مهاجرت تحصیلی اتریش

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

اتریش در سالهای اخیر به یکی از مقاصد مهاجرتی جهت تحصیل پزشکی تبدیل شده است، اطلاع از هزینه تحصیل پزشکی در اتریش برای متقاضیان بین المللی ضروری است. تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور اتریش همراه با مزایایی است که می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی، تحصیل در دانشگاه های برتر با رتبه جهانی زیر 50، امکان تحصیل رایگان، امکان یادگیری زبان آلمانی در دوره های آموزشی در نظر گرفته شده و امکان اقامت پس از تحصیل و ورود به بازار کسب و کار اشاره کرد. در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است می توانید اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی و هزینه تحصیل پزشکی در اتریش کسب کنید.

  • کار در اتریش به عنوان پزشک چگونه آسان می شود؟
  • آیا دانشگاه های پزشکی اتریش نیز رایگان هستند؟
  • چگونه می توان از بورسیه تحصیلی دانشگاه های اتریش استفاده کرد؟
  • مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی چگونه ممکن می شود؟

شرایط تحصیل پزشکی در کشور اتریش

ایرانیانی که دانشگاه های پزشکی اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند باید در کنکور سراسری برگزار شده در ایران قبول شوند تا بتوانند پذیرش دانشگاه های اتریش را کسب کنند. دانشجویانی که رتبه آن ها برای پذیرش دانشگاه های سراسری روزانه باشد می توانند به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنند. از آنجایی که رشته تحصیلی پزشکی جزء رشته های پر مخاطب و پر متقاضی در اتریش می باشد و دانشجویان زیادی تلاش می کنند پذیرش دانشگاه مورد نظر را کسب کنند، باید برای اخذ پذیرش در آزمون ورودی شرکت کنند. مواد امتحانی آزمون ورودی شامل: زبان، هوش و علوم پایه می شود افرادی که موفق شوند نمرات بالایی در این آزمون کسب کنند می توانند پذیرش دانشگاه را کسب کنند و سال تحصیلی را آغاز کنند.

دانشجویان می توانند پیش از شرکت در آزمون در دوره های آماده سازی که طول مدت آن بین 1 الی 1.5 سال است شرکت کنند، دروس ارائه شده در این دوره عبارتند از: شیمی، هوش، فیزیک، زیست شناسی، زبان آلمانی و ریاضی. یکی دیگر از راه های اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی اتریش این است که متقاضی در دوره های برگزار شده در کالج و مدارس شرکت کند و پس از پایان دوره اقدامات لازم را در جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی انجام دهد.

بررسی هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا و کشور سوئیس رایگان است اما دانشجویان خارجی و بین المللی باید برای Foundation یا دوره آماده سازی شهریه پرداخت کنند علاوه بر این باید برای گذراندن هر دوره مبلغی بین 12000€ الی 14000€ (یورو) پرداخت کنند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان آلمانی را دارند اما به این زبان تسلط ندارند باید برای گذراندن دوره های آموزشی در نظر گرفته شده مبلغ 7700€ (یورو) پرداخت کنند. اگر پذیرش دانشگاه های دولتی این کشور را کسب کنید در واقع می توانید به صورت رایگان ادامه تحصیل دهید و تنها باید برای هر ترم تحصیلی مبلغ 430€ (یورو) بابت ثبت نام پرداخت کنید.

دانشجویان باید علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه زندگی در کشور اتریش را نیز در نظر داشته باشند، هزینه زندگی دانشجویی در کشور اتریش ماهانه بین 800€ الی 900€ (یورو) برآورد شده است که این مبلغ با توجه به منطقه ای که در آنجا ساکن هستید و سبک زندگی متغیر است. دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی درخشان و رزومه تحصیلی عالی هستند می توانند بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده در دانشگاه های پزشکی اتریش را دریافت کنند، بورسیه های تحصیلی ارائه شده معمولا هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه را پوشش می دهند و دانشجو می تواند به صورت رایگان تحصیل کند.

بررسی هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

اقامت پس از تحصیل پزشکی در اتریش

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار در زمینه پزشکی است، دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند برای ورود به بازار کسب و کار نیازی به معادل سازی مدرک تحصیلی ندارند اما اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید باید مدرک تحصیلی را معادل سازی کنید و در صورت نیاز در دوره های آموزشی شرکت کنید. دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند پس از گذراندن دوره تحصیلی در کشور اتریش مشغول به کار شوند به این منظور فرد باید پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد و پس از عقد قرارداد با کارفرمایی معتبر در این کشور اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار اتریش انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای کار این کشور پیشنهاد می کنیم مقاله شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان را مطالعه کنید.

در رابطه با حقوق و دستمزد پزشکان در کشور اتریش می توان گفت حقوق و دستمزد پزشکان با توجه به موقعیت شغلی فرد و سوابق تحصیلی بین 1640€ الی 16900€ (یورو) متغیر می باشد. در جدول زیر سعی داریم به میزان حقوق و دستمزد پزشکان در موقعیت های شغلی متفاوت اشاره کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه
متخصص قلب و عروق 15700€ (یورو)
پزشک بیهوشی 13000€ (یورو)
پزشک داخلی 11900€ (یورو)
روماتولوژی 10800€ (یورو)
متخصص زنان و زایمان 10300€ (یورو)
مدیر رادیولوژی 9630€ (یورو)
متخصص تغذیه 9120€ (یورو)
چشم پزشک 7410€ (یورو)
پزشک سالمندان 7180€ (یورو)
متخصص گوش، حلق و بینی 7050€ (یورو)

سوالات متداول در رابطه با هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش های پزشکی در موسسات آموزش عالی اتریش را دارند ممکن است سوالاتی در رابطه با شرایط تحصیل در این کشور مطرح شود که در ادامه به برخی از آن ها پاسخ می دهیم.

  • زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه های اتریش چیست؟ دانشجویان می توانند به زبان آلمانی و زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند.
  • مزیت تحصیل پزشکی در کشور اتریش چیست؟ اعتبار بالای مدارک تحصیلی ارائه شده از دانشگاه های پزشکی اتریش و امکان تحصیل رایگان با اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد.
  • شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور اتریش چیست؟ دانشجویان باید به زبان تحصیل انتخابی تسلط کامل داشته باشند، دارای مقاله و ژورنال های علمی معتبر باشند همچنین فرد باید دارای توصیه نامه از اساتید باشد.
  • طول مدت تحصیل رشته دندان پزشکی در دانشگاه های اتریش چقدر است؟ 6 سال
  • طول مدت تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های اتریش چقدر است؟ طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال و طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال می باشد که پس از گذشت این دو سال فرد می تواند مدرک پزشکی عمومی دریافت کند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی و هزینه تحصیل پزشکی در اتریش کسب کرده باشید، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط تحصیل پرستاری در دانشگاه های اتریش، مقاله تحصیل پرستاری در اتریش را مطالعه کنند. تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی پاسخ گویی به سوالات متقاضیان در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در اتریش و سایر کشورهای مورد نظر را دارند برای بهره مندی از مشاوره های تخصصی با ما در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  76  =  83