هزینه زندگی

هزینه زندگی در شیلی

هزینه زندگی در شیلی

هزینه زندگی در شیلی یکی از سوالات پرتکرار متقاضیانی است که قصد مهاجرت به آن را دارند. کشور شیلی از بزرگترین صادر کننده ها در دنیا محسوب می شود با این وجود این کشور به محصولات وارداتی متکی می باشد. متوسط هزینه های زندگی در این کشور بین 600€ تا 800€ (یورو) می باشد، اما دقت داشته باشید که هزینه های زندگی با توجه به سبک و منطقه زندگی شما متفاوت می باشد و مسلما افرادی که قصد دارند در شهرهای بزرگ زندگی کنند باید هزینه های بیشتری پرداخت نمایند. با توجه به درخواست های شما عزیزان کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی هزینه زندگی در این کشور بپردازند برای دریافت پاسخ سوالات خود ما را تا پایان همراهی کنید.

درباره کشور شیلی

یکی از کشورهای آمریکا لاتین شیلی می باشد، این کشور با مساحت 756950 کیلومتر مربع به صورت یک نوار باریک و بلند در میان رشته کوه های آند قرار گرفته است. کشورهای آرژانتین، پرو و بولیوی دارای مرزهای مشترک با کشور شیلی می باشند. پایتخت جمهوری شیلی شهر سانتیاگو می باشد. جمعیت جمهوری شیلی تقریبا 18 میلیون نفر می باشد. شیلی کشوری نسبتا یک دست از لحاظ جمعیت می باشد، به گونه ای که بیشتر جمعیت این کشور اسپانیایی تبار می باشند. زبان رسمی و رایج در این کشور اسپانیولی می باشد، مردم این کشور نسبت به اسپانیایی زبان ها در کشورهای دیگر سریعتر صحبت می کنند.


هزینه زندگی در شیلی برای دانشجویان بین المللی

همانطور که می دانید شیلی به عنوان قطب تحصیلی در آمریکای جنوبی، شناخته می شود. به همین جهت بررسی هزینه زندگی در شیلی به ویژه برای دانشجویان بین المللی یک امر فوق العاده ضروری است. بنابراین تمامی متقاضیان که به دنبال ادامه تحصیل در این کشور هستند، باید در قدم اول هزینه های تحصیل و زندگی را در این کشور به طور کامل بررسی کنند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول اقامت در این کشور مواجه خواهند شد. اما دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند نگران نباشند، زیرا هزینه ها به ویژه برای دانشجویان بین المللی بسیار ضروری است.

دانشجویان بین المللی می توانند بریا درک بهتر هزینه زندگی در شیلی و کشور خود، مقایسه بهتری داشته باشند. به طور کلی هزینه ها در این کشور، به ویژه برای دانشجویان بین المللی در حدود 2800CLP (پزو شیلی) می باشد. البته لازم به ذکر است که بدانید، هزینه دانشجویان در شیلی بسته به سبک زندگی آن ها و برنامه تحصیلی در این کشور متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی می توانند برای کنترل هزینه های زندگی در این کشور از بورسیه های تحصیلی متنوع شیلی بهره مند شوند. همچنین دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی خود از برخی تخفیفات ویژه نیز در این کشور بهره مند شوند.

برای آشنایی بیشتر بیشتر با هزینه های رایج زندگی دانشجویان در شیلی به تصویر زیر توجه فرمایید:

هزینه های رایج زندگی دانشجویان در شیلی

خورد و خوراک بخشی از هزینه زندگی در شیلی

برای بررسی هزینه زندگی در این کشور آمریکای لاتین می توان ابتدا به بررسی هزینه های خورد و خوراک در این کشور اشاره کرد، هزینه های خورد و خوراک جزء هزینه های اصلی و ضروری محسوب می شود. هزینه خورد و خوراک در کشور شیلی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا ارزان قیمت می باشد که در 2023 به شرح جدول ذیل است:

نوع مواد مصرفیهزینه (دلار آمریکا)
یک لیتر شیر$1.14
یک قرص نان سفید 500 گرمی$1.15
یک کیلوگرم برنج سفید$1.39
12 عدد تخم مرغ$2.92
یک کیلوگرم پنیر محلی$9.44
یک کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان$5.34
یک کیلوگرم گوشت گاو$9.44
یک کیلوگرم سیب$1.68
یک کیلوگرم موز$1.40

حمل و نقل و هزینه زندگی در شیلی

هزینه زندگی در شیلی برای دانشجویان

همانطور که می دانید طی سالهای اخیر، روند مهاجرت تحصیلی به شیلی بیش از پیش افزایش یافته است. به همین جهت بررسی هزینه زندگی در این کشور به ویژه برای دانشجویان بین المللی به یک فرآیند کلیدی تبدیل شده است. بنابراین دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به شیلی را دارند، در قدم اول باید هزینه زندگی و تحصیل در این کشور را به طور دقیق بررسی کنند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در حوزه های مختلف اقتصاید و آموزشی در این کشور مواجه خواهند شد.

به طور کلی هزینه شهریه در شیلی ماهانه بین 450CLP تا 750CLP (پزو شیلی) را از بودجه ماهانه افراد را درگیر می کند. از سوی دیگر، هر انشجوی بین المللی در شیلی باید ماهانه حدود 1800CLP تا 2500CLP (پزو شیلی) را برای هزینه زندگی در این کشور ذخیره کنند. نکته قابل توجه در خصوص هزینه زندگی در شیلی این است که، دانشجویان می توانند برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور از بورسیه های تحصیلی متنوع شیلی بهره مند شوند.

در نمودار زیر می توانی برخی از کلیدی ترین بخش ها در هزینه های زندگی دانشجویان در شیلی را مشاهده فرمایید:

برخی از کلیدی ترین بخش ها در هزینه های زندگی دانشجویان در شیلی

هزینه های حمل و نقل شیلی

در رابطه با سیستم حمل و نقل در کشور شیلی می توان گفت اتوبوس ها وسایل مناسبی برای سفرهای کوتاه می باشند. در این کشور سیستم حمل و نقل مترو نیز وجود دارد که رفت و آمد را آسان می کند. هزینه های حمل و نقل در این کشور به شرح ذیل می باشد:

وسایل نقلیه عمومیهزینه (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه$1.03
بلیط رفت و آمد ماهانه$55.47
تعرفه مبدأ تاکسی$0.44
تعرفه معمولی تاکسی یک کیلومتری$1.46
تعرفه یک ساعت انتظار تاکسی$12.48

هزینه اجاره آپارتمان در شیلی

یکی دیگر از هزینه های زندگی در شیلی که بسیار مهم می باشد، هزینه اجاره آپارتمان است. همان طور که می دانید هزینه های خرید و اجاره با توجه به نوع خانه و منطقه متفاوت می باشد. میانگین این هزینه به شرح نمودار ذیل است:

میانگین هزینه اجاره آپارتمان در شیلی

جهت انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به کشور شیلی یا سایر کشورهای آمریکایی با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات تخصصی در باب هزینه زندگی در شیلی

در این بخش به مهم ترین سوالات شما پاسخ داده می شود:

  • هزینه زندگی در این کشور برای دانشجویان به چه صورت است؟ دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به شیلی را دارند، در قدم اول باید هزینه زندگی و تحصیل در این کشور را به طور دقیق بررسی کنند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در حوزه های مختلف اقتصاید و آموزشی در این کشور مواجه خواهند شد. به طور کلی هزینه شهریه در شیلی ماهانه بین 450CLP تا 750CLP (پزو شیلی) را از بودجه ماهانه افراد را درگیر می کند. از سوی دیگر، هر انشجوی بین المللی در شیلی باید ماهانه حدود 1800CLP تا 2500CLP (پزو شیلی) را برای هزینه زندگی در این کشور ذخیره کنند. نکته قابل توجه در خصوص هزینه زندگی در شیلی این است که، دانشجویان می توانند برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور از بورسیه های تحصیلی متنوع شیلی بهره مند شوند.
  • هزینه اجاره آپارتمان در شیلی به چه صورت است؟ یکی دیگر از هزینه های زندگی در شیلی که بسیار مهم می باشد، هزینه اجاره آپارتمان است. همان طور که می دانید هزینه های خرید و اجاره با توجه به نوع خانه و منطقه متفاوت می باشد. هزینه زندگی در این کشور در اطراف شهر حدود 385$ (دلار آمریکا) و در مرکز شهر شهلی حدود 455$ (دلار آمریکا) است.
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *