شرایط اکوادور

هزینه زندگی در اکوادور

هزینه زندگی در اکوادور

کشور اکوادور از نظر فرهنگی تلفیق فرهنگ آفریقا و فرهنگ اروپا می باشد زیرا جمعیت این کشور از اروپاییان مهاجر و بردگان سابق آفریقایی می باشند. هزینه زندگی در اکوادور رابطه مستقیم با شیوه زندگی افراد و تعداد خانواده مهاجر و شهر محل سکونت در اکوادور دارد که برای متقاضیان حائز اهمیت است. بطور کلی بزرگ ترین دغدغه مهاجران اطلاع از هزینه زندگی در کشور مورد نظر است که قصد مهاجرت به آن را دارند و باعث می شود بهتر بتوانند تصمیم بگیرند. کشور اکوادور آب و هوای معتدل مطلوبی دارد از نظر جاذبه های طبیعی سالانه گردشگران زیادی جذب این کشور می شوند. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است و هدف از تنظیم آن راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به کشور اکوادور می باشد.

بررسی هزینه زندگی در اکوادور

وقتی که صحبت از هزینه زندگی در اکوادور می شود باید به مسائلی مانند هزینه بلیط سفر تا اکوادور، هزینه بهداشت و درمان در این کشور و برای افرادی که با مهاجرت تحصیلی وارد اکوادور می شوند بحث شهریه دانشگاه و هزینه های جانبی تحصیل و زندگی در اکوادور پرداخته شود. جزئیات ریز هزینه های زندگی در اکوادور نیز شامل هزینه تهیه غذا و هزینه اجاره مسکن و هزینه حمل و نقل و البته هزینه به بهای انرژی و اینترنت می باشد.

اقتصاد اکوادور بر پایه کشاورزی و صنعت نفت استوار است و این کشور از بزرگ ترین صادرکنندگان نفت و میگو در جهان محسوب می شود. مردم اکوادور با زبان انگلیسی و زبان آفریقایی آشنایی بسیار خوبی دارند اما زبان رسمی جمعیت این کشور اکوادوری می باشد. صنعت توریسم بخش بسیار بزرگ و مهم از اقتصاد اکوادور محسوب می شود و سالانه بابت جاذبه های گردشگری این کشور مثل “لاکومپانیا” و “کویتو” گردشگران بسیاری جذب می شوند.

تهیه خوراک در هزینه زندگی در اکوادور

علاقه مندان به غذاهای فست فود و رستوران می توانند در یک رستوران ارزان کشور اکوادور یک وعده غذا با مبلغ $3 (دلار آمریکا) تهیه کنند. هزینه تهیه یک وعده خوراک در رستوران خوب و گران در اکوادور $25 (دلار) برای هر نفر تخمین زده می شود. تهیه یک وعده غذا از مک دونالد می تواند با مبلغ $6 (دلار) برای هر نفر امکان پذیر باشد که با توجه به درآمدها در این کشور مقرون به صرفه است.

 • یک فنجان کاپوچینو در کافه های معمولی $2 (دلار)
 • یک بطری آب معدنی در کافه های معمولی $0.5 (دلار)
 • یک بطری شیر یک لیتری $1.42 (دلار)
 • یک قرص نان فرانسوی $1.50 (دلار)
 • یک کیلو گوشت مرغ $6.55 (دلار)
 • یک کیلو گوشت گوساله $7.81 (دلار)
 • یک کیلو برنج با کیفیت $1.49 (دلار)
 • یک کیلو پنیر محلی $4.99 (دلار)
 • یک کیلو سیب درختی $1.99 (دلار)
 • یک کیلو پرتقال با کیفیت $1.69 (دلار)
 • یک کیلو گوجه فرنگی $1.15 (دلار)
 • یک کیلو سیب زمینی $1.16 (دلار)

تهیه خوراک در هزینه زندگی در اکوادور

حمل و نقل و پوشاک در هزینه زندگی در اکوادور

اکوادور از زیرساخت حمل و نقل عمومی جدید و استانداردی برخوردار است و به همین دلیل سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور آسان و ارزان است. تهیه پوشاک نیز با توجه به شیوه زندگی و عادات پوششی افراد می تواند هزینه های متفاوت داشته باشد و مشخص است که خرید از برندها گران تر خواهد بود.

کرایه تاکسی برای هر کیلومتر $1.19 (دلار)
انتظار تاکسی برای هر ساعت $7.99 (دلار)
هزینه بلیط ماهانه مترو حدوداً $9.99 (دلار)
خرید یک شلوار جین مردانه $66 (دلار)
خرید یک دست لباس ورزشی زنانه $110 (دلار)
خرید یک جفت کفش چرم زنانه از $80 (دلار)

به طور کلی هزینه خرید پوشاک زنانه در کشور اکوادور گران تر از پوشاک مردانه و خرید از برندهای معروف پوشاک بسیار گران تر از برندهای معمولی خواهد بود.

اجاره مسکن در کشور اکوادور

خرید آپارتمان در کشور اکوادور نسبتاً گران است و به این دلیل اکثر مردم گرایش بیشتری به اجاره خانه در این کشور نشان می دهند. با توجه به بودجه هر فرد در کشور اکوادور در شهرهای اصلی یا حومه شهرها می توانید آپارتمان پیدا کنید و دلایل اصلی اختلاف قیمت خانه در امکانات و محله آن ها می باشد.

 • اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر $234 (دلار)
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر $365 (دلار)
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر $652 (دلار)
 • اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر $476 (دلار)

افرادی که از نظر مالی مشکلی ندارند و دارای تمکن کافی مالی هستند می توانند با پرداخت $1126 (دلار) برای هر متر مربع در مرکز شهر برای خود آپارتمان خریداری کنند. خرید آپارتمان در حومه شهر برای هر متر مربع $1032 (دلار) خواهد بود که در متراژ بالا بسیار مقرون به صرفه تر از مرکز شهرها می باشد. برای کسب اطلاعات جامع و کامل در زمینه راه های مهاجرت به اکوادور یا اقامت و تابعیت اکوادور با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرت و اخذ انواع ویزا همراه و راهنمای شما در مسیر مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشور اکوادور خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *