شرایط دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در کشور دانمارک
هزینه زندگی در دانمارک
میانگین امتیاز 4.8 تعداد 20

دانمارک شادترین کشور دنیا با پارامترهای استاندارد بالای زندگی است. اگر به دنبال مهاجرت به این کشور هستید باید از هزینه زندگی در دانمارک مطلع باشید. شاید استانداردهای بالای زندگی در این کشور اروپای شمالی نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا را به خود جلب نماید. اگر به دنبال اخذ ویزاهای پر درخواست این کشور از قبیل ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری  هستید، بهتر این است از قبل برای هزینه زندگی در دانمارک هم برنامه ریزی کرده باشید. اگر قصد مهاجرت به دانمارک را دارید و خواستار اطلاعات کافی و دقیق درباره هزینه زندگی در دانمارک هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 1. هزینه زندگی در بهترین شهرهای دانمارک چقدر است؟
 2. هزینه حمل و نقل در دانمارک به چه نحوی است؟
 3. هزینه تحصیل در دانمارک برای افراد خارجی؟
 4. حمل و نقل در دانمارک چکونه است؟
 5. درآمد در دانمارک چقدر است؟

زندگی در کشور دانمارک

اگر کمی بخواهید از پیشینه این کشور اروپایی و نقش آن در بین کشورهای اروپایی بشنوید می توانیم این کشور را در راس بهترین کشورهای اروپایی قلمداد کنیم. دانمارک یکی از کشورهای موسس ناتو و سازمان ملل است. دولت این کشور به نام دولت رفاه معروف است و این به جهت آمارهایی است که در سال های اخیر از خود به جای گذاشته است. این کشور دارای کمترین اختلاف درآمد در میان شهروندان خود در میان تمام کشورهای دنیاست و همچنین از لحاظ درآمد سرانه رتبه تک رقمی را همواره دارا بوده است.

باز هم می توان به موارد دیگری اشاره نمود؛ مردم این کشور به عنوان شادترین مردم دنیا و راضی ترین نیروهای کار هم شناخته می شوند و نظام اداری این کشور نیز کمترین فساد را در میان نظام های اداری دنیا دارد. بر اساس آخرین آمار که از مجله مرکر در سال 2019 اعلام شده شهر کپنهاگ پایتخت گران قیمت دانمارک در میان 209 شهری که در این رتبه بندی اعلام شده به عنوان چهاردهمین شهر گران قیمت دنیا معرفی شده است. اگر چه زندگی در شهرهای دیگر دانمارک ارزان تر از کپنهاگ است اما بر اساس شاخص های هزینه زندگی در اروپا در مقایسه با کشورهای دیگر میزان هزینه ها در سایر شهرهای دانمارک نیز پایین نیست.

لیست هزینه زندگی در دانمارک

سطح بالای توسعه اقتصادی همراه با کیفیت خوب زندگی و مالیات بالا، هزینه زندگی در دانمارک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. در کپنهاگ قیمت املاک، مستغلات و خدماتی مانند رستوران و سرگرمی ها بالاست با این حال قیمت مواد غذایی در دانمارک با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان و بلژیک قابل مقایسه است و از آنجا که حقوق شهروندان نیز بالاست، کسانی که درآمد به پول محلی دارند می توانند یک سبک زندگی راحت در دانمارک داشته باشند. اگر مقصدتان این کشور اروپایی است حتما از پیش می توانید با خواندن این نوشتار از هزینه زندگی در دانمارک آگاه شوید. هزینه های خدمات، آموزش و سایر مقوله هایی که شاخص های مهم زندگی هستند را در بخش بندی برای شما عزیزان توسط تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش کرده ایم.

هزینه اقامت در کشور دانمارک

با توجه به مساحت کوچک کشور دانمارک هزینه های املاک و مستغلات بالاست و مواردی شامل هزینه های آب، برق و تلفن در میزان اجاره محاسبه نشده و یک هزینه اضافی محسوب می شود. برای اجاره یک ملک شما باید مبلغی را به مقدار اجاره سه ماه به عنوان پول پیش پرداخت نمائید. مثلا هزینه اجاره یک ملک 40 متری در مرکز کپنهاگ ماهیانه بین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد و هزینه های آب، گرمایش، برق، گاز، اینترنت تقریبا برای همین متراژ و یک نفر بین 2 تا 3 میلیون تومان ماهیانه می باشد.

سوپر مارکت در دانمارک قیمت به یورو
شیر (عادی)، 1 لیتر 0/85
قرص نان تازه 2
تخم مرغ (12) 2.5
پنیر تازه (1kg) 9
سینه مرغ، (1kg) 8
آب (1.5 لیتری بطری) 2

بخش غذا و رستوران در هزینه زندگی در دانمارک

بودجه مورد نیاز برای تامین وعده های غذایی را می توان با مدیریت کردن در تهیه اقلام مورد نیاز به حداقل رساند اما با این حال هزینه های خورد و خوراک در دانمارک کم نبوده اکثر مردم با خرید تولیدات فصلی و کالاهای محلی از خرید کالاهای وارداتی از میزان هزینه ها تا حد ممکن می کاهند. مثلا قیمت یک لیتر شیر 12.000 تا 15.000 تومان، یک قرص نان برای دو نفر در یک روز 25.000 تومان، یک کیلو گوجه فرنگی 40.000 تومان و یک وعده معمولی نهار به همراه نوشیدنی در یک رستوران معمولی 250.000 تومان می شود.

رستوران در دانمارک قیمت به یورو
غذا، رستوران ارزان 19
غذا برای 2 نفر 58
پپسی (0.33 لیتری بطری) 3
آب (0.33 لیتر بطری) 2

بخش حمل و نقل در هزینه زندگی در دانمارک

با توجه به کیفیت بالای حمل و نقل عمومی در دانمارک و فرهنگ مردم این کشور بسیاری از مردم ترجیحشان بر این است برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند که رفت و آمد یک شخص با این وسایل ماهیانه 1 تا 2 میلیون تومان پیش بینی می شود. هزینه تاکسی بالا بوده و همچنین قیمت خودرو و بنزین نیز بالاست اگر بخواهید یک ماشین معمولی تولید جدید در دانمارک بخرید باید 500 میلیون تومان هزینه کنید و هزینه هر لیتر بنزین نیز 25.000 تومان می باشد. می توان گفت اکثر مردم دانمارک بسیار علاقه مند به دوچرخه سواری و پیاده روی هستند زیرا هوای این کشور نیز دارای کمترین درصد آلودگی است.

حمل و نقل در دانمارک قیمت به یورو
یك بلیط یكسره (حمل و نقل محلی) 3
تمدید 30 روزه 48
تاكسی (5km در مركز) 17
بنزین (1 لیتر) 1.5
فولكس واگن گلف 1.4 (یا معادل آن اتومبیل جدید) 32000

هزینه تحصیل در دانمارک

علیرغم وجود هزینه های زندگی در دانمارک اگر قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید باید با هزینه تحصیل در دانمارک نیز آشنا باشید. اکثر کشورهای اروپایی تحصیل برای اتباع اتحادیه اروپا را رایگان اعلام کرده اند و همچنین شهروندان دانمارکی می توانند بصورت رایگان در مدارس و دانشگاه های دولتی این کشور و سایر کشورهای اتحادیه اروپا تحصیل نمایند. البته اتباع اتحادیه اروپا می دانند که هزینه های اقامت در دانمارک در مقایسه با کشورشان بالاست.

اگر شما قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید، به عنوان یک دانشجوی بین المللی مشمول پرداخت هزینه های ثبت نام و شهریه هستید که معمولا برای یک سال بین صد تا دویست میلیون تومان بایستی هزینه نمایید. نظام آموزشی کشور دانمارک یکی از بهترین ها در اروپاست و اگر شخصی بتواند در این کشور یک اقامت بلند مدت داشته باشد می تواند فرزندش را در مدارس دولتی ثبت نام نموده تا بدون هزینه درس بخواند. در حال حاضر اکثر متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند و از طریق ویزای تحصیلی به دانمارک می روند با توجه به اینکه خود برای تحصیل شهریه پرداخت می کنند می توانند فرزندانشان را در مدارس دولتی این کشور بصورت رایگان ثبت نام نمایند.

هزینه زندگی در دانمارک

بخش مسکن در هزینه زندگی در دانمارک

در زیر قیمت اجاره و خرید مسکن را در دانمارک تحلیل میکنیم:

 • اجاره ماهیانه  آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر: 600 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر: 500 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر: 900 €
 • اجاره ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در اطراف شهر: 800 €
 • قیمت خرید مسکن در مرکز شهر برای هر متر: 3500 €
 • قیمت خرید مسکن در خارج از شهر برای هر متر: 3000 €

هزینه پوشاک در دانمارک عبارت است از:

پوشاك و كفش قیمت به یورو
1 جفت Levis 501 98
لباس در فروشگاه های زنجیره ای 50
1 جفت كفش نایك 90
1 جفت كفش چرم مردانه 175

درآمد در کشور دانمارک

بازار کار در دانمارک برای مهاجرین متخصص بسیار رقابتی است. البته نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و حدود 4% برآور شده است. بیشتر مهاجرینی که به دانمارک مهاجرت داشته اند در زمینه علوم، تحقیق، فن آوری و تحصیلات عالی مشغول به کار شده اند و سایر مشاغلی که مهاجرین زیادی را جذب کرده اند شامل صنعت کشاورزی، گردشگری و حمل و نقل می شوند.

وجود کمپانی های بین المللی در این کشور نیز باعث جذب مهاجرین متخصص شده است و برای کار در این مراکز می توان حتی به زبان انگلیسی صحبت نمود البته مردم دانمارک به زبان محلی دانمارکی (دنیش) صحبت می کنند و در میان کشورهای اروپایی درصد بالایی از جمعیت این کشور به زبان انگلیسی هم تسلط دارند البته این درصد در میان جوانان و قشر تحصیل کرده بیشتر یافت می شود.

امکان مهاجرت به اکثر کشورهای اروپایی به واسطه راه های کم هزینه امکان پذیر است. اگر البته دارای سن، تحصیلات، دانش زبان و سابقه کاری خوبی باشید می توانید برای اخذ ویزای کار در دانمارک اقدام نمائید و به کار و درآمد در دانمارک برسید. برای عملی ساختن پروسه مهاجرت اولین قدم شما کسب اطلاعات کامل و مشاوره در ارتباط با آن راه مهاجرتی است، وکلا و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی هستند.

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در دانمارک

 1. sohrab گفت:

  آیا میشه از دولت وام گرفت تا هزینه ها را کاهش داد ؟

 2. میلاد گفت:

  با سلام به نظره من این هزینه ها را نباید با حقوق و درامد و هزینه های ایران مقایسه کرد..بهتره که با حقوق همانجا مقایسه بشوند.مثلا شما در دانمارک با یک شغل متوسط حداقل حقوق ماهیانه معادل 3500 یورو است که با احتساب هر یورو 15500 تومان معادل درامد ماهیانه 54 میلیون تومانی میشود که قطعا با این درامد اجاره ی 15 میلیونی و هزینه های 2 تا 3 میلیونی به چشم نمی آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =