شرایط بلاروس

هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس

هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس

برای مهاجرت و اخذ اقامت بلاروس، متقاضیان باید از هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس به طور کامل آگاه باشند تا خطرات احتمالی را کاهش دهند. از آنجا که اکثر متقاضیان به دنبال تحصیل در کشورهای کم هزینه هستند می توان گفت کشور بلاروس یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل می باشد و خوشبختانه اتباع ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور می توانند خیلی سریع و با شانس بالا اقدام نمایند. این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس طی سال 2021 است.

  • مهم ترین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور بلاروس کدامند؟
  • آیا تحصیل در بلاروس مقرون به صرفه است؟
  • آیا دانشجویان راهی برای کاهش هزینه های خود در بلاروس خواهند داشت؟
  • تحصیل در بلاروس چه شرایطی دارد؟

کشور بلاروس که به روسیه سفید معروف است در اروپای شرقی قرار دارد و همسایگان این کشور، کشورهای اوکراین، لهستان، لیتوانی و روسیه می ­باشند. هزینه تحصیل و زندگی در جمهوری بلاروس بسیار پایین و به عبارت دیگر حتی نیمه رایگان است. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور، شهر زیبای مینسک و زبان رسمی این کشور، بلاروسی یا زبان روسی می باشد. این کشور آب و هوایی سرد و معدل و تابستان­ هایی خنک دارد. جمهوری بلاروس اقتصاد با ثباتی دارد و واحد پول این کشور روبل می­ باشد.

هزینه­ دوره ­های پادفک کشور بلاروس در 2021

متقاضیان برای پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه­ های بلاروس در 2021، می­بایست در دوره­ های پیش دانشگاهی یا پاتفک شرکت نمایند. هزینه دوره ­های پیش دانشگاهی به صورت زیر می­ باشد:

نام دورهمیزان هزینه سالانه به دلار
دوره­ های پاتفک 9 ماهه به زبان روسی2300$
دوره ­های پاتفک 9 ماهه به زبان انگلیسی2800$

هزینه تحصیل در رشته علوم پزشکی بلاروس

متقاضی بعد از گذراندن دوره های پاتفک 9 ماهه قادر خواهد بود در امتحان ورودی دانشگاه های گوناگون شرکت نماید. هزینه دانشگاه­ های جمهوری بلاروس با توجه به رشته­ های مختلف، متفاوت است. مثلا در هزینه تحصیل در رشته­ های پزشکی به زبان روسی در حدود 4200$ (دلار آمریکا) در سال می باشد. متقاضیان در صورت تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی، می­ بایست هزینه­ ای در حدود 4500$ (دلار آمریکا) در سال را پرداخت نمایند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندان پزشکی نیز با هزینه تحصیل به زبان روسی تفاوت دارد. متقاضیان برای تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان روسی می­بایست هزینه ­ای در حدود 4500$ (دلار آمریکا) در سال پرداخت نمایند.

همچنین برای تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی می ­بایست هزینه ه­ای در حدود 4800$ (دلار آمریکا) در سال پرداخت نمایند. متقاضیان برای تحصیل در رشته داروسازی نیز به دو زبان انگلیسی و روسیه باید دو شهریه متفاوت پرداخت نمایند. برای تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی، 4300$ (دلار آمریکا) و برای تحصیل در این رشته به زبان روسی می­بایست 4000$ (دلار آمریکا) هزینه در سال پرداخت نمایند.

هزینه دوره تخصص در رشته­ پزشکی در بلاروس

متقاضیان در صورت تحصیل در دوره ­های تخصصی رشته دندان پزشکی می­ توانند به دو زبان انگلیسی و روسی مشغول به تحصیل شوند. متقاضیان برای تحصیل در تخصص دندان پزشکی به زبان انگلیسی، باید هزینه ه­ایی در حدود 4000$ الی 4500$ (دلار آمریکا) در سال به عنوان شهریه پرداخت نمایند. همچنین برای گذراندن دوره ­های تخصص دندان پزشکی به زبان روسی، هزینه تحصیل در حدود 3500$ الی 4000$ (دلار آمریکا) در سال خواهد بود. متقاضیان برای تحصیل در مقطع تخصصی رشته پزشکی به زبان انگلیسی می­بایست اقدام به پرداخت هزینه ه­ای در حدود 3000$ الی 5000$ (دلار آمریکا) در سال نمایند. اگر متقاضیان بخواهند این دوره را به زبان روسی بگذرانند، هزینه تحصیل آنها در حدود 2000$ الی 4000$ (دلار آمریکا) در سال خواهد بود.

هزینه تحصیل مهندسی و زندگی در کشور بلاروس

هزینه تحصیل مهندسی و زندگی در کشور بلاروس

در جمهوری بلاروس، هزینه و مخارج تحصیل در رشته­ های مهندسی دانشگاه­ ها به زبان تحصیل بستگی دارد. به عنوان نمونه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته­ ها در حدود 3000$ الی 3500$ (دلار آمریکا) در سال می ­باشد. اما هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به زبان روسی در حدود 2500$ الی 3000$ (دلار آمریکا) در سال خواهد بود. هزینه تحصیل رشته معماری به زبان روسی در حدود 2500$ الی 3500$ (دلار آمریکا) در سال می­ باشد. هزینه تحصیل در رشته های علوم انسانی به زبان انگلیسی، هزینه ه­ای در حدود 2000$ الی 3800$ (دلار آمریکا) در سال خواهند داشت. همچنین هزینه تحصیل در این رشته به زبان روسی در حدود 1600$ الی 2600$ (دلار آمریکا) در سال می ­باشد. در ادامه مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس، اکنون به بررسی هزینه ­های زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس

هزینه زندگی در جمهوری بلاروس مثل اکثر کشورها به سبک زندگی متقاضی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه زندگی در این کشور به شرح زیر می­ باشد: هزینه زندگی متقاضی در یک ماه، در حدود 350$ الی 400$ (دلار آمریکا) می ­باشد. این هزینه یک هزینه کلی است و باتوجه به سبک زندگی افراد ممکن است این هزینه، 50$ (دلار آمریکا) کم یا زیاد شود. هزینه خرید اتومبیل در کشور بلاروس بسیار ارزان تر از کشور ایران و معادل قیمت جهانی است. هزینه خورد و خوراک در جمهوری بلاروس نیز بسیار ارزان می­ باشد. برای خدمات درمانی مانند ویزیت دکتر عمومی نیاز به پرداخت هیچ هزینه ­ای ندارید و رایگان می ­باشد اما برای خرید دارو باید اقدام به پرداخت هزینه نمائید.

بررسی کلی هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس

به طور کلی می ­توان گفت که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار به صرفه و پایین می­ باشد. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه­ های معتبر بلاروس که یک کشور اروپایی محسوب می ­شود برخلاف برخی کشورها نیاز به پرداخت شهریه ­های سنگین ندارند. هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس بسیار مناسب است و به همین دلیل یک از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت به بلاروس محسوب می ­شود. به عنوان نمونه تحصیل در رشته­ های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی با توجه به هزینه ارزان و به صرفه متقاضیان زیادی دارد.

برای متقاضی و شخص مهاجر اطلاع از هزینه­ های زندگی در یک کشور امری بسیار مهم می­ باشد. اطلاع از هزینه­ های زندگی و تحصیل کشور مورد نظر برای مهاجرت می ­تواند به وی کمک شایانی نماید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات برتر در باب اخذ پذیرش و ویزای می باشد. در این مقاله سعی و تلاش بر در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در باب هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس می باشد. در راستای اخذ اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور به لینک مربوطه مراجعه نمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *