شرایط استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019

هزینه زندگی در استرالیا

قبل از مهاجرت به استرالیا باید یک برآورد از هزینه زندگی در استرالیا 2019 داشته و سپس با توجه به میزان سرمایه خود نسبت به ورود اقدام کنید. در ابتدای مقاله نمای کلی از وضعیت رفاهی و بازار کار در استرالیا ارائه داده شده است و در ادامه نیز هزینه های مختلف زندگی در استرالیا را مطرح کرده ایم.

 • هزینه زندگی در استرلیا چقدر است؟
 • بهترین شهرهای استرالیا کدام است؟
 • ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی کدام است؟
 • هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟
 • مشکلات زندگی در استرالیا چیست؟
 • درآمد در استرالیا به چه نحوی است؟
 • کمک هزینه زندگی در استرالیا تعلق میگیرد؟
 • هزینه مسکن در شهرهای مختلف استرالیا چقدر است؟
 • هزینه زندگی در استرالیا از 2019 تا 2020 چه تغیری کرده است؟

در این مقاله به تشریح موارد بالا میپردازیم. مسئله هزینه های زندگی برای کسانی که در استرالیا کار میکنند زیاد محسوس نیست، زیرا درآمد آن ها نیز بالا می باشد و به نسبت درآمد کشورهای دیگر جایگاه بالاتری دارد، اما برای دانشجویانی که به تازگی به استرالیا مهاجرت کردند و هنوز شغلی ندارند، این امر مسئله مهمی خواهد بود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوئی مطمئن به کلیه سوالات هموطنان گرامی است که علاقه مند مهاجرت به استرالیا هستند.

وضعیت رفاهی در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل وجود محیط تمیز و سرسبز بودن فضا، کیفیت بالای مواد غذایی و دسترسی مطلوب، دسترسی به خدمات درمانی رایگان و امکان ادامه تحصیل به یک مکان جذاب برای زندگی تبدیل شده و جزء کشورهایی قرار گرفته است که هدف اول مهاجرین می باشد. یکسری شهرهای استرالیا مانند شهرهای سیدنی، ملبورن، پرت و آدلاید جزو 10 شهر برتر جهان برای زندگی هستند، این ادعا طبق آمار سازمان ملل است که هر سال منتشر می شود. 5.1% نرخ بیکاری در این کشور است، این درحالی است که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته این درصد بالاتر می باشد مانند کشور آمریکا که نرخ بیکاری 9.8% است.

بهترین شهر استرالیا برای زندگی

در یک دهه گذشته شهرهای استرالیا در صدر بهترین شهرهای دنیا بوده اند. البته به استناد به مجله معتبر جهانی اکومونیست، شهر ملبورن به مدت 7 سال بهترین شهر دنیا شناخته میشد که از سال 2019 این جایگاه را به شهر وین تحویل داد. به صورت کلی و بر اساس سطح متوسط درآمدی، شهرهای ملبورن و سیدنی بهترین شهرهای استرالیا بوده اند. اما اگر ما بخواهیم بهترین شهر استرالیا را از نظر شاخص کیفیت زندگی (امنیت، قدرت خرید، مراقبت درمانی، هزینه زندگی، آلودگی و غیره) مورد ارزیابی قرار دهیم، نمودار زیر می تواند راهنمای خوبی برای متقاضیان باشد:

شاخص کیفیت زندگی در شهرهای استرالیا

همان طوری که در نمودار فوق هم مشخص است، بهترین شهر کانادا از نظر شاخص کیفیت زندگی شهر کانبرا است. پس از کانبرا نیز شهرهای آدلاید و بریسبن جزء شهرهایی است که می توان به آنها شهرهای دوم و سوم استرالیا گفت.

وضعیت بازار کار و درآمد در استرالیا

استرالیا به عنوان یک کشور درحال توسعه، وسعت کم و جمعیت محدودی دارد اما با این حال بازار کار بسیار قوی ای دارد. با وجود آنکه به دلیل وضعیت اقتصاد جهانی و حجم زیاد مهاجرت در سال های اخیر، این کشور با مشکلاتی روبرو شده است اما همچنان یکی از کشورهای قوی در جهان از نظر اقتصاد و معیشت محسوب می شود. نکته جالب توجه این است که با وجود این بحران های گفته شده، نه تنها این کشور آسیب قابل توجهی ندیده بلکه ارزش دلار استرالیا که پول رسمی این کشور است نیز افزایش یافته است. طبق نظر کارشناسان امور بازار کار، مشکلات موجود در این کشور بسیار نامحسوس است و به زودی حل خواهد شد زیرا این کشور با پیشرفت اقتصادی بالا و برنامه های مهاجرتی زیادی مواجه است.

با توجه به مساحت استرالیا و اقتصاد قوی این کشور و همچنین انگلیسی زبان بودن این کشور باعث این شده است که فرصت های شغلی و درآمد در استرالیا نسبتا خوب میباشد. و کما اینکه هزینه زندگی در استرالیا بالاست اما درآمد نیز کافی میباشد. چراکه بازار کار استرالیا با ویژگی هایی مشخص است که علاوه بر نرخ بیکاری پایین همچنین پذیرای کارگران و متخصصان ماهر از سراسر دنیا می باشد و این عوامل باعث جذابیت استرالیا برای کارگران خارجی می شود. جذابیتی که بیش از هر چیز عامل آنرا می توان در میانگین درآمد کاری بالاتر از کشورهای برتر جهان مثل آلمان و ژاپن دانست:

مقایسه سطوح درآمدی در ماه در ژاپن، استرالیا، آلمان

به هر جهت، میانگین درآمد سالانه در استرالیا 2020 حدود 60853$ (دلار) می باشد که از متوسط درآمد سالانه در کانادا با 32043$ (دلار) به مراتب بالاتر و بهتر است:

مقایسه میانگین درآمد سالانه استرالیا و کانادا

مزایای دریافت اقامت استرالیا

برای افراد فنی و تحصیل کرده، استرالیا کشور خوبی برای کار و زندگی است. اگر این افراد بتوانند ویزای اقامت استرالیا را دریافت نمایند و به این کشور مهاجرت نمایند، می توانند از خدمات زیادی بهره مند شوند از جمله خدمات دولتی و کارفرمایی. بهتر است افراد اقدام به دریافت ویزای بلند مدت نمایند، زیرا کارفرمایان علاقه به حفظ نیروی کار خود دارند. این امر به عنوان یک امتیاز ویژه برای کارجویان خواهد بود. ایجاد سازمان های خدماتی برای نیروهای تازه وارد، از جمله برنامه های دولت استرالیا برای این افراد است.

کلیات هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 تا 2020

بحث هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 موضوعی است که آگاهی در مورد آن می تواند برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، چه از طریق ویزای تحصیلی و چه اقامت دائمی بسیار مفید باشد. جالب توجه است که هزینه های زندگی در کشورهایی مثل آمریکا و یا حتی کانادا خیلی کمتر از هزینه های زندگی در استرالیا می باشد. تفاوتی در شهرهای مختلف استرالیا در خصوص هزینه های زندگی وجود دارد که این تفاوت آنچنان مشهود نیست. همان طوری که در نمودار پایین هم مشخص است، بیشترین بودجه و توان مالی مصرفی هر فرد در کشور استرالیا صرف خرید اقلام از بازار می شود. اما نباید از هزینه اجاره خانه در استرالیا نیز غافل شد:

توزیع هزینه های زندگی در استرالیا

همانطور که در بقیه کشورهای دنیا، هزینه های زندگی در کلان شهرها از شهرهای کوچکتر بیشتر است، در استرالیا نیز به همین صورت است. هزینه زندگی در شهرهایی مثل سیدنی، ملبورن، بریزبن بیشتر از شهرهای دیگر آن است، البته این نکته نیز قابل توجه است که تعداد کار موجود مخصوصا برای مهاجرین در کلان شهرها به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر است. جدول هزینه های زندگی به صورت میانگین در استرالیا (قیمت ها به دلار استرالیا) می باشد:

هزینه غذا و تفریحات در استرالیا قیمت به دلار استرالیا
یک وعده نهار (در مراکز تجاری شهر) 16$
یک وعده غذای فست فود 10$
500 گرم گوشت مرغ بدون استخوان 8$
یک لیتر شیر 1.5$
12 عدد تخم مرغ 5$
500 گرم پنیر 6$
یک کیلوگرم سیب 10$
یک کیلوگرم سیب زمینی 5$
نان برای مصرف دو نفر در روز 2$
یک وعده شام بیرون برای دو نفر 50$
بلیت سینما برای 2 نفر 40$
یک ماه عضویت باشگاه (در مناطق تجاری شهر) 90$

هزینه زندگی در ایالت های مختلف استرالیا 2019 تا 2020

در ایالت های مختلف استرالیا هزينه های زندگی با هم فرق دارد. حتی در مناطق مختلف يك ايالت نیز ممکن است هزینه ها باهم تفاوت داشته باشند. این مبالغ تحت تاثیر عواملی نظیر منطقه ای که فرد در آن زندگی می كند و شيوه زندگی فرد می باشد. شهر سیدنی دارای بالاترین هزینه زندگی می باشد و آدلاید کمترین هزینه زندگی را دارد. قيمت لوازم ضروری (غذا، نوشيدنی، لباس و غیره) نسبتا کم می باشد اما محصولات صنعتی هزینه بالایی دارد زیرا بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند. حداقل هزینه های سالیانه زندگی طبق ارزیابی سایت دولتی کشور استرالیا به صورت زیر تعریف گردیده است:

 • به میزان 20000$ (دلار استرالیا) برای فردی که مجرد است تعریف میشود.
 • زندگی کردن در استرالیا برای یک زوج، تقریبا 27000$ (دلار استرالیا) هزینه دربر خواهد داشت.
 • حدود 30000$ (دلار استرالیا) نیز برای زن و شوهر با بچه کوچک (زیر 18 سال) تعریف شده است.

به طور کلی هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 را میتوان به چند دسته مسخص تقسیم نمود:

هزینه مسکن و خوراک در استرالیا

این مبلغ با توجه به شرایط و موقعیت مسکن، از مقدار تقریبی 90$ تا بیش از 400$ (دلار استرالیا) در ماه متغیر است. شکل و معماری خانه ها در کشور استرالیا به سه صورت یونیت، آپارتمان و ویلا و هاوس است. اجاره خانه به صورت مشترک با یک یا چند نفر، ارزانترین و محبوبترین نوع مسکن در استرالیا می باشد. این مورد موجب می شود که فرد به مقدار زیادی در هزینه هایش صرفه جویی نماید. نوع واحد، موقعیت واحد در شهر و تعداد خواب عوامل مختلفی هستند که در مبلغ اجاره نامه تاثیرگذار است. در استرالیا طی مدت زمان یک هفته، هر شخصی به طور متوسط میزان 80$ تا 280$ (دلار استرالیا) صرف هزینه خورد و خوراک می نماید. برای یک زوج این مقدار بین 100$ تا 150$ (دلار استرالیا) در هفته تخمین زده شده است.

هزینه های مسکن در استرالیا دلار استرالیا
اجاره ماهیانه برای 85 متر خانه به همراه اثاث در منطقه گران شهر 3600$
اجاره ماهیانه برای 85 متر خانه به همراه اثاث در منطقه متوسط شهر 2800$
آب، گاز، برق، وسایل گرمایشی برای استفاده دو نفر در یک آپارتمان 85 متری 225$
اجاره ماهیانه برای 45 متر خانه به همراه اثاث در منطقه گران شهر 2700$
اجاره ماهیانه برای 45 متر خانه به همراه اثاث در متوسط شهر 1800$
آب، گاز، برق، وسایل گرمایشی برای استفاده یک نفر در یک آپارتمان 45 متری 240$
اینترنت با سرعت 8 مگابایت برای مصرف یک ماه 58$

هزینه خرید خودرو و حمل نقل عمومی در استرالیا

قیمت خودرو در مقاله هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 در مقایسه با بقیه کشورها گرانتر است. به علت تعداد زیاد دانشجو در این کشور، بازار خرید و فروش ماشین های دست دوم هم رونق دارد. بیشتر خرید و فروش اتومبیل در استرالیا از طریق سایت carsales.com.au صورت میگیرد. توصیه میشود برای دانستن حدود قیمت خودرو در استرالیا به سایت عنوان شده مراجعه نمائید. در این کشور، وسایل نقلیه عمومی شامل تاکسی، اتوبوس و قطار شهری می باشد. در این کشور این وسایل وضعیت مناسبی دارد و برای سفرهای درون شهر یه راحتی می توان از آن استفاده کرد. بین 1$ (دلار استرالیا) و 20 سنت تا 3$ (دلار استرالیا) هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری متفاوت است، بنابراین بین 50$ تا 80$ (دلار استرالیا) در یک هفته هزینه دربر خواهد داشت.

هزینه های حمل و نقل در استرالیا دلار استرالیا
یک ماشین ولکسواگن گلف جدید 29000$
یک لیتر بنزین 1.50$
بلیت حمل و نقل وسایل عمومی 149$
تاکسی برای 8 کیلومتر با ترافیک معمولی 25$

هزینه زندگی در ایالت های مختلف استرالیا

مشکلات زندگی در استرالیا

مشکلات زندگی در کشور استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 1. هزینه بالای زندگی (کماینکه درآمد در این کشور بد نیست اما هزینه زندگی در این کشور خیلی بالاست)
 2. آفت (این کشور پر است از آفت های طبیعی)
 3. رفتار مردم استرالیا (در این کشور نزاع و کشمکش زیاد اتفاق می افتد)
 4. بهداشت و درمان (هزینه های بالای درمان مخصوصا دندانپزشکی)
 5. تشعشات فرا بنفش (این کشور پر است از امواج مضر)
 6. جاده ها (ساختار جاده های این کشور با سطح این کشور همخوانی ندارد)
 7. هزینه تحصیل گران برای افراد خارجی
 8. هزینه مسکن و نوع مسکن و قدیمی بودن خانه های استرالیایی
 9. دوری منطقه ای کشور و {مسافت} (این کشور به بسیاری از کشورهای دنیا دور هستند)

کمک هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019

باور غلطی شکل گرفته مبنی بر کمک دولت استرالیا به افراد جهت زندگی در استرالیا. این موضوع درست نیست و هیچ بودجه ای برای این موضوع در نظر گرفته نشده است. البته به صورت استثنایی به برخی از پناهجویان کمک هزینه تعلق میگیرد و آن هم به صورت استثنایی. از این رو توصیه میشود چنانچه به دنبال مهاجرت به استرالیا هستید روی کمک هزینه زندگی در استرالیا حساب نکنید.

هزینه تحصیل در استرالیا

کشورهای انگلیسی زبان معتبر مانند بریتانیا و استرالیا و نیوزلند و کانادا در زمره کشورهای گران جهت تحصیل میباشند. البته که فرصت های شغلی و کار در استرالیا به سختی حاصل نمیشود و عملا میتوان گفت همگی افرادی که در این کشور فارغ التحصیل میشوند قطعا کار پیدا خواهند کرد. هزینه تحصیلی در استرالیا به صورت میانگین سالانه 15000$ (دلار استرالیا) می باشد. یکی از بهترین روش های تحصیل در این کشور، تحصیل دکترا در استرالیا است.

با وجود اینکه در استرالیا، برخی از خانه ها گاز ندارند و تمامی وسایل با برق کار می نماید، اما هزینه آب و برق پایین است. تقریبا در یک ماه 100$ تا 300$ (دلار استرالیا) صرف هزینه برق و گاز و آب می شود. حدودا 30$ (دلار استرالیا) هزینه اجاره ماهانه سیستم تلفن خواهد بود. با توجه به تمامی مواردی که گفته شد می توان نتیجه گرفت که هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 به صورت تقریبی بین 2000$ تا 2500$ (دلار استرالیا) در ماه می باشد که در سال این هزینه مبلغی بین 20000$ تا 25000$ (دلار استرالیا) برآورد می شود.

برای مهاجرت به این کشور می توان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی، مهاجرت از طریق ویزای کاری استرالیا، مهاجرت از طریق پناهندگی در استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… اقدام نمود. درصورتی که سوالاتی در زمینه هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 و همچنین مهاجرت به استرالیا دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از وکلا و مشاوران برجسته ما راهنمایی دریافت نمائید.

سوالات متداول درباب هزینه زندگی در استرالیا 2019 تا 2020

در بررسی هزینه های زندگی در استرالیا میتوان سوالات زیر را مطرح کرد:

 • وضعیت رفاهی در استرالیا چگونه است؟ کشور استرالیا به دلیل وجود محیط تمیز و سرسبز بودن فضا، کیفیت بالای مواد غذایی و دسترسی مطلوب، دسترسی به خدمات درمانی رایگان و امکان ادامه تحصیل به یک مکان جذاب برای زندگی تبدیل شده و جزء کشورهایی قرار گرفته است که هدف اول مهاجرین می باشد.
 • بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی کدامند؟ آدلاید، بریزبن، کانبرا (پایتخت استرالیا)، هوبارت، ملبورن، پرت و سیدنی.
 • هزینه مسکن و خوراک در استرالیا چقدر است؟ هزینه مسکن با توجه به شرایط و موقعیت مسکن، از مقدار تقریبی 90$ تا بیش از 400$ (دلار استرالیا) در ماه متغیر است. در استرالیا طی مدت زمان یک هفته، هر شخصی به طور متوسط میزان 80$ تا 280$ (دلار استرالیا) صرف هزینه خورد و خوراک می نماید. برای یک زوج این مقدار بین 100$ تا 150$ (دلار استرالیا) در هفته تخمین زده شده است.
 • هزینه حمل نقل عمومی در استرالیا چقدر است؟ بین 1$ (دلار استرالیا) و 20 سنت تا 3$ (دلار استرالیا) هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری متفاوت است، بنابراین بین 50$ تا 80$ (دلار استرالیا) در یک هفته هزینه در بر خواهد داشت.
 • هزینه برق، گاز، آب و تلفن در استرالیا چقدر است؟ تقریبا در یک ماه 100$ تا 300$ (دلار استرالیا) صرف هزینه برق، گاز و آب می شود. حدودا 30$ (دلار استرالیا) هزینه اجاره ماهانه سیستم تلفن خواهد بود.
4.8/5 - (26 امتیاز)

36 دیدگاه برای “هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019

 1. amirali گفت:

  سلام من هفده سال سنمه با مدرک دیپلمبرای تحصیل یا نیخوام برن ونکوور یا کانادا تمام شرایط هم دارم همه امتحاناتم رو رو بالای نوزده شدم و در مدارس تیزهوشان درس خوندم که فکر میکنم از چهار سالگی زبان خوندم تو دوازدت سالگی مدرک fceوpetرو که مال دانشگاه کمبریج هست رو گرفتم و تو سن کم به زبان انگلیسی تسلط پیدا کردم و الان ایلتس هشت دارم خیلی از فامیل هام هم توی کانادا هستند رشته ام تجربی هست ایا میتونم برای دانشگاه بریتیش کلمبیا یا دانشگاه ملی استرالیا اقدام کنم برای پذیرش و میخوام بورسیه هم بگیرم تا الان چند احتراع هم ثبت کردم میتونه کمک کنه

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر کشور استرالیا مرزهاش رو تا آخر 2021 بسته پس فعلا باید در مورد کشورهایی تحقیق کنید که شرایط ایده ال تری برای تحصیل و زندگی دارن

 2. محمد گفت:

  آیا هزینه در استرالیا خیلیه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام لطفا مقاله هزینه های زندگی در استرالیا 2020 را مطالعه فرمایید.

 3. Javad گفت:

  سلام بنده لیسانس کشاورزی دارم چطور میتونم برم استرالیا واسه کار

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا مقاله شرایط ویزای کاری استرالیا را مطالعه بفرمایید.

 4. یوسف الماسی گفت:

  بات مطلب جالبتون در مورد هزینه زندگی در استرالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا ه مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله مهاجرت به استرالیا رو مطالعه نمایید

 5. sohrab گفت:

  برای خرید یک خونه هشتاد متری تو ملبورن باید چقدر بودجه داشت؟ اصلا خرید خونه بدون اینکه درآمد داری خوبه؟ مالیااتش چقدره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص ابتدا مقاله خرید ملک در استرالیا رو مطالعه نمایید سوالی بود در خدمتتون هستم

 6. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب به روزتون

 7. سحر صابری گفت:

  ممنون از مطالب به روزتون

 8. حسین پاشازاده گفت:

  سلام برای دریافت ویزای کاری استرالیا چه شرایطی خاصی نیاز دارد ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر دعوتنامه کاری ندارید در یکی از ساب کلاس های استرالیا باید امتیاز جمع کنید لطفا در این خصوص مقاله مهاجرت به استرالیا رو مطالعه نمایید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 9. امیر علی حیدری گفت:

  سلام هزینه زندگی در استرالیا در سال 2019 آیا بهتر شده نسبت به سال پیش ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   هزینه زندگی همونه اما ارز کشور ما بی ارزش شده و شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید برای زندگی

 10. مصطفی زمانی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید. من مدرک فوق لیسانس مکانیک دارم ایا می تونم در کشور استرالیا به راحتی کار پیدا کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای کار در استرالیا نیاز دارید که ابتدا انواع ویزای کاری استرالیا رو بدونید که بتونید تشخصی بدید از چه ویزایی اقدام کنید

 11. امید گفت:

  هزینه زندگی در استرالیا سالیانه چه مقدار میباشد

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا مقاله رو با دقت بیشتری مطالعه کنید

 12. تبسم گفت:

  آیا میتوان بورسیه تحصیلی گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مقطع دکترا می توان برای بورس اقدام نمود

 13. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوبی بود/.

 14. اکبر گفت:

  هزینه زندگی در استرالیا از زندگی در کانادا بیشتره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله هزینه زندگی در استرالیا بیشتر از کشور کانادا است

 15. مینا سرلک گفت:

  سلام.در مورد ویزای ازدواج مطلب بذارین لطفا. متشکرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص مقاله اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواجرو مطالعه نمایید

 16. اسما گفت:

  آیا دانشجویان برای انجام کار ضمن تحصیل باید مجوز کار استرالیا را دریافت نمایند؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   دانشجویان مجوز کار پاره وقت را خواهند داشت

 17. حسن گفت:

  کدام کشور در بین کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل مقرون به صرفه تره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در بین این کشورها کانادا از همه کم هزینه تره

 18. تبسم گفت:

  آيا بورسيه تحصيلي شدني هست؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بستگی به روزمه شما و مقطع تحصیلیتون داره

 19. غفوری گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون، ایا تافل هم میتونه جایگزینی برای ایلتس باشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای برخی از دانشگاه ها تافل رو می پذیرند

 20. صبا گفت:

  خیلی بالاست هزینه زندگی در این کشور کانادا خیلی مناسب تر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =