صفحه اصلی » صربستان » هزینه زندگی در صربستان
سفیران سروش سعادت

هزینه زندگی در صربستان

هزینه زندگی در صربستان
نوشته شده توسط | صربستان | دیدگاه ۰

هزینه زندگی در صربستان : صربستان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا است – در شبه جزیره بالکان  و بخشی از اروپای مرکزی است و مساحت کل ۸۸،۴۰۷ کیلومتر می بادصربستان در شمال، هم  مرز با مجارستان، در شرق با رومانی و بلغارستان، در جنوب با مقدونیه و آلبانی و در غرب با مونته نگرو، بوسنی و هرزگوین و کرواسی است.جمهوری صربستان شامل دو استان مستقل است: Vojvodina و Kosovo و Metohija. پایتخت صربستان بلگراد است.صربستان در سرزمین های شبه جزیره بالکان واقع شده و در دریاهای گرم (آدریانات، اژه و سیاه) قرار دارد و در شمال آن در قاره اروپا قرار دارد. بخش شمالی جمهوری از دشت ها تشکیل شده است، در حالی که تپه ها و کوه ها در بخش جنوبی قرار دارند.بیش از ۳۰ قله بالاتر از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا وجود دارد، در حالی که بالاترین قله Đeravica در کوههای پروکلیتی با ارتفاع ۲۶۵۶ متر است. صربستان دارای آب و هوای قاره ای است. زمستان های کوتاه، سرد و برفی، در حالی که تابستان ها گرم است. سردترین ماه ژانویه و گرمترین ماه جولای است .کاخ ها و قلعه های پراکنده در اطراف صربستان بسیار به چشم می آید که تاریخ غنی این کشور را به رخ می کشد اگر به دنبال یک ماجراجویی واقعی هستید، به برخی از قلعه های قرون وسطی، کاخ ها و خانه های اطراف صربستان مراجعه کنید. با این حال، اگر شما یک ماجراجویی در افسانه ها را ترجیح می دهید یا فقط می خواهید برخی داستان های عاشقانه را دنبال کنید از کاخ های قدیمی و خانه های وحشی با اتاق های خود و پارک های سرسبز بازدید کنید.آنها توسط خانواده های قدرتمند و ثروتمند از قرن هفدهم تا قرن بیستم ساخته شده اند. بسیاری از این قلعه ها دارای اتاق های زیرزمینی مرموز هستند که دیوارهای مرطوب آنها داستان های غیر معمول را پنهان می کند. بعضی از آنها توسط راهنمای شما توضیح داده خواهند شد، اما بسیاری از آنها یک رمز و راز جاودانی خواهند ماند. پس اگر قصد سفر به صربستان را دارید حتما در وقت های آزاد خود بازید از قلعه های صربستان را در اولویت بگذارید در مورد تاریخ کشور صربستان جالب است بدانید که • در حدود ۱۶ امپراتور روم در صربستان متولد شد• به استثنای روسیه، صربستان بزرگترین تولید کننده تمشک در جهان است. در حدود ۱۵۰۰۰ هکتار، صربستان حدود یک سوم از تمشک های تولید شده در جهان تولید می کند.

در باب هزینه زندگی در صربستان باید بگوییم که هزینه زندگی در صربستان از یک بخش از کشور به  بخش دیگر متفاوت است. بلگراد گرانترین شهر در کشور صربستان محسوب می شود

قیمت هزینه زندگی در صربستان و بلیط های حمل و نقل عمومی حدود ۶۰ سنت در هر سواری است. یک سیستم منحصر به فرد از حمل و نقل عمومی در بلگراد به نام Bus Plus وجود دارد که این سرویس نسبت به هزینه دیگر وسایل نقلیه کمتر است

کرایه تاکسی به شهر بستگی دارد. هزینه زندگی در صربستان در بلگراد، قیمت ها در حدود  ۱۷۰ دلار (حدود ۱٫۵ یورو) می باشد و سپس تاکسی متر بین ۶۵تا ۸۰ سنت در هر کیلومتر بر حسب نرخ می افزاید.

بلیط های موزه بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ RSD (1-5 €) است

صربستان برای رستوران ها و فست و فود های معروفش بسیار شناخته شده است  رستوران هایی مجلل که می توانید چیزی برای غذا بخورید و به مهمانی خود ادامه دهید. این رستوران ها غذاهای رایجی همچون  بوقلمون را  سرو می کنند نانوایی ها و غرفه های غذای سریع  ۲۴ ساعت در روز باز  هستند از غذا های معروف مراکز غذای سریع صربستان می توان به بورک اشاره کرد. در مورد هزینه زندگی در صربستان ، قیمت یک قطعه “بورک” حدود ۱۰۰ دلار (۱ یورو)، پنکیک حدود ۲۰۰ یورو (۲ یورو) و قیمت شیرینی ها از ۱۰۰ یورو (حدود ۱ یورو) تجاوز نمی کند. همان قیمت برای یک تکه پیتزا است، در حالی که قیمت باربیکیو معروف – همبرگر، čevapi یا سوسیس حدود ۲۵۰ RSD (2،۵ €) است.از دیگر نقاطی که در صربستان حتما باید به آن سربزنید کافی شاپ ها ی این کشور است یک فنجان قهوه معمولی یا صربی کمتر از ۱۰۰ RSD (1 €) هزینه می کند. طیف گسترده ای از قهوه وجود دارد و قیمت ها بیش از ۳۰۰ RSD (3 €) نیست. قیمت نوشیدنی ها در کافه ها و رستوران ها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ RSD (1،۵-۳ €) برای ۰٫۲ تا ۰٫۵ لیتر متفاوت است. قیمت مشروبات الکلی در بازارها به طور قابل توجهی پایین تر است.اگر شما با ماشین  شخصی تردد  کنید، سوخت را می توان در ایستگاه های گاز خریداری کنید. قیمت سوخت بستگی به نوع سوخت دارد، اما به طور متوسط ​​۱۵۰ دلار در هر لیتر (حدود ۱٫۵ یورو) است.قیمت هتل بستگی به شهر و رده هتل دارد. تختخواب و صبحانه در یک هتل کوچکتر در خارج از مرکز بلگراد بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است (۱۰ تا ۲۰ یورو)، در حالی که هتلها در مرکز شهر گرانتر هستند.در بلگراد تعداد زیادی از خوابگاه ها در مکان های عالی در مرکز شهر وجود دارد و قیمت خدمات تخت خواب و صبحانه بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو (۱۰ تا ۲۰ یورو) است

 

واحد پول در کشور صربستان  پول رسمی در صربستان دینار است. ارز خارجی را می توان در همه بانک ها، ادارات پست و دفاتر مبادله مجوز رد و بدل کرد. اسکناس های موجود در بازار روزانه سکه هستندمقدار مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده، PDV در صربستان) در صربستان بر اساس کالاها یا خدمات محاسبه می شود، بسته به نوع با نرخ ۸٪ یا ۲۰٪. در مورد ظرفیت های مسکونی در صربستان  موقعیت های زیادی برای اقامت در صربستان همانند اقامت گرجستان وجود دارد  از جمله خوابگاه ها و متل ها ارزان قیمت، اقامتگاه های قومی معتبر، لباس های لوکس و هتل های پنج ستاره. هتل ها در بلگراد اکثر ظرفیت های محل اقامت در صربستان را تشکیل می دهند. در مورد روحیات صربی ها باید بگوییم که :

اگر شما دو کلمه را انتخاب کنید که بهترین توصیف مردم صرب را داشته باشد، باید روحانی و مهمان نواز باشد. شما همیشه در صربستان یک اوقاتی عالی خواهید داشت و احساس می کنید هرگز حتی خانه را ترک نکردید.

 

در صربستان در حدود ۴۰ ملیت مختلف زندگی می کند، در حالی که هر یک از آنها اعتقادات و باورهای خود را دارند.

 

. از آنجایی که صربستان یک کشور است که دارای مناطق گوناگون قومی است، در محیط چند ملیتی زبان های دیگر مانند مجارستانی، اسلواکی، رومانیایی و کرواتی نیز استفاده می شود.

 

دین غالب در میان اکثریت جمعیت، مسیحیت ارتدکس (۸۴٫۹۸ درصد) است، به دنبال آن کاتولیک رومی (۵٫۴۸ درصد)، اسلام (۳٫۲ درصد)، پروتستانتیسم (۱٫۰۸ درصد)، و دیگر ادیان نیز حضور دارند.

 

صربستان دین دولتی ندارد – تعطیلات مذهبی تعطیلات دولتی نیست.همان طور که گفته شد مهمان نوازی، یکی از ویژگی های اصلی مردم صربستان است

مهمانداری به نظر می رسد یک اصل ذاتی مردم صرب است، در حالی که یک لبخند، دلسوزی و روحیه بالا یک ویژگی اصلی میزبان است و می تواند زمان و لذت های شما را تضمین کند. مهمانداری یکی از چیزهایی است که در صربستان اتفاق می افتد پس از مهمان نوازی و آغوش گرم صربی ها متعجب نشوید افراد متواضع و شاد در صربستان همیشه راهی برای شادی و شوخی پیدا می کنند، حتی زمانی که به نظر می رسد یک نفر وجود ندارد. جشن های سنتی که سرگرمی، موسیقی و شیرینی پزی را در فراوانی به ارمغان می آورند، یک مکان مناسب برای شناختن روحیه شاداب و شاداب شهروندان صربستان است. در صورت وجود دارد هرگونه سوال و پرسشی کارشناسان و مشاوران مجرب سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

هزینه زندگی در صربستان
۵ (۱۰۰%) ۱۵ votes
سفیران سروش سعادت