شرایط دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در کشور دانمارک

دانمارک شادترین کشور دنیا با پارامترهای استاندارد بالای زندگی است. اگر به دنبال مهاجرت به این کشور هستید باید از هزینه زندگی در دانمارک مطلع باشید. شاید استانداردهای بالای زندگی در این کشور اروپای شمالی نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا را به خود جلب نماید. اگر به دنبال اخذ ویزاهای پر درخواست این کشور از قبیل ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری  هستید، بهتر این است از قبل برای هزینه زندگی در دانمارک هم برنامه ریزی کرده باشید. اگر قصد مهاجرت به دانمارک را دارید و خواستار اطلاعات کافی و دقیق درباره هزینه زندگی در دانمارک هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 1. هزینه زندگی در بهترین شهرهای دانمارک چقدر است؟
 2. هزینه حمل و نقل در دانمارک به چه نحوی است؟
 3. هزینه تحصیل در دانمارک برای افراد خارجی؟
 4. حمل و نقل در دانمارک چکونه است؟
 5. درآمد در دانمارک چقدر است؟

زندگی در کشور دانمارک

اگر کمی بخواهید از پیشینه این کشور اروپایی و نقش آن در بین کشورهای اروپایی بشنوید می توانیم این کشور را در راس بهترین کشورهای اروپایی قلمداد کنیم. دانمارک یکی از کشورهای موسس ناتو و سازمان ملل است. دولت این کشور به نام دولت رفاه معروف است و این به جهت آمارهایی است که در سال های اخیر از خود به جای گذاشته است. این کشور دارای کمترین اختلاف درآمد در میان شهروندان خود در میان تمام کشورهای دنیاست و همچنین از لحاظ درآمد سرانه رتبه تک رقمی را همواره دارا بوده است.

باز هم می توان به موارد دیگری اشاره نمود؛ مردم این کشور به عنوان شادترین مردم دنیا و راضی ترین نیروهای کار هم شناخته می شوند و نظام اداری این کشور نیز کمترین فساد را در میان نظام های اداری دنیا دارد. بر اساس آخرین آمار که از مجله مرکر در سال 2019 اعلام شده شهر کپنهاگ، پایتختِ گران قیمت دانمارک در میان 209 شهری که در این رتبه بندی اعلام شده به عنوان چهاردهمین شهر گران قیمت دنیا معرفی شده است. اگر چه زندگی در شهرهای دیگر دانمارک ارزان تر از کپنهاگ است اما بر اساس شاخص های هزینه زندگی در اروپا در مقایسه با کشورهای دیگر میزان هزینه ها در سایر شهرهای دانمارک نیز پایین نیست.

لیست هزینه زندگی در دانمارک

سطح بالای توسعه اقتصادی همراه با کیفیت خوب زندگی و مالیات بالا، هزینه زندگی در دانمارک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. در کپنهاگ قیمت املاک، مستغلات و خدماتی مانند رستوران و سرگرمی ها بالاست. با این حال قیمت مواد غذایی در دانمارک با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان و بلژیک قابل مقایسه است و از آنجا که حقوق شهروندان نیز بالاست، کسانی که درآمد به پول محلی دارند می توانند یک سبک زندگی راحت در دانمارک داشته باشند. اگر مقصدتان این کشور اروپایی است حتما از پیش می توانید با خواندن این نوشتار از هزینه زندگی در دانمارک آگاه شوید. هزینه های خدمات، آموزش و سایر مقوله هایی که شاخص های مهم زندگی هستند را در بخش بندی برای شما عزیزان توسط تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش کرده ایم.

علیرغم وجود هزینه های زندگی در دانمارک اگر قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید باید با هزینه تحصیل در دانمارک نیز آشنا باشید.

5 آِتم مهم هزینه های زندگی در دانمارک:

 1. هزینه تحصیل در دانمارک
 2. هزینه خورد و خوراک و غذا و رستوران و سوپر مارکت در دانمارک
 3. هزینه حمل و نقل در دانمارک
 4. هزینه درمان در دانمارک
 5. هزینه مسکن در دانمارک

هزینه اقامت در کشور دانمارک

با توجه به مساحت کوچک کشور دانمارک هزینه های املاک و مستغلات بالاست و مواردی شامل هزینه های آب، برق و تلفن در میزان اجاره محاسبه نشده و یک هزینه اضافی محسوب می شود. برای اجاره یک ملک شما باید مبلغی را به مقدار اجاره سه ماه به عنوان پول پیش پرداخت نمائید. مثلا هزینه اجاره یک ملک 40 متری در مرکز کپنهاگ ماهیانه بین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد و هزینه های آب، گرمایش، برق، گاز، اینترنت تقریبا برای همین متراژ و یک نفر بین 2 تا 3 میلیون تومان ماهیانه می باشد.

سوپر مارکت در دانمارک قیمت به یورو
شیر (عادی)، 1 لیتر 0/85
قرص نان تازه 2
تخم مرغ (12) 2.5
پنیر تازه (1kg) 9
سینه مرغ، (1kg) 8
آب (1.5 لیتری بطری) 2

غذا و رستوران در هزینه زندگی در دانمارک

بودجه مورد نیاز برای تامین وعده های غذایی را می توان با مدیریت کردن در تهیه اقلام مورد نیاز به حداقل رساند اما با این حال هزینه های خورد و خوراک در دانمارک کم نبوده اکثر مردم با خرید تولیدات فصلی و کالاهای محلی از خرید کالاهای وارداتی از میزان هزینه ها تا حد ممکن می کاهند. مثلا قیمت یک لیتر شیر 12.000 تا 15.000 تومان، یک قرص نان برای دو نفر در یک روز 25.000 تومان، یک کیلو گوجه فرنگی 40.000 تومان و یک وعده معمولی نهار به همراه نوشیدنی در یک رستوران معمولی 250.000 تومان می شود.

رستوران در دانمارک قیمت به یورو
غذا، رستوران ارزان 19
غذا برای 2 نفر 58
پپسی (0.33 لیتری بطری) 3
آب (0.33 لیتر بطری) 2

حمل و نقل در هزینه زندگی در دانمارک

در مقاله هزینه زندگی در دانمارک هزینه حمل و نقل عمومی بسیار ارزان است و به همین میزان حمل و نقل خصوصی بسیار گران. برای مثال هزینه تاکسی بسیار بالاست. همچنین در شهر کپنهاگ معروف به شهر دوچرخه ها بسیاری از مردم با دوچرخه رفت و امد میکنند. جالب است بدانید حتی برای رفتن به سر کار.

حمل و نقل در دانمارک قیمت به یورو
یك بلیط یكسره (حمل و نقل محلی) 3
تمدید 30 روزه 48
تاكسی (5km در مركز) 17
بنزین (1 لیتر) 1.5
فولكس واگن گلف 1.4 (یا معادل آن اتومبیل جدید) 32000

هزینه زندگی در دانمارک

بخش مسکن در هزینه زندگی در دانمارک

در زیر  قیمت اجاره و خرید مسکن را در دانمارک تحلیل میکنیم:

 • اجاره ماهیانه  آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر: 600 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر: 500 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر: 900 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در اطراف شهر: 800 €
 • قیمت خرید مسکن در مرکز شهر برای هر متر: 3500 €
 • قیمت خرید مسکن در خارج از شهر برای هر متر: 3000 €

هزینه پوشاک در دانمارک عبارت است از:

پوشاك و كفش قیمت به یورو
1 جفت Levis 501 98
لباس در فروشگاه های زنجیره ای 50
1 جفت كفش نایك 90
1 جفت كفش چرم مردانه 175

درآمد در کشور دانمارک

نرخ بیکاری در دانمارک حدود 4% برآور شده است. هزینه زندگی در دانمارک افراد را به سمت کار کردن در این کشور برده است.

به دلیل افول سنی جامعه دانمارک و پیر شدن این کشور و اقتصاد قوی دانمارک باعث شده افراد مهاجر هم در این کشور به راحتی به درآمد برسند. فقط نکته اینکه سختی موضوع تسلط روی زبان دانمارکی است. هر چه مسلط تر شانس کاریابی بالاتر.

برا اشنایی با روال ویزای کاری دانمارک و کار در دانمارک  به لینک مربوطه مراجعه و در این مسیر اقدام نمائید و به کار و درآمد در دانمارک برسید. برای عملی ساختن پروسه مهاجرت به دانمارک اولین قدم شما کسب اطلاعات کامل و مشاوره در ارتباط با آن راه مهاجرتی است، وکلا و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی هستند.

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در دانمارک

 1. sohrab گفت:

  آیا میشه از دولت وام گرفت تا هزینه ها را کاهش داد ؟

 2. میلاد گفت:

  با سلام به نظره من این هزینه ها را نباید با حقوق و درامد و هزینه های ایران مقایسه کرد..بهتره که با حقوق همانجا مقایسه بشوند.مثلا شما در دانمارک با یک شغل متوسط حداقل حقوق ماهیانه معادل 3500 یورو است که با احتساب هر یورو 15500 تومان معادل درامد ماهیانه 54 میلیون تومانی میشود که قطعا با این درامد اجاره ی 15 میلیونی و هزینه های 2 تا 3 میلیونی به چشم نمی آیند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =