شرایط ایسلند

هزینه زندگی در ایسلند

هزینه زندگی در ایسلند

هزینه زندگی در ایسلند از جمله سوال های مهم در خصوص مهاجرت به این کشور می باشد که توانسته است ذهن متقاضیانی را مدنظر قرار دهد. ایسلند از شمالی ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. کشور ایسلند تا قرن بیستم جزء فقیرترین کشورهای جهان بوده است که توانسته است پس از اتمام جنگ جهانی دوم با استفاده از صنعت ماهیگیری و دریافت طرح مارشال، توانسته است پس از چند سال به یکی از کشورهای پیشرفته تبدیل گردد.

 • هزینه زندگی در ایسلند چقدر است؟
 • هزینه تحصیل در ایسلند؟
 • زبان و فرهنگ مردم ایسلند به چه ترتیب است؟

از لحاظ شاخص توسعه انسانی این کشور در سال 2005 رتبه اول را در جهان به خود اختصاص دهد. کشور ایسلند از جمله کشورهای برتر در خصوص بازار کاری بوده است که تا قبل از سال 2013 مدنظر خیلی از متقاضیان جویای کار از ایران قرار گیرد اما پس از این سال این نوع ویزا برای اتباع ایرانی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند بسته شده است که در کل می توان گفت که راه مهاجرتی به این کشور در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و سرمایه گذاری در این کشور می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش جزء یکی از موسسات برتر حقوقی در باب اخذ روادید تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد که توانسته است با اخذ روادید در سال های پی در پی میزان قابل توجهی ویزا را به خود اختصاص دهد.

اخذ اقامت کشور ایسلند

اقامت در کشور ایسلند از چند طریق ممکن است:

 • اقامت ایسلند از طریق تحصیل
 • اقامت ایسلند از طریق کار
 • اقامت ایسلند از طریق پناهندگی

نرخ هزینه زندگی در ایسلند

بر طبق آخرین اطلاعاتی که از سایت های معتبر جهانی در خصوص هزینه ها گرفته شده است کشور ایسلند چهارمین کشور گران در دنیا می باشد. هزینه زندگی در ایسلند تحت تاثیر عوامل زیادی قرار گرفته است. شاخص هزینه های بالا در خصوص زندگی در 5 کشور دنیا به ترییب عبارتست از سوئیس، نروژ، ونزوئلا، ایسلند و دانمارک که هزینه زندگی در ایسلند از جمله مواد غذایی، حمل و نقل، رستوران ها، آب و برق بر اساس اطلاعات ذکر شده در درصدی معادل 2.14 % بالاتر از نیویورک می باشد. کشورهای اروپایی که نزدیک ایسلند می باشند که عبارتند از نروژ، دانمارک و سوئیس که در این میان هزینه های زندگی همه کشورها کمتر از ایسلند می باشند.

نابرابری بین شرق و غرب اروپا همچنان بزرگ و بیش از 50 % است. شاخص قیمت مصرف کننده مانع هزینه مسکن می شود. اگر شاخص اجاره در این رقم گنجانده شود، ارقام ایسلند به عنوان نهمین کشور گران قیمت جهان است. ظاهرا، اجاره در ایسلند تنها حدود یک سوم هزینه های آن را در NYC هزینه می کند. این کشور همچنان جزایر ایسلند را به عنوان 15 کشور گران قیمت ترین کشور جهان به اجاره می کشد. تنها کشورهای اروپایی که اجاره گران تر از ایسلند هستند، سوئیس، نروژ، انگلستان و ایرلند هستند.

قدرت خرید در ایسلند

قدرت خرید مردم ایسلند 30 % پایین تر از نیویورک هست و ایسلند را در جایگاه 36، مالزی، مالت و قبرس، از یک طرف و تایوان، جمهوری چک و هند، از سوی دیگر قرار می دهد. با توجه به Numbeo، شاخص خرید قدرت در ایسلند 26% پایین تر از ایرلند باقی است و همچنین رکود اقتصادی سال 8200 به شدت کاهش یافته است. از لحاظ قدرت خرید و پزشکی در خارج از کشور ایتالیا و اسپانیا، دو کشور دیگر که بحران را تجربه کرده اند نیز بهتر از ایسلند هستند. هیچ کدام از این ها با کشورهای دیگر Nordic قابل مقایسه نیستند: شاخص سوئد در 111، 106 در دانمارک، 101 در فنلاند، 96 در نروژ و در نیویورک به 100 می رسد در حالی که اقدامات ایسلند در 71 است. در 51 و 52، خرید شاخص های قدرت یونان و استونی، به طور قابل توجهی کمتر از ایسلند است.

هزینه زندگی در ایسلند برای مهاجران

هزینه زندگی در ایسلند برای مهاجران

متقاضیانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت نمایند، باید یک برآورد اولیه از هزینه های زندگی از جمله خراک، پوشاک، حمل و نقل و… را به دست بیاورند. هزینه های زندگی در این کشور بسته به سبک زندگی شما و این که در کدام یک از شهرهای این کشور زندگی می نمائید، متفاوت است. ولی به صورت کلی سعی نموده ایم طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم، شما را با برخی هزینه های زندگی در این کشور آشنا سازیم. (واحد مبالغ وارده شده به یورو می باشد.)

هزینه های رستوران
غذا (رستوران ارزان قیمت) 24€ یورو
غذا برای دو نفر (رستوران متوسط) 45€
کاپوچینو 6€
آب (0.33 لیتر بطری) 1.5€
هزینه های بازارها
شیر (1 لیتر) 3€
برنج (سفید)، (1 کیلوگرم) 8€
تخم مرغ (به طور معمول) (12) 5€
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 4€
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 7€
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2€
پیاز (1 کیلوگرم) 2.4€
آب (1.5 لیتر بطری) 2€
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3€
تاکسی 15€
بنزین (1 لیتر) 2€
پوشاک
یک جفت کفش نایک 77€
یک جفت کفش مردانه 95€
محل اقامت
اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 650€
اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 550€
اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 950€
اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 800€
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 4000€
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 3500€

مهاجرت به کشور ایسلند

افرادی که قصد مهاجرت به ایسلند را دارند باید از طریق یکی از راه های قانونی موجود استفاده نمایند. یکی از اصلی ترین طرق مهاجرتی به این کشور اخذ ویزای تحصیلی یا سرمایه گذاری می باشد که با توجه به جمعیت کم ایسلند، مراکز آموزشی محدود می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند می توانند برای طیف گسترده ای از رشته ها اقدام داشته باشند. که در حال حاضر دانشگاهای مطرح ایسلند هستند که از محبوبیت در بین متقاضیان برخوردار می باشند. هزینه های تحصیل در ایسلند به نحوی می باشد که متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان بومی کشور را دارند می توانند از نظام آموزشی رایگان استفاده نمایند و در غیر اینصورت می توانند به صورت تحصیل در دانشگاهای خصوصی این اقدام را داشته باشند.

هزینه تحصیل در مقایسه با هزینه زندگی در ایسلند

دانشجویانی که قصد اخذ روادید از کشور ایسلند را دارند، باید نسبت به اخذ پذیرش اقدام داشته باشند. نوعی دیگر طرق مهاجرتی به ایسلند اخذ روادید کاری می باشد که از سال 2013 این راه برای ایرانیان بسته شده است. شهروندان کشورهای که خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید مبلغی بالغ بر 8000 کرون برای رسیدگی به درخواست پرداخت نمایند. این هزینه تحت عنوان بخشی از فرآیند آنلاین می باشد که با استفاده از کارت های اعتباری قابلیت پرداخت آنلاین را نیز دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر حقوقی در ایران می باشد که مفتخر می باشد خدماتی گسترده در باب حقوق بین الملل، مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت دائم در کنار شما عزیزان می باشد.

10 دیدگاه برای “هزینه زندگی در ایسلند

 1. diana گفت:

  سلام و احترام برای اقامت در کشور ایسلند یا سوئد وبطور کلی کشورهای اسکاندیناوی شرایط به چگونه است؟

 2. sohrab گفت:

  هزینه ها برای یک مهاجر تو این کشور خیلی بالاست

 3. اکبر گفت:

  چطور میتونم مشاوره دریافت کنم؟

 4. مصطفی گفت:

  شنیدم خیلی کشور سردیه

 5. ترانه گفت:

  در بین کشورهای انگلیسی زبان میشه در مورد کانادا راهنمایی بفرمایین؟

 6. صبا صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  امکانش هست در مورد هزینه تحصیل در این کشور هم بفرمایید؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 7. هما گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبى كه در اختيارمون گذاشتيد

 8. مهشید رحمانی گفت:

  خیلی عالی بود

 9. بیژن مرتضوی گفت:

  وای این کشور فوق العاده است ولی یخچاله

 10. ناصر زارعی گفت:

  سلام..
  تشکر از زحماتتون
  لطفا در خصوص راهای مختلف اخذ اقامت کشورهایی با آب و هوای معتدل تر اما پیشرفته هم مقاله بزارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *