شرایط اسلوونی

هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی

هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی

در سال 2021 استاندارد هزینه در کشور اسلوونی اعلام شد و هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی بستگی دارد که شما چگونه زندگی می کنید و چه سبک زندگی دارید. معمولا افرادی که به فکر رفتن به اسلوونی هستند، اصلی ترین دغدغه آن ها هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی است. به طور کلی مهاجرت به اسلوونی همانند مهاجرت به سایر کشورهای جهان همراه با سختی های خاص خود میباشد. اگر به فکر تحصیل در اسلوونی هستید، در نظر داشته باشید که دانشگاه های اسلوونی در سراسر جهان معروف می باشند. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی به محل سکونت متقاضیان نیز بستگی دارد. به طور کلی پایتخت اکثر کشورها، همراه با مخارج و هزینه های بیشتری می باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در تمامی امور مهاجرتی به اسلوونی و سایر کشورهای جهان همراهی خواهد کرد.

هزینه تحصیل در اسلوونی در 2021

تحصیل در کشور اسلوونی، در کمترین حالت 5000€ (یورو) در سال هزینه دارد. دانشجویان می توانند با کار پاره وقت ضمن تحصیل، برخی از مخارج خود را پرداخت کنند. هزینه زندگی دانشجویان هر ماه از 750€ تا 900€ (یورو) می باشد. دانشجویان زیادی هستند که با کار پارت وقت تمام هزینه های خود را پرداخت می کنند. اما در بدترین حالت کار پاره وقت می تواند 40% هزینه ها را کاهش می دهد.

کار در کنار تحصیل در اسلوونی

کار در کنار تحصیل در کشور اسلوونی ممکن می باشد. دانشجویانی که در دانشگاه های اسلوونی محصل می باشند، می توانند جهت برخی از هزینه ها شخصی، کار کنند. کار ضمن تحصیل معمولا پاره وقت می باشد و برخی اوقات بخش از مخارج و سایر اوقات کل مخارج دانشجو را پوشش می دهد. دانشجویان رشته های مختلف می توانند هر هفته به مدت 20 ساعت کار کنند. حقوق این دانشجویان به صورت ساعتی حساب می شود و از 8€ تا 10€ (یورو) در ساعت می باشد. بهتر است دانشجویان در شغلی مشغول به کار شوند که مرتبط با رشته تحصیلی باشد.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی

میزان هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی

افرادی که می خواهند در کشور اسلوونی زندگی بهتری داشته باشند و از امکانات بیشتری بهره مند شوند، هزینه های زندگیشان نیز بالاتر می رود. اما به صورت کلی یک نفر برای مهاجرت به اسلوونی باید در کم ترین حالت، 10000€ (یورو) هزینه کند. مهاجرت به اسلوونی از راه های مختلف همراه موارد مثبتی زیادی می باشد. دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلی، می توانند با داشتن شرایط مناسب و همچنین پیشنهاد کاری، نوع روادید خود را عوض کنند. تبدیل روادید به دانشجویان اجازه اقامت خواهد داد.

موارد مثبت زندگی در اسلوونی

مهاجرت به کشور اسلوونی دارای موارد مثبت و مزایایی می باشد. این موارد مثبت عبارتند از:

  • اسلوونی شرایط جوی بسیار خوبی دارد.
  • افراد خارجی هم می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
  • اسلوونی از لحاظ اقتصادی یکی از قدرت های منطقه به حساب می آید.
  • اسلوونی از لحاظ کیفیت زندگی بین برترین کشورهای جهان قرار گرفته است.
  • دانشگاه های اسلوونی به صورت چشمگیری در زمینه های مختلف پیشرفت کرده اند.
  • سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی در اسلوونی با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود.
  • دانشگاه های اسلوونی به 2 زبان انگلیسی و زبان رسمی این کشور مطالب درسی را ارائه می دهند.
  • اسلوونی از کشورهایی می باشد که بعد از مقیم شدن در آن، می توانید به کل اروپا بدون روادید سفر کنید.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی برای اکثر ایرانیان مناسب می باشد. متقاضیان عزیز باید در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی ممکن است زیاد به نظر برسد، اما نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیار کم تر می باشد. مهاجرت به کشور اسلوونی از راه های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره ممکن می باشد. در صورت نیاز، با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *