شرایط چین

هزینه تحصیل و زندگی در چین

هزینه تحصیل و زندگی در چین

اگر قصد مهاجرت به کشور چین خصوصا از طریق تحصیل را دارید، آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی در چین پیش از اقدام بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مقاله قصد داریم به هزینه تحصیل و زندگی در چین و حدود قیمتی آن بپردازیم. آگاهی از هزینه زندگی در چین برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را از طرق مختلف دارند اهمیت بیشتری دارد. از این ‌رو موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر اینکه به پاسخگویی سوالات این عزیزان می پردازد مقاله هزینه تحصیل و زندگی در چین را جهت آگاهی بیشتر آنها ارائه نموده است.

  • چرا تحصیل در چین مقرون به صرفه است؟
  • هزینه یک سال تحصیل در چین چقدر است؟
  • چه عواملی بر شهریه دانشگاهی در چین تاثیر گذار است؟
  • آیا می توان در چین به صورت رایگان تحصیل کرد؟
  • شانس دریافت بورسیه تحصیلی چین چقدر است؟

میزان هزینه تحصیل و زندگی در چین

آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی برای متقاضیانی که می خواهند در این کشور اقامت داشته باشند از این رو نیز حائز اهمیت است که به برنامه ریزی آنها در جهت انتخاب کشور و بررسی مناسب بودن آن کشور برای متقاضی کمک می نماید. به طور کلی می توان گفت اطلاعات در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در تصمیم گیری متقاضیان برای مهاجرت به این کشور بسیار تاثیرگذار است. امکان مهاجرت و اقامت در کشور چین از طرق گوناگون از جمله تحصیل کار و غیره وجود دارد که هر کدام از این ها هزینه های خاص خود را دارد.

خوراک بخشی از هزینه تحصیل و زندگی در چین

هزینه های مربوط به خوراک در کشور چین عبارتند از:

شرح (هزینه (یوان
هزینه یک وعده غذا، در رستوران معمولی CNY20.00
هزینه یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط CNY150.00
هزینه یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد CNY35.00
کاپوچینو (ثابت) CNY25.87
نوشابه کوک/ پپسی (بطری 0.33 لیتری) CNY3.27
آب (بطری 0.33 لیتری) CNY2.11

برخی از مهم ترین هزینه های مربوط به بازار در کشور چین عبارتند از:

شرح (هزینه (یوان
شیر ( یک لیتری) CNY13.33
یک قرص نان سفید تازه (500 گرم) CNY10.94
برنج (سفید)، (یک کیلوگرم) CNY6.77
شانه تخم مرغ (12 عدد) CNY12.58
پنیر محلی (یک کیلوگرم) CNY91.08

حمل و نقل در چین

هزینه های مربوط به حمل و نقل در چین شامل موارد زیر میشود:

شرح هزینه (یوان)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی) CNY2.00
بلیط عبور ماهانه (قیمت ثابت) CNY120.00
مبداء تاکسی (تعرفه معمولی) CNY10.00
تاکسی یک کیلومتری (تعرفه معمولی) CNY2.40
تاکسی انتظار یک ساعته (تعرفه معمولی) CNY37.50
بنزین (یک لیتری) CNY7.02

محل اقامت از هزینه های تحصیل و زندگی در چین

محل اقامت از هزینه های تحصیل و زندگی در چین

هزینه های مربوط به اجاره ملک در کشور چین عبارتند از:

اجاره ملک هزینه (یوان)
آپارتمان ( یک خوابه) در مرکز شهر CNY3195
آپارتمان ( یک خوابه) خارج از مرکز CNY1915
آپارتمان ( 3 خوابه) در مرکز شهر CNY7015
آپارتمان ( 3 خوابه) خارج از مرکز CNY3985

هزینه تحصیل در چین در سال 2021

کشور چین دارای دانشگاه ها مطرح و معتبری با سطح علمی بالا می باشد. این ویژگی ها در شرایطی است که هزینه تحصیل در این کشور نرمال و حتی می توان گفت اندک می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به 3 مورد زیر وابسته می باشد: مقطع تحصیلی، دانشگاه انتخابی و رشته تحصیلی. البته متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان چینی دارند می توانند تقریبا بطور رایگان در این کشور تحصیل نمایند. از مزیت های مهاجرت تحصیلی به چین در سال 2021 علاوه بر پایین بودن سطح هزینه ها امکان اخذ بورسیه تحصیلی چین برای دانشجویان بین المللی واجد الشرایط وجود دارد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی چین

شهریه ای که دانشگاه های دولتی چین از دانشجویان دریافت می کنند٬ علی الخصوص در دوره هایی که به زبان چینی ارائه می شود٬ بسیار پایین است. چرا که دانشگاه های دولتی غالب کشورهای دنیا بودجه ای از دولت دریافت می کنند و دانشگاه های دولتی چین نیز از این قاعده مستثنی نیستند. منتهی با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی٬ میزان شهریه ای که باید به دانشگاه مورد نظر در چین پرداخت متفاوت خواهد بود. شهریه دانشگاه های دولتی چین در سال 2021 سالیانه بین 2500$ تا 10000$ (دلار آمریکا) می باشد.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین

دانشگاه های خصوصی چین برخلاف دانشگاه های دولتی بودجه از دولت دریافت نمی کنند در نتیجه شهریه ای که برای دانشجویان تعیین می کنند غالبا بسیار بالا است. علی الخصوص دانشگاه های آمریکایی که در چین نیز شعبه دارند٬ شهریه های بسیار سنگینی در نظر می گیرند که پرداخت آن برای همه مقدور نیست. به علاوه این که حتی کسانی که تمکن مالی کافی را دارند ترجیح می دهند با هزینه کم تر در کشورهای توسعه یافته تر و آزادتری مثل هلند٬‌ سوئد٬ کانادا و غیره تحصیل کنند. شهریه سالیانه دانشگاه های خصوصی چین حدودا 30000$ (دلار آمریکا) است هرچند در برخی گرایش های MBA به سالی 40000$ (دلار آمریکا) نیز می رسد.

امکان کار در چین وجود ندارد و دانشجویان در حین تحصیل در چین، اجازه کار دانشجویی یعنی کار موقت را ندارند. اصولا راه های زیادی برای مهاجرت به چین وجود دارد که هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود، راه مهاجرت را انتخاب نماید. متقاضیان بهتر است که با بررسی تخصصی شرایط خویش بتوانند بهترین راه را انتخاب نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعاتی برای علاقه مندان به زندگی در چین قرار داده است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *