هزینه زندگی

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

یکی از دغدغه های مهاجرت به کشور سوئد میزان هزینه زندگی در سوئد خواهد بود و البته عوامل زیادی می تواند در میزان هزینه های فرد نقش داشته باشد. حتی بنا به نوع اقامت ممکن است هزینه های زندگی نیز تغییر یابد. کشورهای اسکاندیناوی در سال 2024 هم در زمره بهترین انتخابها جهت مهاجرت بودند و سوئد در صدر این کشورها قرار داشت. هزینه زندگی در این کشور نسبت به کشورهای همسایه کم نیست. و استکهلم پایتخت آن گران ترین مکان در این کشور است. با این حال به طور معمول میزان حقوق دریافتی در این شهر در اغلب موارد بیشتر از سایر نقاط سوئد است.

 • ارزانترین شهر برای زندگی در سوئد کدام شهر است؟
 • وضعیت قدرت خرید مردم در سوئد به چه صورتی است؟
 • هرینه مسکن در سوئد چقدر است؟
 • در چه رشته هایی در سوئد کار بهتر پیدا میشود؟
 • هزینه تحصیل در سوئد برای افراد خارجی چطور است؟
 • روش های تامین هزینه دانشجویی در سوئد چیست؟
 • دانشجویان خارجی برای تامین مخارجشان در سوئد تا چند ساعت مجاز به کار هستند؟
 • درآمد دانشجویان از طریق کار دانشجویی در سوئد چقدر است؟

معمولا هزینه های مسکن بیشتر هزینه مهاجرین را به خود اختصاص می دهد. به طور معمول بیش از 30% حقوق یک فرد صرف هزینه های مسکن می شود. با وجود این که هزینه زندگی در سوئد بالاست معمولا اکثر مهاجرین خودشان را به استکهلم می رسانند با این امید که حقوقشان بیشتر از حقوق دریافتی در کشور خودشان است. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در سوئد در سال 2024 ارائه شده که امید است مطالعه آن مفید باشد.

هزینه زندگی در سوئد

قیمت بازار در سوئد به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها بالاتر است. این به دلیل عوامل مختلفی مانند مالیات بالا، مقررات سختگیرانه و استانداردهای با کیفیت بالا است. تمرکز دولت سوئد بر تامین رفاه اجتماعی و حفظ یک اقتصاد قوی است که به افزایش هزینه های زندگی کمک می کند. با این حال، سوئدی ‌ها از محصولات و خدمات باکیفیت با تأکید زیادی بر پایداری و سازگاری با محیط ‌زیست برخوردار هستند. هزینه کل زندگی در سوئد برای دو نفر با مصرف متوسط ​​یک ماهه 1550.31$ (دلار آمریکا) بدون احتساب قیمت اجاره خواهد بود.

شرایط زندگی در سوئد 2024

سوئد دارای یکی از بهترین سیستم های رفاه عمومی است و از اقتصادهای پیشرو در شمال اروپا به حساب می آید. کشوری که سالهاست به مقصد مهاجرتی محبوبی تبدیل شده است. اما باید دید که آیا زندگی در سوئد ارزش مهاجرت را دارد؟ آیا میزان جمعیت سوئد شرایط زندگی در این کش،ر را سخت کرده است؟ در ابتداء از هزینه زندگی در سوئد شروع می کنیم که مقدار متوسط آن برای هر نفر در حدود €1982 (یورو) در ماه می باشد. این درحالی است که متوسط درآمد ماهانه در این کشور حدود 4880€ (یورو) می باشد و همین امر باعث جذابیت شرایط زندگی در سوئد شده است:

مقایسه دخل و خرج ماهانه در سوئد

همین امر سبب شده تا سوئد به همراه کشورهایی مثل سنگاپور، ایسلند، نروژ، ایرلند، لوکزامبورگ، بلژیک، ایالات متحده، قبرس و استرالیا به عنوان 10 کشور برتر جهان از نظر بالاترین متوسط درآمد خانوار (PPP) قلمداد شود. در حال حاضر متوسط درآمد خانوار در جهان حدود $40094 (دلار) در سال می باشد درحالی که متوسط درآمد سالانه خانوار در سوئد حدود $74274 (دلار) می باشد و این رقم افزایش 1.6% را نسبت به سال قبل نشان می دهد.


در واقع بین سال های 2010 تا 2021 متوسط درآمد خانوار (PPP) در سوئد تا 31.3% افزایش یافته است:

متوسط درآمد خانوار در سوئد

توزیع هزینه زندگی در سوئد در سال 2024

زندگی در حومه استکهلم راحت تر و ارزان تر از زندگی در مرکز شهر است و نکته مثبت در آن است که استانداردهای زندگی در هر دو بسیار بالاست به همین دلیل زندگی در حومه استکهلم گزینه بسیار خوب و به صرفه ای است. بعد از مسکن، بخش هایی نظیر خوراک و پوشاک بزرگترین بخش از هزینه های مهاجرین را شامل می شود. هزینه برخی از خدمات مانند آرایشگاه ها در استکهلم حتی در مقایسه با سایر کشورها بسیار گران هستند.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در سوئد

هزینه اقامت در سوئد در سال 2024 بسیار بالا است و اجاره یک آپارتمان سه خوابه در یک منطقه عالی استکهلم می تواند کاری اشتباه و خارج از عرف باشد با این حال خارج از مرکز شهر، قیمت ها پایین می آیند. اما درباره توزیع هزینه ها در کشور سوئد باید به نمودار زیر مراجعه کرد و سپس در این مورد اظهار نظر نمود. با توجه به نمودار زیر، از بین انواع و اقسام هزینه های زندگی در سوئد، بالاترین بخش از این هزینه ها مربوط به هزینه اجاره خانه می باشد:

درصد توزیع هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های حمل و نقل و درمان در سوئد

هزینه خرید اتومبیل بالاست اما به دلیل شبکه های بزرگ حمل و نقل عمومی بعید است کسانی که در نزدیکی شهر زندگی می کنند به اتومبیل نیاز داشته باشند. استفاده از حمل و نقل عمومی می تواند گزینه ای گران باشد اما از هزینه داشتن و نگهداری از اتومبیل ارزان تر است. مهاجرین می توانند یک کارت SL را خریداری کنند که حمل و نقل عمومی را کمی ارزان تر می کند. این کارت ها معمولا از 24 ساعت تا یک هفته شارژ می شوند و کودکان، دانشجویان و شهروندان ارشد یا ممتاز اغلب می توانند بر روی آن تخفیف دریافت کنند.

اطلاعات بیشتر در باب اخذ شهروندی سوئد را در لینک فوق بخوانید.

نکته مثبتی که از مالیات بالا در سوئد وجود دارد این است که اکثر هزینه های مربوط به بهداشت و درمان در این کشور دولتی هستند. درصد زیادی از هزینه های درمان و دارو دولتی هستند و ویزیت یک پزشک نیاز به پرداخت حداقل هزینه را دارد یا در بعضی از موارد حتی ویزیت یک متخصص ممکن است رایگان باشد. به طور میانگین هزینه زندگی در سوئد در ماه بین 1500€ تا 2100€ (یورو) در ماه میباشد.

تحصیلاتتو در سوئد تکمیل کن

هزینه تحصیل در سوئد در سال 2024

هزینه تحصیل در مدارس دولتی سوئد پایین است. در استکهلم در مقایسه با باقی نقاط سوئد تعداد زیادی خانواده مهاجر وجود دارد که طبیعتا مدارس بین المللی و خصوصی نیز در آن زیاد است. هزینه تحصیل در این مدارس، سالیانه از هزینه ای که بیشتر خانواده ها می توانند پرداخت کنند بسیار بالاتر است. تا قبل از سال 2011 هم حتی کشور سوئد برای دانشجویان خارجی و اینترنشنال رایگان بود و بسیاری از همه جای دنیا یرای تحصیل در سوئد اقدام میکردند، اما امروزه با توجه به هزینه تحصیل در سوئد شرایط اقدام برای تحصیل کمتر شده است. هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئدی در سال 2024 به شرح ذیل می باشد:

پارامترهزینه به کرون
هزینه درخواستSEK 900
میانگین شهریه سالانه کارشناسیSEK 130000
میانگین شهریه سالانه کارشناسی ارشدSEK 100000

میزان هزینه زندگی در سوئد

روش های تامین هزینه زندگی دانشجویی در سوئد 2024

همان طوری که مشاهده شد، هزینه های تحصیلیو مخارج زندگی دانشجویان در کشور سوئد نسبتا بالاست و دانشجویان برای تامین خرج و مخارج خودشان چندین روش در اختیار دارند. اولین و مهمترین روش در اینباره مربوط به انتخاب دانشگاه ارزان در سوئد 2024 می باشد. مثلا همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، ارزانترین دانشگاه سوئدی حال حاضر دانشگاه آپسالا می باشد:

ارزانترین دانشگاه سوئدی

اما روش دوم برای تامین هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در سوئد بهره گیری از امتیاز کار پاره وقت در سوئد می باشد که از آنجمله می توان به کار در رستوران ها، بوفه ها، سینماها و نیز کار در کتابخانه ها اشاره کرد. شرایط کار دانشجویی در کشور سوئد نیز بدین صورت است:

شرایط کار دانشجویی در کشور سوئد

روش دیگر برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در سوئد، درخواست بورس تحصصیلی از دانشگاه های سوئد می باشد. این بورسیه ها در هر سه مقطع تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه شده و بصورت کامل و یا جزئی هزینه های دانشجویی را تامین می کند از جمله می توان به بورسیه های زیر اشاره کرد:

 • بورسیه های KTH
 • بورسیه های جهانی دانشگاه آپسالا
 • فلوشیپ های روتاری پیس فول- فاند
 • بورسیه های IPOET چالمرز برای دانشجویان بین المللی و غیره

جدول بندی میزان هزینه زندگی در سوئد

در این بخش هزینه های زندگی در سوئد جدول بندی شده است:

مواد غذاییهزینه ها (کرون)میانگین هزینه به کرون
یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت120SEK90 تا 200SEK
یک بطری کوچک آب21.25SEK15 تا 30SEK
یک لیتر شیر16.61 SEK12 تا 22SEK
یک قرص نان29.71 SEK19 تا 47SEK
یک کیلوگرم برنج35.23 SEK20 تا 47.95SEK
12 عدد تخم مرغ42.41 SEK30 تا 54SEK
یک کیلوگرم مرغ124.4 SEK75 تا 176SEK
یک کیلو گوشت قرمز170 SEK100 تا 299SEK
اجاره ملکهزینه ها (کرون)میانگین هزینه به کرون
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر10827 SEK7000 تا 19000 SEK
اجاره یک ماه آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر7736 SEK5000 تا 14000 SEK
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر15797 SEK11000 تا 30000 SEK
اجاره یک ماه آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر12268 SEK9000 تا 21000 SEK
هزینه خرید یک متر آپارتمان در مرکز شهر58764 SEK31000 تا 110000 SEK
هزینه خرید یک متر آپارتمان خارج از مرکز شهر36189 SEK20000 تا 65000 SEK
سایرهزینه ها (کرون)میانگین هزینه به کرون
بلیط یک طرفه مترو35 SEK27 تا 40SEK
یک لیتر بنزین19.62 SEK18.5 تا 22SEK
حقوق دریافتی ماهیانه پس از کسر مالیات45100 SEK

نکات مربوط به هزینه زندگی در سوئد

همانطور که در این نمودار نیز پیداست هزینه زندگی در سوند بالاست و این کشور یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد با این حال مردم آن نیز از سطح درآمد مطلوبی برخوردار هستند. از نکات جالبی که می توان به آن اشاره کرد علاوه بر هزینه های یادگیری زبان در سوئد، مقایسه هزینه زندگی در این کشور با هزینه زندگی در ایران است که بر اساس داده های جمع آوری شده برای همه شهرها هزینه زندگی در کشور سوئد 106.62% بالاتر از ایران است و اجاره در سوئد نیز 57.16% از ایران بالاتر است.

در رتبه بندی گران ترین شهرهای سوئد به ترتیب استکهلم، لوند، لینکوپینگ و آپسالا قرار دارند. با این حال با توجه به اینکه سوئد صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است و سطح امید به زندگی و رفاه اجتماعی مردم آن بالا می باشد. افرادی که کار در سوئد را در اختیار داشته باشند، چالش های محدودی برای زندگی در این کشور خواهند داشت و به راحتی می توانند این هزینه ها را تامین کنند.نمودار زیر نشانگر شاخص آماری هزینه زندگی در شهرهای مهم کشور سوئد در سال 2024 می باشد:

هزینه های زندگی ماهیانه در شهرهای مهم سوئد به یورو

مقایسه هزینه زندگی در سوئد با ایتالیا؟

برای ملموس شدن موضوع هزینه زندگی در سوئد 2024 این هزینه را با هزینه زندگی در مثلا کشوری مثل ایتالیا مقایسه می کنیم. ما در اینجا علاوه بر استفاده از شاخص هزینه زندگی همچنین از شاخص قدرت خرید نیز استفاده می کنیم. بر این اساس می توان به صورت آماری نیز با شرایط زندگی در سوئد آشنا شد:

مقایسه هزینه زندگی در سوئد با ایتالیا

همان طوری که مشاهده می شود، شاخص هزینه زندگی در دو کشور سوئد و ایتالیا تقریبا یکسان بوده ولی قدرت خرید سوئدی ها بسیار بیشتر از ایتالیایی هاست و همین امر سبب شده تا سوئدی ها از لحاظ هزینه زندگی فشاری حس نکنند و از این گذشته با فراغ بال برای آینده خود و فرزندانشان پس انداز بکنند.

حقوق در سوئد و توانایی پرداخت هزینه ها

این که حقوق هر فرد چه میزان باشد به عوامل مختلفی از جمله سابقه کار، مدرک تحصیلی و رشته تخصصی فرد بستگی دارد. البته متوسط حقوق ماهیانه در سوئد در سال 2024 در حدود 4880€ (یورو) می باشد. این بدان معناست که حقوق افراد کاملا جوابگوی پرداخت هزینه های زندگی در سوئد می باشد. البته دانشجویان اجازه کار تمام وقت دارند و باید از قبل تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های زندگی در سوئد را داشته باشند. یکی از نتایج بالا بودن میزان حقوق باعث بالا رفتن سطح رفاه اجتماعی در سوئد شده و در سال 2024 سوئد پنجمین کشور شاد در دنیا می باشد. یعنی سوئد حتی یک رتبه از سوئیس نیز بالاتر است و این در حالی است که درآمد سالیانه در سوئیس بالای 90000€ (یورو) می باشد یعنی از سوئد بسیار بالاتر است.

چطور در سوئد کار پیدا کنم

نرخ مالیات درسوئد در 2024

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد افراد 57% وبالاترین نرخ مالیات شرکت ها به 21.4% کاهش یافته است و سایر مالیات ها نیز شامل مالیات بر ارزش افزوده و عایدی سرمایه است. بارمالیاتی کلی معادل 43.9% از کل درآمد داخلی است و مخارج دولت طی سه سال گذشته 48.5 درصد از تولید ناخالص داخلی بوده و مازاد بودجه به طور متوسط 0.9% تولید ناخالص داخلی بوده است. به زبان ساده تر این اعداد و ارقام یعنی درباره کشوری صحبت می کنیم که از منظر اقتصادی و اجتماعی محیط ایده آل و شرایط بسیار خوبی برای پیشرفت مردم خود فراهم کرده است.

گرانترین شهرهای سوئد کدامند؟

برای کسب اطلاع در خصوص گرانترین و ارزانترین شهرهای سوئد می توان از شاخص هزینه زندگی بهره گرفت. و همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود گرانترین شهر سوئد شهر استکهلم با شاخص عددی $67.91 (دلار) می باشد:

شاخص هزینه زندگی در شهرهای سوئدی

پس حالا معلوم می شود که استکهلم گرانترین و گوتنبرگ ارزانترین شهر سوئد برای اقامت و زندگی مهاجران محسوب می شود. در رتبه بندی گران ترین شهرهای سوئد به ترتیب استکهلم، گوتنبرگ، اوپسالا، مالمو و لوند قرار دارند. با توجه به اینکه سوئد صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است و سطح امید به زندگی و رفاه اجتماعی مردم آن بالا می باشد بسیاری افراد در پی مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت در این کشور هستند، علاقه مندان به تحصیل و زندگی در سوئد می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

راه های مهاجرت به سوئد رو میشناسی؟

سوالات پر تکرار در خصوص هزینه زندگی در سوئد

برای بررسی هزینه های زندگی در سوئد در 2024 باید به پاسخ پرسش های زیر رسید:

 • شاخصه های زندگی در سوئد چیست؟ سطح بالای رفاه اجتماعی، استانداردهای بالای زندگی و همخوانی درآمد با هزینه ها از امتیازات مثبت در خصوص زندگی در سوئد است.
 • آیا سوئدی ها از عهده مخارج زندگیشان برمی آیند؟ سطح درآمدی بالا و نرخ تورم پایین سبب شده تا سوئدی ها نه تنها از عهده هزینه های زندگی برآیند بلکه حتی پس انداز هم بکنند.
 • حمل و نقل در سوئد چگونه است؟ برخلاف سایر کشورها حمل و نقل عمومی در سوئد گران تر است و استفاده از وسیله نقلیه شخصی مقرون به صرفه تر می باشد.
 • میزان هزینه های زندگی در سوئد چقدر است؟ میانگین هزینه زندگی بسته به سبک زندگی فردی دارد. در مجموع به طور میانگین 1500€ الی 2100€ (یورو) در ماه می باشد.
 • گرانترین شهر در سوئد چیست؟ شهر استکهلم با شاخص عددی $67.91 (دلار) می باشد
 • شاخص هزینه های زندگی در سوئد چند درصد است؟ شاخص هزینه های زندگی در سوئد در قیاس با ایران 106% بالاتر می باشد و از کشورهای گران محسوب می شود.
 • امتیاز مثبت در خصوص مالیات بالا در سوئد چیست؟ برخورداری از بیمه های درمانی که اکثرا به صورت دولتی هستند و در اکثر موارد رایگان می باشند.
 • دانشجویان خارجی به چند طریق میتوانند از عهده هزینه های خود در سوئد برآیند؟ انتخاب دانشگاه ارزان، کار دانشجویی حین تحصیل و نیز از طریق درخواست بورس تحصیلی
 • ارزانترین دانشگاه سوئد 2024 چیست؟ دانشگاه آپسالا که متوسط شهریه سالانه آن بسته به رشته تحصیلی از Kr50000 الی Kr80000 (کرون) متغیر است.
 • حداقل درآمد دانشجویان از طریق کار دانشجویی چقدر است؟ $14 (دلار) در ساعت
4.8/5 - (79 امتیاز)

82 دیدگاه برای “هزینه زندگی در سوئد

 1. مجيد گفت:

  چرا وقتی دیدگاه مخالف اطلاعات شما است درج نمیکنید

  1. امیر جلالی گفت:

   پیام شما ساعت 1:14 دقیقه بامداد به وقت ایران منتشر شده و ما در اون ساعت قطعا در محل کار حضور نداریم که پاسخ شما رو بدیم.
   بنا به دلایل امنیتی نمی تونیم اجازه بدیم که همه پیام ها بلافاصله بعد از ارسال منتشر بشه ولی تمامی پیام ها چه موافق چه پرسش و چه مخالف، پاسخ داده خواهد شد. مگر این که حاوی کلمات نامناسب باشه

 2. مجيد گفت:

  در مورد حقوق یک کازگر نوشتید 4900 € اشتباه میکنید من با ۲۰ سال سابقه تقریبا نصف این مبلغ را میگیرم
  اين حقوق مال یک دکتر یا یک مهندس یا اشخاصی با تحصیلات خیلی عالی است‌

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   من مجدد مقاله رو مطالعه کردم، ما جایی ننوشتیم که 4900 یورو برای یک کارگر درآمد در نظر گرفته شده.
   متوسط حقوق ماهانه در سوئد معادل این مقدار هست.
   یعنی جمع بالاترین درآمدها تا کمترین درآمدها در این کشور به این مقدار هست و متوسط درآمد مربوط به کارگر نیست!

 3. منا گفت:

  سلام من دختر خالم سوئد گفته هزینه های زندگی در سوئد بالا است من میخوام اطلاعات دقیق تری داشته باشم چون قطعا میتونم تو شهرهای کوچک تر هزینه هام و بیارم پایین میشه اطلاعات دقیق تر بدید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ریز هزینه های زندگی در سوئد در متن مقاله ذکر شده و قطعا زمانی که شما به یک شهر کوچک تر مهاجرت کنید هزینه های زندگی شما کاهش پیدا می کنه ولی از اون طرف دسترسی شما به مشاغل هم کمتر میشه

 4. Nadia گفت:

  سلام وقت بخیر،
  برای رشته حقوق هم میشه بورسیه تحصیلی این کشور رو گرفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   کشور سوئد بورسیه مشخصی نداره که شما مطمئن باشید که اون رو به دست میارید.
   در تمامی رشته های تحصیلی، دسترسی به بورسیه وجود خواهد داشت

 5. پروانه گفت:

  سلام و وقت بخیر من ۳۰ سالمه و کارشناس مامایی هستم ۵سال سابقه کار مرتبط دارم.و مشغول یادگیری زبان سوئدی هستم.متاهل هستم و فرزند ندارم
  خواستم بدونم حداقل میزان هزینه ای که من برای مهاجرت به سوئد لازم دارم برای خودم و همسرم چقده؟چون شنیدم ۱سال باید دوره بگذرونیم که ظاهرا بدون هیچ حقوقیه و کل هزینه ها با خودمونه تا بعدش بتونم جذب کار بشم.
  ممنون میشم راهنماییم کنین🌺

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما راه های مختلفی رو باید در این مسیر طی کنید. در نظر داشته باشید که هزینه شما بستگی به مسیری داره که طی می کنید.
   توصیه اکید می کنم که قبل از ورود به این مسیر، حتما با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. ح گفت:

  سلام من ۳۷ سال اقامت دارم ولی پنج سال مشکل کمر و رماتسم دارم تمام دکتر گواهی پزشک دارم گفتن نمیتوانم کار کنم واز اداره کار هم گواهی دارم به من گفتن به خاطر مشکلات هیچ کمک نمیتوانند بکنند و کار برای شما نیست و بیمه پنج سال هست حق حقوق من نداد و من در خانه با مشکلات دارم به سختی زندگی میکونم در این کشور کمک نکردن

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   چه کمکی از ما در این زمینه برمیاد؟

 7. Shahmir گفت:

  سلام جناب خسته نباشید بنده ۱۷ سال سن دارم رشته تحصیلی من تربیت بدنی هست ، درحال یاد گیری زبان انگلیسی هستم میخواستم بدونم مرتبط با رشته من شغلی وجود دارد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید حداقل مدرک کارشناسی توی این رشته رو داشته باشید تا بتونید برای کار اقدام کنید

 8. ماریا گفت:

  سلام همسر بنده دکترای مهندسی شیمی و سابقه سه سال کار توی پالایشگاه دارن .چندین مقاله بین المللی هم دارن.الان واسه پست دکترا میخوان اقدام کنن به نظرتون میشه ازین طریق مهاجرت کرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی از این بابت نیست و باید بتونن یک استاد برای خودشون در کشور مورد نظر پیدا کنند

 9. محمد کاظم نفر گفت:

  سلام وقت بخیر و خداقوت. مشاور عزيز من فارغ‌التحصیل سال 1388 2009 میلادی در رشته روانشناسی بالینی مقطع کارشناسی از دانشگاه ازاد اسلامی ایران واحد شیراز. فیروزاباد با معدل 12.56هستم.. متولد 1985 میلادی یعنی 38 سالمه. متاهل و فرزند 6 ساله پسر دارم. برادرانم و پسرعمه و پسر عموهایم بورس دانشگاههای اروپا و مشغول تحصیل هستن. درسته معدلم پایینه ولی رزومه تخصصی رشته ام 12 سال دارم. روانشناس زندان و بهزیستی و ستاد مواد مخدر و… مراکز متادون درمانی و روانشناس معلولین جسمی حرکتی و اعصاب و روان بهزیستی 4 سال بودم.کارگاههای تخصصی روانشناسی هم حدود 2ا کارگاه 10ساعته گذرانده و مدرکش را دارم ایا پس از اخذ مدرک زبان سوئدی پذیرش کاری و ادامه تحصیل برایم میسر است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید ادامه تحصیل بدید ولی کار مستقیم در این کشور یک مقدار سخت میشه برای شما

 10. پدرام گفت:

  سلام. من 23 سالم هست و مدرک کارشناسی رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی با معدل 18 ،کارشناسی مدیریت دولتی با معدل 16.5 و کارشناسی مدیریت بازرگانی با معدل 17 دارم.همچنین ،تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارم.یک مقاله هم در حوزه رشته ی مدیریت نوشتم.
  امکان دریافت ویزای کاری برای من هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما نمی تونید به راحتی برای ویزای کاری سوئد اقدام کنید.
   اولین قدم برای شما این هست که یک پیشنهاد کاری از این کشور به دست بیارید و بعد از همین طریق اقدام کنید برای دریافت ویزای کاری

 11. کیانوش مهمدی گفت:

  سلام من پسری ۱۸ساله هستم و برای مهاجرت میخواستم برم تقاضای شغلی هم ندارم
  برای کار هنوز میتوانم بروم؟
  بدون کارت پایان خدمت هم میشود مهاجرت کرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توی سن 18 سالگی معمولا نیروی کار نمی گیرن کشورها
   بهترین کار این هست که شما برای تحصیل برید بعد از اون کار کنید

 12. مسعود گفت:

  سلام. ممکنه برای ویزای دانشجویی از تمکن مالی بانک بنویسید؟
  چه مدت قبل باید پول واریز به حساب شود؟
  آیا پس از پرینت حساب میتوان پول را برداشت کرد؟
  پرینت چند ماهه میخواد؟
  ضریب تبدیل کرون به ریال چقدر است؟
  برای یک زن و شوهر و نوزاد ممکنه محاسبه کنید تمکن مالی رو و هزینه درخواست ویزا رو؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در خصوص سوالات بیشماری که دارید با مشاورین ما در تماس باشید

 13. حمید اسماعیلی گفت:

  سلام،من بیست سال فروشنده مبلمان هستم،آیا واسه من میشه اونجا نسبت به شغل خودم کاری پیدا کنم،ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت ابتدا باید روشی رو که مناسب روزمه شما باشه در پیش بگیرید بعد در مرحله دوم به کار فکر کنید

 14. محسن گفت:

  سلام من لیسانس نقشه برداری از دانشگاه آزاد و ۱۵ سال سابقه کار در مناطق نفت‌خیز جنوب کشور دارم
  و همسر من دانشجوی دکترای فیزیوتراپی از دانشگاه سراسری هستند که پنج سال در مطبشان مشغول به کارند.فامیل من هم در سوئد زندگی میکنند و اقامت دارند
  بنظر شما چطور میتوانیم اقامت سوئد بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   راه های مهاجرت به سوئد فراوانند لطفا در ابتدا مقاله 5 روش تضمینی مهاجرت به سوئدرو مطالعه کنید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 15. محمد گفت:

  هزینه ها همگی غلط است! و حتی وزرای سوئد بعد کسر مالیات نزدیک 41 هزار کرون حقوق ندارند

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه ها غلط نیستن دوست من جسارتا اشتباه میکنید. تصور میکنم برداشت درستی از کرون سوئد ندارید 41 هزار کرون سوئد حدودا 4200 یورو میشه که یه حقوق تقریبا خوب در اروپا محسوب میشه

 16. Benyamin گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من 18 سالمه و توی رشتهmmaتمرین میکنم به دلیل فقر شدید در سواد MMAدر ایران و پایین بودن سطح آموزش در ایران میخوام به سوئد مهاجرت کنم برای ادامه تمرینات در کمپ ال استار در شهر استکهلم. هنوز کنکور ندادم و رشته تحصیلیم هم ریاضی هست. ممنون میشم اگه یه راه جلوی پای من بزارید. و مقدارهزینه تقریبیشو بهم بگید
  ??

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین روش برای مهاجرت شما به سوئد اینه که از طریق تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید تا بتونید در ورزش های رزمی چندجانبه هم در این کشور فعالیت کنید

 17. میلاد گفت:

  سلام ینده عموم ۳۵ سال سوئد هست
  تازگیا پسر عموم یک رستوران خریده و قرار بر این شده ک برای بنده دعوت نامه بفرسته
  ما خانواده ۳ نفره هستیم بنده دیپلم دارم و همسرم دیپلم دخترمم ۳ سالشه آیا راحت میتونم مهاجرت کنم مشکلات احتمالی لطف میکنید بگین?

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در این زمینه بتونن برای شما ددعوتنامه ارسال کنن این امکان وجود داره که برای ویزا اقدام کنید اما بهتره که در ابتدا یک وکیل داشته باشبد تا از این طریق بتونید بدون دغدغه اقدام به مهاجرت کنید

 18. داود گفت:

  سلام خسته نباشید من کارم ساختمانی بلدم ایا برا منم کار هست چند ساله کار ساخت و ساز انجام میدم اگه میشه راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   پیشنهاد میکنم در ابتدا مقاله مهاجرت کاری به سوئد رو مطالعه کنید اگر سوالی هست در خدمتتون هستم

 19. آرش گفت:

  سلام هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در سوئد حدودا چقدره و با توجه به این که همسر من فوق لیسانس فیزیولوژی و مربی و مدرس نجات غریق است آیا رشته و مدرک تحصیلی ایشان مناسب سوئد می باشد. من تصمیم دارم همسر و ۳ فرزندم را بفرستم سوئد.

  1. داوری گفت:

   سلام
   علاوه بر رشته شرایط سنی و معدل و مدرک تحصیلی خیلی حائز اهمیت خواهد بود اگر شرایط سنی و معدلشون هم خوب باشه میشه اقدام کرد

 20. BUSEFF گفت:

  با عرض سلام، بنده 33 ساله لیسانس حسابداری دارم و همسرم 34 ساله کارمند هواپیمایی و فوق دیپلم مدیریت بازرگانی می باشد حدود تمکن مالی یک میلیارد و پانصد می باشد لطفا شرایط اخذ ویزای کار و یا اخذ ویزای دانشجویی را توضیح دهید ممنون می شوم

  1. داوری گفت:

   سلام
   در رابطه با اخذ وبزای کار یا تحصیلی بهتره که با شماره 02191003232 تماس بگیرید چون توضیح صحبت شما مفصل خواهد بود

 21. سحر گفت:

  سلام…من ۳۲ سالمه و سازگر هستم …همسرم ۳۳ ساله و آهنگساز و تنظیم کننده و نوازنده خیلی از سازها….با چه میزان سرمایه و از چه طریقی میتونیم درخواست اقامت بدیم ؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   چقدر کار خوب و جالبی دارید… میفرمائید که مدرک تحصیلیتون چیه؟

  2. امیر بهرامی گفت:

   سلام در حال حاظر برای رشته مامایی در سوئد من شنیدم سفارت مصاحبه ندارن و ۶ ماه کاراموزی دارن اونجا و قبلش یکسال زبان سوئدی با ازمون باید گذرونده بشه.

   درسته این حرفا؟

   1. داوری گفت:

    سلام و عرض ادب
    مشکی نیست

 22. Ebrahimi گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه و کارشناس مامایی هستم و در حال گذراندن طرح مامایی می باشم
  شوهرم ۲۸ سالشه و مدرک دیپلم داره
  خواستم ببینم میتونیم به کشور سوئد مهاجرت کنیم؟
  شوهرم هم میتواند با من مهاجرت کند؟
  هزینه چقدر می خواهد؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میشه از طریق شما برای مهاجرت به سوئد اقدام کرد و همسرتون هم همراه شما بیان
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 23. Zh.e گفت:

  سلام وقت بخیر، من قصد گرفتن اقامت در سوئد رو دارم و کارشناس مامایی هستم و فعلا ۴ سال هست سابقه کارم ، و همسرم مدرک صنایع چوب دارن و فرزند سه ساله دارم ، و تقریبا ۴ میلیارد دارم ، به نظرتون بسته به شغلمون میتونیم اقامت بگیریم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان رو دارید ابتدا مهاجرت به سوئد رو مطالعه کنید و اگر سوالی بود تماس بگیرید در خدمتتون هستیم

 24. Ali گفت:

  سلام ببخشید من می خاستم بپرسم یک لب تاب در ایران با سوئد از نظر قیمت چقدر تفاوت داره ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   دوست عزیز قیمت این کالا رو میتونید در سایت های سوئدی ببینید و با سایت های ایرانی مقایسه بفرمائید

 25. Hji گفت:

  سلام خسته نباشيد ما دو نفر دانشجوييم كه دانشگاه دولتي رشته مهندسين برق و عمران ميخونيم و در زمينه تاتر و سينما و داىوخانه فعاليت ميكنيم ايا ميشه به سوعد براي كار يا تحصيل رايگان سفر مرد اگر نيشود شرايطش چجوريه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل به سوئد باید رزومه هر دو بزرگوار رو بدونم تا بتونم راهنماییتون کنم
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 26. فرید گفت:

  با سلام
  3 تا سوال داشتم
  1- من از طریق یک کارفرما درخواست کار دادم و موافقت شماره پرونده هم بهم دادن و الان دست سفارت.چقدر طول میکشه سفارت بهم زنگ بزنه؟آیا مصاحبه دارم؟
  2- حقوقی که کارفرما در مدارک تائید کرده بعداز کسر مالیاته؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 27. هیلدا گفت:

  زندگی در سوئد بسیار مشکل است حتی پس از سالها زندگی در اینجا شرایط سختتر نیز میشود. مشکلاتی از قبیل نژادپرستی، تبعیض، عدم دسترسی به کار و شغل حتی با وجود داشتن مدرک و سالها سابقه کاری شرایط بسیار پیچیده تری را به وجود می آورد. و مشکلات سرمای طاقت فرسا و نبودن آفتاب و نور به طول چندین ماه در سال و زبان بومی و آداب و رسوم و قوانین بسیار سخت و مختص به سوئد تنها مشکلات کوچکی هستند که میتوان به آنها اشاره کرد. لطفأ واقعیت ها را برای هموطنان عنوان کنید. در ضمن مشکلات مهاجرتی فراوان که باعث میشود یک فرد خارجی نتواند وارد جامعه شود و دوستان بومی پیدا کند حتی با وجود گذشت چندین دهه از زندگییش در سوئد

  1. داوری گفت:

   سلام
   واقعیت، برداشت شما از مشاهداتتونه. همونطور که خیلی از افراد در سوئد و زندگی در اون راضی هستند خیلی طبیعیه که فردی هم مثل شما از زندگی در اون راضی نباشه
   چون هیچ کشوری در دنیا نیست که همه مردم از زندگی در اون راضی باشن و شما هم اگر سختتونه بهتره از سوئد به کشور دیگه ای در اروپا مهاجرت کنید
   واقعیت اینه که چند دهه از زندگی رو در کشوری گذروندید که دوستش ندارید مهاجرت برای شماست

 28. مرتضی چراغی گفت:

  سلام اگه من یک واحد اپارتمان در سوئد بخواهم بخرم چه مبلغی باید بپردازم و در صورت خرید می توانم اقامت سوئد را بگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر هدفتون اقامت سوئده با این روش نمیتونید اقامت این کشور رو بدست بیارید و باید از روش دیگه ای اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 29. Fahime گفت:

  سلام من 17 سالمه و آیلتس 6 دارم رشته انسانی هستم و میخواستم تو رشته روانشناسی در سوئد بعد از کنکور تحصیل کنم. چه مقدار پول نیاز دارم شرایطش چیه و اینکه آیا میتونم بعد از کنکور ویزای تحصیلی بگیرم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه دانشگاه های سوئد به کرون هست و باید دانشگاه معلوم بشه اما ترمی حدودا 50 تا 70 هزار کرون سوئد هزینه شما خواهد بود
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 30. حبیب گفت:

  سلام خسته نباشید
  به طور کلی کانادا برای ایرانی ها مناسب تر است یا سوئد؟
  واینکه کدام کشور راحت تر ویزا میده؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   هر دو ککشورهای خوبی هستن بسته به شرایط شما داره برای مهاجرت. لطفا شرایطتون رو بفرمائید تا بتونم دقیق تر راهنماییتون کنم

 31. افشین گفت:

  سلام یک جوان 20 ساله هستم حدود 1 میلیارد پول نقد دارم بدون پایان خدمت برای مهاجرت از چه راهی باید اقدام نمایم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت باید کارت پایان خدمت داشته باشید

 32. سعید دوره گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و مجرد هستم . دانش پژو سال یازدهم رشته ریاضی و فیزیک . دارای مدرک بین المللی پیرایش مردانه درجه دو .
  میخواستم بدونم با ۱۹ سال سن ، دیپلم ریاضی فیزیک و مدرک آرایشگری م و بدون سربازی ،میتونم دانشگاه ام رو تو سوئد درس بخونم ؟! لطفاً کمک کنید که اگه مدرکی چیزی لازمه تو این دو سال باقی مانده جورش کنم .

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   میتونید در سوئد تحصیل کنید ولی بجث نظام وظیفه رو اول باید حل کنید

 33. محسن گفت:

  سلام و عرض ادب
  اینجانب ۴۳سالم هست دارای یک فرزند ۱۳ساله و همسر ،حدود ۵میلیارد پول نقد دارم میخواستم ببینم برای اقامت میتوانم به سوئد مهاجرت کنم .لطفا راهنمایی بفرمائید. سپاسگزارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   تمکن مالی خوبی دارید و شانس بالایی برای اقامت سوئد البته نیاز به اطلاعات بییشتری از شما دارم
   برای اطلاعات دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید

 34. حسین احمدی گفت:

  سلام من بازنشسته نظامی نیروی هوایی هستم . همسرم مدرک مهندسی برق الکترونیک دارند . یک فرزند دختر 16 ساله دارم . میتونم به سوئد مهاجرت کنم برای دوران بازنشستگی .؟ برای اقامت و تحصیل ویا …..؟ دوتا اپارتمان 60 و40 متری در تهران هم دارم .

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میتونید از طریق تحصیلی همسرتون اقدام کنید و کل اعضای خانواده با هم مهاجرت کنید

 35. پرهام گفت:

  سلام خواستم بدونم من راننده اتوبوس برون شهری هستم و مدرک تحصیلی هم دیپلم تجربی هست و ۴۱ سال سنمه ۲ فرزند هم دارم چطور ممکنه برای اقامت برنامه ریزی کنم ضمنا بصورت حرفه ای هم عینک سازی میکنم ولی مدرک تحصیلی شو ندارم لطفا راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر از طریق خودتون بخواین اقدام کنید بایستی از روش سرمایه گذاری اقدام کنید
   یا اگر همسرتون مدرک لیسانس دارن از طریق تحصیلی همسرتون اقدام کنید

 36. رویا گفت:

  ۳۹ ساله هستم ،لیسانس صنایع دستی، و آیلتس آیا امکان دریافت پذیرش ارشد هستم با ، همسر و دو فرزند

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   درست متوجه منظورتون نشدم اما شرایط سنیتون برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد مناسبه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید

 37. Aida گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید خواستم ببینم اگه رتبه برتر کنکور بشیم و معدل بالا و آیلتس نمره بالاداشته باشیم میتونیم بورسیه بگیریم؟؟ لطفا جواب بدین خیلی ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای دوره کارشناسی خیر بورسیه شانسش خیلی پایین هست

 38. فرش ماشینی گفت:

  سلام
  لطفا برای اخذ ویزای کار و یا اخذ ویزای دانشجویی نیز توضیح دهید
  و همچنین چگونه گرفتن ویزای و شهروند شدن

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   مقالات ویزای تحصیلی سوئد، ویزای کاری سوئد و تبدیل اقامت به تابعیت سوئد کمک کننده شما میباشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 39. Hp گفت:

  لطفا درباره بازار کار سوئد و نحوه اخذ ویزای کار این کشور هم مطالبی بذارید؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   دراین زمینه مقاله ویزای کاری سوئد رو مطالعه کنید

 40. مهراد گفت:

  زندگی در سوئد ارزونتره یا کانادا؟ اگر برای دوره یکساله بعد از لیسانس اقدام کنیم امکانش هست افراد همراه هم ببریم؟ شنیدم سوئد الان آسون به هر کسی ویزای تحصیلی نمی ده

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه زندگی در هر دو در یک سطحه و منظورتون از افراد چه کسانیه؟ جسارتا اشتباه میکنید همین سوئد اگر روزمه فرد خوب باشه میشه براش ویزا هم گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *