هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

مهمترین موضوعی که برای مهاجرت به آمریکا بایستی از سوی مهاجران مورد توجه قرار گیرد، مبحث هزینه زندگی در آمریکا است که باید بررسی گردد. در واقع افراد پیش از این که اقدام به مهاجرت نمایند، ضرورت دارد کلیه جوانب امر را در این خصوص بررسی نموده و با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی خود اقدامات لازم را به عمل آورند. با در پیش گرفتن این روند، می توانند با انتخاب بهترین گزینه در امر مهاجرت موفق شوند. شرایط زندگی در کشورهای مختلف، متفاوت است. هزینه زندگی در آمریکا را برای یک خانواده نیز بررسی میکنیم.

 • ارزانترین ایالت و شهر امریکا کجاست؟

 • هزینه مسکن در امریکا به چه نحوی است؟

 • هزینه خورد و خوراک در آمریکا به چه نحوی است؟

 • بهترین شهر آمریکا برای زندگی کجاست؟

 • نظام مالیاتی در امریکا چگونه است؟

در کشور آمریکا نیز شرایط خاصی وجود دارد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالب مفیدی را در این زمینه جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد. امید است با تکیه بر این مطالب و کسب مشاوره های تلفنی رایگان و حضوری مسیر مهاجرت خود را هموار سازید.

شرایط مسکن جهت زندگی در آمریکا

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره گردید برآورد هزینه زندگی در آمریکا و این که چه مخارجی برای اقامت در این کشور مورد نیاز است، از جمله اساسی ترین دغدغه های مهاجران به شمار می رود که البته اگر کاملا تجزیه و تحلیل و آنالیز گردیده و طبق برنامه ریزی انجام شود، جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. اولین موضوع مهم، محل اقامت یا همان مسکن افراد مهاجر در کشور آمریکاست. از آنجایی که کشور آمریکا قدرتمندترین کشور در دنیا بوده و از شرایط اقتصادی بسیار قوی بهره می برد، لذا هزینه های زندگی در این کشور کمی بالا خواهد بود.

مبالغی که جهت اجاره آپارتمان در این کشور در نظر گرفته می شود با توجه به محل آپارتمان، متراژ، مبله بودن و مدت زمانی که اجاره می گردد، متغیر است. اما به طور کلی میانگین اجاره بهای یک واحد آپارتمان یکخوابه در این کشور مبلغی بین 500 الی 800$ دلار به طور ماهیانه خواهد بود. یادآور می شویم این مبلغ در شهرهای بزرگ آمریکا بالاتر می باشد. برای مثال در شهر نیویورک یا نیوجرسی معادل 1100 الی 1500$ دلار تخمین زده می شود. چنانچه قرارداد اجاره شما به صورت بلندمدت باشد، امکان استفاده از اینترنت رایگان را نیز خواهید داشت.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در آمریکا

آمار و ارقام اجاره بهای آپارتمان در آمریکا

طبق آمارهای به دست آمده، هزینه اجاره و خرید آپارتمان های مختلف در کشور آمریکا به شرح زیر می باشد:

اجاره آپارتمان میزان هزینه
اجاره بهای یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 896$
اجاره بهای یک واحد آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر 700$
اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1550$
اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 1200$
خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر معادل 1900$
خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 1200$

ناگفته نماند که این مبالغ در سال 2019 میلادی با افزایش روبرو بوده است. بنابراین مبالغ مذکور به صورت تقریبی قید گردیده است.

ارزانترین شهرهای آمریکا جهت زندگی عبارتند از:

 • میسی سیپی
 • ایندیانا
 • میشیگان
 • آرکانزاس
 • اوکلاهاما
 • آیداهو

کمک هزینه زندگی به ایرانیان از طرف ترامپ در آمریکا

در اواخر سال 2019 شایعه ای در کشور آمریکا مطرح گشت با این عنوان که رییس جمهور ترامپ برای اینکه نشان دهد با ایرانیان دارای ارتباط خوبی هست به تمام افرادیکه در این کشور زندگی میکنند و چه اقامت دارند یا ندارند و یا تابعیت دارند یا ندارند کمک هزینه زندگی اختصاص داه است. که البته گمانه زنی ها به این سمت و سو بود که اینها به دلیل نزدیک شدن به فضای انتخابات است و همگی مانور تبلیغاتی که اتفاقا درست از آب درآمد و این اظهار نظر چیزی جز گمانه زنی های رسانه ای و مانورهای بزرگ نمایانه نبود. از این رو کمک هزینه زندگی برای ایرانیان از طرف ترامپ شایعه ای بیش نیست و زندگی در آمریکا فعلا شرایط سابق خود را دارد.

میزان مالیات بر درآمد در آمریکا

انتخاب مشاغل مختلف در هزینه زندگی در آمریکا تاثیرگذار است. چراکه افرادی که با اخذ ویزای کاری آمریکا، در مشاغل مختلف به کار می پردازند، بایستی مالیات بر درآمد را نیز جزئی از هزینه زندگی خود در کشور آمریکا محسوب نمایند. میزان مالیات هایی که دولت آمریکا برای مشاغل مختلف در نظر گرفته است، با مبلغ حقوق و دستمزد آنها ارتباط مستقیم دارد. برای افرادی که با حقوق کمتری مشغول فعالیت شغلی هستند، میزان مالیات کمتری نیز می پردازند و بالعکس، افراد با مشاغل دستمزد بالا، موظف به پرداخت مالیات بیشتری خواهند بود.

درصدهای تعیین شده مالیات از سوی دولت برای حقوق و دستمزدهای مشاغل مختلف به قرار زیر است:

میزان دستمزد میزان مالیات
میزان دستمزد تا 19.050$ پرداخت 10 % مالیات
از 19.050 تا 77.400$ 12 % مالیات
از 77.400 تا 165.000$ 22 % مالیات
از 165.000 تا 315.000$ 24 % مالیات
از 315.000 تا 400.000$ 32 % مالیات
از 400.000 تا 600.000$ 35 % مالیات
از 600.000$ به بالا 37 % مالیات

هزینه غذا جزئی از هزینه زندگی در آمریکا

از دیگر مبالغی که جزو هزینه زندگی در آمریکا به‌ شمار می‌ رود و بسیار اهمیت دارد، هزینه‌ های مربوط به غذا در این کشور است. البته این موضوع به سبک و نوع زندگی افراد بستگی دارد. برای مثال فردی که قصد دارد از لحاظ خورد و خوراک در رفاه کامل باشد، هزینه‌ های بیشتری را شامل می‌ گردد. اما افرادی که به حد متوسط غذا و خوراک در این کشور راضی هستند، طبیعتا مبالغ کمتری را از این بابت متحمل می‌ شوند. در این بخش برخی هزینه‌ های غذا در زندگی روزمره در آمریکا آورده شده است که می‌ توانید به دقت مطالعه کنید. ضمنا این هزینه مربوط به سال 2019 میلادی است.

هزینه مصرفی میزان هزینه هزینه مصرفی میزان هزینه
قیمت غذا در رستوران گرانقیمت برای هر نفر تقریبا 15$ قیمت 1 بسته تخم‌ مرغ بسته 12 تایی 2$
قیمت غذای تک‌ نفره در فست فود تقریبا 6$ قیمت 1 کیلوگرم پنیر 7.2$
قیمت کاپوچینو تقریبا 1.5$ قیمت 1 کیلوگرم مرغ 2$
قیمت پپسی تک‌ نفره 1.5$ قیمت 1 کیلوگرم پرتقال 3.2$
قیمت هر بطری آب‌ معدنی تقریبا 1.5$ قیمت 1 بوته کاهو 1.5$
قیمت 1 لیتر شیر 1.2$ قیمت 1 کیلوگرم سیب‌ زمینی 2$
قیمت 1 قرص نان‌ سفید 500 گرمی 2.3$ قیمت 1 کیلوگرم سیب 3.1$

مقایسه هزینه پنج شهر گران برا‌ی‌ زندگی در آمریکا

همان طور که گفته شد مخارج و هزینه زندگی در آمریکا به نسبت این که در کدام شهر اقامت دارید، متغیر خواهد بود. اما در اینجا قصد داریم 5 شهر گران کشور آمریکا را با یکدیگر مقایسه نماییم. این 5 شهر از جمله شهرهای بزرگ و گران کشور آمریکا محسوب می گردند که افراد بایستی برای زندگی در این شهرها از درآمد بالایی برخوردار باشند. در واقع چنانچه درآمد سالیانه شما مناسب بوده و از 40.000$ دلار بیشتر است. زندگی در این 5 شهر پیشنهاد می گردد:

شهر سانفرانسیسکو و نیویورک

شهر سانفرانسیسکو به عنوان گران ترین شهر آمریکا و جهان شناخته شده است. بنابراین افرادی که درآمد سالیانه آنها حداقل 123.000$ (معادل بیش از 10.000$ در هر ماه) است، قادر خواهند بود زندگی راحتی در این شهر داشته باشند. دومین شهر گران آمریکا و جهان، شهر نیویورک است. مخارج زندگی در این شهر به عنوان هزینه زندگی در آمریکا، کمی پایین تر از شهر سانفرانسیسکو تخمین زده شده است. برای این که بتوانید زندگی راحتی را در این شهر بر پا کنید، بایستی حداقل دارای درآمد سالیانه 99000 $ باشید. این مبلغ در مقایسه با سانفرانسیسکو، به میزان 20.000$ کاهش دارد.

شهر سن خوزه و اُکلند و هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا اما در شهر سن خوزه نیز تقریبا گران خواهد بود. افرادی که در هر سال، درآمدی معادل 90.000$ دارند، قادرند در این شهر اقامت داشته باشند. ضمنا اجاره بهای یک واحد سوئیت با متراژ 40 متر در این شهر، معادل 24.00$ به صورت ماهیانه است. شهر سانفرانسیسکو در همسایگی شهر اکلند قرار دارد. لذا اینگونه می توان نتیجه گرفت که زندگی در شهر اکلند نیز تقریبا گران است. مبلغی که برای درآمد سالیانه افراد در این شهر جهت تامین هزینه زندگی در آمریکا در شهر اکلند مورد نیاز است، حداقل 95.600$ تخمین زده شده است.

شهر سن خوزه و اُکلند و هزینه زندگی در آمریکا

شهر واشنگتن DC آمریکا

افرادی که برای مهاجرت به آمریکا، شهر واشنگتن را برای زندگی در آمریکا انتخاب می کنند، درآمد سالیانه آنها بایستی بالغ بر 90.000$ باشد تا بتوانند هزینه زندگی در آمریکا و در شهر واشنگتن را تحت پوشش قرار دهند. شهرهای دیگری مانند سیاتل، بوستون لس آنجلس، هانا لولو و آناهایم نیز برای زندگی در آمریکا بسیار مناسب هستند که هزینه زندگی در آنها به مراتب پایین تر است.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی کجاست؟

در مجموع، هزینه های مختلفی تحت عنوان هزینه زندگی در آمریکا وجود دارد که شامل هزینه های خوراک،‌ پوشاک، مسکن، مالیات، تفریح و سرگرمی، حمل و نقل و حتی هزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا می گردد. پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت، این هزینه ها بایستی به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. همانطوری که می دانید  کشور آمریکا یکی از کشورهای ثروتمند دنیا است و استاندارد زندگانی در این کشور بسیار بالا است. به طوری که قدرت خرید مردم آمریکا بسیار بیشتر از هزینه زندگی می باشد. من حیث المجوع، شاخص استاندارد زندگی خود کشور آمریکا در حدود 173.90 و خیلی بالاست. اما 10 شهر برتر آمریکا از نظر شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 عبارتند از:

رتبه شهر شاخص کیفیت زندگانی
1 رالیف (ایالت نیویورک) 213.66
2 مدیسون (ایالت وایومینگ) 204.32
3 کولومبوس (ایالت اوهایو) 202.38
4 آستین (ایالت تگزاس) 195.90
5 دالاس (ایالت تگزاس) 190.45
6 کانزاس سیتی (ایالت مونتانا) 189.51
7 سن دیه گو (ایالت کالیفرنیا) 189.24
8 سیاتل ( ایالت واشنگتن) 187.79
9 تامپا (ایالت فلوریدا) 187.03
10 پورتلند (ایالت اورگان) 185.38

البته استفاده از مشاوره های لازم در این خصوص پیشنهاد می گردد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین گزینه مشورت شما خواهند بود. این موسسه با در اختیار داشتن مشاوران، وکلا، کارشناسان و متخصصان خبره این امر می تواند ایده آل ترین گزینه مهاجرتی را در مقابل شما قرار دهد. بنابراین برای ارتباط با این موسسه، وقت را غنیمت شمارید.

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در آمریکا

 1. Saeed گفت:

  قیمت ها اینجا ایالت به ایالت خیلی متغیرتر از اینیه که شما نوشتین

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام ممنونم از اطلاع رسانیتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *