شرایط پرتغال

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال

یک دانشجوی بین المللی با آگاهی از میزان هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال می تواند مهاجرت موفق را با آگاهی کامل از این مسائل داشته باشد. نیز از ملزومات اییکی از مواردی میباشد که در قدم اول برای مهاجرت به کشور پرتغال باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد. زیرا دارایی از شرایط مهم مهاجرت به کشورهای اروپایی می باشد که فرد متوجه شود آیا امکان تامین هزینه های خود را دارد یا خیر به همین ترتیب اگر شما هم تمایل به دانستن اطلاعاتی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال هستید با خواندن این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد، می توانید به اطلاعات زیادی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال دست یابید.

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه تحصیل در پرتغال چقدر است؟

در قسمت اول این مقاله، میتوان با مردم و همچنین فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شد و در نهایت در قسمت دوم این مقاله شرایط زندگی در این کشور را مورد نقد بررسی قرار می‌دهیم و همچنین از شرایط کار در این کشور و میزان هزینه زندگی در پرتغال در این کشور که در برگیرنده متوسط درآمد، میزان اجاره، و هزینه حمل و نقل و سایر هزینه ها را در بر می گیرد.

بررسی وضعیت اقتصادی کشور پرتغال

به دلیل رکود اقتصادی که در طی سالهای گذشته این کشور پشت سر گذاشته و منجر به خسارت و آسیب های زیادی شده و تعداد زیادی از نفراتی که در این کشور زندگی می کنند و هم چنین جوان هستند در این کشور با بحران کمبود شغل و بیکاری رو به رو می باشند و به همین علت است که این کشور از صندوق بین المللی پول و هم چنین از سازمان اتحادیه اروپا میتواند، کمک های مالی دریافت کنند.

بیان این نکته ضروری می باشد که دولت توانسته با وجود تدابیری برنامه توسعه دهنده ای در اقتصاد به کار گیرد، اما تا به حال نتوانسته از روشی خاص پیشروی کند و همین موضوع علت ناراحتی و همچنین نگرانی بیشتر مردم شده و توانسته شرایط زندگی کردن در این کشور را به چالش بکشاند.

بررسی میزان هزینه تحصیل در کشور پرتغال

به صورت کلی می توان گفت میزان شهریه دانشگاه‌ های دولتی در این کشور در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کم هزینه تر می باشد. البته ناگفته نماند که برخی از دانشگاه‌ ها که به صورت خصوصی اداره می شوند و با توجه به ارزیابی نمودن دانش آموزان این امکان وجود دارد که بعضی از دانش آموزان به میزان صددرصد از کل شهریه را تخفیف می گیرند.

هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی میانگین 3500 یورو در سال میباشد.

لازم به ذکر است که دانشگاه های دولتی موجود در این کشور به طور معمول شهریه را به صورت سالانه دریافت می کنند، اما بیشتر دانشگاه‌ هایی که به صورت خصوصی اداره می شود به این صورت نیستند و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه به صورت ماهیانه می باشند و همچنین ملزم به پرداخت قسمتی از میزان هزینه‌ی کل ترم می باشند.

رستوران در پرتغال

 • وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت  9 یورو
 • وعده غذایی ۲ نفره، رستوران متوسط 30 تا 40 یورو
 • هزینه ساندویچ مک دونالد 11 یورو
 • کاپوچینو 2 یورو
 • کوکاکولا / پپسی 2 یورو

مواد غذایی در پرتغال

شیر (۱ لیتر) 1 یورو

نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) 1.5 یورو

برنج سفید (۱ کیلوگرم) 4 یورو

تخم مرغ (۱۲ عدد) 2 یورو

پنیر محلی (۱ کیلوگرم) 9 یورو

سینه مرغ (۱ کیلوگرم) 7 یورو

گوشت گاو (۱ کیلوگرم)11 یورور

سیب (۱ کیلوگرم) 1.9 یورو

موز (۱ کیلوگرم) 2 یورو

پرتقال (۱ کیلوگرم) 1.50 یورو

گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) 1.5 یورو

سیب زمینی (۱ کیلوگرم) 1 یورو

پیاز (۱ کیلوگرم) 1 یورو

کاهو (۱ سر) 1 یورور

آب (بطری ۱٫۵ لیتر) 1 یورو

حمل و نقل در پرتغال

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) 1.5 یورو
 • بلیط ماهانه (استفاده معمول) 38 یورو
 • شروع تاکسی 3.5 یورو
 • تاکسی هر ۱ کیلومتر 1 یورو
 • تاکسی هر ۱ ساعت 20 یورو
 • بنزین (۱ لیتر) 1.5 یورو

هزینه های انرژی در پرتغال

عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85 یورو

۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه: 50 سنت

اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر ) 25 یورو

اجاره ماهانه منزل

 متراژ در پرتغال  قیمت به یورو
آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر  550 یورو
آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز 400 یورو
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر 950 یورو
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز  800 یورو

قیمت خرید آپارتمان

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 3400 یورو
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 2500 یورو

درآمد در پرتغال

میانگین حقوق ماهانه خالص 2400 یورو
نرخ بهره وام به درصد  1 (٪)، ۲۰ ساله

کاریابی در پرتغال

اگر چه میزان بیکاری در این کشور زیاد می باشد ولی بسیاری افراد به دنبال اخذ ویزای کاری در پرتغال هستند، با این حال روزنه هایی از امید و هم چنین بهبود وضعیت اوضاع اقتصادی در این کشور را میتوان پیدا نمود. در صورتی که فردی هم در پی شغل مناسب باشد، بهتر است که در گام اول به مطالعه ای هر چند به میزان کوتاه درباره شرایط زندگی در این کشور و کلیه قوانین و اجازه کار در این کشور و شغل هایی که در این کشور مورد نیاز می باشد و دارای در آمد بیشتر و نحوه جستجو کردن شغل در حوزه رشته تحصیلی مورد نظر بپردازد.

از جمله شغل هایی که دراین کشور بیشترین متقاضی را دارند عبارتند از: کلیه اشخاصی که در زمینه حسابداری به فعالیت می پردازند، کلیه اشخاصی که در زمینه نرم افزار و هم چنین در حوزه IT به فعالیت می پردازند و هم چنین کلیه اشخاصی که در رشته های مهندسی و فنی به تحصیل می پردازند.

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله به موضوع هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال علاقه مند مهاجرت به پرتغال شدید و تمایل به داشتن اطلاعات دقیق و جامع تر در رابطه با موضوع هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال هستید می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اطلاعات بیشتری در این زمینه و مهاجرت به پرتغال بهره مند شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =