شرایط لیتوانی

هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی

هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی

امروزه یکی از مواردی که در اقامت دائم متقاضیان و دانشجویان کشور لیتوانی حائز اهمیت است، هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی می باشد. چنانچه قصد در این کشور که در شمال شرقی اروپا واقع شده سکنه گزینید، ما در این مقاله گریزی بر هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی میزنیم تا شما آگاهی بیشتری در رابطه با هزینه های این کشور بدست آورید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه فراوانی که در زمینه مهاجرت دارد، سعی دارد تا مباحث مهم و اساسی را وب سایت خود قرار دهد.

 • هزینه زندگی یک نفر در لیتوانی طی سال 2021 چقدر است؟
 • آیا تحصیل در لیتوانی مقرون به صرفه است؟
 • مهم ترین مزایای تحصیل در لیتوانی چیست؟
 • بهترین رشته های تحصیلی در لیتوانی کدامند؟
 • هزینه تحصیل در لیتوانی به چه صورتی است؟

میزان هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی در 2021

هزینه های مربوط به تحصیل در کشور لیتوانی چیزی بالغ بر، 1000€ تا 5300€ (یورو) می باشد. بر اساس مقطعی که شما تحصیل می کنید هزینه های تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 2200€ تا 6500€ (یورو) در سال می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بین 7100€ تا 8500€ (یورو) در سال می باشد. با این که کشور لیتوانی یک کشور نسبتا ارزان برای مهاجرت و اقامت می باشد، اما جهت اجاره خانه در این کشور بایستی بیش از 5800€ (یورو) در سال پرداخت کنید. البته شهرهای کوچکتر در کشور لیتوانی دارای هزینه های کمتری جهت زندگی و رفع امرار معاش می باشند. به طوری که مجموع هزینه های زندگی در لیتوانی در شهرهای کوچک و بزرگ به ترتیب حدود 500€ و حدود 750€ (یورو) می باشد.

مزیت های تحصیل در دانشگاه های لیتوانی

از جمله رشته های در حال توسعه در کشور لیتوانی عبارتند از:

 • کارشناسان فناوری لیزر
 • اطلاعات و بیوتکنولوژی
 • معماری و هنر
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داشتن بیمه درمانی

دانشجویان می توانند در حین تحصیل کاری به عنوان کار پاره ووقت برای خود پیدا کنند. حداکثر ساعت کاری مجاز برای دانشجویان 20 ساعت در هفته می باشد. دانشجویان که از کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا یا سویس جهت تحصیل وارد کشور لیتوانی می شوند، به اجازه کار جهت انجام کار پاره وقت ندارند. دانشجویان خارجی برای دریافت اجازه کار حین تحصیل در کشور لیتوانی باید مجوزی از وزرات امور کار و امور اجتماعی دریافت کنند.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی

مدارک ویزای تحصیلی در کشور لیتوانی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی عبارتند از:

 • پاسپورت + گذرنامه نامه امضا شده (پاسپورت شما بایستی حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.) گذرنامه شما بایستی 2 صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه فرم درخواست اخذ ویزای تحصیلی در لیتوانی
 • عکس به اندازه 2*2
 • ارائه دعوت نامه رسمی از دانشگاهی که شما در آن پذیرش شده اید.

پردازش اطلاعات و مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی ممکن است که 1 الی 4 هفته بطول بیانجامد. از زمانی شما اقدام به درخواست ویزای تحصیلی می کنید تا دریافت ویزای تحصیلی ممکن است چیزی حدود 8 الی 9 هفته بطول بیانجامد.

شرایط تحصیل و زندگی در لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای مطرح اروپایی است که از سیستم بولونیا برای دانشگاه های خود استفاده می کند و بر اساس آن دانشجویان در 3 مقطع تحصیلی مجزا می توانند به تحصیل بپردازند و این شامل 3 سال تحصیل در مقطع کارشناسی، 2 سال کارشناسی ارشد و 3 سال دوره دکتری می شود. دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود می توانند در کشور لیتوانی اقامت موقت از طریق کار را دریافت کنند و پس از آن به فکر اقامت دائمی این کشور باشند. اقامتی که می تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و همچنین پاسپورت این کشور گردد.

برای دریافت اطلاعاتی در همین راستا به موضوع هزینه زندگی در لیتوانی مراجعه نمائید. چنانچه سوالات متداولی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی دارید می توانید با مشاوران و وکلای متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت مشاوره تلفنی درمیان بگذارید. چنانچه رضایت کافی از مشاوره تلفنی خود داشتنید، می توانید با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری از تجربیات مشاوران ما به صورت گسترده تر بهره مند شوید. در آخر به این نکته متذکر می شویم که شما می توانید سوالات و نظرتان خود را در رابطه با مقاله هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی در قسمت دیدگاه نظر که در قسمت اتنهای مقاله آمده است، ثبت کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می دهند، همچنین برای آگاهی از راه های مهاجرت به لیتوانی به لینک مربوطه مراجعه نمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.