هزینه زندگی در کره جنوبی

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

از نکات مهم برای متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور کره جنوبی را دارند، هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی می باشد. افرادی که می خواهند در دانشگاه های معتبر این کشور مشغول به ادامه تحصیل شوند، هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. و اطلاعات لازم را پیش از انجام اقدامات لازم به دست میاورند. موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت سعی دارد اطلاعاتی در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی در اختیار متقاضیان قرار دهد تا با اطلاع کامل در این رابطه به این کشور مهاجرت کرده و تحصیلات خود را تکمیل کنند.

شرایط تحصیل در کشور کره جنوبی

در کشور کره جنوبی نظام آموزشی به چهار مقطع پیش دبستانی، دبستان، متوسطه و دانشگاهی تقسیم می شود. آموزش ابتدایی در این کشور از سن شش سالگی شروع می شود. دانش آموزان باید به مدت 6 سال در این مقطع تحصیلی، مشغول به تحصیل باشند. برای تحصیل در مقطع متوسطه نیز دانش آموزان باید 6 سال مشغول به تحصیل باشند. بعد از گذراندن این دوره دانش آموزان وارد مقطع پیش دانشگاهی می شوند.

دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه، باید به مدت چهار سال در مقطع کارشناسی تحصیل کنند. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 2 تا 3 سال می باشد و مدت در نظر گرفته شده برای تحصیل در مقطع دکتری 3 تا 4 سال می باشد که با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است. در دانشگاه های کره جنوبی دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی دانشجو باید مدرک زبان ارائه دهد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد.

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

همان طور که اشاره کردیم در این مقاله به بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی می پردازیم. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی در مقطع کارشناسی دانشجو باید مبلغ 3000 تا 4000 $ پرداخت نماید، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های خصوصی دانشجویان باید مبلغ 3800 تا 6000 $ پرداخت نمایند. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور کره جنوبی متقاضیان باید در مقطع کارشناسی شهریه ای بالغ بر 2000 تا 4400 $ بپردازند، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو مبلغ 3800 تا 6000 $ باید پرداخت نماید.

برگزاری دوره های زبان در کره جنوبی

دانشجویان می توانند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند، برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک می باشد. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند پیش از شروع سال تحصیلی در دوره های زبان در نظر گرفته شده شرکت نمایند. دانشجویان در طول سال تحصیلی نیز می توانند در دوره های تقویت زبان انگلیسی نیز شرکت نمایند. مدت تحصیل در دوره های در نظر گرفته شده 1 ماه می باشد. برای گذراندن این دوره ها دانشجویان باید مبلغ 800 $ بپردازند. دوره های زبان کره ای نیز در این کشور برگزار می شود که این دوره ها 90 روزه می باشند و متقاضیان باید مبلغی بین 1000 تا 1500 $ پرداخت کنند.

هزینه رستوران در کشور کره جنوبی

برای بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی، قصد داریم در این بخش به بررسی هزینه های رستوران در این کشور بپردازیم.

هزینه های رستوران مبلغ
هزینه یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 6.06 €
هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط 32.99 €
هزینه یک وعده غذا در رستوران مک دونالد 4.54 €
هزینه کاپوچینو 3.57 €
هزینه یک بطری آب 0.33 لیتری 0.64 €
هزینه نوشابه بطری 0.33 لیتری 1.14 €

هزینه های اقلام مصرفی در کره جنوبی

یکی دیگر از هزینه های زندگی که بسیار مهم می باشد، هزینه های اقلام مصرفی در کشور کره جنوبی می باشد.

نوع اقلام مصرفی مبلغ
هزینه یک لیتر شیر 1.87 €
هزینه نان سفید 500 گرمی 2.99 €
هزینه 1 کیلوگرم برنج سفید 3.40 €
هزینه یک شانه تخم مرغ 12 عددی 2.84 €
هزینه 1 کیلوگرم پنیر محلی 14.15 €
هزینه 1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان بدون پوست 7.60 €
هزینه 1 کیلوگرم گوشت گاو 19.22 €
هزینه 1 کیلوگرم سیب 5.77 €
هزینه 1 کیلوگرم موز 3.60 €
هزینه 1 کیلوگرم پرتغال 5.48 €
هزینه 1 کیلوگرم گوجه فرنگی 4.71 €
هزینه 1 کیلوگرم سیب زمینی 2.88 €
هزینه 1 کیلوگرم پیاز 2.51 €
هزینه 1 سر کاهو 1.94 €
هزینه بطری آب 1.5 لیتری 0.99 €
هزینه 1 پاکت سیگار 3.41 €

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

هزینه های اجاره و خرید مسکن در کره جنوبی

یکی از هزینه های بسیار مهم در این کشور، هزینه اجاره مسکن در شهر های کشور کره می باشد. هزینه های خانه با توجه به نوع و منطقه خانه متفاوت می باشد. در ادامه به برخی از هزینه های اجاره مسکن در این کشور اشاره خواهیم کرد:

  • جهت اجازه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر متقاضی باید مبلغ 674.26 € بپردازد.
  • جهت اجاره یک خوابه در خارج از مرکز شهر افراد باید مبلغ 399.30 € پرداخت نمایند.
  • جهت اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر فرد باید مبلغ 2039.09 € پرداخت نماید.
  • جهت اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر متقاضی باید مبلغ 1150.99 € بپردازد.

افرادی که قصد دارند در این کشور مسکنی خریداری نمایند باید بدانند که هزینه های خرید خانه در مرکز شهر گران تر می باشد. برای خرید خانه در مرکز شهر متقاضیان باید بابت هر متر مربع خانه مبلغ 10813.73 € پرداخت نمایند. برای خرید خانه در خارج از مرکز شهر فرد باید بابت هر متر مربع خانه مبلغ 5823.62 € پرداخت نماید.

هزینه های حمل و نقل در کره جنوبی

هزینه های حمل و نقل نیز یکی از مخارج مهم می باشد. در این کشور وسایل حمل و نقل عمومی پیشرفته ای وجود دارد. هزینه های حمل و نقل با وسایل عمومی به شرح ذیل می باشد.

وسایل حمل و نقل مبلغ
هزینه بلیط یک طرفه 0.95 €
هزینه بلیط برای عبور و مرور ماهانه 41.64 €
هزینه استفاده از تاکسی 2.27 €
هزینه استفاده از تاکسی برای یک کیلومتر 0.61 €
هزینه 1 ساعت انتظار تاکسی 7.80 €
هزینه هر یک لیتر بنزین 1.18 €

در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی ارائه داده شد. اگر پاسخ سوالات خود را در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی دریافت نکرده اید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید، همچنین می توانید با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقاله تحصیل در کره جنوبی را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =