شرایط مالتا

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

برای برنامه ریزی در امر مهاجرت دانشجویی، هزینه تحصیل و زندگی در مالتا یکی از اصلی ترین دغدغه های کسانی است که قصد تحصیل در مالتا را دارند. گرچه در سال گذشته مالتا آنطور که باید برای ایرانیان ویزا صادر نکرد اما باز هم این کشور در زمره کشورهای خوب منطقه شنگن محسوب می شود. هنگامی که فردی و خصوصا در سنین جوانی تصمیم به مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را می گیرد، به جهت تجربه نسبتا اندک خود از زندگی، ممکن است که بسیاری از مسائل را از قبل در نظر نگیرد.

  • میزان هزینه های وکالت برای مهاجرت به مالتا چه مقدار می باشد؟
  • آیا با انجام کار دانشجویی می توان هزینه زندگی در مالتا را تامین نمود؟

یکی از مهم ترین اموری که پیش از هر مهاجرتی باید لحاظ گردد، هزینه های فرد در کشور مقصد است. دانشجویی که به قصد تحصیل عازم کشور دیگر می شود لازم است که برآورد صحیحی از هزینه های خویش داشته باشد. این هزینه ها شامل چند مورد است که دو تا از اصلی ترین آنها هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی است. شما می توانید برای آگاهی از میزان هزینه های زندگی در کشورهای مختلف در بین مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به مطالعه این موضوعات بپردازید.

کشور مالتا یا جمهوری مالت

مالتا با آن که جزیره ای کوچک و نه چندان نام آشناست ولی به جهت جهشی که در این سالهای اخیر داشته است، توانسته جایگاه ویژه ای را به دست آورد و توجهات بسیاری را به خود جلب نماید، این کشور را با نام جمهوری مالت نیز معرفی می نمایند. تحصیل در مالتا یکی از زمینه هایی است که باعث رشد مهاجرت به این کشور گشته است. ما در این مقاله برآن هستیم تا هزینه تحصیل و زندگی در مالتا را به صورت مختصر و اجمالی مورد بررسی قرار دهیم تا متقاضیان تحصیل رایگان در اروپا و آن کشور، پیش از هر اقدامی از این پیش نیاز ضروری، اطلاع داشته باشند.

چرا تحصیل در مالتا؟

برای کسانی که می خواهند در اروپا زندگی کنند، با سفر هوایی آسان به شهرهایی مانند رم و پاریس مسافرت کنند، توانایی سفر آزادانه در منطقه اروپایی شنگن (بدون محدودیت) داشته باشند، دسترسی به مراقبتهای بهداشتی اروپایی با کیفیت بالا داشته باشند، اما همچنین می خواهند از تابش همیشگی آفتاب و آب و هوای گرم بهره مند گردند، مالتا بهترین گزینه است. همچنین هم اکنون لیست طولانی از پروژه ها در مالتا وجود دارد که اتحادیه اروپا در حال سرمایه گذاری در آنها می باشد و یا قصد سرمایه گذاری دارد. این پروژه ها مالتا را زیباتر، پاکیزه تر، سازمان یافته تر و جذاب تر برای گردشگری و اقامت در آن می گرداند.

مالتا همچنین دارای یک سیستم اتوبوس و کشتی گسترده و مقرون به صرفه است، بنابراین گر چه بسیاری از ساکنان تصمیم به داشتن یک ماشین دارند ولی ضروری نیست. مالتا را می توان بهشت مالیاتی برای صاحبان سرمایه دانست اساسا بسیاری از ثروتمندان در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا با سرمایه گذاری در این کشور از آن به مثابه دروازه ای به و از اتحادیه اروپایی استفاده می کنند.

این کشور دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عال بر اساس بالاترین استانداردهای آموزشی است که بعضا توسط موسسات بزرگ و سرشناسی آموزشی دنیا اداره می شوند. کشور مالتا متشکل از پنج جزیره است و تنها دو تای آنها دارای جمعیت قابل توجه هستند. شایان ذکر است که طرحی وجود دارد تا این دو جزیره توسط پلی به یکدیگر ارتباط داده شوند.

هزینه های تحصیل در مالتا در 2021

نخستین بخش از بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالتا مربوط به هزینه های تحصیل در مالتا است. در 2021 وزارت تحصیلات و اشتغال، دوره های مختلف برای بزرگسالان خارجی که مایل به یادگیری زبان مالتی و همچنین زبان انگلیسی و دیگر موضوعات حرفه ای است را ارائه می دهد. دوره های کوتاه و بلند متعددی برای کمک به کسانی که تحصیلات خود را متوقف کرده یا به سادگی می خواهند مهارت های جدید یاد بگیرند، توسعه یافته است. درخواست های پذیرش به صورت آنلاین، یا در وزارت آموزش، منطقه گریت سیژ رود (Great Siege Road)، فلوریانا (Floriana) یا اداره آموزش در ویکتوریا (Victoria)، گوزو (Gozo)، شورای محلی دریافت می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با آگاهی همه جانبه به زوایای مهاجرت و کشورهای مختلف، یاری دهنده شما در مهاجرت آگاهانه و موفق خواهند بود.

معافیت از پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

معافیت از هزینه های تحصیل در مالتا

افراد زیر ملزم به پرداخت هزینه هایی هستند که برای دوره های تحصیل در طول زندگی مانند هزینه تحصیل در ایتالیا انجام می شود. متقاضیانی که در یکی از دسته های بالا قرار نمی گیرند، هزینه ای را که دو برابر آن است، پرداخت می کنند.

  • شهروندان مالت
  • شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که به موجب مقررات اتحادیه اروپا و مقررات مربوط به جنبش آزاد کارگری مشروط به رفتار برابر با شهروندان مالتی در زمینه اشتغال هستند.
  • شهروندان هر کشور دیگری که به موجب درخواست به آن کشور از قوانین اتحادیه اروپا و مقررات مربوط به جنبش آزاد کارگران، برخوردار از رفتارهای برابر با شهروندان مالتی در امور مربوط به اشتغال هستند.
  • هر شخص دیگری که با توجه به روابط خانوادگی خود با اشخاص ذکر شده در بند الف، ب و یا نسبت به رفتارهای برابر با شهروندان مالتی در امور مربوط به اشتغال از لحاظ قانون و یا قوانین اتحادیه اروپا و معاهدات فوق الذکر برخوردار باشد.
  • اتباع کشورهای ثالث که تحت مقرره 4 مقررات وضع اقامت های بلندمدت سال 2006 میلادی، موفق به دریافت اقامت بلند مدت گردیده اند یا کسانی که تحت مقرره 18 (3) وابسته به مقررات احیای خانواده سال 2007 میلادی، همراه با اعضای خانواده اجازه اقامت یافته اند.

معافیت از پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

بزرگسالان مشمول لیست بالا تحت زیر عنوان “پرداخت” بالا واجد شرایط هستند و آنهایی که برای دوره های سواد آموزی پایه مهارت (مالتی و انگلیسی)، حسابداری (ریاضیات) و علم متقاضی می شوند. کسانی که دارای کارت ارشد شهروندان (Kartanzjan) هستند برای دوره اول خود چیزی نمی پردازند (با این حال تمام دوره های پس از درخواست در سال تحصیلی 2016-2017 باید پرداخت شود).

متقاضیانی که به دلایل اجتماعی اعلام می کنند که نمی توانند مبلغ مربوطه را پرداخت کنند، باید به صورت شخصی و نه از طریق سرویس آنلاین اعمال شوند. سپس آنها باید فرم لازم را پر کنند و امضا کنند که باید پس از مشورت با اداره خدمات اجتماعی تأیید و تصویب شود. متقاضیانی که معتقدند که حق تمدید معافیت را دارند، مجوز از سوی هیات مدیره در وزارت آموزش و پرورش صادر می شود. این معافیت باید قبل از شروع دوره بدست بیاید، در غیر این صورت پرداخت لازم خواهد بود. برای دریافت اطلاعات مرتبط با همین موضوع می توانید به مقاله تحصیل در مالتا رجوع نمائید.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

دومین بخش از بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالتا مربوط به هزینه های زندگی در مالتا است. همانطور که می دانید هزینه های زندگی به میزان زیادی به خود افراد و نوع زندگی آنها بستگی دارد. بطور میانگین می توان عددی در حدود 800€ تا 1200€ (یورو) در ماه را به ازای هر نفر در نظر گرفت. عمده ترین بخش تشکیل دهنده هزینه زندگی در مالتا هم اجاره مسکن است که در نمودار ذیل با توجه به قیمت های سال 2021 نشان داده شد است:

اجاره مسکن عمده ترین بخش تشکیل دهنده هزینه زندگی در مالتا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل و زندگی در مالتا و مهاجرت به مالتا با ما تماس بگیرید. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، دقیق ترین و صحیح ترین اطلاعات را در مسیرهای مختلف مهاجرتی در اختیار شما قرار می دهند و موفقیت شما را در این امر تضمین می نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *