شرایط روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه پایین تر از سایر کشورهای پیشرفته جهان می باشد که مورد توجه تعدادی از افراد در خصوص مهاجرت قرار گرفته است. بررسی هزینه تحصیل و زندگی در روسیه در سال 2021 از جمله عواملی می باشد که افراد می بایست در همین باب مورد بررسی قرار دهند. هزینه های زندگی در روسیه تا حد زیادی بسته به سبک زندگی افراد نیز دارد. طبق آمار و ارقام می توان گفت که مسکو جزء گران ترین شهر در رابطه با حقوق و دستمزد شناسایی شده است.

با توجه به شاخص زندگی بهتر OECD می توان گفت که کیفیت زندگی در طول دهه گذشته در حال بهبود نیز می باشد که این بالاتر از حد متوسط در ارتباطات اجتماعی و تعادل کار و زندگی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با نگارش این مقاله بنا را بر این گذاشته است که اطلاعاتی در باب هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه در سال 2021 را در اختیار متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت به این کشور پهناور قرار دهد.

تحصیل در کشور روسیه در 2021

کشور روسیه در تلاش است تا در زمینه تحصیلی نیز به جمع برترین کشورهای جهان برسد. این مهم امکان پذیر نخواهد بود مگر با پذیرش برترین دانشجویان خارجی. کشور روسیه به منظور افزایش جاذبه تحصیل در روسیه، هزینه های تحصیل را به صورت قابل توجهی کم کرده است. دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در کشور روسیه به ویزای تحصیلی نیاز پیدا خواهند کرد. در سال 2021 این ویزا به دانشجویان اجازه خواهد داد تا در کشور روسیه تحصیلات خود را ادامه دهند.

برخورداری از کمترین میزان هزینه تحصیل در یک موسسه معتبر علمی و یا دانشگاه از مزیت ها تحصیل در روسیه برای دانشجویان خارجی نیز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه متفاوت از یکدیگر اما نسبت به کشورهای غرب اروپا ارزان تر است. وزارت آموزش و پرورش روسیه کمترین هزینه ممکن را برای دانشجویان در نظر گرفته است. شهریه دانشگاه در روسیه به سه فاکتور اساسی بستگی دارد. این سه فاکتور عبارتند از:

  • دوره تحصیلی
  • دانشگاه محل تحصیل
  • مدت زمان قانونی تحصیل

دانشجویان تمام وقت بین المللی در کشور روسیه، از امکاناتی مشابه دانشجویان روسی برخوردار می باشند. یکی از مهم ترین این امکانات تخفیف شهریه است. بسیاری از دانشگاه های روسیه، از دانشجویان نخبه هزینه ای به عنوان شهریه دریافت نمی کنند.

هزینه تحصیل کارشناسی و زندگی در روسیه

دوره کارشناسی در کشور روسیه یک دوره 4 ساله تحصیلی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دوره های تمام وقت برای دانشجویان بین المللی در حدود 2300€ تا 2700€ (یورو) در سال است. می بایست توجه داشت که قیمت اعلام شده یک قیمت عمومی می باشد. برای مثال کمترین مقدار هزینه تحصیل در این مقطع 1600€ (یورو) و بیشترین آن در حدود 10000€ (یورو) در سال است.

هزینه تحصیل کارشناسی و زندگی در روسیه

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در روسیه

دوره کارشناسی ارشد در روسیه ممکن است، 1 تا 3 سال به طول انجامد. مدت زمان تحصیل در این مقطع به رشته انتخابی دانشجویان نیز بستگی دارد. هزینه تحصیل در این مقطع در حدود 3000€ الی 3200€ (یورو) در سال است. کمترین هزینه در نظر گرفته شده برای این مقطع 1700€ (یورو) و بیشترین آن 6000€ (یورو) در سال می باشد.

دوره دکتری تخصصی در کشور روسیه حداقل سه ساله است. دانشجویانی با مدرک کارشناسی ارشد مرتبط قادر خواهند بود که در این دوره نام نویسی کنند. این دوره بیش تر یک دوره تحقیقاتی است و دروس نظری به ندرت در این مقطع ارائه می شود. هزینه تحصیل در این مقطع در حدود 3200€ الی 3500€ (یورو) در سال خواهد بود. کمترین هزینه در نظر گرفته شده برای تحصیل در مقطع دکترا روسیه 1800€ (یورو) و بیشترین آن 5400€ (یورو) در سال است.

هزینه دانشگاه در روسیه و هزینه های عمومی

تحصیل در روسیه در یک دانشگاه عادی به میزان 2300€ الی 3500€ (یورو) در سال است. با این وجود نیز میتوان گفت که این میزان هزینه ها ممکن است در دانشگاه های دیگر بیشتر باشد. افرادی که در حال محاسبه هزینه تحصیل در روسیه می باشند می بایست حداکثر هزینه را در این بخش در نظر بگیرند.

هزینه های زندگی در روسیه در 2021

همانطور که گفته شد، روسیه یکی از ارزان قیمت ترین مقاصد مهاجرتی برای مردم جهان است. علت اصلی این اتفاق را می توان در سقوط ارزش پول ملی این کشور جستجو کرد. هزینه زندگی در روسیه در سال 2021 ماهانه بین 450$ تا 800$ (دلار آمریکا) است. در نمودار ذیل اجاره بهای مسکن که عمده ترین بخش هزینه های زندگی در روسیه را تشکیل می دهد بیان شده است:

اجاره بهای مسکن در روسیه

انتخاب روسیه به عنوان کشور مقصد برای ادامه تحصیل یک انتخاب اقتصادی است. هزینه تحصیل و زندگی در روسیه در سال 2021 به صورت سالیانه از شهریه دانشگاه در کشوری مانند هلند کم تر است از همین رو است که به شما توصیه می کنیم شرایط تحصیل در روسیه را نیز بررسی کنید. تجربه کافی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند راهگشای شما در راه رسیدن به اهدافتان باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :