شرایط انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2023 موضوعی است که امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت در کشور انگلستان قرار می گیرد. سالانه بسیاری از افراد از روش های مختلفی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری وغیره به کشور انگلستان ورود می نمایند. یکی از مواردی که مورد توجه این افراد قرار می گیرد هزینه های مربوط به اقامت در این کشور می باشد. برآورد هزینه زندگی در انگلستان به صورت عام و هزینه زندگی دانشجویی در انگستان به صورت خاص جز مواردی است که دانشجویان باید مدنظر قرار دهند.

 • شرایط تحصیل در کشور انگلستان چیست؟
 • برای اپلای از انگلستان مدرک زبان باید در چه سطحی باشد؟
 • متوسط هزینه تحصیلی در دانشگاه های انگلستان چقدر است؟
 • متوسط هزینه زندگی دانشجویی در این کشور چقدر است؟
 • ارزانترین شهر انگلستان کدام شهرها است؟
 • گرانترین شهر دانشجویی انگلستان چیست؟
 • هزینه مسکن برای یک دانشجو در انگلستان چقدر است؟
 • بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان کدام است؟
 • آیا برای تامین مخارج زندگی، دانشجویان در انگلستان حق کار دارند

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای بی نظیر در باب اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان مفتخر به راهنمایی اشخاص متقاضی در این باب نیز می باشد.

شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در انگلستان

همواره نظام آموزش عالی انگلستان با نظام آموزشی آمریکا در تصاحب رتبه یک برترین سیستم آموزش عالی در جهان درحال رقابت هستند. چرا که هر دو کشور دارای بهترین دانشگاه های جهان هستند و کیفیت آموزشی در آنها حرف اول را می زند. در این کشور در حدود بیش از 300 دانشگاه دولتی و خصوصی دارند که طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهند.

با این توضیح دانشجویان برای شروع فرآیند پذیرش خود بایستی به وب سایت خدمات پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان (UCAS) مراجعه کنند. و با ارائه مدارک و اطلاعات خود در این سایت ثبت نام کنند. از جمله این مدارک نیز می توان به شناسنامه، پاسپورت ملی، توصیه نامه، مدرک زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی و کارنامه تحصیلی اشاره نمود. نکته مهم این است که در سایت UCAS هر دانشجو می توانند تا 5 دانشگاه انگلیسی را انتخاب بکند.

با این توضیح اصلی ترین شرایط پذیرش از دانشگاه های انگلستان از این قرار است:

اصلی ترین شرایط پذیرش از دانشگاه های انگلستان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان 2023

همان طوری که در مطالب فوق هم گفته شد، برای اپلای از دانشگاه های انگلستان تامین کلیه شرایط زیر از طرف دانشجوی متقاضی ضروری است:

شرایط اپلای از دانشگاه های انگلستان

پس از پایان فرآیند پذیرش از دانشگاه پزشکی انگلستان، دانشجویان بین المللی می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. به تازگی این ویزا با عنوان ویزای مسیر دانشجو یا student route شناخته می شود. و مخصوص دانشجویان خارجی است که قصد تحصیل فول- تایم در دانشگاه های کشور انگلستان را دارند. این ویزا نیز در قالب سیستم امتیاز محور (PBS) به دانشجویان بین المللی اعطاء می شود.

در ادامه از مدارک مورد نیاز به منظور درخواست ویزای تحصیلی انگلستان 2023 نیز می توان به مدارک زیر اشاره نمود:

 • گذرنامه ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست تکمیلی ویزای تحصیلی انگلستان
 • گواهی پذیرش تحصیلی (CAS) از دانشگاه مربوطه
 • مدرک دانش زبان انگلیسی IELTS با حداقل نمره 5.5 یا در سطح B2
 • تاییدیه تمکن مالی کافی ماهیانه در حدود £ 1334 (پوند) برای دوره های تحصیلی در لندن و حدود £ 1023 (پوند) برای دوره های تحصیلی خارج از لندن
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • رضایت نامه برای متقاضیان زیر 18 سال
 • گواهی تست منفی بیماری سل
 • هزینه ویزای تحصیلی کشور انگلستان به مقدار £ 348 (پوند)

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در 2023

با توجه به اینکه محل اقامت فرد در کشور انگلستان بخش قابل توجهی از درآمد فرد را به خود اختصاص می دهد یکی از مهمترین موضوعات در بحث هزینه ها طی سال 2023، هزینه مربوط به محل اقامت متقاضی می باشد. در شهر لندن انگلستان اجاره یا خرید ملک نسبت به سایر شهرها نظیر منچستر، بیرمنگام، لیدز و غیره گران تر بوده و برای متقاضیان پر هزینه تر می باشد. همچنین هزینه ها نسبت به مرکز یا خارج از شهر و همین طور متراژ ملک متفاوت می باشد. زندگی در انگلستان برای یک نفر ماهانه بین 1000£ تا 1300£ (پوند) هزینه دربردارد.

اجاره و هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

اجاره مسکن و تامین خوراک بیشترین بخش هزینه های زندگی در انگلستان را به خود اختصاص داده اند. به طور میانگین هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر انگلیس بین 470£ تا 1620£ (پوند) و خارج از شهر انگلیس بین 425£ تا 1250£ (پوند) می باشد که در صورتی که متراژ ملک بیشتر باشد این هزینه بیشتر خواهد شد. بر اساس میانگین اعلام شده در سال 2023 این هزینه در شهر لندن بالای 1500£ (پوند) برآورد شده است.

هزینه خرید هر متر مربع از ملک در مرکز شهر بین 2000£ الی 11000£ (پوند) و خارج از شهر بین 1500£ تا 6000£ (پوند) می باشد. علاوه بر هزینه ملک، هزینه های جانبی نظیر هزینه آب و برق و سیستم های گرمایشی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد که به صورت میانگین بین 69£ تا 300£ (پوند) در ماه هزینه خواهد داشت. میزان این هزینه ها بستگی به چگونگی مصرف، تعداد افرادی که در منزل اقامت دارند و متراژ خانه یا آپارتمان دارد.

حمل و نقل در انگلستان

قیمت خرید و نگهداری خودرو در کشور انگلستان بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد اما به دلیل نوسانات موجود در قیمت بنزین از خرید خودرو در کشور انگلیس استقبال نمی شود، در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می دهند از وسایل نقله عمومی استفاده کنند. شهر لندن به عنوان شهری که جامع ترین شبکه حمل و نقل عمومی این کشور را دارا است که کرایه های گران تری را نسبت به سایر شهرها دارد. هزینه بلیط مترو در این کشور معادل 2.5£ (پوند) و هزینه تاکسی تا یک کیلومتر بین 1.8£ تا 3£ (پوند) می باشد که بسته به شهر متفاوت است. بهتر است در مورد نحوه زندگی در کشور انگلستان در ادامه مقاله مهاجرت به انگلستان را نیز مطالعه نمایید.

بیمه در کشور انگلستان

مراقبت های بهداشتی در کشور انگلستان به علت موافقت نامه های بهداشتی امضا شده به صورت رایگان در اختیار شهروندان کشور بریتانیا و مهاجرین کشورهای استرالیا، نیوزیلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار می گیرد. افرادی که به صورت قانونی بیش از یک سال در کشور انگلستان سکونت می نمایند، می توانند از حقوق مربوط به مراقبت های رایگان در این کشور بهره مند گردند. امکان بهره مندی از خدمات بهداشتی خصوصی برای کسانی که از خدمات بهداشتی رایگان استفاده نمی کنند وجود دارد و متقاضیان بسته به وضعیت سلامت و نوع خدمات بهداشتی با پرداخت هزینه می توانند از خدمات بهداشتی خصوصی استفاده نمایند.

تغذیه در هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه پزشکی در انگلستان بدون بیمه

در صورت داشتن بیمه تمامی هزینه ها، حتی جراحی های سنگین، برای افراد رایگان خواهند بود. در غیر این صورت باید مبالغی را بپردازند هر چند در مقایسه با سطح درآمد در انگلستان پایین است. بعضی از این عبارت هستند از: هزینه معاینه پزشک خصوصی از 70£ (پوند) شروع شده و قیمت دارو بسته به نوع آن متفاوت است. به طور مثال قیمت یک جعبه آنتی بیوتیک 8£ (پوند) و یک رول قرص سرماخوردگی 3£ (پوند) می باشد. کسانی که قصد دارند در انگلستان وضع حمل کنند هم برای زایمان طبیعی حدودا 2300£ (پوند) و برای سزارین 4300£ (پوند) می پردازند.

تغذیه در هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

اطلاع از هزینه های مواد غذایی و خوراک یکی از موارد اصلی در برآورد هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان محسوب می گردد. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت برای یک نفر معادل 12£ (پوند) و برای 2 نفر در یک رستوران متوسط معادل 45£ (پوند) محاسبه می شود. هزینه مک دونالد یا یک غذای مشابه در کشور انگلستان معادل 5£ (پوند) می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان شامل برخی از هزینه های مواد غذایی نیز می شود که عبارت اند از:

اقلامهزینه به پوند
هزینه یک بطری آب£0.95
هزینه یک لیتر شیر£0.92
هزینه یک کیلوگرم برنج£1.1
هزینه یک شانه تخم مرغ£1.94

میزان هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

همان طور که بیان شد هزینه زندگی انگلستان و در شهر لندن نسبت به سایر شهرهای کشور انگلستان بالاتر می باشد و افرادی که در این شهر زندگی می کنند باید برآورد مناسبی از میزان هزینه های خود پیش از سفر داشته باشند. هزینه زندگی در شهر لندن بسته به سبک زندگی فرد متفاوت بوده و بین 1000£ الی 1500£ (پوند) برآورد شده است. این هزینه برای یک نفر در خارج از لندن و سایر شهرها بین 800£ تا 1000£ (پوند) متغیر می باشد. میانگین حقوق ماهیانه در این کشور پس از کسر مالیات معادل 2614£ (پوند) می باشد که می تواند هزینه های مربوط به زندگی متقاضیان را جبران نماید. با این حال مقاله مربوط به اقامت دائم انگلستان نیز می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

تحصیل در انگلستان در 2023

تحصیل در انگلستان در 2023 فرصتی عالی در باب مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور منحصر به فرد می باشد که در سطح جهان مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار گرفته است. قرار گیری دانشگاه های مطرح دنیا و سیستم آموزش زبان انگلیسی باعث جذابیت ویزای تحصیلی انگلستان برای متقاضیان به خصوص رده سنی 18 سال شده است. تضمین کیفیت تحصیل در این کشور مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و حصول اطمینان در باب کیفیت آموزش بین المللی باعث تبدیل شدن این کشور به یک پایگاهی برتر در باب تحصیلات شده است.

هزینه تحصیل در انگلستان در 2023

تحصیل در انگلستان در 2023 فرصتی عالی در باب مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور منحصر به فرد می باشد که در سطح جهان مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار گرفته است. قرار گیری دانشگاه های مطرح دنیا و سیستم آموزش زبان انگلیسی باعث جذابیت ویزای تحصیلی انگلستان برای متقاضیان به خصوص رده سنی 18 سال شده است. تضمین کیفیت تحصیل در این کشور مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و حصول اطمینان در باب کیفیت آموزش بین المللی باعث تبدیل شدن این کشور به یک پایگاهی برتر در باب تحصیلات شده است. باید قبول کرد که هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بالاست. هزینه ای که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در کشور انگلستان متفاوت است. معمولا نیز سطح شهریه دانشجویان بین المللی خیلی بیشتر از دانشجویان انگلیسی است.

در قالب نمودار زیر می توان با سطح این هزینه در دانشگاه های انگلستان آشنا شد:

میزان هزینه در دانشگاه های انگلستان

این درحالی است که متوسط سطح شهریه های دانشجویان در دانشگاه های خصوصی انگلستان ممکن است از €5000 تا €35000 (یورو) متغیر باشد. و هزینه مذکور برای رشته های خاص مثل پزشکی و مدیریت در انگلستان ممکن است از این هم بیشتر باشد.

شهرهای دانشجویی انگلستان

شهرهای دانشجویی معروف و زیادی در کشور انگلستان وجود دارد که از آنجمله می توان به شهرهای زیر اشاره نمود:

 • لندن (London)
 • منچستر (Manchester)
 • بیرمنگام (Birmingham)
 • آکسفورد و کمبریج (Oxford and Cambridge)
 • ادینبورگ (Edinburgh)
 • گلاسگو، اسکاتلند (Glasgow، Scotland)

اما با توجه به وجود این تعداد شهر دانشجویی در کشور انگلستان، سوالی که مطرح می شود این است که گرانترین و ارزانترین شهر دانشجویی در این کشور کدامند. برای تعیین این شهرها در کشور انگلستان نیز می توان از شاخص هزینه زندگی در شهرهای انگلستان بهره گرفت. بر این مبنا و با در نظرگرفتن آمار نمودار زیر می توان گفت که شهر لندن گرانترین شهر و شهر ادینبورگ ارزانترین شهر دانشجویی حال حاضر کشور انگلستان به حساب می آید:

مقایسه شهرهای دانشجویی انگلستان از نظر شاخص هزینه زندگی

افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور انگلستان دارند از هر روشی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت و غیره بخواهند به این کشور ورود کنند هزینه زندگی خواهند داشت، حال دانشجویانی که اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نموده اند باید علاوه بر هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان، هزینه های مربوط به تحصیل را نیز در نظر گیرند. برای اطلاع از روش های مهاجرت به انگلستان متناسب با شرایط خود پیش از هر اقدامی از مشاوره حرفه ای با مشاورین متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شده و بهترین تصمیم را اخذ نمائید.

سوالات مهم در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

در کل مدیریت هزینه ها برای دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند بسیار مهم است و به همین دلیل نیز سوالات مکرری نیز در همین باب مطرح میشود:

 • نحوه اپلای از دانشگاه های انگلستان 2023 چگونه است؟ دانشجویان برای پذیرش بایستی در مهلت معین به وب سایت خدمات پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان (UCAS) مراجعه و مراحل پذیرش خود را طی کنند.
 • شروط پذیرش از دانشگاه های انگلستان چیست؟ ارائه مدرک دیپلم متوسطه، مدرک مهارت زبان انگلیسی و نیز قبولی در آزمون ورودی یا مصاحبه از جمله این شرایط می باشد.
 • گرانترین و ارزانترین شهرهای دانشجویی انگلستان چیست؟ شهر لندن با رقم شاخص 75.3 گرانترین شهر و شهر ادینبورگ با رقم 61 ارزانترین شهر دانشجویی حال حاضر کشور انگلستان به حساب می آید.
 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟ به میزان £ 348 (پوند)
 • میزان تمکن مالی جهت درخواست ویزای تحصیلی کشور انگلستان چقدر است؟ ماهیانه در حدود £ 1334 (پوند) برای دوره های تحصیلی در لندن و حدود £ 1023 (پوند) برای دوره های تحصیلی خارج از لندن
 • شرط اصلی برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟ ارائه تاییدیه پذیرش (CAS) از یکی از دانشگاه های انگلستان شرط اصلی جهت شروع پروسه درخواست ویزای تحصیلی کشور انگلستان می باشد.
 • برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان سطح مدرک زبان باید چقدر باشد؟ سطح B2
4.9/5 - (24 امتیاز)

17 دیدگاه برای “هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

 1. داوری گفت:

  سلام
  بورسیه رو در مقطع دکتری پیگیر باشید در مقاطع لیسانس و ارشد احتمال بسیار کمی در انگلستان وجود داره

  1. مهسا گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه میخوام الان سال دوم دبیرستان هستم میخواستم برای دانشگاهم لندن درس بخونم امکانش هست؟اخه شنیدم نمیشه که از اول دانشگاهت یعنی همون ترم اول بری درسته؟

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    شما می تونید به از روز اول تحصیل توی انگلستان درس بخونید ولی باید رزومه تحصیلی خیلی خوبی داشته باشید

 2. طلایی پور گفت:

  واقعا اطلاعاتتون کامل بود. خیلی خیلی ممنون

 3. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا رو مطالعه نمایید

 4. leilakk گفت:

  سلام. در خرید ملک هم توضیح بدین. ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله خرید ملک در انگلستان رو مطالعه فرمائید

 5. مهراد گفت:

  خیلی هزینه های بالاییی داره اما اگر بشه برای دوره ارشد که یکسال هست اقدام بکنیم هزینه های پایین تری داره

 6. امید گفت:

  هزینه زندگی در انگلستان سالانه چه مقدار می باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا این مقاله رو تا انتها مطالعه نمایید در این مقاله ذکر شده

 7. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خیلی خوبی بود.
  مرسی

 8. رضا گفت:

  سلام هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان با شرایط فعلی اقتصادی در ایران حداقل هزینش چقدر است ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه زندگی در این مقاله ذکر شده لطفا مطالعه نمایید

 9. تبسم گفت:

  چگونه می شود بورس تحصیلی دریافت کرد ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید رزومه پژوهشی و سوابق تحصیلی خودتون رو برای دانشگاهی که مدنظر دارید ارسال کنید

 10. هیراد حدادی گفت:

  هزینه های انگلستان خیلی بالاست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *