شرایط شیلی

هزینه زندگی در شیلی

هزینه زندگی در شیلی

هزینه زندگی در شیلی یکی از سوالات پرتکرار متقاضیانی است که قصد مهاجرت به آن را دارند. کشور شیلی از بزرگترین صادر کننده ها در دنیا محسوب می شود با این وجود این کشور به محصولات وارداتی متکی می باشد. متوسط هزینه های زندگی در این کشور بین 600€ تا 800€ (یورو) می باشد، اما دقت داشته باشید که هزینه های زندگی با توجه به سبک و منطقه زندگی شما متفاوت می باشد و مسلما افرادی که قصد دارند در شهرهای بزرگ زندگی کنند باید هزینه های بیشتری پرداخت نمایند. با توجه به درخواست های شما عزیزان کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی هزینه زندگی در شیلی بپردازند برای دریافت پاسخ سوالات خود ما را تا پایان همراهی کنید.

  • آیا زندگی در شیلی مقرون به صرفه است؟
  • شرایط زندگی دانشجویی در این کشور چگونه است؟
  • آیا می توان با کار در شیلی هزینه زندگی در این کشور را تامین کرد؟

درباره کشور شیلی

یکی از کشورهای آمریکا لاتین شیلی می باشد، این کشور با مساحت 756950 کیلومتر مربع به صورت یک نوار باریک و بلند در میان رشته کوه های آند قرار گرفته است. کشورهای آرژانتین، پرو و بولیوی دارای مرزهای مشترک با کشور شیلی می باشند. پایتخت جمهوری شیلی شهر سانتیاگو می باشد. جمعیت جمهوری شیلی تقریبا 18 میلیون نفر می باشد. شیلی کشوری نسبتا یک دست از لحاظ جمعیت می باشد، به گونه ای که بیشتر جمعیت این کشور اسپانیایی تبار می باشند. زبان رسمی و رایج در این کشور اسپانیولی می باشد، مردم این کشور نسبت به اسپانیایی زبان ها در کشورهای دیگر سریعتر صحبت می کنند.

خورد و خوراک بخشی از هزینه زندگی در شیلی

برای بررسی هزینه زندگی در شیلی می توان ابتدا به بررسی هزینه های خورد و خوراک در این کشور اشاره کرد، هزینه های خورد و خوراک جزء هزینه های اصلی و ضروری محسوب می شود. هزینه خورد و خوراک در کشور شیلی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا ارزان قیمت می باشد که در 2022 به شرح جدول ذیل است:

نوع مواد مصرفیهزینه (دلار آمریکا)
یک لیتر شیر$1.14
یک قرص نان سفید 500 گرمی$1.15
یک کیلوگرم برنج سفید$1.39
12 عدد تخم مرغ$2.92
یک کیلوگرم پنیر محلی$9.44
یک کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان$5.34
یک کیلوگرم گوشت گاو$9.44
یک کیلوگرم سیب$1.68
یک کیلوگرم موز$1.40

حمل و نقل و هزینه زندگی در شیلی

حمل و نقل و هزینه زندگی در شیلی

در رابطه با سیستم حمل و نقل در کشور شیلی می توان گفت اتوبوس ها وسایل مناسبی برای سفرهای کوتاه می باشند. در این کشور سیستم حمل و نقل مترو نیز وجود دارد که رفت و آمد را آسان می کند. هزینه های حمل و نقل در این کشور به شرح ذیل می باشد:

وسایل نقلیه عمومیهزینه (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه$1.03
بلیط رفت و آمد ماهانه$55.47
تعرفه مبدأ تاکسی$0.44
تعرفه معمولی تاکسی یک کیلومتری$1.46
تعرفه یک ساعت انتظار تاکسی$12.48

هزینه اجاره آپارتمان در شیلی

یکی دیگر از هزینه های زندگی در شیلی که بسیار مهم می باشد، هزینه اجاره آپارتمان است. همان طور که می دانید هزینه های خرید و اجاره با توجه به نوع خانه و منطقه متفاوت می باشد. میانگین این هزینه به شرح نمودار ذیل است:

میانگین هزینه اجاره آپارتمان در شیلی

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در شیلی بدست آوردید، اگر قصد مهاجرت به کشورهای آمریکا جنوبی را دارید یکی از انتخاب های شما می تواند کشور برزیل باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به این کشور مقاله هزینه زندگی در برزیل و مقاله اقامت دائم برزیل را با دقت مطالعه کنید. جهت انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به کشور شیلی یا سایر کشورهای آمریکایی با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *