شرایط نیوزلند

هزینه زندگی در اوکلند

هزینه زندگی در اوکلند

هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند از نکات مهم برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت در سال 2021 را دارند. نیوزلند کشوری مناسب برای اخذ ویزا می باشد. هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند به گونه ای می باشد که حتی افراد با داشتن حداقل حقوق می توانند در این کشور به راحتی و با آرامش زندگی کنند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید پیشنهاد می شود این مقاله را که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی در تهیه آن داشته است مطالعه نمایید و در رابطه با هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند اطلاعاتی را کسب کنید.

  • شرایط زندگی در اوکلند چگونه است؟
  • آیا اوکلند گران ترین شهر در نیوزلند است؟
  • چگونه می توان هزینه های زندگی در اوکلند را تامین کرد؟
  • بهترین مشاغل در شهر اوکلند چیست؟
  • آیا زندگی در اوکلند شرایط مالی سختی را برای فرد ایجاد می کند؟

میزان هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند در 2021

هزینه های زندگی با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی هر فرد متفاوت می باشد. اما به طور میانگین در سال 2021 هر فرد باید ماهانه مبلغ 1000$ تا 1400$ (دلار نیوزلند) برای هزینه زندگی در اوکلند نیوزلند در نظر بگیرد. هزینه های مسکن در مناطق مختلف متفاوت می باشد اما به طور کلی افراد برای هزینه های مسکن باید مبلغی بین 80000$ تا 200000$ (دلار نیوزلند) پرداخت نمایند. شهرهای مهم در این کشور آوکلند، اینورکارگیل، پالمرستون نورث، تائورانگا، کرایست چرچ، دنیدن، نیپیر، هامیلتون، ولینگتون می باشند. در این مقاله به مواردی مثل هزینه های تحصیل در مدرسه ها، هزینه های ویزا و هزینه های دیگر مربوط به ویزا ارائه نمی شود. برای اطلاع در رابطه با این هزینه ها می توانید با موسسه در تماس باشید و از مشاوره ها بهره مند شوید.

قیمت محصولات خرده فروشی در اوکلند نیوزلند

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه های زندگی در کشور نیوزلند و مخصوصا شهر اوکلند، مربوط به خرده فروشی ها و محصولاتی است که هر خانواده برای تامین خوراک روزانه خود باید به آن ها مراجعه کند. در جدول زیر هزینه خرید برخی از مهم ترین کالاهای مورد نیاز هر فرد یا خانواده در اوکلند مورد بررسی قرار گرفته است.

هزینه به دلار نیوزلند نوع کالا
2.81$ یک لیتر شیر
2.94$ یک قرص 500 گرمی نان
2.88$ یک کیلوگرم برنج
5.87$ 12 عدد تخم مرغ
10.87$ یک کیلوگرم پنیر محلی
13.31$ یک کیلوگرم فیله مرغ
21.87$ یک کیلوگرم گوشت قرمز
1.20$ تا 4.20$ انواع میوه
1.80$ آب معدنی بزرگ

هزینه های تفریح و پوشاک در اوکلند

یکی از موضوعاتی که ممکن است افراد با آن روبرو شوند اما هزینه های مربوط به آن همیشگی نباشد، هزینه هایی است که برای خرید پوشاک و همچنین تفریحات مختلف در این شهر پرداخت می کنند. یکی از رایج ترین هزینه هایی که در اوکلند همه مردم با آن روبرو خواهند شد، هزینه ای است که برای تمرین، به باشگاه های ورزشی می پردازند که بین 30$ تا 120$ (دلار نیوزلند) در ماه متغیر است. هزینه اجاره یک سانس زمین تنیس در این شهر نیز بین 20$ تا 25$ (دلار نیوزلند) است.

هزینه خرید

پوشاک در این شهر نیز می تواند بسیار متفاوت باشد که در جدول زیر بخشی از مهم ترین آن ها نیز ارائه شده است.

مبلغ نوع کالا
113.11$ یک شلوار جین
68.90$ لباس تابستانه در فروشگاه های زنجیره ای
150.15$ کفش ورزشی
193.21$ کفش رسمی مردانه

هزینه های تحصیل و زندگی در اوکلند نیوزلند

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند هزینه های تحصیل نیز برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هزینه های تحصیل با توجه به رشته تحصیلی فرد و دانشگاه انتخابی فرد و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. دانشجویان می توانند در طول تحصیل مشغول به کار شوند. طبق قوانین وضع شده دانشجو می تواند در هفته 20 ساعت مشغول به کار باشد و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کند. به طور کلی می توان گفت دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را در دانشگاه های اوکلند دارند باید سالانه مبلغ 18000$ (دلار نیوزلند) پرداخت نمایند. ممکن است با توجه به رشته تحصیلی فرد این هزینه ها به 25000$ (دلار نیوزلند) هم برسد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اوکلند نیوزلند

کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید سالیانه مبلغ 40000$ (دلار نیوزلند) برای شهریه دانشگاه خود در نظر بگیرند. شاید این نکته برای شما جالب باشد که هزینه های تحصیل در مقطع دکتری نسبت به سایر مقاطع تحصیلی ارزان تر می باشد. برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید سالانه مبلغی بین 4000$ تا 8000$ (دلار نیوزلند) پرداخت نماید. همان طور که مشاهده می شود نظام تحصیلی نیوزلند نه تنها رایگان نیست بلکه بسیار پرهزینه هم می باشد. برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند یکی از بهترین راه ها استفاده از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی است. از جمله بورسیه های تحصیلی نیوزلند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • University of Canterbury Undergraduate International Scholarships
  • University of Waikato International Excellence Scholarship و غیره

در صورت موفق نشدن به اخذ بورسیه تا 20 ساعت در هفته امکان کار دانشجویی وجود دارد. با مشغول شدن به کار دانشجویی در نیوزلند افراد می توانند ماهانه حدود 100$ تا 500$ (دلار نیوزلند) درآمد داشته باشند. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت و تابعیت داشته باشید پیشنهاد می شود مقاله تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند را مطالعه نمایید.

اجاره مسکن در اوکلند نیوزلند در 2021

اگر قصد دارید در شهر اوکلند خانه ای را برای اقامت اجاره کنید باید ماهانه هزینه هایی را پرداخت نمایید که این هزینه ها با توجه به منطقه متفاوت می باشد. نرخ اجاره در اوکلند به شرح نمودار ذیل است:

نرخ اجاره در اوکلند

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسساتی است که در زمینه های مهاجرت فعالیت دارد، مشاوران موسسه آمادگی دارند تا اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند تا بتوانند بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند، که دارای سطح بالای در رابطه با کار، امکانات رفاهی و امکانات تحصیلی می باشد.

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *