شرایط بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک

هر شخصی که عظم مهاجرت به بلژیک میکند نیاز دارد تا نسبت به هزینه زندگی در بلژیک آگاه باشد تا با برنامه ریزی دقیق پلن مهاجرتی خود را رقم بزند. در مقاله هزینه زندگی در بلژیک که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، قصد داریم تا بهترین اطلاعات کار بردی را در مورد ریز هزینه های کاربردی و اقلام پر مصرف را ارائه کنیم. و همچنین به سوال و جواب هایی می پردازیم که سوال اکثر افرادی است که تمایل به مهاجرت به بلژیک دارند.

  • هزینه زندگی در بلژیک چقدر است؟
  • ارزانترین شهر بلژیک کدام است؟
  • هزینه اجاره یا خرید مسکن در بلژیک چه میزان است؟
  • درآمد در بلژیک چقدر است؟

مهاجرت به بلژیک در 2021

بلژیک کشوری پادشاهی و تحت نظام سیاسی پادشاهی است آن هم به صورت موروثی. در این کشور سه زبان معروف فرانسوی، هلندی و آلمانی کاربرد دارد. همانگونه که می بینید این کشور عملا استقلال یافته از این سه کشور است. جمعیتی حدود 10 میلیون نفر و به پایتختی شهر بروکسل و با مردمی شبیه مردم هلند یا آلمان. بلژیک با دریای شمال نیز مرز مشترک دارد. اما از لحاظ کیفیت آبی در دسته کشورهای خوب اروپا محسوب نمیشود.

میزان هزینه زندگی در بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک 20.03% پائین تر از انگلستان است. اجاره در بلژیک 22.33% کمتر از انگلستان است (تمامی شهرها لحاظ شده است). هزینه زندگی در بلژیک در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپای غربی ارزان تر است. این راهنما به شما کمک می کند تا هزینه های زندگی را از مراقبت های بهداشتی و مواد غذایی به مسکن، حمل و نقل، آموزش و غیره هدایت کنید. بلژیک یک کشور درجه دوی اروپایی رو به توسعه است که هزینه زندگی متوسط در آن باعث شده است تا برخی این کشور را به عنوان پل خود برای رشد در مهاجرت انتخاب کنند. همچنین همسایه بودن با کشورهای درجه یک اروپایی نیز باعث رشد بیشتر این موضوع شده است. برای مثال کشورهایی مانند هلند و فرانسه و آلمان باعث این انتخاب نیز هستند.

هزینه اجاره مسکن در بلژیک

در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، مستاجران در بلژیک، مسئول اکثر تعمیرات ملک خود هستند. به همین دلیل آزادی بیشتری برای بهبود اموال وجود دارد، که این بدان معنی است که بسیاری از مستاجران دریافتند که میزان رضایت آنها نسبت به داشتن خانه یا آپارتمان برابر با داشتن وام مسکن است. قراردادهای اجاره ای در بلژیک به طور معمول درازمدت هستند و امنیت را فراهم می کنند، که مستاجرین را تشویق می کند تا از محل سکونت خود استفاده کنند.

میزان هزینه زندگی در بلژیک

اجاره ماهیانه مسکن در بلژیک

عمده هزینه زندگی ماهیانه در اروپا را هزینه مسکن شکل میدهد و این هزینه جهت اجاره به صورت میانگین متری 10€ (یورو) میباشد. در جدول ذیل حدود اجاره بهای ماهانه مسکن در بلژیک طی سال 2021 بیان گردیده است:

نوع آپارتمان اجاره بهای ماهانه (یورو)
آپارتمان 1 خوابه از 605€ تا 720€
آپارتمان 3 خوابه از 930€ تا 1130€

قیمت خرید مسکن بخشی از هزینه زندگی در بلژیک

برای آن دست از افرادی که به دنبال خرید خانه در بلژیک هستند نمونه ای از قیمت ملک را ذکر میکنیم. البته قابل توجه است که کشور بلژیک با خرید ملک اقامت نمیدهد.

  • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: 3195€ (یورو)
  • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز: 2510€ (یورو)

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب مهاجرت به بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

بیمه در کشور بلژیک

ثبت نام برای پوشش مراقبت های بهداشتی عمومی و یا بیمه درمانی خصوصی در بلژیک انجام می گیرد. دانش آموزان از اتحادیه اروپا و EFTA باید کارت بیمه درمانی اروپایی خود را داشته باشند. پس از ثبت نام در یک برنامه مراقبت بهداشتی در بلژیک، یک دوره 6 ماهه پیش از درخواست تقاضا وجود دارد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب ویزای تحصیلی بلژیک به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با شرایط و هزینه زندگی در بلژیک آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در زمینه هزینه زندگی در بلژیک در اختیار شما قرار دهیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره در امور مهاجرتی به بلژیک و سایر کشورها با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *