هزینه زندگی در لهستان

هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

هزینه تحصیل و زندگی در کشور لهستان

بسیاری از افراد در سال های اخیر برای مهاجرت به کشور لهستان اقدام می کنند، یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را در سال 2019 دارند باید از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان اطلاع داشته باشند.

کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند در باب هزینه تحصیل و زندگی در لهستان اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید. کشور لهستان کشوری است در قاره اروپا که دارای اقتصادی پایدار و با ثبات می باشد، هزینه ماهانه زندگی در این کشور اروپایی مبلغی بین 450 تا 650 یورو می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه و منطقه زندگی متفاوت می باشد پس باید قبل از اقدام برای انتخاب دانشگاه و مهاجرت اطلاعات لازم را به دست آورند. به عنوان مثال در شهر های بزرگی مثل ورشو و یا کراکوف هزینه های ماهانه زندگی مبلغی بین 500 تا 850 یورو می باشد.

 

تحصیل در کشور لهستان

در کشور لهستان تعدادی از دانشگاه های قدیمی وجود دارد که جزء دانشگاه های کهن در دنیا می باشند. بیش از چهارصد دانشگاه در این کشور وجود دارد که سالانه بیش از یک میلیون نفر در این دانشگاه ها مشغول به ادامه تحصیل هستند. هزینه تحصیل در این کشور با توجه به میانگین هزینه ها در کشور های اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

شهروندان لهستانی که در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل می کنند شهریه ای پرداخت نمی کنند. اما دانشجویان خارجی و بین المللی باید با توجه به دانشگاه انتخابی شهریه بپردازند، دانشگاه هایی که در لهستان دارای کمترین شهریه می باشند به شرح زیر می باشند:

 • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های خصوصی لهستان 50 هزار یورو می باشد؛
 • دانشگاه صنعتی ورشو؛
 • دانشگاه فناوری اطلاعات و مدیریت؛
 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان؛
 • دانشگاه تکنولوژی پوزنان؛
 • دانشگاه پزشکی لودز.

همچنین هزینه های برخی از دوره های تحصیلی نیز کم می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • هزینه تحصیل در دوره لیسانس، فوق لیسانس و مطالعه حرفه ای دو هزار یورو می باشد؛
 • هزینه تحصیل در دوره دکتری و دوره های تخصصی و حرفه ای سه هزار یورو می باشد.

 

هزینه های مربوط به اقامت

برای آگاهی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان دانشجو باید از هزینه های مربوط به اقامت در این کشور نیز آگاهی داشته باشد. می توان گفت 37 درصد از هزینه های ماهانه زندگی مربوط به هزینه های مسکن می باشد، در نتیجه هزینه های مربوط به مسکن مهم می باشد.

هزینه های زندگی در این کشور نسبت به میانگین کشور های اروپایی بیشتر می باشد، متقاضی باید ماهانه مبلغی بین دویست تا سیصد یورو بپردازد که این هزینه با توجه به نوع مسکن متفاوت می باشد. آپارتمان های خصوصی استاندارد های بهتری نسبت به سایر آپارتمان ها دارند.

در محوطه دانشگاه مسکنی برای دانشجویان تهیه نشده است تنها دوازده درصد از دانشجویان از خوابگاه های دانشجویی استفاده می کنند. هزینه اجاره آپارتمان تک خواب در شهر کراکوف معمولا بین 290 تا 390 یورو می باشد. و هزینه مربوط به آپارتمان یک خواب در شهر ورشو 350 تا 460 یورو می باشد.

دانشجویانی که به طور انفرادی زندگی می کنند باید ماهانه مبلغی بین 350 تا 400 یورو بپردازند. متقاضیانی که با همسر و فرزندشان زندگی می کنند باید ماهیانه 400 یورو پرداخت کنند. دانشجویی که در محوطه دانشگاه زندگی می نماید ماهانه 169 یورو پرداخت می کند.

 

بورسیه های تحصیلی در کشور لهستان

با توجه به هزینه تحصیل و زندگی در لهستان دانشجویانی که بتوانند بورسیه تحصیلی اخذ کنند هزینه های تحصیلشان تامین می شود. بورسیه های تحصیلی توسط دولت این کشور و یا توافق دو جانبه با سایر کشور ها تهیه می شود. همچنین کمک های مالی برای دانشجویان کشور های در حال توسعه در نظر گرفته شده است و برخی از بورسیه ها مربوط به رشته های تخصصی می باشد.

دانشحویان در طول تحصیل اجازه کار در مشاغل پاره وقت را دارند. که با کار می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. برای کار دانشجو نیازی به دریافت مجوز کار ندارد. اگر دانشجو به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد یافتن شغل برای او سخت خواهد بود.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در طول تحصیل به مقاله کار ضمن تحصیل در لهستان مراجعه کرده و مقاله را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت تهیه شده است را مطالعه نمایید.

 

هزینه رستوران ها در کشور لهستان

در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان می تواند به بررسی هزینه های مربوط به رستوران ها در این کشور پرداخت. در ادامه به هزینه برخی از این رستوران ها اشاره خواهیم کرد:

 

هزینه های رستوران

 

مبلغ

هزینه غذا در رستوران معمولی – 1 وعده 20 زلوتی
هزینه غذا برای دو نفر در رستوران متوسط – 3 وعده 100 زلوتی
هزینه غذا در رستوران مک دونالد – 1 وعده 16 زلوتی
هزینه کاپوچینو 7.26 زلوتی
هزینه نوشابه – بطری 0.33 لیتری 3.57 زلوتی
هزینه آب – بطری 0.33 لیتری 2.69 زلوتی

 

هزینه های مواد غذایی

در ادامه به بررسی هزینه های مربوط به برخی از مواد غذایی در کشور لهستان می پردازیم.

 

نوع مواد غذایی

 

مبلغ

هزینه شیر – 1 لیتر 2.46 زلوتی
هزینه یک قرص نان سفید – 500 گرمی 2.61 زلوتی
هزینه برنج – 1 کیلو گرم 3.37 زلوتی
هزینه یک شانه تخم مرغ – 12 عدد 6.20 زلوتی
پنیر محلی – 1 کیلوگرم 21.71 زلوتی
سینه مرغ بدون استخوان و پوست – 1 کیلو گرم 15.53 زلوتی
گوشت گاو – 1 کیلوگرم 31.70 زلوتی
سیب – 1 کیلوگرمی 2.65 زلوتی
موز – 1 کیلوگرم 4.31 زلوتی
پرتغال – 1 کیلو گرم 4.42 زلوتی
گوجه فرنگی – 1 کیلو گرم 4.72 زلوتی
سیب زمینی – 1 کیلو گرم 1.62 زلوتی
پیاز – 1 کیلوگرم 1.86 زلوتی
کاهو – 1 عدد 2.57 زلوتی
آب – بطری 1.5 لیتری 1.85 زلوتی
پاکت سیگار – 1 عدد 15 زلوتی

 

جهت مطالعه بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی مقاله هزینه زندگی در لهستان را مطالعه نمایید.

هزینه های حمل و نقل

اگر بخواهیم هزینه های حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی در این کشور را بررسی نماییم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 

نوع حمل و نقل

 

مبلغ

هزینه حمل و نقل داخلی – بلیط 1 طرفه 3.40 زلوتی
هزینه بلیط ماهانه 100 زلوتی
هزینه مربوط به مبدأ تاکسی 6 زلوتی
هزینه 1 کیلومتر مسافت تاکسی 2.20 زلوتی
هزینه انتظار یک ساعته تاکسی 35 زلوتی
هزینه بنزین – 1 لیتر 4.70 زلوتی

 

در این مقاله سعی بر آن بود که مطالبی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان در اختیار متقاضیان قرار داده شود. پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت جهت انتخاب دانشگاه و مسکن برای زندگی با مشاوران مهاجرتی مشورت نمایید. مشاوران و کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند با توجه به شرایط شما بهترین راه را در اختیار شما متقاضیان قرار دهند.

همچنین می توانید مقالاتی مثل: شرایط مهاجرت به لهستان، اقامت لهستان و مهاجرت به لهستان را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

یک دیدگاه برای “هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

 1. ارشیا گفت:

  آیا لهستان جزو ناحیه شنگن اروپاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یک =