شرایط دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک شادترین کشور دنیا است که سطح امید به زندگی و رفاه اجتماعی آن همواره در صدر سایر کشورها قرار داشته است. منتهی به عنوان یک کشور واقع شده د رحوزه اسکاندیناوی هزینه زندگی در دانمارک نیز بالا می باشد. شاید استانداردهای بالای زندگی در این کشور اروپای شمالی نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا را به خود جلب نماید. در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در دانمارک ارائه شده و امید است مطالعه آن مفید باشد. در این مقاله سعی بر این است تا پاسخ سوالات ذیل داده شود:

5 اصل مهم هزینه های دانمارک

 1. هزینه زندگی در بهترین شهرهای دانمارک چقدر است؟
 2. هزینه حمل و نقل در دانمارک به چه نحوی است؟
 3. هزینه تحصیل در دانمارک برای افراد خارجی؟
 4. حمل و نقل در دانمارک چکونه است؟
 5. درآمد در دانمارک چقدر است؟

زندگی در کشور دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای موسس ناتو و سازمان ملل است. دولت این کشور به نام دولت رفاه معروف است و این به جهت آمارهایی است که در سال های اخیر از خود به جای گذاشته است. این کشور دارای کمترین اختلاف درآمد در میان شهروندان خود در میان تمام کشورهای دنیاست و همچنین از لحاظ درآمد سرانه رتبه تک رقمی را همواره دارا بوده است.

مردم این کشور به عنوان شادترین مردم دنیا و راضی ترین نیروهای کار هم شناخته می شوند و نظام اداری این کشور نیز کمترین فساد را در میان نظام های اداری دنیا دارد. بر اساس آخرین آمار که از مجله مرکر در سال 2020 اعلام شده شهر کپنهاگ، پایتختِ گران قیمت دانمارک در میان 209 شهری که در این رتبه بندی اعلام شده به عنوان چهاردهمین شهر گران قیمت دنیا معرفی شده است. اگر چه زندگی در شهرهای دیگر دانمارک ارزان تر از کپنهاگ است اما بر اساس شاخص های هزینه زندگی در اروپا در مقایسه با کشورهای دیگر میزان هزینه ها در سایر شهرهای دانمارک نیز پایین نیست.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در دانمارک

لیست هزینه زندگی در دانمارک

سطح بالای توسعه اقتصادی همراه با کیفیت خوب زندگی و مالیات بالا، هزینه زندگی در دانمارک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. در کپنهاگ قیمت املاک، مستغلات و خدماتی مانند رستوران و سرگرمی ها بالاست. با این حال قیمت مواد غذایی در دانمارک با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان و بلژیک قابل مقایسه است و از آنجا که حقوق شهروندان نیز بالاست، کسانی که درآمد به پول محلی دارند می توانند یک سبک زندگی راحت در دانمارک داشته باشند. هزینه تحصیل در دانمارک نیز نسبت به بسیاری دیگر از کشورها از جمله هلند بالاتر است یعنی کسانی باید این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند که تمکن مالی بالایی دارند.

5 پارامتر مهم هزینه های زندگی در دانمارک:

 1. هزینه تحصیل در دانمارک
 2. هزینه خورد و خوراک و غذا و رستوران و سوپر مارکت در دانمارک
 3. هزینه حمل و نقل در دانمارک
 4. هزینه درمان در دانمارک
 5. هزینه مسکن در دانمارک

هزینه اقامت در کشور دانمارک در سال 2020

با توجه به مساحت کوچک کشور دانمارک هزینه های املاک و مستغلات بالاست و مواردی شامل هزینه های آب، برق و تلفن در میزان اجاره محاسبه نشده و یک هزینه اضافی محسوب می شود. در سال 2020 برای اجاره یک ملک باید مبلغی را به مقدار اجاره سه ماه به عنوان پول پیش پرداخت کرد. علاوه بر اجاره منزل٬ خرید اقلام خوراکی نیز پرهزینه خواهد بود که لیست آن در جدول ذیل آورده شده:

سوپر مارکت در دانمارک قیمت به یورو
شیر (عادی)، 1 لیتر 0/85€
قرص نان تازه 2€
تخم مرغ (12) 2.5€
پنیر تازه (1kg) 9€
سینه مرغ، (1kg) 8€
آب (1.5 لیتری بطری) 2€

غذا و رستوران در هزینه زندگی در دانمارک

بودجه مورد نیاز برای تامین وعده های غذایی را میتوان با مدیریت کردن در تهیه اقلام مورد نیاز به حداقل رساند اما با این حال هزینه های خورد و خوراک در دانمارک کم نبوده اکثر مردم با خرید تولیدات فصلی و کالاهای محلی از خرید کالاهای وارداتی از میزان هزینه ها تا حد ممکن می کاهند.

رستوران در دانمارک قیمت به یورو
غذا، رستوران ارزان 19€
غذا برای 2 نفر 58€
پپسی (0.33 لیتری بطری) 3€
آب (0.33 لیتر بطری) 2€

حمل و نقل در هزینه زندگی در دانمارک

در مقاله هزینه زندگی در دانمارک هزینه حمل و نقل عمومی بسیار ارزان است و به همین میزان حمل و نقل خصوصی بسیار گران. برای مثال هزینه تاکسی بسیار بالاست. همچنین در شهر کپنهاگ معروف به شهر دوچرخه ها بسیاری از مردم با دوچرخه رفت و آمد میکنند.

حمل و نقل در دانمارک قیمت به یورو
یك بلیط یكسره (حمل و نقل محلی) 3€
تمدید 30 روزه 48€
تاكسی (5km در مركز) 17€
بنزین (1 لیتر) 1.5€
فولكس واگن گلف 1.4 (یا معادل آن اتومبیل جدید) 32000€

حمل و نقل در هزینه زندگی در دانمارک

بخش مسکن در هزینه زندگی در دانمارک

در زیر قیمت اجاره و خرید مسکن را در دانمارک تحلیل شده:

اجاره بها  قیمت به یورو
اجاره ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر 600€
اجاره ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر 500€
اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر 900€
اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در اطراف شهر 800€
قیمت خرید مسکن در مرکز شهر برای هر متر 3500€
قیمت خرید مسکن در خارج از شهر برای هر متر 3000€

هزینه پوشاک در دانمارک عبارت است از:

پوشاك و كفش قیمت به یورو
1 جفت Levis 501 98€
لباس در فروشگاه های زنجیره ای 50€
1 جفت كفش نایك 90€
1 جفت كفش چرم مردانه 175€

درآمد در کشور دانمارک

نرخ بیکاری در دانمارک حدود 4% برآور شده است. هزینه زندگی در دانمارک افراد را به سمت کار کردن در این کشور برده است. به دلیل افول سنی جامعه دانمارک و پیر شدن این کشور و اقتصاد قوی دانمارک باعث شده افراد مهاجر هم در این کشور به راحتی به درآمد برسند. فقط نکته اینکه سختی موضوع تسلط روی زبان دانمارکی است. هر چه مسلط تر شانس کاریابی بالاتر. بر اساس آمارهای دولتی در سال 2020، میانگین درآمد ماهانه در کشور دانمارک حدود 44366 DKK (کرون دانمارک) می باشد که یکی از بالاترین درآمدها در اتحادیه اروپایی (EU) است. بر این اساس، بالاترین درآمدها در دانمارک متعلق به سه دهک شغلی زیر است:

 • دندانپزشک: 107,182 DKK
 • مدیر اجرایی: 94,721 DKK
 • مدیر مالی: 89,151 DKK

مقایسه هزینه زندگی در دانمارک و ایران

دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که نسبتا هزینه های زندگی در آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالا و نسبت به سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی تقریبا کمتر است. زندگی در این کشور بستگی به سبک زندگی سبک زندگی هر فرد دارد اما به طور متوسط ماهیانه در حدود 1200€ (یورو) می باشد. منتهی دانشجویان با ثبت نام در خوابگاه یا تهیه منزل اشتراکی با دانشجویان دیگر می توانند هزینه های خود را تا ماهی 1000€ (یورو) نیز کاهش دهند. هزینه زندگی در دانمارک نسبت به ایران بدون احتساب اجاره خانه 119.65% گران تر است و اجاره منزل نیز در دانمارک 126.67% گران تر از ایران است.

در این مقاله 5 اصل هزینه های دانمارک را بررسی کردیم.

پس از اتمام تحصیل٬ شانس بالایی برای پیدا کردن کار در دانمارک وجود دارد نتیجتا مهاجرت به دانمارک پروسه سختی نیست و تنها نکته مهم آن برخورداری از تمکن مالی مناسب است. متقاضیان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل و زندگی در دانمارک با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات متداول درباب هزینه زندگی در دانمارک

برای اطلاع از میزان هزینه زندگی در دانمارک در 2020 موارد زیر را مطالعه نمایید:

 • میانگین هزینه زندگی در دانمارک چقدر است؟ این امر ارتباط مستقیمی با سبک زندگی دارد که به مقدار 900€ الی 1200€ (یورو) است.
 • قیمت اجاره ملک در کپنهاگ چقدر با تهران اختلاف دارد؟ شاخص قیمت اجاره در تهران به میزان 55.19% پائین تر از کپنهاگ است.
 • هزینه حمل و نقل در دانمارک چقدر است؟ میزان هزینه های حمل و نقل عمومی در کشور دانمارک ارزان است و هزینه های حمل و نقل خصوصی بالا است و به میزان تقریبی 50% اختلاف دارد.
 • بالاترین درآمدها در کشور دانمارک چقدر است؟ بالاترین درآمد در این کشور متعلق به دندانپزشکان، مدیران اجرایی و مالی است. میزان درآمد دندانپزشکان به مقدار 107.182$ (دلار) است.
 • شرایط کار در دانمارک چقدر است؟ میزان نرخ بیکاری در این کشور به مقدار 4% است که این میزان دلیل اصلی استقبال از مهاجرت کاری شده است.

10 دیدگاه برای “هزینه زندگی در دانمارک

 1. sohrab گفت:

  آیا میشه از دولت وام گرفت تا هزینه ها را کاهش داد ؟

 2. میلاد گفت:

  با سلام به نظره من این هزینه ها را نباید با حقوق و درامد و هزینه های ایران مقایسه کرد..بهتره که با حقوق همانجا مقایسه بشوند.مثلا شما در دانمارک با یک شغل متوسط حداقل حقوق ماهیانه معادل 3500 یورو است که با احتساب هر یورو 15500 تومان معادل درامد ماهیانه 54 میلیون تومانی میشود که قطعا با این درامد اجاره ی 15 میلیونی و هزینه های 2 تا 3 میلیونی به چشم نمی آیند.

  1. صدرا گفت:

   سلام علیکم

 3. سارا گفت:

  سلام .مثلا برای خانواده ۳نفره .یک زوج و یک کودک.اجاره منزل همون معادل یک نفرهست؟و خرج متوسط ماهیانه چقدرمیشه؟.ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هر چیزی که در مقاله نوشته به صورت ماهانه درست می باشد

 4. مهران گفت:

  سلام حدود ۴۰ سال سن دارم و اینجا درآمد حدود ۵ ملیونی دارم لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم با ۱۵ سال سابقه کار و حدود ۳۰۰ ملیون کل سرمایه که دارم زبان اونجا هم مجبور باشم میتونم یکساله یاد بگیرم،
  آیا با داشتن همسر و یک فرزند میتونم اونجا دوام بیارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما ابتدا باید بررسی کنید ببینید اصلا شانس ویزا شدن رو دارید برای دانمارک؟
   اگر دارید از چه روشی و با چه شرایطی؟
   بطور کلی با توجه به شرایطی که میفرمائید این شرایط برای دانمارک وجود نداره متاسفانه

 5. امین گفت:

  سلام خسته نباشید ۳۰ سالم هست لیسانس برق الکترونیک دارم ولی با رشته تحصیلیم فعالیت ندارم در حوزه معامله گری در فارکس فعالیت میکنم درآمد ثابت ماهیانه ۵هزار دلار و یک میلیارد سرمایه دارم و مجرد هستم سطح زبان آلمانی B1 هستم خواستم بدونم با شرایط من میتونم شانسی واسه اخذ ویزا داشته باشم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر برای کار در دانمارک میفرمائید نیاز به جاب آفر دارید
   در رابطه با آلمان اگر میپرسید اگر باقی شرایطتون هم خوب باشه این امکان وجود داره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 6. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید.. من پزشک عمومی هستم خواستم بدونم برای مهاجرت به دانمارک برای کر و ادامه تحصیل شانسی دارم؟ و اینک درآمد یک پزشک عمومی مهاجر در چ حد هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *