شرایط سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

میزان هزینه زندگی در سوئیس
هزینه زندگی در سوئیس
میانگین امتیاز 5 تعداد 10

بررسی هزینه زندگی در سوئیس از جمله نکاتی می باشد که در باب مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت این کشور می بایست مورد توجه متقاضیان قرار گیرد. واجدین شرایط مهاجرت با در نظر گرفتن طرق مهاجرت توسط موسسه سفیران سروش سعادت امکان بهره گیری از مشاوره تخصصی در همین باب را دارند. هزینه های زندگی از مراحل اول در خصوص مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… برای متقاضیان دارای اهمیت است. ما در این مقاله به بررسی ریز هزینه های زندگی در سوئیس می پردازیم.

معرفی کشور سوئیس

سوئیس، کشوری در اروپای غربی می باشد و در همسایگی بهترین کشورهای اقتصادی نظیر آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، ایتالیا و فرانسه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر برن است و بهترین کشورهای اقتصادی آن ژنو و زوریخ می باشند. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا بوده و همچنین جز اعضای انجمن تجارت آزاد اروپا (FATA) نیز می باشد.

کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین و لوکس ترین کشورهای جهان محسوب می شود، در نتیجه از نظر هزینه های زندگی می توان گفت دارای هزینه ها و قیمت های بالایی است. هزینه زندگی در سوئیس نسبتا بالا می باشد، از سوی دیگر، حقوق و استانداردهای زندگی در سوئیس نیز یکی از بالاترین استانداردها در جهان می باشد.

زیرساخت های بسیار خوب سوئیس و خدمات عمومی باعث روی آوری اکثر سرمایه گذاران به این کشور شده است. همین مورد باعث مورد قبول واقع شدن هزینه های بالای سرمایه گذاری در سوئیس شده است. از موارد برجسته سوئیس در باب شرایط زندگی، حمل و نقل عمومی برای شهروندان است. با بهره گیری از حمل و نقل عمومی اشخاص می توانند این کشور ثروتمند را کشف نمایند.

هزینه اقامت در سوئیس

میزان هزینه های زندگی در هر کشور بسته به محل اقامت و سبک زندگی متغیر است. کشور سوئیس نیز از این شرایط مستثنی نمی باشد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در سوئیس، مهاجرت به سوئیس از طریق کار  و سرمایه گذاری در سوئیس دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط لازم توسط وکلا و کارشناسان معتبر نسبت به روند مهاجرت اقدام نماید. کار ضمن تحصیل در سوئیس از مواردی است که به منظور پوشش هزینه زندگی در سوئیس برای دانشجویان از برجستگی ویژه ای برخوردار می باشد.

اجاره مسکن در کشور سوئیس بسته به شهر و منطقه متفاوت است، به عنوان مثال در شهر برن که پایتخت این کشور می باشد هزینه اجاره از ماهی ۶۵۰ یورو تا ۲۰۰۰ یورو متفاوت است. وضعیت در زوریخ و ژنو بسیار ویژه است و رقابت شدید، موجب افزایش قیمت اجاره می شود. مهاجرین باید انتظار داشته باشند که برای سکونت باید حداقل 20 درصد از حقوق خود را بپردازند. در بسیاری از موارد، آنها همچنین نیاز به پرداخت سه ماهه پول پیش دارند.

هزینه های متوسط خانوار در سوئیس نسبت به سایر کشورهای حوزه یورو بالاتر می باشد. پوشش هزینه های زندگی با کار حین تحصیل در سوئیس، مزیتی برای دانشجویان خارجی است. بررسی طرق مهاجرت به سوئیس و شرایط لازم در خصوص مهاجرت و اقامت از سایر موارد پر اهمیت می باشد.

هزینه خدمات جمع آوری زباله در سوئیس

در سوئیس، کیسه های ویژه زباله که بر اساس اندازه آن ها قیمت گذاری می شوند، برای جمع آوری زباله ها ضروری است. به طوری که خانواده هایی که ضایعات بیشتری تولید می کنند، بیشتر پرداخت خواهند کرد. بازیافت در سوئیس رایگان است. هزینه ها و شرایط در شهرداری های مختلف شهرها متفاوت است.

هزینه حمل و نقل در سوئیس

سیستم گسترده و کارآمد حمل و نقل عمومی سوئیس تقریبا دارای قیمت بالایی می باشد. ایستگاه های مختلف مترو، اتوبوس، تاکسی در مرکز شهر وجود دارد. برنامه ریزی های منظم و چندگانه در خصوص ساعات تردد وسایل نقلیه از مزیت ویژه حمل و نقل عمومی است.

قیمت حمل و نقل در سوئیس به صورت تقریبی بدین صورت می باشد:

  • بلیط مترو ۳.۲۰ فرانک
  • تاکسی ۶.۷۰ فرانک
  • تاکسی برای ۱ کیلومتر ۳.۸۰ فرانک

گاهی بلیط های تخفیف تا ۵۰ درصد نیز برای افراد در برخی فواصل وجود دارد. میزان هزینه های حمل و نقل در سوئیس را می توان با استفاده از وسایلی نظیر دوچرخه کاهش داد. به منظور اجازه استفاده از یک دوچرخه، فرد باید از سن حداقل ۷ سال برخوردار باشد. داشتن یک ماشین در سوئیس گران تر از هزینه های تکمیلی است. بسیاری از کسانی که بدون ماشین می توانند کار کنند، علاوه بر هزینه واردات، خرید یا اجاره وسیله نقلیه می بایست هزینه های جانبی نظیر بیمه ماهیانه، مالیات کانتون، مجوز پارکینگ، برچسب بزرگراه و بنزین را پرداخت نمایند.

هزینه بیمه درمانی در سوئیس

بیمه های درمانی اکثرا به بیماری های معمولی تعلق دارد و اگر فرد مجبور به جراحی های تخصصی شود، می بایست هزینه درمانش را پرداخت نماید. در کل حق بیمه بر اساس منطقه و محل سکونت متفاوت می باشد و حق بیمه در ماه از ۳۰۰ تا ۵۰۰ فرانک در کشور سوئیس می باشد.

هزینه های محل اقامت 

هزینه های محل اقامت در سوئیس با توجه امکانات و موقعیت متغیر می باشد که بدین صورت خواهد بود:

خانه دو خوابه ویلایی مبله 3.900 فرانک
خانه دو خوابه ویلایی غیر مبله 3.500 فرانک
آپارتمان دو خوابه مبله 2.900 فرانک
آپارتمان دو خوابه غیر مبله 2.400 فرانک

هزینه های مواد غذایی در سوئیس

هزینه های مواد غذایی در سوئیس بدین صورت می باشد:

تخم مرغ 8 فرانک
شیر 1 لیتر 1.76 فرانک
برنج 1 کیلوگرم 2.63 فرانک
یک قرص نان سفید 2.64 فانک
سینه مرغ 500 گرم 12 فرانک
یک بسته سیگار ماربولو 8 فرانک

هزینه های رستوران در سوئیس

هزینه های رستوران در سوئیس بدین صورت می باشد:

سه وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسطه 100 فرانک
یک وعده غذای بزرگ مک دونالد 14 فرانک
کوکاکولا 330 میلی لیتر 4 فرانک
کاپوچینو 5.50 فرانک

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی بدین صورت می باشد:

امکانات عمومی  در هر ماه برای یک آپارتمان کوچک 150 فرانک
اینترنت در هر ماه به صورت متوسط 50 فرانک
نرخ تلفن همراه در هر دقیقه 0.40 فرانک

هزینه مرکبات در سوئیس

هزینه های مرکبات در سوئیس بدین صورت می باشد:

سیب زمینی یک کیلو گرم 2.58 فرانک
گوجه فرنگی یک کیلو گرم 3.90 فرانک
پرتغال یک کیلو گرم 3.32 فرانک
سیب یک کیلو گرم 3.79 فرانک
موز یک کیلو گرم 2.93 فرانک
پیاز یک کیلو گرم 2.39 فرانک
سالاد یک عدد 2.27 فرانک

هزینه اوقات فراغت در سوئیس

هزینه اوقات فراغت در سوئیس بدین صورت می باشد:

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 فرد 85.58 فرانک
اجاره میز تنیس 1 ساعت در آخر هفته 34.68 فرانک
سینما، تئاتر 18.00 فرانک

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه پوشاک در سوئیس

هزینه پوشاک در سوئیس بدین صورت می باشد:

شلوار جین مارک Levis  یا مشابه 111.30 فرانک
1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (زارا، H & M، و…) 52.08 فرانک
1 جفت کفش نایک 115.65 فرانک
1 جفت کفش مردانه 150.0 فرانک

حقوق ماهیانه در سوئیس

حقوق ماهیانه در سوئیس بدین صورت می باشد:

نرخ بهره وام به  درصد (٪)، سالانه، برای نرخ ثابت 4.914.37 فرانک
میانگین حقوق ماهانه خالص بعد از مالیات 1.54 فرانک

در نهایت به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس و کشورهای اروپایی به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و با تماس با کارشناسان ارشد و وکلای خبره در مورد نحوه اخذ ویزا و راه های مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

یک دیدگاه برای “هزینه زندگی در سوئیس

  1. ترانه گفت:

    خیلی از شما سپاسگذارم که ریز به ریز همه چیو توضیح دادین احساس کردم که واقعا در سوئیس زندگی میکنم واقعا فوق العاده هست دستمریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =