شرایط اوکراین

هزینه زندگی در خارکف اوکراین

میزان هزینه زندگی در خارکف اوکراین

از جمله راهنمائی های مهاجرت به اوکراین، اطلاع از هزینه زندگی در خارکف اوکراین و شرایط زندگی در این کشور برای متقاضیان می باشد. شما با مطالعه این مقاله به اطلاعات مفیدی راجع به هزینه زندگی در این کشور دست خواهید یافت. در حقیقت، اطلاع از هزینه زندگی در خارکف اوکراین از این نظر مهم می باشد که اولا این شهر، شهر دانشجویی اوکراین بوده و دارای بیش از 40 دانشگاه معتبر بوده و ثانیا، صنایع و شرکتهای بازرگانی بزرگی در این شهر مستقر هستند که جذب کننده دانشجویان و کارگران خارجی به این شهر است.

هزینه زندگی در خارکف اوکراین برای شهروندان خارجی ارزانتر و مقرون به صرفه می باشد. به لحاظ رتبه هزینه زندگی در دنیا، شهر خارکف اوکراین از بین 454 کشور دنیا دارای رتبه 410م می باشد و این رتبه با شاخص هزینه زندگی 29.19 موضوع عجیبی نیست. هزینه زندگی ماهانه یک نفر در خارکف معادل 374.04 $ می باشد. در صورت وجود هر گونه سوالی، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

درباره خارکف اوکراین

خارکف (Kharkov) دومین شهر بزرگ اوکراین واقع در شمال شرقی کشور، بزرگترین مرکز علمی اوکراین و مرکز اداری منطقه خارکف می باشد. بر اساس آمارهای سال 2016، جمعیت شهر خارکف در حدود 1447000 می باشد و مساحت این شهر 350 کیلومتر مربع است. خارکف غنی از مناظر معماری قرون 19م و 20م می باشد. در این شهر موزه ها، ابنیه های تاریخی، کلیساها، پارک ها، و جاذبه های دیگری وجود دارد که مورد توجه گردشگران خارجی می باشد.

موزه تاریخی M.F. Sumtsov خارکف پر از یافته های باستان شناسی از حفاری های سکونت گاههای عصر برنز، اشیائی از دوره روسی قدیم Dontes قرون 11م و 12م می باشد. موزه هنر خارکف یکی از قدیمی ترین موزه ها در اوکراین میباشد که غنی از آثار هنری منحصربفرد است. موزه دریانوردی که به تاریخ کشتیرانی در مدلها اختصاص دارد. کلیساهای Svyato-Pokrovskiy Monastery، Annunciation Cathedral و کلیساهای دیگر از جمله جاذبه های خارکف میباشند. مجموعه ابنیه های معماری Gasprom، سیاختمان قدیمی دانشگاه خارکف، ایستگاه راه آهن جنوبی، خانه اندیشمندان یا  Beketov’s House ، باغ شفچنکو از جمله جاذبه های چشم نواز دیگر شهر خارکف می باشند که چشم هر بیننده ی را به خود جلب می کنند.

شرایط و هزینه زندگی در خارکف اوکراین

اگر هم مایلید درباره زندگی واقعی در خارکف بیشتر بدانید، یک بازار بزرگی را درنظر بگیرید و فقط در این صورت هست که شما جو حاکم بر شهر خارکف را درک خواهید کرد. دیدگاه مشترک خود مردمان خارکف درباره شهرشان این چنین می باشد. “خارکف، شهری که در تقاطع جاده های زیاد قرار گرفته و از زمان پایه گذاری ش شهر تجاری بوده و در این اواخر هم با پذیرش نقش علمی- فرهنگی به شهر دانشجویی اوکراین معروف شده است”. این گفته کاملا درست و بجاست.

مردمان خارکف افرادی فرهنگ دوست و خونگرم می باشند. موید این گفته هم وجود بیش از 40 دانشگاه در خارکف با بیش از 12000 دانشجوی خارجی می باشد. شما با گشت و گذار در مرکز شهر با وجود فروشگاه ها و کلوپ های متعدد، به یاد نیویورک سیتی می افتید. هزینه زندگی در خارکف اوکراین به عنوان دومین شهر بزرگ اوکراین ارزانتر از کیف میباشد. ما در ادامه همین مقاله شما را با هزینه زندگی در خارکف اوکراین آشنا خواهیم کرد.

جداول هزینه های زندگی در خارکف اوکراین

عموما، هزینه زندگی در اوکراین و شهر خارکف نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان و منطقی است. این گفته زمانی اثبات می شود که شما شاخص های هزینه زندگی شهر خارکف را با دیگر نقاط دنیا مقایسه کنید. برای مثال، شاخص هزینه زندگی در خارکف اوکراین 36.51 % پایین تر از “تهران” می باشد که این رقم یک رقم قابل توجهی است. در جداول زیر به راحتی می توانید از جزئیات هزینه زندگی در خارکف اوکراین مطلع شوید:

رستوران ها بازارها حمل و نقل
غذا در رستوران ارزان قیمت 4.51 $ شیر (1 لیتری) 0.83 $ بلیط یکسره (حمل و نقل محلی) 0.26 $
غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 18.80 $ قرص نان سفید (500 گرمی) 0.40 $ تاکسی استارت 1.50 $
مک میل در مک دونالد 3.31 $ برنج (سفید) 1 کیلو 0.92 $ تاکسی مسیر 1 کیلومتر 0.23 $
نوشیدنی 0.73 $ تخم مرغ (12 تایی) 1.08 $ تاکسی با انتظار 1 ساعت 3.19 $
آب (بطری0.33 لیتری) 0.30 $ سینه مرغ بی استخوان و بی پوست 1 کیلو 3.25 $ 1 لیتر بنزین 1.13 $

هزینه زندگی در خارکف اوکراین

سایر هزینه های زندگی خارکف اوکراین

در ادامه بحث از هزینه زندگی در خارکف اوکراین، ما در جدول زیر بخش دیگری از این هزینه ها را فهرست وار بیان می کنیم:

خدمات شهری اجاره بها و قیمت خرید خانه قیمت لباس و کفش
برق، گرمایش، سرمایش، آب، جمع آوری زباله برای آپارتمان 85 متر مربعی 108.48 $ آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 327.18 $ 1 جفت شلوار لی 68.19 $
1 دقیقه تعرفه مکالمه گوشی پیش پرداخت 0.03 $ آپارتمان (1 خوابه) در خارج از شهر 198.72 $ لباس تابستانی در مغازه زنجیره ی 41.14 $
اینترنت (با سرعت 60Mbps، دیتای نامحدود، کابل/ ADSL) 5.20 $ آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 586.46  $ 1 جفت کفش دومیدانی نایک (اندازه متوسط) 93.12 $
    آپارتمان (3 خوابه) در بیرون شهر 352.54 $ 1 جفت کفش چرم مردانه 108.25 $
    قیمت 1 مترمربع آپارتمان در مرکز شهر 946.47 $    

کیفیت زندگی در خارکف اوکراین

شاخص کیفیت زندگی در خارکف اوکراین 105.30 می باشد. با توجه به این رقم، اگر شاخص کیفیت زندگی درخارکف اوکراین را بر اساس استاندارد شاخص جهانی که از 0 تا 240 تعریف شده است در نظر بگیریم، نتیجه میگیریم که شاخص کیفیت زندگی در خارکف متوسط است.

شاخص قدرت خرید 30.13 خیلی پایین
شاخص ایمنی 55.66 متوسط
شاخص مراقبت بهداشتی 46.37 متوسط
شاخص آب و هوایی 65.35 بالا
شاحص هزینه زندگی 29.19 خیلی پایین
نسبت قیمت املاک به درآمد 12.84 بالا
شاخص زمان رفت وآمد 37.90 متوسط
شاخص آلودگی 60.30 بالا
شاخص کیفیت زندگی 105.30 متوسط

در پایان، با توجه به تحلیل انجام شده درباره هزینه زندگی در خارکف اوکراین میتوان چنین نتیجه گیری کرد که با توجه به دو شاخص اصلی تحلیلی یعنی، هزینه زندگی 29.19 و شاخص کیفیت زندگی 105.30، تجربه زندگی در اوکراین تجربه سختی نیست. مخصوصا، برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند، شهر خارکف به لحاظ سطح هزینه زندگی میتواند بهترین گزینه تحصیلی برایشان باشد. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل یا کار در اوکراین میباشید، برای اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی و جزئیات مشاوره تضمینی اخذ ویزای اوکراین با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

5 دیدگاه برای “هزینه زندگی در خارکف اوکراین

 1. کمال گفت:

  ba salam. in ka migin hazina oktain kamtare az iran hast? vagan haghighat dard
  هزینه زندگی در خارکف اوکراین 36.51 % پایین تر از “تهران” می باشi

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام مقاله ها بر اساس سایت رسمی خود کشور اوکراین نوشته شده بل درست هست

 2. حمید گفت:

  سلام من چنانچه خواسته باشم با زن اوکرائینی ازدواج کنم چطور باید آنرا عقد شرعی کرد که بتواند تابعیت ایرانی داشته باشد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید در ایران ازدواج کنید سپس تابعیت برای ایشون بگیرید

   1. حمید گفت:

    سلام مجدد آقای فرجی.. سوال من در کی یف است که ازدواج ثبت بشه برای گرفتن ویزای ایران، چنانچه بخواهد ایران بیاید احتمالا برای همان ازدواج. چون مطمئن نیستم زن تنها، ویزا به ایران بگیرد. مرسی بابت اطلاع رسانی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *