هزینه زندگی

میزان هزینه زندگی در امارات در 2024

هزینه زندگی در امارات

هزینه زندگی در امارات از رایج ترین سوالاتی است که برای علاقه مندان به این کشور مطرح میشود. امارات از کشورهای لوکس و سرشناس دنیا به شمار میرود. با شهرهای مجهز و با امکاناتی تکرار نشدنی همواره در ردیف کشورهایی است که برای اقامت و سفر در ردیف کشورهای ایده آل قرار دارند. سالانه میلیون ها مسافر برای گردشگری و اقامت به این کشور مراجه می کنند. همواره پیشرفت های محسوس این کشور عربی سبب شده است که این کشور در ردیف کشورهای ایده ال برای زندگی برای بسیاری از افراد به شمار آید.

در مورد فرهنگ این کشور می توان گفت کشور امارات کشوری عربی زبان است و دین این کشور اسلام می باشد و همین امر سبب شده است که قانون حاکم در این کشور قوانین اسلامی باشد. شایان ذکر است که حضور توریست ها و گردشگران در این کشور تا حد بسیاری از فرهنگ اسلامی این کشور کاسته است اما باز هم درمیان بومیان این منطقه فرهنگ اسلامی جریان دارد.

این کشور کشوری لوکس و مدرن شناخته شده است.همین امر سبب شده هزینه های زندگی در این شهر سطح بالایی داشته باشد. ناگفته نماند که با وجود بالا بودن هزینه های زندگی در این کشور و حقوق و مزایا شاغلان این کشور نیز در سطح بالایی قرار دارد. میانگین ساعت کاری در این کشور در حدود هفته ای 48 ساعت می باشد هرچند که ساعت کار امری است که ارتباط مستقیم با شرایط کارفرما دارد. همین شرایط کاری ایده ال نیز از دلایلی است که سبب شده همه ساله افراد زیادی این کشور را برای کار انتخاب کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله راجع به هزینه زندگی در امارات توضیحاتی ارائه می دهد.

میزان هزینه زندگی در امارات در 2024

قبل از پرداختن به موضوع برآورد هزینه زندگی در امارات، بد نیست که با حقایقی جالب در اینباره آشنا شوید. طبق برآورد آماری وب سایت numbeo هزینه زندگی در امارات بطور متوسط حدود 113.5% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه در این کشور نیز بطور متوسط حدود 395.9% بالاتر از ایران می باشد. بر طبق داده های آماری همین سایت نیز هزینه زندگی در امارات 2024 برای یک فرد مجرد و یک خانواده 4 نفره به شرح زیر است:

هزینه زندگی بدون محاسبه اجاره خانه (واحد: درهم امارات)هزینه زندگی با محاسبه اجاره خانه (واحد: درهم امارات)
یک نفرAED3629AED9925
خانواده 4 نفرهAED12626AED18922

میزان هزینه زندگی در امارات در 2024

هزینه ای که مشتمل بر انواع مختلف آیتم های هزینه ای از جمله هزینه رستوران ها، هزینه بازارها، هزینه اجاره خانه، هزینه اشتراک، هزینه حمل و نقل و غیره است. در بین انواع آیتم های هزینه ای نیز بالاترین هزینه مربوط به اجاره خانه با 41% می باشد. در باب خرید ملک در امارات به لینک فوق مراجعه کنید.


هزینه زندگی در امارات به پول ایران

همان طوری که می دانید، واحد پول ملی امارات متحده عربی درهم (AED) می باشد و در حال حاضر هر AED1 (درهم) امارات معادل IRR 169340 (ریال ایران) می باشد.

هزینه زندگی در امارات به پول ایران

با این حساب هزینه زندگی در امارات 2024 به پول ایران ماهیانه در حدود IRR1680699500 (ریال) یعنی معادل 168069950 تومان برای هر نفر می باشد.

گرانترین و ارزانترین شهرهای امارات برای زندگی

بر طبق گزارش سایت معتبر numbeo.com، شاخص هزینه زندگی در امارات رقم 56.90 را نشان می دهد که رقم پایینی است. اما حالا باید دید که شاخص هزینه زندگی برای شهرهای مختلف امارات چه رقمی را نشان می دهد و از این طریق گرانترین و ارزانترین شهرهای امارات برای زندگی کدام شهرها هستند. همان طوری که در جدول زیر هم ملاحظه می شود، گرانترین شهر امارات 2024 شهر دوبی با رقم شاخص هزینه زندگی حدود 62.8 می باشد که بالاتر از شاخص کل امارات است:

 • دوبی
 • ابودهلی
 • عجمان
 • شرجان

هزینه یک زندگی راحت در امارات چقدر است؟

واقعیت مسئله این است که درآمد ماهانه مکفی با درآمد بالا در امارات فرق می کند. طبق محاسبات propertyfinder.ae درآمد ماهانه بین 10000 الی AED 15000 (درهم) برای داشتن یک زندگی راحت در دبی کافی است. این رنج درآمدی معمولا امکان تامین راحت هزینه های زندگی به علاوه امکان انجام پس انداز را مهیا می کند. علاوه بر این، درآمد حول و حوش AED 5000 (درهم) نیز برای شروع یک زندگی از صفر در امارات درآمد منطقی می باشد.

حمل و نقل بخشی از هزینه زندگی در امارات

آیا دخل و خرج در امارات 2024 همخوانی دارد؟

اگر معیارمان از هزینه زندگی در امارات 2024 برآورد سایت numbeo.com باشد که میانگین ماهیانه را در حدود  AED9925 (درهم) درنظر می گیرد. بخواهیم آن را با متوسط درآمد ماهانه اعلامی توسط وب سایت معتبر salaryexplorer.com مقایسه کنیم، که متوسط درآمد ماهانه در امارات را در حدود AED 14300 (درهم) اعلام کرده است. در آن صورت متوجه این نکته خیلی مهم می شویم که بین درآمد و هزینه زندگی در امارات متحده عربی همخوانی دارد و کارگران در این کشور نه تنها به راحتی می توانند از عهده مخارج زندگی اشان برآیند بلکه همچنین توان پس انداز ماهیانه را هم خواهند داشت. در باب حقوق ماهیانه کار در امارات لینک فوق را بخوانید.

حمل و نقل بخشی از هزینه زندگی در امارات

همان طور که گفته شد امارات کشوری لوکس و مدرن است. به علت این سطح پیشرفت در این کشور استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این کشور نیز می تواند به اندازه استفاده از وسایل حمل و نقل خصوصی برای وی آسایش فراهم کند. پس با انتخاب وسایل نقلیه عمومی علاوه بر رفاه تا حد بسیاری در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

پارامتر هزینهمیزان هزینه (درهم امارات)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)5.00AED
حمل و نقل ماهانه (قیمت معمول)230.00AED
شروع تاکسی (تعرفه عادی)12.00AED
تاکسی یک کیلومتر (تعرفه عادی)2.00AED

قیمت کالاهای اساسی در امارات

یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، هزینه ای است که هر فرد برای تهیه کالاهای اساسی باید پرداخت کند. این مبالغ در حقیقت بخشی از هزینه های زندگی در امارات است که فرد هر روز برای تامین مایحتاج خود با آن روبرو می شود. در جدول زیر بخشی از این هزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

پارامتر هزینه میزان هزینه (درهم امارات)
یک لیتر شیر5.80 AED
قرص نان 500 گرمی4.54 AED
یک کیلوگرم برنج6.88 AED
12 عدد تخم مرغ9.29 AED
یک کیلوگرم پنیر محلی34.22 AED
یک کیلوگرم مرغ24.26 AED
یک کیلوگرم گوشت گوساله36.5 AED
متوسط قیمت انواع میوه های فصل4.5 AED
یک سر کاهو5.92 AED

هزینه های مسکن در امارات در 2024

هزینه مسکن در هر ناحیه از این کشور با سایر نقاط تفاوت بالایی دارد با توجه به شهر محل زندگی شما و همین طور نوع ساختمان مورد اقامت نیاز به پرداخت هزینه های متفاوتی دارید. همین طور میزان نزدیکی به مرکز شهر و مراکز معتبر این کشور هزینه مسکن متفاوت خواهد بود در ادامه هزینه ماهانه اجاره آپارتمان در سال 2024 را مشاهده می کنید.

پارامتر هزینه میزان هزینه (درهم امارات)
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر4510AED
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز3010AED
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر8405AED
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز5850AED

هزینه های کلی اقامت در دبی

مانند دیگر نقاط جهان، اجاره در امارات بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت است. قراردادهای اجاره ای معمولا قراردادهای سالانه هستند که سالانه قابل تمدید هستند. همچنین از شما خواسته می شود مبلغی را به عنوان سپرده پرداخت کنید. کارگزاران و آژانس های املاک، با مجوز از وزارت توسعه اقتصادی نیز حدود 5% هزینه اقامت را دریافت می کنند. توجه داشته باشید که هزینه اجاره در دبی حدود 30% حقوق سالیانه را شامل می شود. در لیست زیر هزینه اقامت در دبی به تفکیک شرح داده شده است.

 • هزینه کرایه ماهانه یک اپارتمان به مساحت 85 متر مربع در منطقه گران شهر دبی: AED7,652 (درهم امارات)
 • هزینه کرایه ماهانه یک اپارتمان به مساحت 85 متر مربع در منطقه معمولی شهر دبی: AED5,268 (درهم امارات)
 • هزینه جانبی اقامت دبی در یک آپارتمان 85 متری برای 2 نفر: AED734 (درهم امارات)
 • هزینه کرایه ماهانه یک اپارتمان به مساحت 45 متر مربع در منطقه گران شهر دبی: AED5,185 (درهم امارات)
 • هزینه کرایه ماهانه یک اپارتمان به مساحت 45 متر مربع در منطقه معمولی شهر دبی: AED3,408 (درهم امارات)
 • هزینه جانبی اقامت دبی در یک آپارتمان 45 متری برای 1 نفر: AED424 (درهم امارت)
 • هزینه اینترنت ماهانه در دبی: AED312 (درهم امارات)
 • هزینه تمیزکاری خانه ساعتی در دبی: AED33 (درهم امارات)

هزینه حمل و نقل و اقامت در امارات

دبی شهری پیشرفته است که از نظر حمل و نقل نیز سیستمی پیشرفته دارد. در حالی که چندین حالت حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، مترو دبی اتوبوس ها و قایق تاکسی وجود دارد، دراین حالت های حمل و نقل عمومی به برخی از مناطق دیگر شهر وصل نمی شوند و در صورت نیاز به سفر از جمله به عنوان مثال شارجه یا ابوظبی، داشتن اتومبیل ضروری است. چندین آژانس اجاره ای در سرتاسر دبی وجود دارد که می توانند در زمینه اجاره خودرو به شما کمک کنند. یک اتومبیل در حد متوسط، مانند تویوتا یاریس در هر ماه حدود 1500 AED (درهم امارات) در هر ماه هزینه دارد که حدود 400AED (درهم امارت) نیز هزینه سوخت آن می شود.

هزینه حمل و نقلهزینه متوسط (درهم امارات)
1 لیتر بنزین2.3 AED
1 کیلومتر تاکسی2.5 AED
1 ماه هزینه بلیت حمل و نقل عمومی300 AED
بلیت تک سفره6 AED

هزینه اشتراک ماهانه در امارات

ماهیانه بخشی از بودجه افراد در امارات صرف پرداخت قبوض خدماتی مثل قبض آب، برق و تلفن و غیره می شود. که سرجمع 9.7% از کل مخارج زندگی در امارات را تشکیل می دهد و از قرار زیر می باشد:

 • هزینه اشتراک برای آپارتمان 85 مترمربعی: AED 629.90 (درهم)
 • برنامه ماهانه موبایل به همراه تماس و حدود 10 گیگابایت دیتا: AED 217.06 (درهم)
 • اینترنت (با سرعت 60 Mbps یا بیشتر و دیتای نامحدود، کابل/ ADSL): AED 371.76 (درهم)

هزینه تفریحی از هزینه زندگی در امارات

ورزش، تفریح و سرگرمی بخش لاینفک از هزینه زندگی در امارات را تشکیل می دهد. بر طبق گزارش سایت معتبر نامبئو، متوسط هزینه ماهیانه باشگاه بدنسازی برای یک نفر در حدود AED 269.60 (درهم)، اجاره زمین تنیس برای 1 ساعت در آخر هفته حدود AED 128.58 (درهم) و هزینه بلیط سینما برای یک صندلی حدود AED 45 (درهم) می باشد.

در مقاله فوق تلاش کردیم با بررسی هزینه زندگی در امارات شما را با هزینه های زندگی و مهاجرت به امارات آشنا سازیم در صورت وجود هرگونه سوال در این حوزه می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پرسش های کلیدی درباره هزینه های زندگی در امارات

امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که برای زندگی و سفر بسیار مورد توجه قرار می گیرد. افرادی که این کشور را برای آینده خود انتخاب می کنند، کم نیستند. در همین شرایط است که زندگی در امارات اهمیت بسیاری پیدا می کند. می توان به این نکته توجه داشت که امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است هزینه ها در آن بسیار بالا است. در نتیجه در صورتی که فردی تمایل به زندگی در این کشور داشته باشد، باید از نظر مالی امکانات خوبی را در اختیار داشته باشد. افرادی که در این کشور شغلی در اختیار دارند، محدودیت های مالی بسیار کمی خواهند داشت. حداقل سطح درآمدی در امارات برای یک زندگی متوسط در این کشور کفایت می کند. در این رابطه پرسش هایی مطرح می شوند که عبارتند از:

 • هزینه زندگی در امارات در ماه چقدر است؟ هزینه زندگی یک فرد در این کشور می تواند به طور تقریبی حدود 1900$ (دلار) در ماه هزینه داشته باشد. برای یک خانواده 4 نفره اما باید هزینه ای در حدود 5000$ (دلار) در ماه را در نظر گرفت. به همین دلیل است که سفر به امارات بسیار پرهزینه است.
 • آیا امارات کشوری گرانقیمت برای زندگی است؟ زمانی که هزینه زندگی درامارات با سایر کشورهای جهان را مورد ارزیابی قرار دهیم، در خواهیم یافت که امارات در رتبه 19 جهان قرار دارد.
 • مهم ترین بخش هزینه در امارات چیست؟ اجاره ملک در امارات متحده عربی بیشترین حجم مخارج ماهانه را شامل می شود. امارات رتبه 13 جهان را در اختیار دارد. باید در نظر داشت که در این شرایط، می توان گفت که هر فرد باید هزینه های بسیار سنگینی را در این رابطه پرداخت کند. ماهانه بیش از 1000$ (دلار) برای اجاره ملک در این کشور لازم است.
4.5/5 - (12 امتیاز)

13 دیدگاه برای “میزان هزینه زندگی در امارات در 2024

 1. مهدی گفت:

  امارات کشوری لوکس است اما تحت هیچ شرایطی اقامت دائمی نمی ده بوده کسانی که جوان بودن رفتن اوجا الان نوه هاشون در شرف ازدواجند هنوز اقامت دائم ندارند

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله متاسفانه همینطوره

 2. ارشاد گفت:

  این کشور بیست سال هم بمونی بهت اقامت دائم نمی ده برای چی بری اینجا خب میری کانادا یا استرالیا یا اروپا

 3. صبا صابری گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای کاری در امارت توضیح دهید.
  ممنون از مطالب خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای کاری امارات رو مطمالعه نمایید

 4. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 5. سهرابى گفت:

  اين كشور پاسپورت به خارجى ها نميده

 6. علی دهقانی زاده گفت:

  هزینه زندگی در امارات در قیاس با درآمدی که به طور میانگین درمیارن چه نسبتی داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه زندگی در این کشور به اندازه درآمد در اون بالاست اما بسته به کار و توان و تخصص شما این درآمد میتونه بیشتر و بیشتر بشه

 7. قراری گفت:

  سلام. آیا امارات ویزای طلایی برای سرمایه گذاران اعطا میکنه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ویزای طلایی منظورتون چیه؟ این کشور هیچ وقت به شما اقامت دائم یا پاسپورت نمیده

 8. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد هزینه زندگی در امارات تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار در امارات هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا کار در امارات رو مطالعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *