر نقطه از جهان وجود دارد، موارد زیادی وجود دارد که ارزان نیستند. در جمهوری چک هزینه های سرگرمی و مراقبت های بهداشتی شبیه به همسایگان اروپایی نیز می باشد. به همین جهت ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، به طور کامل به بررسی مواردی که به اقتصاد و هزینه ها و درآمدها در چک مربوط است می پردازیم تا اشخاص نیز بتواند با دانش کامل و با تسلط بر اطلاعات مالی کشور چک اقدام به تصمیم نماید.

اقتصاد و شرایط زندگی در چک

جمهوری چک در اروپای مرکزی بین تمامی کشورهای اروپایی جای گرفته است. این کشور در سال 1993 بعد از فروپاشی چکسلواکی به وجود آمد و در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نوپاتر محسوب شده و حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد که از این تعداد حدود 800000 نفر آن مهاجر هستند. زبان رسمی در جمهوری چک، زبان چکی است که از زیر شاخه های زبان‌ اسلاوی است. همچنین بزرگ‌ ترین شهر در جمهوری چک، پراگ است.

جمهوری چک از اعضای اصلی کشورهای پیمان حوزه شنگن است و همچنین یکی از اعضای اتحادیه اروپا نیز می باشد. اما واحد رسمی کشور خود را مانند دیگر اعضای اتحادیه اروپا یورو قرار نداده و از واحد کرون به عنوان ارز رسمی و ملی استفاده می کند. جمهوری چک به جهت دارا بودن نیروی کار حرفه ای و متخصص، به قدرت صنعتی اروپا معروف است و این موضوع تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی چک داشته و باعث رونق اوضاع کسب و کار و توسعه مشاغل شده است. همچنین صنعت کشاورزی و صنایع وابسته نیز در اقتصاد جمهوری چک نقش مهمی دارد و بخشی از نیروی کار کشور در این حوزه مشغول فعالیت می باشند.

تحصیل در چک در 2021

تحصیل در جمهوری چک برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، فرصتی فوق العاده در خصوص تحصیل در طیف گسترده ای از رشته ها نیز می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی مورد توجه افراد زیادی نیز قرار گرفته است. در جال حاضر به میزان بیش از 70 موسسه آموزش عالی در این کشور نیز قرار دارد که داشنجویان نیز می توانند نسبت به سپری کردن دوره های کوتاه مدت در این دانشگاه ها نیز اقدام نمایند. از جمله مواردی که در خصوص مهاجرت به این کشور حائز اهمیت قرار گرفته، امنیت این کشور می باشد که در رتبه ششم در بین تمامی کشورها نیز قرار دارد.

هزینه تحصیل در چک

در حال حاضر به میزان 26 دانشگاه ملی، 2 دانشگاه دولتی و 34 دانشگاه خصوصی در کشور چک نیز قرار دارد. دانشگاه ها در این کشور همانند سایر کشورهای جهان به 2 صورت خصوصی و دولتی می باشد. تحصیل در دانشگاه های ملی و دولتی که تحت نظارت وزارت کشور چک فعالیت میکنند، در صورت تسلط به زبان چکی بدون هزینه نیز می باشد و به صورت رایگان است. این در صورتی است که در مواردی که دانشجویان به زبان چکی تسلطی ندارند و تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارند می بایست هزینه تحصیل را در دانشگاه های خصوصی نیز پرداخت کنند. میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور به میزان 10000€ الی 12000€ (یورو) در سال نیز می باشد.

کار برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در چک

کار برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در چک

مجوز کار حین تحصیل در جمهوری چک از جمله مواردی است که در خصوص فرصت تحصیلی در این کشور نیز حائز اهمیت می باشد. دانشجویان نیز می توانند در کنار تحصیلات خود به منظور پوشش هزینه های تحصیل و زندگی از این مجوز کار پاره وقت نیز برخوردار شوند. اکثر کارهای دانشجویی رایج به زبان چکی نیز می باشد و دانش این زبان نیز در خصوص بهره گیری از فرصت کار حین تحصیل نیز حائز اهمیت است. درآمد کار دانشجویی در چک به طور میانگین ساعتی 8$ (دلار آمریکا) است.

هزینه زندگی در چک

ما در این قسمت از مقاله به شرح کامل هزینه های زندگی در چک می پردازیم تا با در جریان قرار گرفتن تمام هزینه های ضروری در این کشور افراد بتوانند برآوردی از میزان هزینه های شخصی خود در چک را بدست آورند و با منابع و سرمایه مقایسه کنند. در مجموع هزینه زندگی در چک ماهانه 500$ تا 850$ (دلار آمریکا) است. ریز هزینه های مواد غذایی در چک نیز در جدول ذیل برای بررسی بهتر بیان شده است:

پارامتر قیمت (دلار آمریکا)
هزینه یک وعده غذایی، رستوران ارزان $6.31
غذا برای 2 نفر در یک رستوران سطح متوسطه $32.46
McMeal در McDonalds (یا یک ساندویج معادل) $6.49
تخم مرغ بسته بندی 12 عددی $1.91
پنیر محلی (یک کیلوگرم) $9.50
سینه مرغ پاک کرده تازه (یک کیلوگرم) $6.59
یک کیلوگرم گوشت گاو (یا گوشت معادل گوشت قرمز) $11.14

اجاره مسکن در چک برای هر ماه

هزینه اجاره مسکن در چک عمده ترین هزینه ای است که افراد می پردازند. این هزینه به طور میانگین در هر ماه بدین صورت است:

نوع آپارتمان میانگین هزینه (دلار آمریکا)
آپارتمان (تک خوابه) در مرکز شهر $604
آپارتمان (تک خوابه) خارج از مرکز شهر $482
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر $990
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز شهر $768

میزان هزینه تحصیل و زندگی در چک

بنا بر این تفاسیر با توجه به این که ویزای چک از اعتبار بالایی در جهان برخوردار است و طبق آخرین آمار بانک جهانی، جمهوری چک در دسته کشورهای توسعه ‌یافته قرار گرفته است. بدین جهات انتخاب جمهوری چک برای مهاجرت گزینه صحیحی است. طی این بررسی ها می توان گفت هزینه زندگی چک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی متعادل تر و مقرون به صرفه تر بوده و داشتن محاسن جانبی فراوان در کنار هزینه زندگی به نسبت ارزان تر از سایر همسایگان بر ارزش این کشور می افزاید.

به هر جهت ما در این مقاله با بررسی هزینه تحصیل و زندگی در چک در لیست بررسی شرایط مهاجرت به این کشور تیک سبزی کنار هزینه زندگی ثبت می کنیم اما به یاد داشته باشید برای تصمیم به مهاجرت به چک نیاز است سایر فاکتورهای مهاجرتی این کشور هم تایید را کسب کند و چنانچه پس از مطالعه این مقاله نیاز به کسب اطلاعات بیشتر برای مقایسه کشورها و انتخاب گزینه درست برای مهاجرت بودید هم می توانید سایر مقالات در مورد مهاجرت به چک را مطالعه نمایید و هم می توانید از ارائه خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که توسط کارشناسان حقوق مهاجرت انجام می گیرد بهره مند شوید. تحصیل در چک و پزشکی در چک از جمله مواردی می باشد که دانشجویان علاقه مند می توانند در خصوص تکمیل اطلاعات به لینک های مذکور به سایت ما مراجعه نمایند.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.