شرایط سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

این نکته هزینه زندگی در سوئیس بسیار بالا است تقریبا بر هیچکس پوشیده نیست. هزینه زندگی از جمله نکاتی می باشد که در باب مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت هر کشوری می بایست مورد توجه متقاضیان قرار گیرد. واجدین شرایط مهاجرت با در نظر گرفتن طرق مهاجرت توسط موسسه سفیران سروش سعادت امکان بهره گیری از مشاوره تخصصی در همین باب را دارند. در این مقاله به بررسی هزینه های زندگی در سوئیس پرداخته شده است و سعی بر این بوده تا پاسخ سوالات ذیل داده شود:

 • شرایط درآمد در سوئیس چگونه است؟
 • هزینه مسکن در سوئیس چگونه است؟
 • قیمت حمل و نقل در سوئیس چگونه است؟

معرفی کشور سوئیس

سوئیس، کشوری در اروپای غربی می باشد و در همسایگی بهترین کشورهای اقتصادی نظیر آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، ایتالیا و فرانسه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر برن است و بهترین کشورهای اقتصادی آن ژنو و زوریخ می باشند. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا بوده و همچنین جز اعضای انجمن تجارت آزاد اروپا (FATA) نیز می باشد. کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین و لوکس ترین کشورهای جهان محسوب می شود، در نتیجه از نظر هزینه های زندگی می توان گفت دارای هزینه ها و قیمت های بالایی است. هزینه زندگی در سوئیس نسبتا بالا می باشد، از سوی دیگر، حقوق و استانداردهای زندگی در سوئیس نیز یکی از بالاترین استانداردها در جهان می باشد.

زیرساخت های بسیار خوب سوئیس و خدمات عمومی باعث روی آوری اکثر سرمایه گذاران به این کشور شده است. همین مورد باعث مورد قبول واقع شدن هزینه های بالای سرمایه گذاری در سوئیس شده است. از موارد برجسته سوئیس در باب شرایط زندگی، حمل و نقل عمومی برای شهروندان است. با بهره گیری از حمل و نقل عمومی اشخاص می توانند این کشور ثروتمند را کشف نمایند.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در سوئیس

هزینه اقامت در سوئیس

میزان هزینه های زندگی در هر کشور بسته به محل اقامت و سبک زندگی متغیر است. کشور سوئیس نیز از این شرایط مستثنی نمی باشد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در سوئیس، مهاجرت به سوئیس از طریق کار و سرمایه گذاری در سوئیس دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط لازم توسط وکلا و کارشناسان معتبر نسبت به روند مهاجرت اقدام نماید. کار ضمن تحصیل در سوئیس از مواردی است که به منظور پوشش هزینه زندگی در سوئیس برای دانشجویان از برجستگی ویژه ای برخوردار می باشد.

اجاره مسکن در کشور سوئیس بسته به شهر و منطقه متفاوت است، به عنوان مثال در شهر برن که پایتخت این کشور می باشد هزینه اجاره از ماهی 650€ (یورو) تا 2000€ (یورو) متفاوت است. وضعیت در زوریخ و ژنو بسیار ویژه است و رقابت شدید، موجب افزایش قیمت اجاره می شود. مهاجرین باید انتظار داشته باشند که برای سکونت باید حداقل 20% از حقوق خود را بپردازند. در بسیاری از موارد، آنها همچنین نیاز به پرداخت سه ماهه پول پیش دارند. هزینه های متوسط خانوار در سوئیس نسبت به سایر کشورهای حوزه یورو بالاتر می باشد. پوشش هزینه های زندگی با کار حین تحصیل در سوئیس، مزیتی برای دانشجویان خارجی است. بررسی طرق مهاجرت به سوئیس و شرایط لازم در خصوص مهاجرت و اقامت از سایر موارد پر اهمیت می باشد.

هزینه خدمات جمع آوری زباله در سوئیس

در سوئیس، کیسه های ویژه زباله که بر اساس اندازه آن ها قیمت گذاری می شوند، برای جمع آوری زباله ها ضروری است. به طوری که خانواده هایی که ضایعات بیشتری تولید می کنند، بیشتر پرداخت خواهند کرد. بازیافت در سوئیس رایگان است. هزینه ها و شرایط در شهرداری های مختلف شهرها متفاوت است.

هزینه حمل و نقل بخشی از هزینه زندگی در سوئیس

سیستم گسترده و کارآمد حمل و نقل عمومی سوئیس تقریبا دارای قیمت بالایی می باشد. ایستگاه های مختلف مترو، اتوبوس، تاکسی در مرکز شهر وجود دارد. برنامه ریزی های منظم و چندگانه در خصوص ساعات تردد وسایل نقلیه از مزیت ویژه حمل و نقل عمومی است. قیمت حمل و نقل در سوئیس به صورت تقریبی بدین صورت می باشد:

وسیله نقلیه هزینه
بلیط مترو 3.20 فرانک
تاکسی 6.70 فرانک
تاکسی برای 1 کیلومتر 3.80 فرانک

گاهی بلیط های تخفیف تا 50% نیز برای افراد در برخی فواصل وجود دارد. میزان هزینه های حمل و نقل در سوئیس را می توان با استفاده از وسایلی نظیر دوچرخه کاهش داد. به منظور اجازه استفاده از یک دوچرخه، فرد باید از سن حداقل 7 سال برخوردار باشد. داشتن یک ماشین در سوئیس گران تر از هزینه های تکمیلی است. بسیاری از کسانی که بدون ماشین می توانند کار کنند، علاوه بر هزینه واردات، خرید یا اجاره وسیله نقلیه می بایست هزینه های جانبی نظیر بیمه ماهیانه، مالیات کانتون، مجوز پارکینگ، برچسب بزرگراه و بنزین را پرداخت نمایند.

هزینه بیمه درمانی در سوئیس

بیمه های درمانی اکثرا به بیماری های معمولی تعلق دارد و اگر فرد مجبور به جراحی های تخصصی شود، می بایست هزینه درمانش را پرداخت نماید. در کل حق بیمه بر اساس منطقه و محل سکونت متفاوت می باشد و حق بیمه در ماه از 300 تا 500 فرانک در کشور سوئیس می باشد. سوئیس یکی از کشورهای خاص با خدمات درمانی خاص و به روز است.

هزینه های مسکن در هزینه زندگی در سوئیس

هزینه های محل اقامت در سوئیس با توجه امکانات و موقعیت متغیر می باشد که بدین صورت خواهد بود:

محل اقامت هزینه
خانه دو خوابه ویلایی مبله 3.900 فرانک
خانه دو خوابه ویلایی غیر مبله 3.500 فرانک
آپارتمان دو خوابه مبله 2.900 فرانک
آپارتمان دو خوابه غیر مبله 2.400 فرانک

هزینه های مواد غذایی در سوئیس

هزینه های مواد غذایی در سوئیس بدین صورت می باشد:

اقلام خوراکی هزینه
تخم مرغ 8 فرانک
شیر 1 لیتر 1.76 فرانک
برنج 1 کیلوگرم 2.63 فرانک
یک قرص نان سفید 2.64 فانک
سینه مرغ 500 گرم 12 فرانک
یک بسته سیگار ماربولو 8 فرانک

هزینه های رستوران در سوئیس

هزینه های رستوران در سوئیس بدین صورت می باشد:

سه وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسطه 100 فرانک
یک وعده غذای بزرگ مک دونالد 14 فرانک
کوکاکولا 330 میلی لیتر 4 فرانک
کاپوچینو 5.50 فرانک

هزینه های جانبی در هزینه زندگی در سوئیس

هزینه های جانبی بدین صورت می باشد:

خدمات هزینه
امکانات عمومی در هر ماه برای یک آپارتمان کوچک 150 فرانک
اینترنت در هر ماه به صورت متوسط 50 فرانک
نرخ تلفن همراه در هر دقیقه 0.40 فرانک

هزینه های جانبی در هزینه زندگی در سوئیس

هزینه مرکبات در سوئیس

هزینه های مرکبات در سوئیس بدین صورت می باشد:

میوه و سیفی جات هزینه
سیب زمینی یک کیلو گرم 2.58 فرانک
گوجه فرنگی یک کیلو گرم 3.90 فرانک
پرتغال یک کیلو گرم 3.32 فرانک
سیب یک کیلو گرم 3.79 فرانک
موز یک کیلو گرم 2.93 فرانک
پیاز یک کیلو گرم 2.39 فرانک
سالاد یک عدد 2.27 فرانک

هزینه اوقات فراغت در سوئیس

هزینه اوقات فراغت در سوئیس بدین صورت می باشد:

اوقات فراغت هزینه
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 فرد 85.58 فرانک
اجاره میز تنیس 1 ساعت در آخر هفته 34.68 فرانک
سینما، تئاتر 18.00 فرانک

هزینه پوشاک بخشی از هزینه زندگی در سوئیس

هزینه پوشاک در سوئیس بدین صورت می باشد:

پوشاک هزینه
شلوار جین مارک Levis یا مشابه 111.30 فرانک
1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (زارا، H & M، و…) 52.08 فرانک
1 جفت کفش نایک 115.65 فرانک
1 جفت کفش مردانه 150.0 فرانک

هزینه تحصیل در سوئیس

در این جدول هزینه تحصیل در یک سری کشورهای دنیا با هم مقایسه شده است:

کشور هزینه تحصیل دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در سال (دلار آمریکا)
نروژ 18،218 $
سنگاپور 17،153 $
سوئیس 16،139 $
دانمارک 14،638 $
سوئد 13،935 $
کلمبیا 2،246 $
ویتنام 1،625 $
اندونزی 1،409 $
پرو 1،268 $
هند 1،248 $

حقوق ماهیانه در سوئیس در سال 2020

حقوق ماهیانه در سوئیس در سال 2020 به طور متوسط ماهیانه 9370 فرانک می باشد. همانطور که مشاهده می شود اگر چه سوئیس کشوری گران و پرهزینه است اما درآمد ماهیانه افراد نیز در این کشور رقم بالایی را به خود اختصاص داده است. به علاوه در سال 2020 آمار بیکاری سوئیس تنها 0.09% بوده و نرخ تورم نیز تنها 1.2% است در نتیجه غالب افراد مشغول به کار هستند و قیمت اجناس در طول زمان در این کشور تغییری نمی کند.

گران ترین کشورهای دنیا

در سال 2020 سوئیس دومین کشور گران در دنیا شناخته شده است. البته درآمد در این کشور نیز بسیار بالاست در نتیجه قدرت خرید مردم نیز در سوئیس بیشتر از غالب کشورهای دنیا می باشد. در جدول ذیل سه کشور به لحاظ سطح درآمد متوسط ماهیانه٬ شاخص هزینه زندگی و شاخص قدرت خرید در سال 2020 مقایسه شده اند:

رنکینگ کشور شاخص هزینه زندگی درآمد ماهیانه (دلار آمریکا) شاخص قدرت خرید
1 برموردا 190.3 8845 88.4
2 سوئیس 146.8 7034 91.2
3 ایسلند 140.9 5663 76.5

اگر افراد تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس را داشته باشند این کشور یکی از بهترین گزینه های هر فردی می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط افراد همچنین می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه زندگی در سوئیس

برای اطلاع از هزینه های زندگی در سوئیس 2020 موارد زیر را مطالعه نمایید:

 • سوئیس از نظر هزینه های زندگی چگونه است؟ کشور سوئیس جزو کشورهای لوکس و ثروتمند جهان به حساب می آید پس در نتیجه هزینه زندگی در این کشور بسیار بالاست که البته می توان گفت که به همین میزان حقوق و استانداردهای زندگی هم بالا می باشد.
 • هزینه اجاره مسکن در سوئیس چقدر است؟ هزینه اجاره مسکن در سوئیس تقریبا بالاست اما باز هم نسبت به شهر و منطقه سکونت متفاوت است. در شهر برن که پایتخت این کشور محسوب می شود هزینه اجاره منزل از ماهی 650€ تا 2000€ (یورو) متفاوت است. در شهرهای زوریخ و ژنو شرایط ویژه و رقابت شدیدی حاکم است که موجب افزایش قیمت اجاره ملک می شود.
 • هزینه حمل و نقل در سوئیس چگونه است؟ در کشور سوئیس بلیط مترو 3.20 فرانک است و تاکسی 6.70 فرانک.
 • هزینه بیمه درمانی در سوئیس چقدر است؟ بیمه های درمانی در کشور سوئیس به طور معمول به بیماری های عادی تعلق می گیرد. اگر شخصی در این کشور مجبور شود جراحی های تخصصی انجام دهد، موظف است هزینه های درمانی خود را بپردازد. میزان حق بیمه پرداختی در مناطق مختلف به طور میانگین در ماه از 300 تا 500 فرانک متفاوت است.
 • درآمد در کشور سوئیس به صورت تقریبی چقدر است؟ نرخ بهره وام به درصد (٪)، سالانه، برای نرخ ثابت: 4.914.37 فرانک، میانگین حقوق ماهانه خالص بعد از مالیات: 1.54 فرانک.

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در سوئیس

 1. علی اصغر کردبچه گفت:

  هزینه زندگی در سوئیس خیلی بالاست میشه یه کشوری معرفی کنید که هزینه های زندگیش پایین تر باشه؟ ممنونم

 2. ترانه گفت:

  خیلی از شما سپاسگذارم که ریز به ریز همه چیو توضیح دادین احساس کردم که واقعا در سوئیس زندگی میکنم واقعا فوق العاده هست دستمریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *