شرایط دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا

اطلاع از هزینه زندگی در دومینیکا میتواند بهترین راهنما برای متقاضیان مهاجرت کاری یا تحصیلی باشد که مشتاق دیدن جاذبه های گردشگری این کشور هستند. آنچه که از بررسی این هزینه ها در دومینیکا بر می آید این واقعیت است که علی رغم پایین بودن قیمت ها در روسئو (پایتخت دومینیکا)، اما بخش عمده خرج و مخارج زندگی در دومینیکا عمدتا به بستگی سبک و عادات زندگی مهاجران بستگی دارد.

 • هزینه های زندگی در کشور دومینیکا به چه صورتی است؟
 • هزینه تحصیل یک دانشجوی خارجی در دومینیکا چقدر است؟
 • آیا دومینیکا مقصدی ارزان برای زندگی است؟
 • متوسط درآمد در دومینیکا چه رابطه ای با هزینه های زندگی دارد؟
 • شرایط زندگی در کشور دومینیکا چگونه است؟

شاخص هزینه زندگی در شهر روسئو کشور دومینیکا حدود 91 بوده و از این لحاظ دومینیکا جزو کشورهای نسبتا ارزان جهان و حوزه کارائیب به شمار می رود. این در حالی است که گرانترین شهر دنیا یعنی جزیزه گراند سایمان (Grand Sayman) با شاخص 172 در این منطقه قرار دارد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با نگارش این مقاله درصدد آشنایی هر چه بیشتر علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت به دومینیکا با شرایط زندگی در این کشور می باشیم.

آشنایی با فرهنگ مردم دومینیکا

دومینیکا به پایتختی شهر روسئو در حقیقت جزیره ای کوچک در حوزه کارائیب (متشکل از 15 کشور) است. کل جمعیت این کشور در سال 2022 در حدود 75000 بوده است. اکثریت مردمان دومینیکا را سیاهپوستان آفریقایی تبار انگلیسی زبان تشکیل می دهند. در طی سالیان متمادی، استعمارگران انگلیسی و فرانسوی هر کدام در تلاش برای تصاحب این جزیره زیبا به نام خود بوده اند. در نهایت، مردم دومینیکا استقلال جزیره را در سوم نوامبر سال 1978 از دولت بریتانیا به دست آوردند.

موزیک و رقص از جنبه های مهم فرهنگ مردم دومینیکا محسوب می شود. این امر را می توان در جشنواره های سالانه استقلال در این کشور شاهد بود. یکی از این جشنواره ها، جشنواره بین المللی موسیقی Cerole می باشد. در این زمینه، دومینیکا دارای سبک خاصی بوده و برنده جوایز معروفی نیز شده است. آداب و رسوم اغلب مردم دومینیکا همانند سایر ملل حوزه کارائیب می باشد.

هزینه های کلی زندگی در دومینیکا در 2022

ابتدا قبل از هر چیزی باید بدانید که پول رایج و رسمی دومینیکا، دلار کارائیب شرقی (EC$) می باشد. در واقع آگاهی از فاکتور هزینه زندگی در دومینیکا می تواند یکی از بهترین ابزارهای ارزیابی شرایط و کیفیت زندگی در این کشور حوزه کارائیب باشد. طی سال 2022 هزینه زندگی در کشور دومینیکا که شامل هزینه غذا، اجاره مسکن، حمل و نقل و غیره می باشد با توجه به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامتشان ماهانه بین 750$ تا 1100$ (دلار آمریکا) می باشد.

هزینه های کلی زندگی در دومینیکا

مقایسه هزینه زندگی در دومینیکا و کشورهای دیگر

آنچه که در اولین بررسی از هزینه زندگی در دومینیکا بر می آید، اشاره به این نکته مهم است که هزینه های زندگی در این کشور علی الخصوص در روسئو پایتخت آن به مراتب ارزانتر از بقیه کشورها و مقاصد مهاجرتی معروف همانند هزینه زندگی در ایتالیا یا آمریکا است. اما هنوز مقدار آماری شاخص هزینه زندگی در کشور دومینیکا معلوم نیست. اما با انجام مقایسه های تطبیقی با سایر کشورهای دنیا نتایج زیر به دست می آید:

 • هزینه زندگی در روسئو (پایتخت دومینیکا) مشابه هزینه زندگی در بغداد است.
 • هزینه زندگی در روسئو در حدود 15% ارزانتر از ارآی پنسلوانیا است.
 • هزینه زندگی در روسئو در حدود 20% ارزانتر از سئول پایتخت کره جنوبی است.
 • هزینه زندگی در روسئو حدودا 19% ارزانتر از رجینا ایتالیا می باشد.
 • هزینه زندگی در روسئو حدود 25% ارزانتر از بیرمنگام انگلستان است.
 • همچنین هزینه زندگی در روسئو 12% ارزانتر از سان ژوزه در کاستا ریکا است.

بررسی هزینه های تحصیل در دومینیکا

یکی از الزامات مهاجرت به دومینیکا و تحصیل آکادمیک در این کشور کارائیبی اطلاع صحیح از هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا است. همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، هزینه زندگی در دومینیکا ارزانتر و مقرون به صرفه تر می باشد و شاید یکی از دلایل جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در دومینیکا نیز همین امر باشد. معمولا هزینه اخذ پذیرش در حدود 100$ (دلار آمریکا) و هزینه ثبت نام از دانشگاه های دومینیکا حدود 1000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) است. شهریه های اخذ شده از دانشجویان خارجی نیز بسته به دوره تحصیلی و ملیت آنها متفاوت است.

بازار کار در دومینیکا در بخش های خاصی همانند خدمات، گردشگری، امور مالی و مدیریت، فناوری های نوین و غیره در حال رونق و ترقی است. معمولا کارفرماها در بخش های مذکور به دنبال جذب کارگران ماهر با سابقه کاری بالا و مسلط به زبان انگلیسی هستند. علاقمندان به مهاجرت به دومینیکا و سایر کشورهای دنیا توجه داشته باشند که یکی از برترین موسسات مهاجرتی با بالاترین آمار موفقیت در اخذ ویزا برای متقاضیان، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد که مفتخر به ارائه بهترین مشاوره ها به هموطنان گرامی است.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در دومینیکا

 1. مریم گفت:

  سلام با توجه به اطلاعاتی که دارم زبان رسمی کشور دومینکن اسپانیایی هست درسته؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   زبان رسمی این کشور انگلیسیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4  +  2  =