شرایط لهستان

هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان را در سال 2021 دارند باید از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان اطلاع داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند در باب هزینه تحصیل و زندگی در لهستان اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید. کشور لهستان کشوری است در قاره اروپا که دارای اقتصادی پایدار و با ثبات می باشد، هزینه ماهانه زندگی در این کشور اروپایی مبلغی بین 450€ تا 650€ (یورو) می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه و منطقه زندگی متفاوت می باشد پس باید قبل از اقدام برای انتخاب دانشگاه و مهاجرت اطلاعات لازم را به دست آورند. به عنوان مثال در شهرهای بزرگی مثل ورشو و یا کراکوف هزینه های ماهانه زندگی مبلغی بین 500€ تا 850€ (یورو) می باشد.

 • چرا تحصیل در لهستان مناسب است؟
 • آیا تحصیل در لهستان می تواند برای دانشجویان بین المللی مناسب باشد؟
 • مزایای تحصیل در لهستان چیست؟
 • هزینه تحصیل در لهستان چه مقدار است؟
 • شرایط کار دانشجویان ضمن تحصیل در لهستان چگونه است؟

میزان هزینه تحصیل و زندگی در لهستان در 2021

در کشور لهستان تعدادی از دانشگاه های قدیمی وجود دارد که جزء دانشگاه های کهن در دنیا می باشند. بیش از 400 دانشگاه در این کشور وجود دارد که سالانه بیش از یک میلیون نفر در این دانشگاه ها مشغول به ادامه تحصیل هستند. هزینه تحصیل در این کشور با توجه به میانگین هزینه ها در کشورهای اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد. شهروندان لهستانی که در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل می کنند شهریه ای پرداخت نمی کنند. اما دانشجویان خارجی و بین المللی باید با توجه به دانشگاه انتخابی شهریه بپردازند، دانشگاه هایی که در لهستان دارای کمترین شهریه می باشند به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه صنعتی ورشو
 • دانشگاه فناوری اطلاعات و مدیریت
 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان
 • دانشگاه تکنولوژی پوزنان
 • دانشگاه پزشکی لودز

همچنین هزینه های برخی از دوره های تحصیلی نیز کم می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

پارامتر میزان هزینه به یورو
هزینه تحصیل در دوره لیسانس، فوق لیسانس و مطالعه حرفه ای €2000
هزینه تحصیل در دوره دکتری و دوره های تخصصی و حرفه ای €3000

هزینه های مربوط به اقامت لهستان

برای آگاهی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان دانشجو باید از هزینه های مربوط به اقامت در این کشور نیز آگاهی داشته باشد. می توان گفت 37% از هزینه های ماهانه زندگی مربوط به هزینه های مسکن می باشد، در نتیجه هزینه های مربوط به مسکن مهم می باشد. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به میانگین کشورهای اروپایی بیشتر می باشد، متقاضی باید ماهانه مبلغی بین 200€ تا 300€ (یورو) بپردازد که این هزینه با توجه به نوع مسکن متفاوت می باشد. آپارتمان های خصوصی استانداردهای بهتری نسبت به سایر آپارتمان ها دارند.

در محوطه دانشگاه مسکنی برای دانشجویان تهیه نشده است تنها 12% از دانشجویان از خوابگاه های دانشجویی استفاده می کنند. هزینه اجاره آپارتمان البته بیشتر از خوابگاه است و در سال 2021 به شرح جدول ذیل می باشد:

نوع آپارتمان حدود اجاره بهای ماهانه (یورو)
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر €501
آپارتمان 1 خوابه در اطراف شهر €390
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر €890
آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر €686

رستوران ها در هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

بورسیه های تحصیلی در کشور لهستان

با توجه به هزینه تحصیل و زندگی در لهستان دانشجویانی که بتوانند بورسیه تحصیلی اخذ کنند هزینه های تحصیلشان تامین می شود. بورسیه های تحصیلی توسط دولت این کشور و یا توافق دو جانبه با سایر کشورها تهیه می شود. همچنین کمک های مالی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته شده است و برخی از بورسیه ها مربوط به رشته های تخصصی می باشد.

دانشحویان در طول تحصیل اجازه کار در مشاغل پاره وقت را دارند. که با کار می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. برای کار دانشجو نیازی به دریافت مجوز کار ندارد. اگر دانشجو به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد یافتن شغل برای او سخت خواهد بود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در طول تحصیل به مقاله کار ضمن تحصیل در لهستان مراجعه کرده و مقاله را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است را مطالعه نمایید.

رستوران ها در هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان می تواند به بررسی هزینه های مربوط به رستوران ها در این کشور پرداخت. در ادامه به هزینه برخی از این رستوران ها اشاره خواهیم کرد:

هزینه های رستوران مبلغ (یورو)
هزینه غذا در رستوران معمولی – 1 وعده €5.45
هزینه غذا برای دو نفر در رستوران متوسط – 3 وعده €26.18
هزینه غذا در رستوران مک دونالد – 1 وعده €4.58
هزینه کاپوچینو €2.04
هزینه نوشابه – بطری 0.33 لیتری €0.99
هزینه آب – بطری 0.33 لیتری €0.80

هزینه های مواد غذایی در لهستان

در ادامه به بررسی هزینه های مربوط به برخی از مواد غذایی در کشور لهستان می پردازیم:

نوع مواد غذایی مبلغ (یورو)
هزینه شیر (یک لیتر) €0.60
هزینه یک قرص نان سفید 500 گرمی €0.75
هزینه برنج (یک کیلوگرم) €0.88
هزینه یک شانه تخم مرغ (12 عدد) €1.85
پنیر محلی (یک کیلوگرم) €5.69
سینه مرغ بدون استخوان و پوست (یک کیلوگرم) €3.83

در این مقاله سعی بر آن بود که مطالبی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لهستان در اختیار متقاضیان قرار داده شود. پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت جهت انتخاب دانشگاه و مسکن برای زندگی با مشاوران مهاجرتی مشورت نمایید. مشاوران و کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند با توجه به شرایط شما بهترین راه را در اختیار شما متقاضیان قرار دهند. همچنین می توانید مقالاتی مثل شرایط مهاجرت به لهستان، اقامت لهستان و مهاجرت به لهستان را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

 1. ارشیا گفت:

  آیا لهستان جزو ناحیه شنگن اروپاست؟

  1. یوشیتا گفت:

   بله عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.